Czesław Michniewicz - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Konferencja pomeczowa

Michniewicz: Cieszy tylko wynik

Wiśnia, źródło: Widzew TV

Czesław Michniewicz (trener Legii): Dobry był tylko wynik, ponieważ jest on dla nas korzystny. Cała reszta jest do poprawy, bo nie zagraliśmy dobrze. Cieszyć może tylko to, że awansowaliśmy.

Spodziewałem się takiej gry ze strony Widzewa. Analizowaliśmy ich grę, wiedzieliśmy, że w taki sposób grali dotychczas w lidze. Dotychczasowa dyspozycja Widzewa bardzo mi się podobała, pomimo tego, że wyniki osiągali różne. Nasi rywali zagrali tak, jak się tego spodziewałem. My natomiast nie zaprezentowaliśmy się z dobrej strony. Pozwalaliśmy Widzewowi na dużo, chociaż w sumie nie stworzyli sobie zbyt wielu dobrych sytuacji. Widzew dobrze utrzymywał się przy piłce i to na pewno mogło się podobać.

Do ostatniej minuty wynik był pewną niewiadomą. Zmiany, których dokonaliśmy były jednak zaplanowane już wcześniej i nie wynikały z takiego, a nie innego rezultatu na boisku. Chcieliśmy, żeby zagrała większość piłkarzy, którzy dzisiaj przyjechali do Łodzi. Wiedzieliśmy, że Michał Karbownik będzie na murawie tylko przez 45 minut, a w drugiej połowie wejdzie Bartosz Slisz. Na zawodników, którzy pojawili się w trakcie meczu, liczymy w niedzielę, dlatego chcieliśmy aby podtrzymali rytm meczowy. Samo spotkanie z naszej perspektywy nie wyglądało jednak dobrze.

Część zawodników i członków sztabu szkoleniowego opowiadało mi o atmosferze, która towarzyszy meczom Legii z Widzewem. Dowiedziałem się mniej więcej tego, jak to wszystko wyglądało przed rokiem. Gdyby kibice byli na stadionie, to na pewno byłoby to z korzyścią dla piłkarzy. Obecność kibiców zmusza ich do większego poświęcenia.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (39)

+dodaj komentarz
bronek49 - 26.11.2020 / 17:05, *.chello.pl

to był antyfutbol gracie coraz gorzej wynika z tego że tym marnym piłkarzykom nie chce się grać albo są tak paskudnie przygotowani oglądani Legi to gechenna a nie przyjemnosc po obejrzeniu takich grajków już odechciewa sie oglądać innych meczów

odpowiedz
LegiaWarszawa - 26.11.2020 / 15:05, *.com.pl

Ależ oni się rozkręcają od 5 lat Legia idzie jak burza.
Wczoraj jak oglądałem mecz byłem dumny z tego co widzę. Akcja za akcją i to w zasadzie wyłącznie w wykonaniu drużyny stołecznej. To jest mistrzostwo. Coś nieprawdopodobnego. Nowy trener też bajka. Wszystko idzie naprawdę jak w wielkim europejskim klubie. Brawo wszyscy cieszę się, że dożyłem tak wielkiej legii.

odpowiedz
Trampek - 26.11.2020 / 14:24, *.125.111

Nie wiem jaki był styl szkolenia piłkarzy LEGII przez poprzednika obecnego trenera. Ale zadam pytanie - ilu obecnych zawodników LEGII jest w stanie oddać CELNY strzał w światło bramki przeciwnika z za 16 metrów ? Na wczorajszym meczu pucharowym aż się prosiło aby ten element z tak słabym i surowym piłkarsko przeciwnikiem przećwiczyć,zwłaszcza ,że ten przeciwnik pierwszy celny strzał na bramkę LEGII oddał w .... 76 minucie meczu / + - 1 minuta /. A co widzieliśmy ? Kilka prób " wjechania " z piłką do bramki. Strzały w światło bramki przeciwnika z za 16 metrów to obecnie jeden z najsłabszych elementów gry piłkarzy LEGII.Ten element bardzo ważny pilnie trzeba przećwiczyć i z tym nie powinno być problemów. Wystarczy na ten element poświęcić 1- 2 godziny treningów dziennie, a efekty powinny być po pewnym czasie widoczne. Powodzenia

odpowiedz
oLaf - 26.11.2020 / 19:30, *.vectranet.pl

@Trampek: 100% racji. W Europie jak zawodnik jest na 18 metrze to ... strzela przy słupku, często gol. W Legii.... facet boi się i podaje do rogu boiska! : O co to jest za gra, jakieś domino czy piłka nożna???

odpowiedz
Mariot85 - 26.11.2020 / 13:35, *.play-internet.pl

Rezerwy grały i taki wynik bez paniki piast wciągniemy nosem pozdro z NL FC DENHAAG&CWKS

odpowiedz
MARKUS - 26.11.2020 / 12:58, *.t-mobile.pl

mecz się odbył,zmiana właściciela,papszun na trenera I rewolucja w składzie

odpowiedz
Bartosz83 - 26.11.2020 / 12:37, *.lukman.pl

Zobaczymy jak będzie wyglądał mecz z Piastem, który odbił się od dna.
Przypomnę , że powinni zagrać chyba najlepsi boczni obrońcy w lidze , czyli Mladenovic z Juranovicem . Karbownik już po chorobie rozegrał 45 minut i na niedzielę powinien być gotów. Rozumiem ,że jako kibice jesteśmy wymagający , wygrane w słabym stylu powodują mocną krytykę , ale ja patrzę optymistycznie.
Natomiast Michniewicza traktuję jako najemnika , kiedyś w 2004 roku zachował się źle, ale to dobry , doświadczony trener.

odpowiedz
grzesiek - 26.11.2020 / 09:16, *.centertel.pl

Pilkarze pod koniec listopada powinni byc juz w mega formie i wygrywac po 4:0 czy 5;1 tak jak za Vukovicia. Panie Michniewicz z czym do ludzi z jakims 1:0 i slaba gra?

odpowiedz
Zduneq - 26.11.2020 / 10:40, *.inetia.pl

@grzesiek:

Ty tak poważnie?Drużyna byłą zniszczona fizycznie i taktycznie przez Vuko, myślisz że w trakcie sezonu jest łatwo cokolwiek zbudować?Najpierw trzeba nadrobić zaległości a te są ogromne, w szczególności u zmienników którzy zagrali baaaardzo słabo.

odpowiedz
grzesiek - 26.11.2020 / 11:33, *.centertel.pl

@Zduneq: nie znasz sie gosciu. Pilkarze tak jak inni sportowcy bazują na przygotowaniu fizycznym. Przed sezonem tj sierpień max wrzezień jest tragicznie niskie. Pozniej jak sie sezon zacznie po kilku kolejkach rośnie. A teraz na koniec listopada już powinna być forma niezła. Co prawda to mecz pucharowy ale w lidze tez tylko 1:0 wygralismy. Nędza póki co.
Jak nie wierzysz to sb przeanalizuj poprzrdnie sezony. Odpadamy w pucharach bo nie mamy sily biegać odfychamy koszulkami. Co ty myslisz ze omonia nikozja technicznie albo twktycznie jest lepsza od Legii? Po prostu wybiegana była. W pazdzierniku listopadzie natomiast zaczynamy grać duzo lepiej. Chociaz za michniewicza to watpie abysmy w ogole zwczeli grać.

odpowiedz
paskiewi - 26.11.2020 / 12:25, *.centertel.pl

@grzesiek: Tylko że w tym sezonie z powodu koronawirusa nie było żadnych przygotowań właściwie i cały czas ktoś wypada z treningu. Raczej nie porównywałbym tego sezonu do żadnego wcześniejszego.

odpowiedz
lolo - 26.11.2020 / 08:15, *.Gawex.PL

A może tak panie trenerze pół treningu dziennie i wolne ze trzy dni w tygodniu? Bierz się do roboty człowieku! Widać żenadę! To są zawodowcy? Buahahahahaha

odpowiedz
Pawcio - 25.11.2020 / 23:41, *.vectranet.pl

My chcemy trenera a nie poznańskiego frajera!

Kibole Legii

odpowiedz
kibic pozytywny - 25.11.2020 / 23:49, *.t-mobile.pl

@Pawcio: a może sie Pan uderzy głową w ścianę? rozumu nie przybędzie ale może jakieś klepki sie przestawią?

odpowiedz
LSANMBRD - 26.11.2020 / 00:09, *.vectranet.pl

@kibic pozytywny: Pawcio dobrze gada. Daj mu spokój. Większość ludzi ma honor i nigdy w życiu nie wybaczy zniewagi jaką było ubliżanie Legii w szatni po zwycięskim meczu o PP. Tak odlecieli, że zapomnieli, iż profesjonalni piłkarze i trenerzy nie powinni ubliżać swoim rywalom a jeśli już szczerze nie lubią jakiś drużyn i ubliżają to do Nich po prostu nie przechodzą a nie sprzedają swoje prawdziwe przekonania dla kasy. Michniewicz uwierz, że Legii szczerze nienawidzi i jest tu dla tzw. fame-u i pieniędzy. Stąd można pójść do góry bo tu się robi tytuły. Legia to na warunki polskie prawie samograj i mistrzostwo nie jest obecnie z taką kadrą niczym szczególnym więc nie może być rozgrzeszenia z powodu zdobycia tytułu MP ani z żadnego innego. Po prostu trzeba pożegnać jak najszybciej bo honor i duma są akurat o wiele ważniejsze niż bratanie się z człowiekiem, który Nam naubliżał i to nie raz na pewno. Z resztą Michniewicz nie jest żadnym wirtuozem trenerki. Popytaj każdego kto troszkę w temacie. Znajomości i trochę atmosferki kiedyś i nic więcej. W dodatku informator "Fryzjera" w czasie największej korupcyjnej afery w piłkarskiej Polsce. Kogo Ty bronisz w ogóle człowieku? Zainteresuj się dokładnie osobą Michniewicza i jeszcze raz przemyśl czy to trener na Legię. Tylko Marek Papszun i jego sztab z polskich trenerów!

odpowiedz
DanieLo - 26.11.2020 / 07:34, *.comcast.net

@LSANMBRD: popieram!

odpowiedz
Władeczek - 26.11.2020 / 08:49, *.netfala.pl

@Pawcio: Pawciu masz u mnie maciore a jak bedziesz w mojej okolicy to nawet mozemy mecz obejrzeć na moim TV LG OLED 101 cali. 110% poparcia faken.

odpowiedz
Zed - 26.11.2020 / 08:49, *.play-internet.pl

@LSANMBRD: a pytałeś nasze gwiazdy czy chcą p. Papszuna za trenera? Legia to układ zamknięty: kibole, zarząd, zawodnicy, sprzątaczki - każdy chce dla SIEBIE kawałek tego tortu. Kiedyś pisaliście tu ch... z realem liczy się tylko mp. To jak w końcu jest? Co roku trenerem jest obwoływany na tym forum jakiś pierwszoligowy imperator któremu akurat dobrze idzie.

odpowiedz
LSANMBRD - 26.11.2020 / 10:14, *.centertel.pl

@Zed: A kto Ci powiedział że w profesjonalnym klubie piłkarze decydują o wyborze trenera? W jaki sposób mieli by chcieć żeby ich trenował np. Romeo Jozak którego nikt nie znał bądź jak mieli by wpaść by zatrudnić Ricardo Sa Pinto? Mijasz się z prawdą. Mogą im się nie podobać ewentualnie metody treningowe ale jeśli trener broni się pracą to zawsze idą za tym bo widzą że to przynosi efekty. Jeśli jesteś z Warszawy bądź okolic i choć trochę interesujesz się piłką to powinieneś wiedzieć i widzieć jak Papszun szedł od Ligi Okręgowej z SS Białołęka do II ligi z Legionovią a potem do Ekstraklasy z Rakowem. To jest człowiek który wyznaje kult pracy i uwierz że z takim podejściem jakie prezentuje zawodnicy nie bedą narzekać tylko cieszyć się że można robić dobrą robotę. Narzekać będą tylko Ci którym nie zależy na sukcesach tylko na dobrej pensji za minimum wysiłku no ale takich miejsce nie jest w Legii i tu już rolą zarządu (dyrektora sportowego) jest takich zawodników rozpoznać i pogonić do innych klubów. Tak jak Papszun zrobił w Rakowie. Tam na początku była wymieniona prawie całą kadra i każdy to zaakceptował bo było to potrzebne sprawie.

odpowiedz
grzesiek - 26.11.2020 / 11:45, *.centertel.pl

@LSANMBRD: oczywiscie ze papszun bylby zdecydowanie lepszy niz ten poznanski slowik. Vuko papszun to sa najlepsi obecnie trenerowie. Tzn vuko gdzie indziej moze nie bedzie juz taki dobry ale w a w Legii widac bylo ze wypruwał sobie żyły zeby pozostać. Ale kurde siwrpnia zaden trener nie przezyl. Teraz te smieszne esa 37 zlikwidowali to moze w koncu cos sie zmieni bo jesli nie to i papszuna i nawet pepa guardiole w sierpniu lub we wrzesbiu pozegnamy.

odpowiedz
Wie(L) un - 26.11.2020 / 12:02, *.play-internet.pl

@LSANMBRD: zgadzam sie Papszun ze sztabem i do tego Marek jest Warszawiakiem i wychowankiem Legii jak dla mnie najlepsza opcja

odpowiedz
Tadek - 26.11.2020 / 12:44, *.netfala.pl

@Pawcio: A Leszek Ojrzyński? Warszawiak od wielu pokoleń a nie jakiś słoik z Łukowa czy innego Pierdzieszewa co widział Warszawę zza szyby jadącej betoniarki.

odpowiedz
oLaf - 26.11.2020 / 19:37, *.vectranet.pl

@LSANMBRD: gościu, wyrośnij z przykrótkich spodenek i otrzeźwiej, to nie przedszkole! (niby nie ; )

Trener ma być dobry i już! To że 5 czy 10 lat temu śpiewał z inną drużyną to świadczy o jego głupocie i trochę chamstwie - ale tak to w Lechu bywa, nie ma co się obrażać jak panienki. To jest praca zawodowa, gość jednoczy zespół do walki, dobrej atmosfery etc. etc.

Ja jestem przeciw MIchniewiczowi nie dlatego "że coś kiedyś śpiewał"tylko że to trener z starymi, zgranymi pomysłami i nic to nie da w LM/LE.

A Papszun... wydoroślijcie - to super gość, ale najpierw niech poprowadzi Raków jeszcze rok, potem np. Lechię 3 lata w LE, a potem jako DOŚWIADCZONY trener nich wpada do Legii!!!

odpowiedz
LSANMBRD - 26.11.2020 / 20:05, *.centertel.pl

@oLaf: Gościu jeżeli Tobie nie przeszkadza to że ktoś Ci ubliża a potem z Nim normalnie możesz siedzieć przy stole to świadczy tylko o Twoim kręgosłupie moralnym czyli nie za dobrze z tym u Ciebie. Ubliżał to nie ma prawa tu pracować i bez wybaczenia. Jest wiele innych klubów w Polsce. Nie bez powodu pracował wcześniej w największych wrogich dla Nas klubie. On Legii nie lubi a takich sprzedawczyków typu Kaczorowski wiadomo jak traktować. Na szczęście jesteś w mniejszości i przy pierwszym meczu z kibicami będzie miał jechane a Ty będziesz mógł posłuchać tego wspaniałego festiwalu chamstwa. Zresztą tak jak na to zasłużył. Nic nie dzieje się bez przyczyny.

odpowiedz
Super ⚽️ Coach - 25.11.2020 / 23:38, *.amazonaws.com

Legii potrzebny nowy właściciel,trener,sztab szkoleniowy,kierownik drużyny,szef kuchni,a reszta może zostać...

odpowiedz
Arek - 25.11.2020 / 23:36, *.tpnet.pl

Zasnąć przy tym można było. Tyle chociaż, że nie pieprzy farmazonów jak to dobry mecz był, tylko mówi jak rzeczywiście było. Ciekawe na kogo tak się wydzierał w 2 połowie.

odpowiedz
Goclaw - 25.11.2020 / 23:25, *.centertel.pl

Czesiek mimo awansu to cieszyć NaS będzie jak stad Odejdziesz... !!! Pozdrowienia dla M. Saganowskiego !!!!

odpowiedz
ben - 25.11.2020 / 23:19, *.inetia.pl

Z wyniku i stylu możnaby się cieszyć gdyby mecz trwał 10 minut, później był tylko ból.

odpowiedz
AAA - 25.11.2020 / 22:52, *.chello.pl

Czesław mam nadzieję że niejaki Joel Valencia przekonał Cię że nie powinien już nawet zasiadać na ławce rezerwowej Legii 2.
Luis Rocha i napadzior który przyszedł z Cracovii też spisali się na medal.....

odpowiedz
Wie(L) un - 25.11.2020 / 21:56, *.18.56

1-0 z 3 liga i ciebie to cieszy no kurla nie am pytań idę się zastanowić nad tym kretynizmem z 0.7 może po tym do siebie dojdę

odpowiedz
Pawciu - 25.11.2020 / 21:19, *.net.pl

Polskiemu trenerowi trzeba mowic o atmosferze meczu Widzew-Legia?? Naprawde?? :/

odpowiedz
wyjazdowicz - 25.11.2020 / 21:56, *.net.pl

@Pawciu: ty sie chyba zatrzymałes w latach 90 człowieku
po pierwsze nie ta ranga druzyn
po drugie to tylko przecietny rywal na drodze do finału nic wiecej
po trzecie po co forsowac najlepszych jak moga pograc zmiennicy
po czwarte wole 5x po 1:0 w marnym stylu niz jedno pieke 5-0 a dalej piach i gubienie pkt.

zejdz na ziemie napij sie piwa i ciesz sie ze awansowali jutro juz kazdy o tym meczu zapomni
czas na piasta

odpowiedz
Pawciu - 25.11.2020 / 22:07, *.play-internet.pl

@wyjazdowicz: nie nie zatrzymalem sie wl atach 90-tych :)
Napisalem to w kontekscie slow C. M. s nie mojego punktu widzenia :)

odpowiedz
Trener Bramkarzy - 25.11.2020 / 21:03, *.vectranet.pl

W profesjonalnym Klubie, zmiennicy jak dostają szansę w pucharowym meczu to gryzą trawę by się pokazać. W Legii zmiennicy człapią i nie zależy im ....To jaką presję ma czuć pierwszy skład, skoro zmiennicy to dno... i koło się zamyka, brak ambicji to klątwa Legii piłkarze mają za dobrze...Pewnie ligę wygramy, a potem przyjdzie II rudna eliminacji i bach bach jakiś Rejkiawik albo inna "Bezludna wyspa" Nas zleje. BRAK AMBITNYCH PIŁKARZY.............to problem Legii.

odpowiedz
Kolos - 25.11.2020 / 20:49, *.play-internet.pl

Dlaczego nie realizują założeń przeznaczonych nakreslonych przez trenera? Muszą walczyć bo Piast zrobi kuku.

odpowiedz
Jankes - 25.11.2020 / 20:48, *.chello.pl

Panie Czesiu gra to za duzo powiedziane człapanie męczarnia dla oka 2 strzały na bramkę w tej dyscyplinie sportu chodzi o to żeby strzelać na bramkę przeciwnika

odpowiedz
P. - 25.11.2020 / 20:46, *.tpnet.pl

Przynajmniej nie zaklina rzeczywistości. Długimi fragmentami patrzeć się na to nie dało.

odpowiedz
WL - 25.11.2020 / 20:28, *.tpnet.pl

Poprawy gry brak to za malo treningow albo sa za krotkie !!

odpowiedz
SF - 25.11.2020 / 20:23, *.tpnet.pl

Co to bylo w wykonaniu LEGII P.Trenerze ?

odpowiedz