fot. Paweł Dudzik
REKLAMA

Wisła Kraków 1-2 Legia Warszawa

Wyszarpana wygrana

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

Legia mocno namęczyła się w sobotnim meczu z Wisłą, ale ostatecznie udało jej się zgarnąć trzy punkty. Gospodarze prowadzili przez większą część meczu, ale w końcówce dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Tomas Pekhart. Czech najpierw wykorzystał jedenastkę, a potem popisał się celnym strzałem głową. Legioniści nie zagrali najlepszego spotkania, lecz dzięki konsekwencji wracają z Krakowa z tarczą.

Pierwsze kilkanaście minut było bardzo spokojne. Nieco bardziej aktywna była jednak Wisła, która była częstszym gościem w polu karnym mistrzów Polski. W 12. minucie gospodarze oddali pierwsze uderzenie na bramkę "Wojskowych", co od razu skończyło się zdobytą bramką. Na lewej stronie piłkę w pole karne dośrodkował Gieorgij Żukow, a kompletnie nieatakowany Yaw Yeboah spokojnie ją opanował i celnym strzałem lewą nogą z półwoleja pokonał Artura Boruca. W tej sytuacji defensywa Legii zasłużyła na solidną reprymendę. Goście starali się odgryźć, ale rywale bronili się dobrze i grali agresywnym pressingiem. W 18. minucie sygnał do ataku dał Josip Juranović. Chorwat spróbował płaskiego strzału zza pola karnego i pewnie na linii zachował się bramkarz Wisły. To była tylko jedna z nielicznych do tej pory okazji. Wisła prezentowała się znacznie lepiej. W 21. minucie swój zespół uratował Boruc, który wygrał pojedynek sam na sam z Felicio Brown Forbesem.

Potem gra straciła na jakości, jednak Wisła nadal była bardziej aktywna. Legia starała się atakować głównie prawym skrzydłem. Ze schematycznych dośrodkowań na Tomasa Pekharta niewiele jednak wynikało. Wkrótce skończyła się pierwsza połowa, która w wykonaniu przyjezdnych z Warszawy była wyjątkowo bezbarwna.

fot. Piotr Kucza / FotoPyKfot. Piotr Kucza / FotoPyK

Niedługo po przerwie ponownie zagroził Yeboah. Napastnik Wisły oddał strzał w sam środek bramki bramkarza Legii. Za moment dobrą sytuację miał również Forbes, któremu zabrakło nieco precyzji. Odpowiedź piłkarzy ze stolicy nadeszła w 52. minucie. Po dośrodkowaniu ze skrzydła główkował Paweł Wszołek i ponownie pewnie w bramce zachował się Mateusz Lis. Po godzinie gry wreszcie piłkę do siatki skierował Mateusz Wieteska. Środkowy obrońca głową pokonał bramkarza rywali, ale niestety sędzia po konsultacji z wozem VAR wskazał pozycję spaloną. Minuty uciekały, a gra Legii niestety nie poprawiała się. Nadal były spore problemy z przedostaniem się pod pole karne przeciwników.

W 71. minucie kolejna stuprocentowa okazja dla Wisły. Fatalny błąd w obronie popełnił Artur Jędrzejczyk, który podał piłkę wprost do Forbesa. Po chwili napastnik znalazł się sam na sam z Borucem, a ten w popisowym stylu wybronił jego strzał. Dwie minuty potem bramkarz znowu wygrał rywalizację z zawodnikiem z Kostaryki. Tym razem ten chciał go zaskoczyć uderzeniem z półwoleja. W 78. minucie Legia dostała rzut karny za faul na Luquinhasie. Przewinienie było ewidentne i jedenastka została słusznie podyktowana. Do piłki podszedł Pekhart i silnym uderzeniem pokonał bramkarza. Powtórki pokazały jednak, że Lis był wyjątkowo bliski skutecznej interwencji. To nie był jednak koniec popisów Czecha tego wieczoru. Minutę przed końcem regulaminowego czasu gry najskuteczniejszy napastnik ligi wygrał pojedynek główkowy po wrzutce ze skrzydła i głową pokonał bramkarza Wisły!

Ekstraklasa
13. kolejka
#WISLEG
bez udziału publiczności
Kraków
12.12.2020
20:00
Wisła Kraków
Legia Warszawa
Wisła Kraków
1-2
Legia Warszawa
12' Yeboah
(1-0)
Pekhart (k) 81'
Pekhart 89'
1 Mateusz Lis
43 Dawid Szot
25 Michal Frydrych
3 Adi Mehremić
4 Maciej Sadlok
7 Michał Mak 46'
80 Patryk Plewka
10 Gieorgij Żukow
77 Stefan Savić
40 Yaw Yeboah
99 Felicio Brown Forbes 82'
22 Michał Buchalik
5 Lukas Klemenz
8 Łukasz Burliga
9 Rafał Boguski
14 Daniel Hoyo-Kowalski
15 Jean Carlos Silva
18 Chuca 46'
20 Konrad Gruszkowski
33 Dawid Abramowicz 82'
Artur Boruc 1
Josip Juranović 2
Mateusz Wieteska 4
Artur Jędrzejczyk 55
Filip Mladenović 25
59' Paweł Wszołek 22
Andre Martins 24
Bartosz Slisz 99
68' Joel Valencia 11
Luquinhas 82
Tomas Pekhart 9
Cezary Miszta 35
Ariel Mosór 15
Luis Rocha 16
Paweł Stolarski 41
Mateusz Hołownia 3
68' Mateusz Cholewiak 17
59' Kacper Skibicki 71
Maciej Rosołek 39
Rafael Lopes 21
Trener: Peter Hyballa
Asystent trenera: Grzegorz Żmija
Kierownik drużyny: Jarosław Krzoska
Masażyści: Marcin Bisztyga, Karol Biedrzycki
Trener: Czesław Michniewicz
Asystent trenera: Przemysław Małecki
Kierownik drużyny: Konrad Paśniewski
Lekarz: Filip Latawiec
Masażyści: Michał Trzaskoma, Przemysław Wielebski, Bartosz Kot
Sędziowie
Główny: Jarosław Przybył
Asystent: Radosław Siejka
Asystent: Bartłomiej Lekki
Techniczny: Jacek Lis
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (115)

+dodaj komentarz
kontroler_biletow - 16.12.2020 / 01:07, *.211.132

nie liczy się styl, liczy się wynik

odpowiedz
SF - 14.12.2020 / 15:14, *.tpnet.pl

Przyszly krol strzelcow zalatwil sprawe !!!

odpowiedz
Ja - 14.12.2020 / 13:25, *.vectranet.pl

Pora zacząć grać Mosórem. A Valencia wypad na wyspy, bo z tej mąki chleba nie będzie.

odpowiedz
Jimmy L - 14.12.2020 / 06:43, *.d1-online.com

Luginhas to pan piłkarz, jego cena rośnie i niestety nie pogra u nas długo.

odpowiedz
SF - 13.12.2020 / 20:31, *.tpnet.pl

Niezawodny Pekhart daje zwyciestwo i idzie na krola strzelcow !!!

odpowiedz
Ogólnie wnioski mam takie - 13.12.2020 / 18:41, *.tpnet.pl

Tak na chłopski rozum. Za tego nowego treneiro niby próbujemy rozgrywać piłkę od własnej bramki. Nie trzeba być znawcą taktycznym żeby wiedzieć że w takim systemie potrzebujesz stoperów którzy dobrze umieją grać nogami. Kogo mamy teraz? Słabego Jędze, słabego Lewczuka i słabego Wieteskę. Nikt z nich nie umie dobrze grać nogami. Każdy jedyne co umie to skasować rywala i nie ważne czy żółta czy czerwona ważne żeby skasować. Jędza ostatnio poszedł krok dalej. Zaczął podawać do rywala...Nie zaczniemy grać lepiej póki będziemy mieli takich "tłuków" w obronie. Jak nie ma pieniędzy na nowych to niech dadzą szansę chociaż temu Mosórowi bo z tego co pamiętam w tym jedynym meczu co grał za Vuko dawał bardzo dobre podania do przodu i moim zdaniem to jest to czego nam teraz potrzeba - piłkarzy grających a nie faulujących.

odpowiedz
JACUNHO - 13.12.2020 / 23:00, *.kampinostelco.pl

@Ogólnie wnioski mam takie:
Po wczorajszym meczu do tego grona należy dokoptować także Arciego. Te jego wczorajsze wykopy to " Zmiłuj się Panie"

A propos. Po jednym z tych wybitnych wykopów nasz golkiper splunął w rękawice bodajże 5-6 razy. Potem łapie tę piłkę w rękawice, wykopuje ją na aut a następny zawodnik wyciera ją dokładnie przed wrzuceniem jej na boisko
Ciekawe po co odstawiane są te szopki z oddzielnym wychodzeniem z szatni, odstępy na rozpoczęciu spotkania skoro takie sytuacje jak ta lub plujący wszyscy zawodnicy po boisku mają miejsce
To jest zupełnie bez sensu

odpowiedz
Plujacywrekawice - 14.12.2020 / 10:54, *.orange.pl

@JACUNHO : kto nie splunął w łapy stojąc na pace chociaż raz w życiu niech pierwszy rzuci kamieniem :)

Ale rację logicznie masz - szopka grana z odstępami a przecież zawodnicy na boisku przy kornerze na sobie siedzą.

odpowiedz
tomiacab - 14.12.2020 / 11:08, *.233.157

@JACUNHO : żeby społeczeństwo dostawało przyklad

odpowiedz
hajdukL - 14.12.2020 / 19:40, *.77.242

@JACUNHO :
Słuszne spostrzeżenie. Ten jego nadmierny wyrzut śliny to znak rozpoznawczy i jednocześnie oznaka stresu. Czym on się tak teraz denerwuje...

odpowiedz
hajdukL - 14.12.2020 / 19:55, *.77.242

@Ogólnie wnioski mam takie:
Ogólnie, to z Twoimi wnioskami się zgodzę, jednak z małym wyjątkiem. Uważam, że akurat Wieteska to ten typ, który obok Remy'ego próbował kreować grę od tyłu. Pewnie, że zdarzały mu się straty ale od tego jest trener żeby próbować poprawić ten element gry u niego i odpowiednio ustawić drużynę w razie gdy to wyprowadzenie pójdzie nie po myśli. A było jak było, kilka strat Wieteski i skreślamy kolesia, który próbował coś sklecić do przodu bez pałowania. A teraz mamy co mamy, Wieteska już mocno wystrachany.

odpowiedz
jurand - 14.12.2020 / 21:53, *.chello.pl

@Ogólnie wnioski mam takie: Zgadzam się

odpowiedz
Adi - 13.12.2020 / 16:30, *.play-internet.pl

Co by było jakby kazdy mecz kończył sie 3-0 dla nas ? NUDA!!!

odpowiedz
darekferomontuchowski - 13.12.2020 / 15:45, *.246.40

Brawo Legio ma!!!

Mecz był tak emocjonujący aż zacząłem wyssywać miąższ z pazurków mojej mamy. Ale są trzy punkty!!! BRAWO LEGIA

odpowiedz
alex - 13.12.2020 / 12:56, *.vectranet.pl

Patrząc na mecze Legii utwierdzam się w zdaniu niektórych trenerów, którzy twierdzą że u piłkarzy głowa jest ważniejsza niż nogi. Pekhard jest tu najlepszym przykładem.

odpowiedz
jarekk - 13.12.2020 / 12:35, *.metrointernet.pl

Gratulacje dla pilkarzy za zwyciestwo na trudnym terenie. Wole mecze gdy Legia zdobywa zwycieska bramke w ostatnich minutach niz gdy strzela w 5 minucie i do konca nic sie nie dzieje.
Zawsze kibicowalem Borucowi bo to swietny bramkarz mimo swoich lat. Doswiadczenie i refleks na najwyzszym poziomie.

odpowiedz
L - 13.12.2020 / 12:26, *.tpnet.pl

To co wyprawia ostatnio Jędza to jest jakiś żart. Jak dla mnie środek obrony to pozycja która u nas najbardziej potrzebuje wzmocnień. I to ze dwóch przynajmniej...

odpowiedz
Trec - 13.12.2020 / 14:21, *.chello.pl

@L: dokładnie tak

odpowiedz
eRdoKa - 13.12.2020 / 11:38, *.254.14

Bardzo słaby mecz w wykonaniu naszych piłkarzy. Jedynie Luqi, Josip i młody Skibicki (dawać więcej szans temu chłopakowi) pokazali serducho. Jędza, Wietes i Valencia to dramat, kryminał i komedia w jednym co dzisiaj zagrali... Wszołek od kilku meczy też już męczy oko swoją grą. Jak najszybciej sprowadzić KONKRETNYCH śo i kogoś szybkiego do ataku, bo samym Tomasem to my nic wielkiego nie zwojujemy. Luqi koniecznie musi wrócić na dziesiątkę, bo tam zawsze robił różnicę. Chociaż wczoraj i grając na skrzydle tę robotę robił. To jest zdecydowanie nasz najlepszy transfer od czasów Niko. Żeby tylko jeszcze strzał poprawił, to całkowicie byłby liderem naszej drużyny.

odpowiedz
Qqleskooo - 13.12.2020 / 11:37, *.chello.pl

Jędrzejczyk co mecz probuje sabotowac nasza gre. Nie mowiac o Wietesce ktory jak tylko zagra zawala jakas bramke. Potrzebujemy nowych stoperow na juz

odpowiedz
Sławuś - 13.12.2020 / 11:24, *.chello.pl

Dlaczego nie ma ani słowa o brutalnym faulu na Skibickim, przed drugą bramką dla nas? Nawet żółtej nie było! Kolejny yebany bandyta, probije wyeliminować Legioniste, i cisza

odpowiedz
Rafix - 13.12.2020 / 13:23, *.chello.pl

@Sławuś: była żółta kartka

odpowiedz
Po(L)ubiony - 13.12.2020 / 13:57, *.chello.pl

@Rafix: Owszem, była żółta, ale kilka minut wcześniej, Sadlok staranował Skibickiego. Oczywista żółta. Potem ten atak na nogi, kwalifikował się na czerwoną lub drugą żółtą. Przybył się pogubił.

odpowiedz
Wolfik - 13.12.2020 / 14:29, *.mm.pl

@Po(L)ubiony: Zgadzam się. Generalnie nie był to jego dzień.

odpowiedz
Afro - 13.12.2020 / 17:56, *.plus.pl

@Po(L)ubiony: też myślałem że będzie czerwo. Wyprostowane obie nogi przy ataku.

odpowiedz
olew - 13.12.2020 / 11:18, *.vectranet.pl

Boruc wreszcie wygrał nam mecz. No i ten Czech z przodu, niesamowity jest ! kompletnie drewniany, ale ta jego GŁOWA ... Wisła zagrała bardzo dobrze, to był najtrudniejszy przeciwnik jesienią , obok Zabrza u nas. Brawo LEGIA !!!

odpowiedz
L - 13.12.2020 / 13:35, *.tpnet.pl

@Swojak (L): Od razu widać ile masz lat dzieciaku internetowy. Do lekcji małolaty!!!!

odpowiedz
olew - 14.12.2020 / 06:07, *.vectranet.pl

@L: pierwszy mecz - z UTA Arad , a od 71r. tylko jednego domowego nie oglądałem. Mam dobrą śródmiejską maturę ! Zupełnie nie rozumiem Twojej pogardy dla dzieci, ja miałem na pierwszym meczu 9,5 roku... darłem się ! płakałem ze szczęścia ! pozdrawiam .
LEGIA TO POTĘGA !

odpowiedz
ROSOMAK - 14.12.2020 / 20:45, *.chello.pl

@L: Przecież napisał prawde jaki masz problem kolego po 40sce

odpowiedz
Champion - 13.12.2020 / 11:15, *.253.33

Żeby wygrywać mistrzostwo Polski trzeba wygrywać w meczach których nie idzie, a nie szło wczoraj. No i ze słabymi drużynami. Wygrane z amika i Wisłą Kraków w ostatnich mimmnutach też się przyczynią do mistrzostwa. Może Czesiek nie jest Ancelotti ale ma to co wystarczy do mistrzostwa. Na puchary dwóch stoperów i bo ani W

odpowiedz
MatWij - 13.12.2020 / 11:01, *.chello.pl

Piłkarskiego kryminału w wykonaniu Jędrzejczyka ciąg dalszy. Całe szczęście skończyło się stratą tylko 1 gola. Valencia słabiutku, cień samego siebie.

odpowiedz
Qqleskooo - 13.12.2020 / 11:39, *.chello.pl

@MatWij: Strzeżcie mnie przed takimi „legendami” jak Jędrzejczyk. Gość ma Legie w dupie

odpowiedz
gazza - 13.12.2020 / 10:55, *.inetia.pl

Nie kłamał trener że dużo trenują strzały - Widać poprawę w celności i skuteczności - Brawo !

odpowiedz
AAA - 13.12.2020 / 10:53, *.chello.pl

Czesław jak jeszcze raz wystawiasz tego lenia Valencia to jesteś miękka faja nie trener.

odpowiedz
Jano - 13.12.2020 / 11:00, *.orange.pl

@AAA: hehehe

odpowiedz
rdzenny - 13.12.2020 / 10:42, *.net.pl

@Jano: a ja się pytam gdzie ta obrona z tamtych lat ? potrzeba trzech nowych obrońców z czego 2 środkowych i niech graja młodzi !!!

odpowiedz
Jano - 13.12.2020 / 10:55, *.orange.pl

@rdzenny: A to racja w 100% co napisałeś ale ja nie o tym pisałem :)

odpowiedz
Jano - 13.12.2020 / 10:27, *.orange.pl

Ale za jedno Probierzowi z Filipiakiem powinniśmy podziękować, przez tą aferę z sędziami , sędziowie przekonali się że nawet nie dyktując należnych karnych dla Legii i tak będą posądzani o sprzyjanie Legii i wreszcie zaczęli je dyktować :)

odpowiedz
45540 - 13.12.2020 / 09:06, *.kth.pl

To był trzeci, kolejny dobry mecz w wykonaniu Legii ! Ciężko w to uwierzyć, ale to prawda. 1 połówka z niewielką przewagą dobrze grającej Wisły, ale druga dużo lepsza w wykonaniu Legii. Bramka Juranovic / Pekhart, rewelacja ! Super, gratulacje !

odpowiedz
Bia(L)son - 13.12.2020 / 08:06, *.33.169

Wyszarpali jak Reksio szynkę ale nie ważne liczy się zwycięstwo!

odpowiedz
Szymon - 13.12.2020 / 06:29, *.chello.pl

To tylko eklapie. Alleluja i do przodu. Oby dziś łach się obsrał

odpowiedz
Jano - 13.12.2020 / 10:30, *.orange.pl

@Szymon : Eeeee z Stalą??? Wygrają bez problemu bardziej Pogoń im pkt może urwać , a po drugie nie ma się co na innych oglądać tylko wygrywać po kolei mecze a wtedy nikt i nic nie odbierze nam kolejnego MP!

odpowiedz
W(L) - 13.12.2020 / 05:34, *.chello.pl

Fart,to co odpier...a Jedzą,Wieteś to kryminał ,Artur kiedy będziesz kopał prosto a ten cały Valencia to go do Valencji wysłać i jeszcze Sadlok ty bydlakuuuu

odpowiedz
ADAM - 13.12.2020 / 05:09, *.centertel.pl

MYLIŁEM SIĘ PRZYZNAJE SIĘ MÓJ BŁĄD TAKĄ LEGIE KOCHAM SZANUJĘ OD 28 LAT JESTEM Z LEGIĄ NA DOBRE I NA ZŁE DZIĘKUJĘ KOCHANA LEGIO ZA WALKĘ WYGRANĄ I PRZEPRASZAM ŻE ZWĄTPIŁEM W WYGRANĄ SZACUNEK DLA PIŁKARZY I TRENERA OBY TAK DALEJ

odpowiedz
leguś - 13.12.2020 / 08:31, *.chello.pl

@ADAM: Zawsze ceniłem drużyny,które strzelały bramki w 90 minucie
to świadczy o ich charakterze . Kocham i szanuję L od 60 lat. Może już
nie będę na stadionie bo zdrówko nie pozwala ale w sercu moim będzie L żyć dopóki ni przestanie bić .

odpowiedz
Krzysztof - 13.12.2020 / 04:20, *.centertel.pl

Dzięki , Kochana Legio!

odpowiedz
Normalny człowiek - 13.12.2020 / 01:53, *.chello.pl

Wywalczone zwycięstwo. Nie szło, ale punkty są. Za to brawa! Dobrzy: Boruc, Brazylijczyk i Czech. Słabiutko ma środku obrony. Reszta w kartkę.
Takimi zwycięstwami zdobywa się MP

odpowiedz
Darek - 12.12.2020 / 23:54, *.t-ipconnect.de

Wygrana cieszy i to bardzo.Ja jestem narwany i przed meczem miałem stawiać na pewną wygraną Legii.Mówię sobie Wisła nic nie gra.Kurs na Legię mały.Albo z drugiej strony pójdzie wał.Kolega mi mówi ale Ty Dareczku jesteś narwany.Pomyśł logicznie.Jaki jest kurs na wygraną Legii przed meczem a jaki w 75 minucie gdy Legia przegrywa.
Po meczu mi powiedział,że tak się robi pieniądze gdy na trybunach kibiców brak.
Dziekuje Ci kolego za radę. Jutro ja stawiam.

Niestety ale taką mamy ligę. 75%klubów w ekstraklasie i pierwszej lidze sponsorzy główni to buki.Do póki się to nie zmieni bedziemy zdobywać kolejne mistrzostwa Polski i odpadać z pół amatorami w kwalifikacjach do europejskich pucharow.
Choć ostatnimi czasy to mam wrażenie że piłkarzyki nasze specjalnie odpuszczają europejskie puchary by mieć więcej wolnego.Kasa ta sama więc po co sie przemęczać.Lepiej zagrać raz na tydzien i wygrać w naszej dupoklasie niż się przemęczać co trzy dni i być krytykowanym za to że się przegrało w lidze europy 0 do 3.
Muszę przeznać,że naprawde dobry mecz Boruca.Chyba pierwszy od powrotu.Nagle mu się zachciało?
Zrobił nam prezent na święta?

odpowiedz
Arek - 13.12.2020 / 00:12, *.chello.pl

@Darek : Dareczeku ty taki fajny to od urodzenia jesteś czy kolega Cie tak zmienił

odpowiedz
Super⚽️Coach - 13.12.2020 / 00:16, *.57.79

@Arek: Władeczki,Dareczki,Areczki...dajcie na luz...

odpowiedz
Kibol78 - 13.12.2020 / 00:25, *.chello.pl

@Darek :
Darek ma niemiecki obraz rzeczywistości i kolegów jak widać :))) Darek wracaj :)) skisła ma trenera który głownie opiera swoją taktykę na pressingu i przygotowaniu fizycznym , rzucili się od 1 sekundy i to była kwestia czasu kiedy padną a Legia przejmie kontrolę. Gdyby nie Sadlok ( z dużym kompleksem :) ) to szybciej by ich napoczęli :) pozdrów ziomków i graj u buka :))

odpowiedz
miL) - 12.12.2020 / 23:54, *.centertel.pl

pierwsza połowa to masakra, w drugiej .. najważniejsze, że wygrana. Valencia - pewnie w papierach są zapisy, że musi zagrać tyle i tyle minut.. ale koleś kopał się dzisiaj w czoło. Boruc wybronił mecz, Pekhart On strzela głową tak jak Lewy nogą, no i Luquinhas może czasem irytuje ale napędza każdą akcję.

odpowiedz
Detal⚽️Sukses - 12.12.2020 / 23:47, *.57.79

Czesiu może czas dać 5dni treningów .....choć godzinke ,i detale szlifować!dziś widzisz że wielu cie zawodzi... czas wyje...ć kilku,a kilku na wzmocnienia do Młodej Legii!

odpowiedz
Zu(L)us - 12.12.2020 / 23:47, *.centertel.pl

Zwycięstwow się nie sądzi. Brawo Artur.

odpowiedz
76 - 12.12.2020 / 23:41, *.tpnet.pl

Czesiu ten joel val to sabotaż...dramat...czy już się odkręcił po wkręceniu przy 1 bramce? Ja bym go wypozyczył może do Valencii Bayernu albo Atletico....a teraz na poważnie mniej Jędrzejczyków Valencii a więcej Luqiniasow martinsów i Borucow....

odpowiedz
Real deal - 12.12.2020 / 23:35, *.virginm.net

Jedza, Wieteska kicha w obronie.Luki, mistrz pomocy,potrzebny drugi napastnik, no I bramkarz na przyszly sezon.

odpowiedz
bie/L/sko - 12.12.2020 / 23:10, *.master.pl

Jak Legia zdobywa bramki w końcówce to wyszarpane zwycięstwo, a gdy zdobywa je na początku meczu - to wymeczone zwycięstwo. A co będzie gdy bramki padną w środku meczu np 44 i 46 minuta ?

odpowiedz
Hugon - 12.12.2020 / 23:10, *.vectranet.pl

Gruby najgorszy na boisku,całe szczęście że kopali w niego i piłka się odbijała jak od ściany raz poszła o 1 metr za daleko i wpadła do bramki, a gruby nawet się nie rzucił tylko się położył.

odpowiedz
Kibol78 - 12.12.2020 / 23:32, *.chello.pl

@Hugon:
psy szczekają , karawana jedzie dalej :) do budy :)

odpowiedz
miL) - 12.12.2020 / 23:40, *.centertel.pl

@Hugon: Hugon masz jakiś uraz do Boruca..? On wybronił dzisiaj mecz

odpowiedz
Odp - 13.12.2020 / 09:03, *.lunet.eu

@miL): ten hugon to papla ciągle to samo, zmienia tylko nazwiska, wcześniej czepiał się Kuchego

odpowiedz
jarekk - 13.12.2020 / 13:14, *.metrointernet.pl

@Hugon: Tez jest sztuka tak sie ustawic zeby pilka trafila w bramkarza a nie przeleciala obok niego. To sie nazywa doswiadczenie i on to ma. Przy straconej bramce Artur nie mogl nic zrobic, obroncy zostawili napastnika na 7-mym metrze, silny strzal tuz przy slupku.

odpowiedz
Fan.Grotyńskiego - 12.12.2020 / 22:53, *.chello.pl

Trudny teren młode lajkoniki,zmotywowany wielka Legia przyjechał,ważne trzy punkty.Takiego Boruca przyjemniej oglądać.

odpowiedz
Yeti - 12.12.2020 / 22:50, *.vectranet.pl

Naprawdę wyszarpana wygrana. Po pierwszej połowie marzyłem o uratowaniu remisu, nie wierzyłem w 3 punkty. Mega fart, ale styl gry trzeba koniecznie poprawić. Za mało było pressingu i szybkiej gry na jeden kontakt. Gra była statyczna, do tego słabo wyglądał Valencia, któremu już Czesiek powinien podziękować i beznadziejny Wieteska. Lewczuk wróć. Slisz nie pokazuje nic ciekawego, a Wszołek jest za wolny. Niezbyt dobrze to wygląda, ale najważniejsze są 3 punkty.

odpowiedz
JACUNHO - 12.12.2020 / 23:10, *.centertel.pl

@Yeti:
Chciałbym tylko naznaczyć że Wieteska trzykrotnie uratował dupę Jędzy po jego katastrofalnych błędach.
A tak wogóle to byłem mocno ździwiony że przeciwko takim leszczom nie daję się szansy Mosórowi, a przecież już raz zaprezentował się całkiem nieźle

odpowiedz
Janek - 12.12.2020 / 23:38, *.125.75

@Yeti: akurat Lewczuk w składzie to jest pewna czerwona kartka lub karny. Choć też uważam że Wietes jest słaby.

odpowiedz
A my swoje... - 12.12.2020 / 22:46, *.play-internet.pl

Laga na Pekharta i do przodu! Tylko Legia!

odpowiedz
Farme(L) - 12.12.2020 / 22:44, *.virginm.net

Legia walcząca...
Legia walcząca do końca....
Tylko 3 punkty się liczą dziś...
Resztę pomijam milczeniem...
Mistrz Mistrz Legia Mistrz...

odpowiedz
Czarny76 - 12.12.2020 / 22:33, *.amazonaws.com

Mysle ze Jędrzejczyk powinien usiąść przed lustrem i porozmawiać ze swoją głowa.Te jego zagrania wołają o pomstę do nieba.To samo dotyczy Mladenovicia.Aha i na koniec.Rozumiem ze Valencii już w Legii nie zobaczę?

odpowiedz
Wolfik - 12.12.2020 / 22:32, *.mm.pl

Brawa za wytrwałość i chęć wygranej. Krótkie podsumowanie meczu:
-środkowy obrońca (a najlepiej dwóch) potrzebni od zaraz!
-Boruc irytuje wybijaniem piłki po trybunach, ale swoje robi.

odpowiedz
J1980 - 12.12.2020 / 22:30, *.amazonaws.com

Można wiele gadać i śliny wypluć... Ale jedno trzeba przyznać... Legii Czesiek zaszczepił swego rodzaju gen zwycięstwa... Nawet jak gówno gra...

odpowiedz
Zyzio - 12.12.2020 / 23:16, *.amazonaws.com

@J1980: Dobrze napisane(powiedziane) kolego.

odpowiedz
WarszawskaOchota - 12.12.2020 / 22:27, *.orange.pl

Słaba Legia wygrywa ze słabą Wisłą.
Najważniejsze ze zdobyliśmy 3 pkt.

odpowiedz
Opinia z Krakowa - 12.12.2020 / 22:25, *.fiberlink.pl

Ślisz, Jędza tragedia!!! Oczy bolą co oni uskuteczniają. A wygraliśmy bo Lewczuk ogromną prace wykonał ... nie dojechał następny DRWAL.

odpowiedz
Slabol - 12.12.2020 / 22:23, *.253.33

Najsłabszy mecz Legii za Cześka, aż podejrzanie to wyglądało. Luqi i Tomasz robią różnicę. Boruc 5 wybić w krzaki ale 2 setki wybronił. Ten Forbes ładnie przestawiał Wieteske i Jedze. Stoperzy dramat. Czy Wieteska, czy Lewczuk czy Jędza. Odstają od reszty drużyny.

odpowiedz
WOLA - 12.12.2020 / 22:26, *.tpnet.pl

@Slabol:Czepiasz się przecież statystycznie mamy najlepszą obronę w lidze;-)

odpowiedz
Senior - 12.12.2020 / 22:22, *.supermedia.pl

Priorytet śo i ktoś w rodzaju L Pisza

odpowiedz
WOLA - 12.12.2020 / 22:19, *.tpnet.pl

Nasz hejtowany bramkarz dzisiaj wybronił mecz, ale te wybicia nogą tragiczne.

odpowiedz
Marian - 12.12.2020 / 22:12, *.play-internet.pl

Legancko,tego

odpowiedz
PAB(L) O - 12.12.2020 / 22:12, *.mm.pl

Brawo Tomas, brawo Artur Boruc, oczywiście za obrony, nie wyprowadzanie piłki, liczą się 3 pkt

odpowiedz
WOLA - 12.12.2020 / 22:12, *.tpnet.pl

Bardzo słaby mecz ale 3 punkty cieszą.
Takimi zwycięstwami robi się mistrzostwo w naszej lidze

odpowiedz
Mateusz z Gór - 12.12.2020 / 22:10, *.orange.pl

Brawo Tomasz. Dzięki za ambicję Luiquinas, Artur, Kacper, Josip i Filip. Reszta w********ć.

odpowiedz
ksieciunio - 12.12.2020 / 22:09, *.chello.pl

Boruc wyprowadzanie piłki - tragedia ale co uratował to nasze!!!!!!!!

odpowiedz
Misiek75 - 12.12.2020 / 22:09, *.vectranet.pl

Wynik lepszy niż sam mecz. Wieteska, Valencia i przede wszystkim Jędrzejczyk tragedia a przede wszystkim ten ostatni to już chyba czas w Legii po mału mija. Jedzą tragedia naprawdę, takie błędy to jemu nie przystoją. Ważne, że udało się wygrać. Pekhart na plus zdecydowanie.

odpowiedz
Kuba - 12.12.2020 / 22:19, *.t-mobile.pl

@Misiek75: Jak ja tęsknię za Pazdanem, on takich błędów jak Jędrzejczyk nie popełniał.

odpowiedz
Wybył - 12.12.2020 / 22:09, *.vectranet.pl

Sadlok dostał kartkę

odpowiedz
jim - 12.12.2020 / 22:08, *.tpnet.pl

Dobrze że zdobywamy punkty po tak słabych meczach ale jeżeli na wiosnę gra się nie zmieni to w pucharach będzie jak co roku

odpowiedz
andiu.b - 12.12.2020 / 22:07, *.241.192

Gwizdał nA zielono

odpowiedz
atmosferic - 12.12.2020 / 22:07, *.orange.pl

Chcemy Papszuna.

odpowiedz
Pekhart - 12.12.2020 / 22:06, *.centertel.pl

Musi odejść !!!

odpowiedz
Andriu.b - 12.12.2020 / 22:05, *.241.192

Sędzia główny bohater

odpowiedz
lolo - 12.12.2020 / 22:38, *.tpnet.pl

@Andriu.b: A co Ty chcesz od sędziego? W którym momencie Cię tak skrzywdził? Nie siej fermentu paralityku!

odpowiedz
pawel - 12.12.2020 / 22:05, *.mm.pl

Dziś się udało. Wnioski na zimowe transfery? Wyrównać kadrę. Zmiennicy muszą dawać jakość.
Bezapelacyjnie murzyn , Wieteska, Stolarski, Rocha, Gvilia pożegnać bez żalu. W ich miejsce realne wzmocnienia. Wszołek, Ślisz zapier...lać w przygotowawczym by złapać formę.

odpowiedz
Hiszpan - 12.12.2020 / 22:05, *.telnaptelecom.pl

Kadra 30 osób do grania góra 12-stu.

odpowiedz
Julon - 12.12.2020 / 22:04, *.timplus.net

Pekhart jest bezcenny TERAZ!!

odpowiedz
Mar - 12.12.2020 / 22:03, *.centertel.pl

Czy strzelenie drugiej bramki przez Legię zwalnia tego łobuza z pokazania kartki temu bandycie Sadlokowi ??

odpowiedz
Andreas - 12.12.2020 / 22:35, *.play-internet.pl

@Mar: przecież dostał w 90 min sprawdź

odpowiedz
Sradlok - 12.12.2020 / 22:36, *.253.33

@Mar: dostał

odpowiedz
Łukasz - 12.12.2020 / 22:02, *.net.pl

Valencia i Wieteska nigdy więcej.

odpowiedz
Hiszpan - 12.12.2020 / 22:37, *.telnaptelecom.pl

@Łukasz: Święte słowa. Plus Kante Sanogo Stolarski Remy .

odpowiedz
Wygrana - 12.12.2020 / 22:01, *.chello.pl

przy ul Retmana w Krakowie zawsze dobrze smakuje

odpowiedz
StaryChlopzBielan - 12.12.2020 / 22:42, *.centertel.pl

@Wygrana: przy jakiej ulicy??? Coś się chyba poje.. Prawie dobrze

odpowiedz
Kamień - 13.12.2020 / 08:24, *.chello.pl

@StaryChlopzBielan:
pewnie chciał napisać Reymana, ale to też nie ulica...

odpowiedz
lucho_83 - 12.12.2020 / 22:01, *.chello.pl

Artur Boruc w 2 połowie uratował nam skórę. Generalnie bardzo słaby mecz. Najważniejsze 3 pkt.

odpowiedz
Kaktus - 12.12.2020 / 22:01, *.tpnet.pl

Przed meczem z Wisłą Pekhard udzielił wywiadu: "Poprzednie spotkanie z Wisłą Kraków to był nasz drugi mecz po lockdownie, panował straszny upał i w pierwszej połowie graliśmy dramatycznie słabo. Ja też. Potem było lepiej i strzeliłem gole, które zapewniły ważne punkty. Teraz postaramy się o powtórkę "
Prorok jaki czy co?
W pierwszej połowie tragedia, w drugiej Pekhard strzelił dwa gole ;)

odpowiedz
Luk - 12.12.2020 / 22:11, *..unassigned

@Kaktus: Kim jest „Pekhard”?????

odpowiedz
bie/L/sko - 12.12.2020 / 23:15, *.master.pl

@Kaktus: Świetnie skojarzenie . Szacun

odpowiedz
Wawa - 12.12.2020 / 22:00, *.124.248

Cud cud cuddd
W Krakowie wygrana z wisła w 7 zawodników
Boooo
Valencia
Witeska
Jędrzejczyk
Wszołek
To zwykle drewna
Jak można płacić za taką grę
Zgroza...

odpowiedz
M - 12.12.2020 / 22:00, *.vectranet.pl

Uff..÷3 i alleluja. Q.. dość tego pseudo... STADIONY DLA KIBICÓW!!!!!!!!

odpowiedz
Obcy - 12.12.2020 / 22:00, *.t-mobile.pl

Boruc King!!! Po raz kolejny ratuje wynik. Może i ma nadwagę ale co klasa to klasa.

odpowiedz
zaba285 - 12.12.2020 / 21:58, *.116.118

Wieteska jak zwykle słabo, mieliśmy dużo szczęścia że nie było więcej niż tylko 1 jego bramka... powinien wrócić do Górnika

odpowiedz
Po(L)ubiony - 12.12.2020 / 22:02, *.chello.pl

@zaba285: A ty wróć do Zabrza.

odpowiedz
Po(L)ubiony - 12.12.2020 / 21:58, *.chello.pl

Wszołek zszedł, Valencia zszedł, Legia wygrała! Przybył za bardzo maczeciarzy oszczędzał. Sadlok za faul na Skibickim powinien dostac czerwo. Tylko Legia!

odpowiedz
filand - 12.12.2020 / 21:58, *.t-mobile.pl

Gratulacje i owacje na stojąco dla Legia. Zwycięzców się nie sądzi...

odpowiedz
PLEBAN - 12.12.2020 / 21:56, *.tpnet.pl

DUMNA LEGIA WIELKA LEGIA ŁAMAK 1/2 LECIUTKO

odpowiedz