Tomas Pekhart - fot. Woytek / Legionisci.com

Liczby, ciekawostki

Klasyfikacja kanadyjska i statystyki sezonu

Woytek, źródło: Legionisci.com

W sezonie 2020/21 na czele klasyfikacji kanadyjskiej znajduje się Tomas Pekhart, który ma na swoim koncie 9 goli i 1 asystę. Na drugim miejscu jest Filip Mladenović z 2 golami i 5 asystami - najwięcej w drużynie. 3 gole i 3 asysty zanotował trzeci w tej klasyfikacji Paweł Wszołek.

Bilans sezonu 2020/21
15 meczów: 9 zwycięstw - 2 remisy - 4 porażki, bramki: 23-15
średnia punktów: 1,93
gole na mecz: 1,53
gole stracone na mecz: 1,0

Legia nie przegrała jeszcze żadnego z pięciu meczów rozegranych na wyjeździe.

20 bramek legioniści zdobyli z obrębu pola karnego, 8 padło po strzałach z główki. 21 to gole z akcji, 2 po rozegraniu stałego fragmentu gry. Ani razu do siatki rywali nie trafili bezpośrednio z rzutów karnych/wolnych.

Najczęściej Legia strzelała w drugim kwadransie pierwszej połowy - 7 trafień. W tym samym okresie również najwięcej traciła - 4 gole przeciwników.

Najmniej bramek Legia trafiła w pierwszym i ostatnim kwadransie spotkania - między 1-15 minutą oraz 76-90+ minutą tylko po razie rywale zdołali pokonać bramkarza stołecznej drużyny.

Średnia wieku wyjściowej jedenastki to 27,97 l. W poprzednim sezonie średnia wynosiła 26,12 l.

Żaden piłkarz nie wystąpił we wszystkich meczach. Najwięcej minut na boisku spędził kapitan Artur Jędrzejczyk (1290).

Klasyfikacja kanadyjska sezonu 2020/21 (Ekstraklasa, Liga Mistrzów, Liga Europy, Puchar Polski)