fot. Hagi / Legionisci.com
REKLAMA

Salamon wzmocni obronę?

Wiśnia, źródło: SportoweFaktyWP.pl

Po ostatnim ligowym spotkaniu w tym roku Legia wyruszyła na poszukiwania zawodników, którzy wzmocnią klub w zimowym oknie transferowym. Jednym z kandydatów do gry w drużynie mistrza Polski jest Bartosz Salamon, który broni obecnie barw drugoligowca z Włoch - informuje serwis Sportowe Fakty.

Ostatni mecz ze Stalą pokazał, że Legia potrzebuje wzmocnienia linii obrony. Po odejściu Williama Remy'ego pojawiła się możliwość na sprowadzenie nowego gracza, który podniósłby wartość bloku defensywnego. W stołecznym klubie narodził się pomysł, aby zakontraktować Bartosza Salamona, który w tym sezonie rozegrał 10 meczów, strzelając w nich dwa gole dla SPAL. Włoski klub gra na co dzień w Serie B.

Temat przenosin Salamona do Legii pojawiał się już w poprzednich oknach transferowych, jednak nigdy nie doszło finalizacji transferu. Jego obecny kontrakt wygasa w czerwcu 2021 roku, co teoretycznie w pewnym stopniu zmniejsza kwotę odstępnego, którą trzeba by za niego zapłacić.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (36)

+dodaj komentarz
Farme(L) - 24.12.2020 / 09:23, *.virginm.net

Jeszcze Jach kończy kontrakt w czerwcu... do odbudowy jak znalazł...

odpowiedz
Marcel - 22.12.2020 / 01:57, *.t-mobile.pl

Salamon przydałby się w Legii. Ciekawy zawodnik.

odpowiedz
Zu(L)us - 21.12.2020 / 08:38, *.centertel.pl

Ile Mosor ma wzrostu? Jeżeli tyle co ojciec to tylko boczna obrona ale nie stoper.

odpowiedz
Morgi - 20.12.2020 / 17:53, *.tpnet.pl

Wziąć Mosora niech gra a Jędrzejczyk niech wypie...ala...w każdym meczu błędy. Najgorszy piłkarz Legii. Jak skacze do piłki to w75%sedzia odgwizduje faul bo dureń łap nie umie trzymać przy sobie. To jest żenujący typ

odpowiedz
Arek - 20.12.2020 / 13:16, *.tpnet.pl

Ktoś w ogóle kojarzy co on gra? Bo ja, oprócz tego, że gra w Spal i że to jest we Włoszech nic poza tym.

odpowiedz
Robert - 20.12.2020 / 01:30, *.inetia.pl

NIE< NIE <NIE dla pomysłu "W stołecznym klubie narodził się pomysł, aby zakontraktować Bartosza Salamona". Nie chcę za radę forsy, nie to co ci którzy maja takie pomysły w moim klubie . Zwyczajnie nie jest tu potrzebny kolejny do odbudowy i op....lanie się. NIE<NIE NIE. Chyba że miałby trafić do Legii II za darmo, a jego obecny cienki pracodawca zagwarantuje, że równolegle weźmie obecnych w Legii jako koszulki dwóch środkowych obrońców i zapłaci powiedzmy 200 000 Euro zadośćuczynienia dla kibiców LEGII oglądających do tej pory wyczyny obu ŚO, do rozdziału na stadionie po blokadzie z powodu pandemii pomiędzy kibiców ( za straty moralne i uszczerbek na zdrowiu podczas oglądania wspomnianych)..Wtedy niech gra za wikt i opierunek w Legii II skoro już tak kocha ojczyznę. W ośrodku treningowym mają przecież jakichś kucharzy i pralki. Inaczej NIE<NIE NIE>

odpowiedz
Mateusz z Gór - 20.12.2020 / 08:52, *.orange.pl

@Robert:

No racja. Trzeba sięgnąć po jednego z najlepszych ligowców, jak to było z Pazdanem. Pytanie, który stoper się nadaje. Najlepszy mógłby okazać się Czerwiński, a i Legia z Piastem powinna umieć się dogadać, bo handlują ze sobą często - czyt. Piast pewnie oddałby go za uczciwe (niemałe) pieniądze, które Legia wywali w błoto na szrot z zza granicy.

odpowiedz
Wolfik - 20.12.2020 / 17:30, *.mm.pl

@Mateusz z Gór: Jeśli mamy sprowadzać ŚO, to kogoś z doświadczeniem ale i niezbyt...starego. Czerwińskiego zweryfikowała Europa, może w lidze coś tam znaczy, ale takich jak on jest kilku nawet w tej lidze. Ta kandydatura zupełnie mnie nie przekonuje.

odpowiedz
Mateusz z Gór - 20.12.2020 / 20:48, *.orange.pl

@Wolfik:

Przecież on jest w najlepszym wieku dla piłkarza na tej pozycji. A ta weryfikacja w Europie to takie powtarzanie bez sensu - cała Legia źle broniła i Czerwiński wcale nie był gorszy od kolegów z obrony. Teraz jest oczywiście zawodnikiem lepszym niż był wtedy. I w przeciwieństwie do legijnych stoperów cofał się w rozwoju na przestrzeni ostatnich sezonów.

odpowiedz
Mateusz z Gór - 20.12.2020 / 20:51, *.orange.pl

@Mateusz z Gór:

*nie cofał

odpowiedz
Jano - 22.12.2020 / 15:40, *.orange.pl

@Mateusz z Gór: Petraszka wyrwać z Rakowa

odpowiedz
Zdybek - 19.12.2020 / 23:12, *.centertel.pl

Wpisujcie karę dla dwóch kabareciarzy: ja proponuję trening wigilijny w LTC aż pierwsza gwiazdka zaświeci

odpowiedz
M3 - 20.12.2020 / 13:13, *.jmdi.pl

@Zdybek: Ja proponuję, aby dwóch drwali przebiegło dystans z ośrodka Legii na Ł3 i z powrotem. W meczu Legia przebiegła mnie km niż Stal !!!

odpowiedz
ben - 19.12.2020 / 18:50, *.inetia.pl

Każdy lepszy od jędrzejczyka-sprzedawczyka !!!

odpowiedz
Hiszpan - 19.12.2020 / 16:55, *.telnaptelecom.pl

Może być Salomon. Może być Kiwior. Każdy byle już nie oglądać tych sprzedawczyków.

odpowiedz
lob - 19.12.2020 / 17:27, *.chello.pl

@Hiszpan: Popędzić tego developera z opaską kapitana i tego drugiego co babole wali jeden za drugim..........

odpowiedz
+ Dodaj komentarz - 19.12.2020 / 15:47, *.orange.pl

Jędza ma taką zależność, że im więcej zarabia tym gorzej gra. Skandalem jest to piłkarze nie mają zarobków uzależnionych zaangażowania i wyników swojej pracy. W każdej innej firmie jak ktoś spierniczy dwie ważne rzeczy ciągu niespełna jednej godziny, to dostanie po pensji albo wyleci. Tak naprawdę Jędrzejczyk jest przeciętnym graczem, który szczyt formy ma za sobą (EURO we Francji) i w Polsce raczej tylko odcina kupony.

Z Salomonem będzie tak samo, tylko on nigdy nie zbliżył się nawet do poziomu Jędzy z repry lub z czasów gry w Rosji. Trudno oczekiwać, że wychowanek Lecha przyjdzie do Legii z innych powodów niż pieniądze.

Temat Wieteski to zupełnie inna sprawa. Gość, który mógłby czołową postacią zespołów walczących o utrzymanie, do Legii po prostu nie nadaje. To nie ten poziom. Ile on jeszcze meczów musi zepsuć, żeby ktoś to zrozumiał. Jeśli chcemy grać o jakieś poważniejsze cele niż tylko MP, to musimy mieć pewnego stopera a nie gościa, który jest im starszy, tym częściej popełnia juniorskie błędy.

O Lewczuku nie wspomnę bo on miał być tylko uzupełnieniem składu. A to że gra świadczy tylko o fatalnej formie pozostałych defensorów.

Co do Mosóra macie rację. Pewnie w Legii pozbędą się go lekką ręką jak Walukiewicza....

odpowiedz
Mateusz z Gór - 20.12.2020 / 08:54, *.orange.pl

@+ Dodaj komentarz:

Kilkanaście lat temu pojawił się w E-klasie (nie pamiętam nazwiska) piłkarz z Ameryki, który nie mógł wyjść z podziwu, że dostaję ogromną podstawę za nic i do tego śmieszne premie, które go nie motywują.

Teraz model się troszeczkę zmienił, ale nie tak jak powinien, bo i podstawa i premia jest wysoka.

odpowiedz
Eldoka - 21.12.2020 / 11:02, *.play-internet.pl

O czym ty piszesz, Jedza w najlepszej formie nie miał podjazdu do Salamona.

odpowiedz
Wolfik - 19.12.2020 / 14:54, *.mm.pl

Czy wzmocni to się dopiero okaże. Ktokolwiek przyjdzie na pozycję ŚO gorzej raczej nie zagra . Para stoperów Salomon - Mosór na wiosnę? Dlaczego nie.

odpowiedz
Kuba - 19.12.2020 / 14:46, *.t-mobile.pl

Wzmocnieniem obrony byłoby niewystawianie Jędrzejczyka i Wieteski.

odpowiedz
lob - 19.12.2020 / 12:55, *.chello.pl

Wywalić tego parodystę i dewelopera jak najszybciej. Nam potrzeba dwóch dobrych stoperów bo na tę chwilę nie mamy ani jednego..............

odpowiedz
Tommyblny - 19.12.2020 / 13:34, *.chello.pl

@lob: W deweloperce teraz krucho to Jedza u buka musial wyrównać wszystko.Sprzedawczyk...

odpowiedz
Pio - 19.12.2020 / 16:43, *.chello.pl

@Tommyblny: w deweloperce krucho ? Hmm to chyba nie jesteś w temacie.naoewno nie takie eldorado jak kiedyś ale zaufaj mi, ze dalej można z tego syto zarobić

odpowiedz
L - 20.12.2020 / 15:01, *.tpnet.pl

@Pio: Mordo co ty kminisz. Czemu do kur... redakcja nie blokuje takich komentarzy?

odpowiedz
P. - 20.12.2020 / 17:56, *.centertel.pl

@Pio: Chłopie co Ty za pierdy wypisujesz?? Dali dupy ok. Krytyka sie należy, ale żeby zaraz takie bezpodstawne śmieci wypisywać bez jakichkolwiek dowodów. Wyluzuj człowieku...

odpowiedz
expat - 19.12.2020 / 12:45, *.virginm.net

Z jednej strony potrzebujemy wzmocnić blok defensywny gdzie odszedł Remy (całe szczęście) i zapewnie odejdzie także Astiz. Mamy niemłodych Lewczuka i Jędzę oraz w miarę młodego Wieteskę, który jakoś nie może wygryźć żadnego ze starszych zawodników.

Nie jestem przekonany czy Salamon, który już dobija 30-tki będzie takim super rozwiązaniem. Chyba już bym wolał zainwestować w kogoś z akademii, chyba że oni są tak słabi, że nawet nie ma co o tym myśleć. Salamon ma doświadczenie, ale na nim Legia nie zarobi w przeciwieństwie do młodego. Poza tym po cholerę nam cała ta akademia jak my ciągle kupujemy wątpliwej jakości zawodników zamiast dać szansę młodym dla których gra w Legii to marzenie, a nie tylko kolejne miejce pracy.

Powinniśmy mieć przynajmniej jednego młodego w każdej formacji i stopniowo ich ogrywać wśród lepszych. Raz niech zagra obrońca, innym razem bramkarz czy pomocnik. Mamy teraz możliwość przeprowadzania pięciu zmian więc młodzi powinni otrzymywać więcej szans. Problem jest w tym że Legia nie gra tak jak powinna. Jeśli wygrywamy to mało przekonywująco. Nie ma tak, że w 60 minucie jest ze 3:0, mecz pod całkowitą kontrolą i świetna okazja do ogrywania młodzieży. Z drugiej strony też nie ma co ich trzymać wiecznie pod kloszem.

odpowiedz
łacłaf - 19.12.2020 / 13:54, *.belgacom.be

@expat: Zgadzam się z Tobą w 100%! Niestety wg Mioduskiego, lepiej sprowadzać szrot i piłkarzy do "odzyskania". Od dawna powtarzam, że nasza liga powinna promować młodych piłkarzy i na nich zbijać pieniądze, coś a'la dawna Eredivisie. Michniewicz (czy inny trener) właśnie powinien robić tak, jak napisałeś w ostatnim akapicie.
Niestety, w Legii nie ma czasu na ogrywanie zawodników. Trzeba wydawać pieniądze na szrot żeby wymęczyć MP, a młodzi niech ogrywają się gdzie indziej.

odpowiedz
lubicz - 19.12.2020 / 14:54, *.centertel.pl

@łacłaf: W sedno.

odpowiedz
zduneq - 19.12.2020 / 23:49, *.play-internet.pl

@expat: zupełnie nie rozumiecie czym jest piłka.
Są dwa rodzaje klubów:
1) walczą i zdobywają trofea
2) pozostałe.

Legia należy do tego 1, ma zdobywać co rok MP i PP i ma się bić w Europie.W Legii nie ma czasu na ogrywanie i miejsca na błędy młodości.kiedy ktoś się wyróżnia dostaje szansę.Michniewicz na młodych się zna i wie jak z nimi pracować.W końcu z U21 ogrywał większych niż my . wie doskonale kogo warto ściągnąć.ma swoich "żołnierzy".
Czemu Legia ściąga graczy z końcówkami kontraktów?po kontuzji? niestety takie są realia
Gdyby taki Kapustka odpalił w Leicester to dziś nie grałby w Legii tylko w Chelsea,Man utd/city albo w innym poważnym klubie w poważnej lidze.

odpowiedz
Adam - 20.12.2020 / 02:51, *.chello.pl

@expat: Wiem, że tak naprawdę to trochę się czepiam, ale myślę, że nie powinniśmy patrzeć na transfery/potencjalne transfery na zasadzie 'bo może zarobimy'. Fajnie byłoby po prostu kupić dobrego zawodnika, nawet 'starszego' bo po prostu jest dobry, a nie liczyć każdy grosik na zasadzie 'tego nie bo nie da się go dalej opchnąć'. Bądźmy klubem piłkarskim, a nie pośrednikiem sprzedaży.

odpowiedz
Marcin - 19.12.2020 / 12:43, *.play-internet.pl

Po co nam Salamon jak mamy Jędze? Ma nowy kontrakt na 2,5 roku więc czy będzie grał czy nie grubą kasę Kudlaty musi mu płacić. A wczoraj nastolatek notabene były zawodnik rezerw osmieszał go jak stary wyga. Mosór jak nie dostanie kilku szans to też pewnie odejdzie. Taki Valencia która już szanse dostał a nic nie wnosi do drużyny. Dobrze że niedługo nowy puchar jak kiedyś intertoto. Może tam awansujemy. Mioduski niestety to dramat jako prezes Legii. Może buty czyścić Lesnodorskiemu.

odpowiedz
oLaf - 19.12.2020 / 14:25, *.vectranet.pl

@Marcin: żeby MOsór dostał tyle szans co Valencia to byłóby dobrze... podobnie jakiś obrońca - jak ma Jędza sprzedawać mecz to niech lepiej jakiś młódy się za niego ogrywa...

odpowiedz
Xxc - 19.12.2020 / 15:16, *.vectranet.pl

@Marcin: tylko który z młodych dostanie tyle szans co Valencia. Widać że mu nie zależy, bo i na czym? Jak się nie sprawdzi Angole i tak muszą płacić, jak się sprawdzi to go sprzedadzą, bo na wątpliwym talencie już się poznali.
Sorki, w Legii nie sprawdził się i do widzenia. A jak już kogoś chcą od Angoli niech wezmą grosika któremy zależy na grze na euro.

odpowiedz
Po(L)ubiony - 19.12.2020 / 12:23, *.chello.pl

Nie wzmocni! Nie zauważyliście, że kiedy Legia się zbłaźni, to zaraz pojawiają się pogłoski o super-wzmocnieniach? To ma ukoić ból kibiców i wytłumić złość. Miodzio zna te korpo-chwyty.

odpowiedz
Ginpasterz - 19.12.2020 / 12:41, *.200.14

@Po(L)ubiony: za taka kompromitacje w obronie to powinien Ramos z van Dijkiem przyjść. Jak juniorzy.

odpowiedz