Czesław Michniewicz - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Konferencja

Michniewicz: W Krakowie spodziewamy się wszystkiego

Woytek, źródło: Legionisci.com

- W Krakowie spodziewamy się wszystkiego - zmiany ustawienia, zmian osobowych w składzie. Pierwsze mecze z nowym trenerem są trudne zarówno dla nowego trenera, jak i dla przeciwników. Wiadomo, że nowy szkoleniowiec chce wprowadzić do gry po swojemu. Analizowaliśmy ostatnie mecze Wisły, ale nie wiemy w jakim ustawieniu zagrają i jaka będzie ich główna strategia – mówi Czesław Michniewicz przed starciem z Wisłą.

- Bazujemy też na wcześniejszych klubach, w których pracował trener Hyballa. Na żywo oglądałem spotkanie Dunajskiej Stredy z Cracovią, bardziej spodziewam się więc Dunajskiej Stredy już teraz bądź w najbliższym czasie, czyli zespołu grającego bardzo agresywnie wysokim pressingiem oraz nastawionego na ofensywę. Takiej gry się spodziewam ze strony Wisły – dodaje szkoleniowiec Legii.

- Kuba Błaszczykowski trenował w mikrocyklu przed naszym meczem, więc może być brany pod uwagę do gry przeciwko nam. Bardzo dokładnie analizujemy grę przeciwnika, ale musimy zwrócić uwagę na swoją grę. W tym tygodniu skupiliśmy się bardziej na sobie.

Jawny skład

- Nie mam problemu z chowaniem jedenastki meczowej do ostatniej minuty. Czasami siłą rzeczy trener nie wie do końca jakim składem zagra drużyna, bo ktoś ma drobny uraz lub źle się poczuje choć jest przewidywany do gry. Wiem, że niektórzy chowają skład do ostatnich minut, ale my jako Legia nie powinniśmy mieć z tym problemu. Zresztą od kilku meczów nasz skład jest stabilny i każdy kto śledzi nasze spotkana, spodziewa się podobnego składu w kolejnym. Wszyscy, którzy są mogą grać w podstawowym składzie, nie ma wielkich dysproporcji jeśli chodzi o umiejętności. Często decyduje dyspozycja dnia i taktyka pod przeciwnika.
Na dzisiaj skład na jutrzejszy mecz z Wisłą wyglądałby następująco: Boruc - Juranović, Wieteska, Jędrzejczyk, Mladenović - Wszołek, Andre Martins, Slisz, Valencia, Luquinhas - Pekhart
Dziś trening rozpoczniemy w takim ustawieniu, ale to może zmienić się pod wpływem wyników badań kilku zawodników, których jeszcze nie mamy.
- Bierzemy pod uwagę wariant gry dwoma napastnikami. Może nie od początku ale w trakcie meczu. Jesteśmy przygotowani, by grać dwójką napastników. Nasze ustawienie będzie wtedy zmodyfikowane.

- Był moment w sezonie, w którym brałem po uwagę to, by Bartek Slisz zagrał na środku obrony. Wówczas jednak mieliśmy do dyspozycji tylko dwóch stoperów i w tygodniu przygotowywaliśmy Bartka do pozycji środkowego obrońcy, gdyby zaszła taka potrzeba. Nie jest to jego docelowa pozycja, bo zdecydowane lepiej odnajduje się w środkowej strefie.

- Ariel Mosór w ostatnim meczu rezerw doznał urazu śródstopia i nie trenował do połowy tygodnia. W czwartek wszedł w treningi i dziś też będzie uczestniczył w zajęciach. Jest brany pod uwagę na wyjazd do Krakowa.

Brak Karbownika

- Brak Karbownika na pewno powoduje, że musimy znaleźć nowe rozwiązania, bo ostatnio bazowaliśmy na ruchliwości naszej dwójki pomocników Kapustka i Karbownik. Za nimi dobrze operował w głębi pola Andre Martins, wcześniej robił to Bartek Slisz. Na pewno naszą siłą jest to, że coraz częściej graliśmy akcje przez środkową strefę boiska. Budowaliśmy akcje krótkimi podaniami, dzięki temu mieliśmy dobre posiadanie piłki i długo graliśmy na połowie przeciwnika. Uważam jednak, że musimy - i na pewno potrafimy - grać w różnych ustawieniach personalnych i taktycznych.

Ostatnia szansa dla Valencii?

Trener został zapytany dlaczego słabo prezentuje się Joel Valencia:
- „Też chciałbym to wiedzieć, Siara. ” Spodziewaliśmy się dużo więcej po Valencii. Mam świadomość, że wrócił do nas po okresie bez gry w Anglii i musi się wdrożyć w polską ekstraklasę. Może poziom ekstraklasy powinien być wyższy, ale zawodnikom, którzy nie grali przed dłuższy czas, nie gra się łatwo. Joel nie jest jedynym przykładem. Być może dla Valencii może będzie szansa jurto żeby się pokazać na innej pozycji niż dotychczas. W Piaście grał na „dziesiątce”, u nas grał na pozycji skrzydłowego. Może w sytuacja kadrowa da mu tą szansę, ale tych szans nie będzie wiele. Jeśli nie zmieni swojego nastawienia, czyli nie zacznie lepiej grać, to będzie miał duży problem, bo w Legii jest duża konkurencja i nikt nie będzie dostawał szans w nieskończoność. Inni też czekają na swoje szanse.

Trener obcokrajowiec

- Pomysł obcokrajowca w sztabie był od początku. Rozmawiałem od tym z panem prezesem i dyrektorem sportowym. Chcemy żeby nasz sztab był mocny merytorycznie, rozwijał się jako sztab i rozwijał drużynę. Stąd pomysł, by dołączył do nas ktoś z zewnątrz. Na razie nie ma jeszcze ostatecznej decyzji jeśli chodzi o Alessio de Pertillo. Skupiamy się na jednym trenerze. Być może w przyszłości ktoś jeszcze dołączy do nas z zagranicy, ale na razie nie ma o tym dyskusji.

Wzmocnienia zimowe

- Są pozycje, które chciałbym wzmocnić ale nie chciałbym o tym mówić publicznie, bo są zawodnicy z kontraktami i muszą zrobić wszystko, by pokazać się w tych ostatnich spotkaniach osobom, które w dużej mierze decydują o ich przyszłości, a decyduje prezes, dyrektor i ja jako trener, choć oczywiście sami zawodnicy też o sobie decydują. Nie chcę nikomu odbierać szans. Na każdej pozycji może być jeszcze większa konkurencja, no może poza bramką gdzie mamy dużo jakości.

SONDAJak oceniasz pracę Czesława Michniewicza na stanowisku trenera Legii?

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (30)

+dodaj komentarz
Wiem co mówię - 12.12.2020 / 14:47, *.chello.pl

Jakby co tu uważajcie na Kubę. Lubi zejść z prawego skrzydła do środka i strzelić na dalszy słupek. Potwierdzone info.

odpowiedz
Szymon. - 12.12.2020 / 04:46, *.chello.pl

Spodziewać się wszystkiego? Czyli pady Błaszczykowskiego = karny ot drukarnia. Czesiu czuje że coś wisi w powietrzu bo Wieteska coś odpie...olić może . No zobaczymy

odpowiedz
Hugon - 11.12.2020 / 23:03, *.vectranet.pl

Cesiu,daj pograć Mosurowi a Wieteś w obwodzie.

odpowiedz
Pepe - 11.12.2020 / 23:50, *.chello.pl

@Hugon:
"Tobie się Wąski sufit na głowę spadł?"

odpowiedz
SEBO(L) - 12.12.2020 / 09:26, *.chello.pl

@Pepe: nie udawajcie,że znacie cytaty...:( "Czy tobie Wąski aby sufit na łeb się nie spadł?" Tak to szło...

odpowiedz
chmurka - 11.12.2020 / 22:04, *.comcast.net

Czesio dobrze mowi ze w Krakowie spodziewaja sie wszystkiego.
Podobno ma padac snieg z deszczem i ma byc zimno.

odpowiedz
filand - 12.12.2020 / 03:28, *.inetia.pl

@chmurka:
Kloss: Przepraszam, czy mógłbym przejrzeć pańską gazetę?
Georg: No przykro mi, ale to wczorajsza.
Kloss: Ma pan zapałki? Zapali pan?
Georg: Dziękuję, palę tylko cygara.
Kloss: Jakiej firmy?
Georg: Przed wojną paliłem hawańskie, firmy Pedro Gomez.
Kloss: Ładna pogoda.
Georg: Tak, w zeszłym roku o tej porze padał deszcz.
Kloss: Deszcz ze śniegiem.
Źródło: Stawka większa niż życie, odc. 2, Hotel Excelsior

odpowiedz
Hiszpan - 11.12.2020 / 22:00, *.telnaptelecom.pl

Wieteska i Valencia dwa bardzo słabe punkty w monolicie Legii.

odpowiedz
Marcel - 11.12.2020 / 21:35, *.t-mobile.pl

Odnośnie Valencii to przychodzi do nas zawodnik jako potencjalne wzmocnienie, mimo tego, że w poprzednim klubie grał bardzo mało, a później trener i sztab szkoleniowy zdziwieni, że facet jest bez formy.

odpowiedz
Sss - 11.12.2020 / 18:55, *.t-mobile.pl

Od gościa który był niby-piłkarzem sezonu ekstraklapy wymagacie żeby cały sezon dochodził do formy, a jak młody dopiero wchodzący do piłki zagra słaby mecz to od razu spisujecie na straty... Parodia

odpowiedz
hajdukL - 11.12.2020 / 22:12, *.77.242

@Sss:
Słuszne spostrzeżenie.

odpowiedz
MIODUSKI OUT !!!!! - 11.12.2020 / 17:40, *.btcentralplus.com

Mamy Czesia Mourinhowicza wiec wszystko bedzie OK !!!!

odpowiedz
xaxa3434 - 11.12.2020 / 16:56, *.211.132

pracę trenera oceniam na 4. Stylu brak.
Poza tym nie interesuje mnie co masz czlowieku do powiedzenia o Wiśle. Mają być 3 pkt z cieniasami. Koniec.

odpowiedz
WIDZ - 11.12.2020 / 19:34, *.chello.pl

@xaxa3434: Zdecyduj też jaka ma być pogoda w Krakowie. I nie informuj całego świata, co cię interesuje lub nie - po co?

odpowiedz
S L aw - 11.12.2020 / 16:48, *.vectranet.pl

Niech Czesio robi swoje TYLKO LEGIA

odpowiedz
Felek - 11.12.2020 / 16:35, *.netfala.pl

Będą filmy???!!!

odpowiedz
Stanisław_PaLuch - 11.12.2020 / 23:15, *.chello.pl

@Felek: Ale jakie?????

odpowiedz
Siema - 11.12.2020 / 16:21, *.18.56

To takk jak my po tobie też możemy się wszystkiego spodziewać a najbardziej byśmy chcieli żebyś już do posraniu odfrunol dla dobra Legii i nas wszystkich

odpowiedz
Bemowo L - 11.12.2020 / 16:20, *.vectranet.pl

... również smoka, powodzi, upału i krasnali ogrodowych!

odpowiedz
rdzenny - 11.12.2020 / 15:40, *.net.pl

jeśli nie sprzedacie punktów w sts albo fortunie tak jak wczoraj łach posrań to powinniście wygrać 0-3 lub 1-3 na miękko , skisła pokraków nie gra piłki która nawet w pierwszej lidze dała by awans do ekstraklapy , ale jak to się mówi pieniądze od bukmacherów nie śmierdzą i nawet większe tuzy handlują w tym czasie na potęgę aby przeżyć :)

odpowiedz
filand - 11.12.2020 / 15:33, *.t-mobile.pl

W Krakowie spodziewam się wrzątek w pole karne Wisły...tak jak na ostatnim treningu...

odpowiedz
alach jebbar - 11.12.2020 / 15:42, *.net.pl

@filand: przychodzi baba do lekarza z wrzątkiem , a lekarz do niej - na hu.... mi to ??! Auuuuuuuuuuu !

odpowiedz
filand - 11.12.2020 / 18:22, *.inetia.pl

@alach jebbar :
Oczywiście wrzutek...niech żyje słownik...Polska #jensyk #tródna #jenzyk....

odpowiedz
SEBO(L) - 11.12.2020 / 15:25, *.chello.pl

Cytować też trzeba umieć...: "Też chciałbym to wiedzieć, Stefan.". Jeśli zagra Valencia,to będzie to ściąganie na siebie kłopotów w symboliczną, 13. kolejkę meczów. Ale wiemy,kto nie zagra- oczywiście Kante,on w weekendy nie pracuje już,on ma dłuuuuuugi,całotygodniowy weekend. Ale jeśli mowa o dwójce napastników...to może jednak zagra jako drugi napastnik, ale zmieniając Pekharta na ostatnie 15-20 minut. Trzeba go pokazać wreszcie ludziom,żeby nie mieli wątpliwości co do niego...;)

odpowiedz
rdzenny - 11.12.2020 / 15:48, *.net.pl

@SEBO(L): jeśli już to niech Valencia zagra pierwsze 60 minut na ataku a 30 Pekhart niech wymęczy i tak marną obronę porno gwiazdy a jeśli się okaże że nie biega to zmieni go po 15 minutach i won do szatni ... ale na ataku to faktycznie niech gra ...

odpowiedz
M-Ochota - 11.12.2020 / 14:32, *.plus.pl

Ja w Krakowie nie spodziewam się wszystkiego, ja spodziewam się tylko zwycięstwa!!!!

odpowiedz
Mietek - 11.12.2020 / 11:49, *.play-internet.pl

Valencia - nie !

odpowiedz
Darek - 11.12.2020 / 11:20, *.t-ipconnect.de

Valencia leń i pozorant trzeba skrócić jego wypożyczenie.I chociaż jednego dobrego stopera pozyskać w zimę żeby nie rwać sobie włosów z głowy słysząc nazwizko Wieteska w podstawowym składzie.
Czesiu fajnie o wszystkim mówi.Ciekaw jestem czy zdaje sobie sprawe z tego że po drugiej maksymalnie trzeciej rundzie eliminacji do ligi mistrzow(o ile zdobedzie mistrzostwo Polski) już go tu nie będzie.
Zrobił bym taki licznik jak licznik wstydu prezesa.Za ile zwolnią Czesia.Ustawić licznik na maksymalnie 3 rundę eliminacji do ligi mistrzow i odliczać od dziś do zera.Gdy wybije na liczniku zero bedziemy mogli powitać nowego trenera.Miejmy nadzieję takiego który nie ubliżal naszemu klubowi w przeszłości.

odpowiedz
DDDaniel - 11.12.2020 / 11:04, *.lukman.pl

Mądrze gada. Polać mu!

odpowiedz
Serek - 11.12.2020 / 11:03, *.t-mobile.pl

Valencia , złoty mecz w sobotę

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.