REKLAMA

Młodzież: mecze niedzielne

Redakcja, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W niedzielę swoje mecze sparingowe rozegrali najmłodsi gracze Akademii, z roczników 2008-2011. Przeciwnikami byli rówieśnicy z Zagłębia Lubin. W meczach najmłodszych zespołów, U10 i U11, padło mnóstwo goli z obu stron, a nasi zawodnicy pokazali żelazną konsekwencję w grze. Spotkanie drużyn U12 trzymało w emocjach do samego końca meczu, a zespoły pokazały ofensywny futbol. W pojedynku najstarszych zespołów legioniści pokazali dobrą kontrolę nad posiadaniem piłki i stworzyli sobie sporo sytuacji. Postawa graczy Akademii w niedzielnych pojedynkach była budująca, niezależnie nawet od wyników.

Legia U13 - Zagłębie Lubin U13

Strzały (celne): Legia 23 (9) - Zagłębie 5 (2)

Grano 35+40 minut

Legia: gracz testowany, Marcel Grzejda, Daniel Foks, Oliwier Puto, Maksymilian Dołowy, Filip Nieckarz, Daniel Wyrozumski, Marcel Kiełbasiński, gracz testowany [09], Norbert Merchel [09], gracz testowany, gracz testowany, Bartłomiej Leszczyński, Mikołaj Jasiński, Adam Niewiadomski, Maciej Chojnowski
Trener: Rafał Klimkowski, II trener: Mateusz Ludwiniak, specjalny konsultant i analityk: Szymon Rusin

Spotkanie graczy z rocznika 2008 (i młodszych) było okazją dla legionistów, by poćwiczyć konsekwencję w grze, na tle mocnego przeciwnika. Udało się to całkiem nieźle. Szczególnie przed przerwą podopieczni trenera Klimkowskiego byli przy piłce niemal cały czas, odbierając piłkę wysoko i wykazując sporo fantazji w kreowaniu akcji ofensywnych, na wiele różnych sposobów. Goście raz groźnie zaatakowali, jednak uderzenie przeszło obok bramki gospodarzy. Po przerwie goście zagrali aktywniej i wyżej, stworzyli sobie kilka okazji bramkowych, niemniej nasi zawodnicy dalej radzili sobie nieźle. Ciekawie zapowiadających się sytuacji w okolicach pola karnego Zagłębia nie brakowało, choć niekiedy gracze Legii, dobrze radzący sobie w pojedynkach 1 na 1, próbowali niemal wejść z piłką do bramki. Po meczu stojącym na dobrym poziomie przyszedł czas na zimowe ferie. Drużyna Legii, podobnie jak starsze i młodsze roczniki, w środę zakończy treningi i wznowi je w styczniu.

Legia U12 - Zagłębie Lubin U12

Strzały (celne): Legia 43 (31) - Zagłębie 15 (11)

Grano 3x30 minut

Legia: Denis Stoliarenko - Aleksander Marciniak, Jan Rodak, Jakub Piaseczny, Edo von Brandt-Etchemendigaray, Wojciech Paczosa, gracz testowany, Mateusz Strzelecki, gracz testowany, gracz testowany, Piotr Bartnicki, Iwo Dolega, Borys Boryszewski, Ksawery Kopeć, Aleksander Badowski [2010]
Trener: Jakub Zapaśnik, II trener: Jakub Witkowski, trener bramkarzy: Michał Kubiak

Emocjonujące spotkanie zagrali w LTC zawodnicy Legii i Zagłębia. Pierwsza, bezbramkowa - ale bardzo ciekawa - tercja była przygrywką do festiwalu bramek, który można było z kolei obejrzeć w drugich 30 minutach gry. Udanie rozpoczęli tę część gry legioniści, jednak potem mocno odpowiedzieli gracze z Lubina, uzyskując kilka trafień. Z kolei trzecią tercję 90-minutowego meczu udanie zaczęli lubinianie. Ostatnie 20 minut gry to jednak koncert gry ofensywnej legionistów, którzy podnieśli się po kilku otrzymanych "ciosach". Determinacja w grze ofensywnej nie przekładała się jednak zanadto na zdobyte bramki (duża w tym także zasługa także broniącego z wyczuciem golkipera ZL), dzięki czemu emocje i napięcie w tym meczu, w którym prowadzenie zmieniało się kilkakrotnie, trwało dosłownie do ostatnich sekund.

Legia U11 - Zagłębie Lubin U11

Strzały (celne): Legia 78 (59) - Zagłębie 21 (18)

Grano 4x20minut

Legia: Franciszek Golański, gracz testowany, Filip Hołowiński, Dawid Rodak, Antoni Błoński, Oskar Putrzyński, Tymon Płoszka, Xawery Eichler, Wiktor Wach [09], gracz testowany, Aleksy Chmielewski, Igor Brzozowski
Trenerzy: Mateusz Legierski, Mateusz Majewski

Interesujące spotkanie rozegrali legioniści z Zagłębiem Lubin w LTC. Goście przejechali długi dystans by rozegrać te mecze, więc logicznym było zagranie aż 80-minutowego pojedynku. Pierwsza odsłona to wymiana ciosów i kilka zmian prowadzenia. Po pół godzinie gry stało się jasne, że przewagę uzyska ta drużyna, która utrzyma wysokie tempo gry, konsekwencję w pressingu i skuteczność w pojedynkach jeden na jeden. Trzeba przyznać, że tego dnia legioniści byli dobrze dysponowani. Musieli jednak cały czas uważać na dynamiczne ofensywne wyjścia graczy z Lubina, które do końca meczu pozostawały groźną bronią. W ręku legionistów było jednak sporo różnorodnych atutów ofensywnych. Grali nie tylko dobrze indywidualnie, uderzali z bliska i daleka, ale również dobrze współpracowali ze sobą wyczuwając optymalne rozwiązania na boisku.

Legia U10 - Zagłębie Lubin U10

Grano 4x20minut

Legia: Oliwier Frąckiewicz - Michał Kuć, Cyprian Lipiński, Stanisław Ziętek, Radosław Maćkowski, Bartosz Gawryś, Julian Liwartowski, Filip Wancerz, Szymon Wlazło, Fryderyk Paprocki, Stefan Podgórski, Maksymilian Albrecht
Trener: Łukasz Listwan, II trenerzy: Michał Konieczny, Tymoteusz Neuff

Zacięte spotkanie pełne walki na wysokim poziomie można było obejrzeć w meczu rocznika 2011. Utracone gole nie podłamywały jednych ani drugich, dzięki czemu w wielu przypadkach, po golu Zagłębia błyskawicznie padła odpowiedź Legii, i odwrotnie. Szczególnie można pochwalić naszych zawodników za postawę w III i IV kwarcie, gdzie podtrzymali dobrą grę ofensywną, a sami nie dawali się łatwo zaskoczyć. Mecz stojący z obu stron na dobrym poziomie mógł się podobać i był ciekawym, ostatnim akcentem sportowym 2020 roku dla utworzonego jesienią, najmłodszego zespołu Akademii.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.