Paweł Stolarski - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Transfery

Kilku może odejść, skrzydłowy priorytetem

Woytek, źródło: Legionisci.com

W sobotę przy Łazienkowskiej odbyło się spotkanie prezesa Dariusza Mioduskiego, dyrektora sportowego Radosława Kucharskiego i trenera Czesława Michniewicza, na którym dyskutowano o zakończonej rundzie i przede wszystkim o przyszłości zawodników. Ustalono kierunek dalszych działań - priorytetem będzie sprowadzenie skrzydłowego. Ruchy transferowe jak zwykle zależne będą od tego którzy i ilu piłkarzy opuści Legię zimą.

Klub bedzie rozglądał się także za napastnikiem, najlepiej takim, który połączyłby cechy obecnych atakujących.

Niedawno analizowaliśmy listę zawodników, którym kończą się kontrakty latem. William Remy i Vamara Sanogo już rozwiązali kontrakty, z drużyną pożegnał się także Domagoj Antolić. To jednak nie koniec zmian personalnych. Bardzo możliwe jest odejście Pawła Stolarskiego. Prawemu obrońcy do końca umowy pozostało pół roku, ale w związku z tym iż gra bardzo niewiele jest zainteresowany zmianą barw klubowych już teraz. Chętnie u siebie widziałaby go Pogoń Szczecin.

Na drugiej stronie bloku obronnego Filipowi Mladenoviciowi może ubyć konkurenta. Luis Rocha już teraz będzie mógł szukać nowego pracodawcy i jeżeli znajdzie, to klub z Łazienkowskiej raczej nie będzie mu robił problemów.

Cały czas niepewna jest sytuacja Joela Valencii. Ekwadorczyk wypożyczony z Brentford zawiódł jesienią. Choć trener zapowiadał ostatnio, że piłkarz zostanie wiosną w drużynie, to cały czas w grę wchodzi skrócenie wypożyczenia.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (46)

+dodaj komentarz
123 - 21.12.2020 / 14:54, *.247.90

Cala obrona do wymiany. Stolar, Jedza, Lewczuk i Swojak Wietes.
Za duzo glupich bramek tracimy. Mlodych, wysokich, silnych i inteligentnych z wyobraznia i przegladem pola, potrzeba w pierwszej kolejnosci.

odpowiedz
Andrzej Zieliński - 21.12.2020 / 14:51, *.tvkstella.pl

Yegor Matsenko i Ariel Mosór to moim zdaniem kandydaci na stoperów (........).

odpowiedz
Defender of the ... - 21.12.2020 / 15:04, *.247.90

@Andrzej Zieliński: na stoperow musza byc ludzie doswiadczeni i ograni. Od obrony buduje sie zespol. Nie powinno sie oszczedzac.

odpowiedz
Autor - 21.12.2020 / 13:09, *.virginm.net

Ja to bym bral Imaza z jagi na szkrzydlo! Stolarski do srodka obrony do tego jeszcze jeden stoper. Te dwie pozycje to priorytet = ten ruch ze Stolarskim bylby najlepszym z mozliwych. Wieteska to niech idzie do jakies serie B za 1mln i siema. Napastnik? Tez jak najbardziej ale albo ten wydmuch Kante byz zaczal grac tak jak na poczatku to by bylo najlepsze ale sie obrazil na caly swiat wiec przydalby sie tez jakis kocur tutaj. No i pomoc! Bez goscia typu VOO mozemy marzyc o pucharach. Moim zdaniem druzyna coooooraz zslabsza z sezonu na sezon. Za rok to juz bedzie szkoda gadac jezeli prezes bedzie realizowal swoja wizje hehe... Wizje sredniactwa ala Rutkowski i hajs z wychowankow. Bieda jednym slowem

odpowiedz
Zdzicho - 20.12.2020 / 16:13, *.tpnet.pl

Czy wieteska i jedza cos obstawili u buka?

odpowiedz
Paweł - 20.12.2020 / 17:16, *.vectranet.pl

@Zdzicho: Wieteska przestał się rozwijać, został ligowym dzemikiem.

odpowiedz
Miro - 20.12.2020 / 11:46, *.com.pl

Widzieliście może jakie były kursy u buka na mecz Legia -Stal. Kto postawił mega kasę na Stal, ten się obłowił (za 1 zł postawiona na Stal można było dostać nawet 10,41 zł). Myślałem, że nigdy tego nie napisze, ale ten wynik śmierdzi mi z daleka. Gdzie jest CBA, sądy i prokuratura? Ktoś tu z nas zadrwił.

Do najstarszych Kibiców mam apel: kto z was pamięta, aby w jednym meczu przeciwko Legii gwizdnięto 3 karne. Niech napisze, czy taki przypadek jak w miniony piątek miał miejsce. Ja Legii kibicuje już przeszło 25 lat, ale nie pamiętam takiego kuriozum

odpowiedz
Hiszpan - 20.12.2020 / 14:16, *.telnaptelecom.pl

@Miro: Nie tylko gwizdnięto. Dwójka cwaniaków mocno na to popracowała. Dodatkowo jeszcze kilka razy robili błędy a Msteusx W w doliczonym czasie faulował zeby Legia nic nie strzeliła.

odpowiedz
stary trener - 20.12.2020 / 19:54, *.vectranet.pl

@Miro: kibicuje Legii od 62 lat i nie pamietam tego co wyczyniano na meczu ze "Stalowka" wydaje mi sie ze czas na szybkie zmiany w obronie a nie w ataku i na skrzydlach bo brama do goli byla otwarta -jedza wietes i lewczuk -czas na porzegnanie nie mowie o innych bo sami wiecie

odpowiedz
Po(L)ubiony - 21.12.2020 / 08:46, *.chello.pl

@Miro: Łatwo wykpić taką opinię, ale Jędrzejczyk ma w swojej karierze, bardzo dziwne zagrania, budzące podejrzenia o ustawkę. Kiedyś w meczu ze Śląskiem we Wrocławiu, gdy prowadziliśmy 1:0 tuż przed końcem 1-szej połowy, po rzucie rożnym Ślązaków, w niegroźnej sytuacji, zamiast głową, wybił piłkę ręką. Karny, 1:1. Oczywiście śmiał się od ucha do ucha. Ludzie pisali, że obstawił takie zagranie u buka. Parę innych zadziwiających zagrań jeszcze by się znalazło.

odpowiedz
stiepa - 21.12.2020 / 14:06, *.hinet.net

@stary trener: jezeli 62 lata kibicujesz to moze wlasnego adresu nie pamietasz, ani nazwiska

odpowiedz
ding - 20.12.2020 / 09:49, *.chello.pl

Po co kolejny napastnik, skoro jest Kante!

odpowiedz
Wolfik - 20.12.2020 / 11:56, *.mm.pl

@ding: Na to pytanie najlepiej odpowie Kolega Sebo(L) .

odpowiedz
Hiszpan - 20.12.2020 / 00:36, *.play-internet.pl

Jędza i Wieteska won.
Valencia też.
Szklarskiego na środek obrony gorszy od tych gamoni nie będzie.

odpowiedz
oLaf - 19.12.2020 / 23:34, *.vectranet.pl

Valencja niech sp.... gdzie pieprz rośnie!!! : )

Stolarski... - ja go wolę zamiast Wieteski.

odpowiedz
Wolfik - 20.12.2020 / 17:24, *.mm.pl

@oLaf: Pisałem już o tym, że można by spróbować przekwalifikować Pawła na ŚO. Gorzej od obecnych nie zagra.

odpowiedz
Fan.Grotyńskiego - 19.12.2020 / 23:03, *.chello.pl

Stoper jest najbardziej potrzebny,niestety Jędza i Wietes,zamiast dobrze się ustawiać koszą równo z trawą.

odpowiedz
Pawciu - 19.12.2020 / 20:45, *.net.pl

A mi Stolarskiego szkoda. Gral w kratke bo przegrywal rywalizacje z z Vesoviciem i nie byl ograny. Ale z trenerem "Halo 711 " ewidentnie mu nie po drodze...

odpowiedz
Rafix - 19.12.2020 / 19:39, *.chello.pl

Pytanie bo jestem nie obeznany. Kto w polskiej ekstraklasie wyróżnia się na pozycji środkowy obrońca? Jakieś typy? Ile za takiego trzeba dać?
Do tego dołożyć młodego, aby się ogrywał nawet jak popełni jakiś błąd, to dalejna niego stawiać.
W ekstraklasie jest ten konfort że nawet przy stracie gola Legie stac6na odrobienie i to z każdym. No chyba że tych błędów popelnia się trzy.

odpowiedz
Wolfik - 19.12.2020 / 19:54, *.mm.pl

@Rafix: Od dawna piszę o swoich typach: Przemysław Wiśniewski z Górnika lub/i Kamil Piątkowski z Rakowa. Cen nie zmam, bo i skąd...

odpowiedz
Rafix - 20.12.2020 / 13:27, *.chello.pl

@Wolfik: no to trzeba złożyć ofertę na obu i zobaczyć którego da się wykupić. Może obu, gdy któryś odpali to będzie zarobek większy niż strata na drugim.

I tak powinien działać scouting, nic trudnego. A nie szukać gdzieś po 2 ligach emerytów do odbudowy.
Piatkowski i Mosór i niech rundę się ogrywają nawet jak popelnią
błędy to z przodu mamy kim odrabiać. Na Europę byli by zgrani i ogrami.
Ale będzie jak zawsze kupno emerytów po sezonie, na dwa dni przed eliminacjami.

odpowiedz
jo - 19.12.2020 / 18:40, *.centertel.pl

To co wyprawiają na polecenie miodka jego podwładni w związku z transferami od 3 lat to dramat. Nie pojawił się nikt kto wniósłby jakość potrzebną nie tylko do MP ale do tego by zagrać VW pucharach. Gówno z tego będzie w dłuższej perspektywie czasu.

odpowiedz
Paul Visco - 19.12.2020 / 19:59, *.chello.pl

@jo: To się już zapomniało , jak to było ,gdy nie było NAWET ITI , za których również nie było jakiś spektakularnych sukcesów . Nawet o majstra było ciężko a o Pucharach można było zapomnieć . Więc nie płacz tak , ponieważ w Polskim futbolu , jak i w większości dyscyplin nie ma kasy , nawet na najniższym średnim poziomie w Europie

odpowiedz
Leśny Dziadek - 20.12.2020 / 11:29, *.centertel.pl

@Paul Visco: A kiedys ludzie spali w jaskiniach i robili pod siebie. Brawo geniuszu...

odpowiedz
Paweł - 20.12.2020 / 17:11, *.vectranet.pl

@Paul Visco: a ja pamiętam,, biedę,, za czasów Pol-motu i pamiętam też ze wtedy przyszli Kielbowicz, Vukovic, Sagan, Surma, Nędza, Choto. Więc nie tylko zasobność budżetu decyduje o dobrych transferach.

odpowiedz
Sen o - 19.12.2020 / 18:21, *.play-internet.pl

Polityka transferowa nie istnieje ani wizja klubu i zespołu. Co rok targowisko próżności kupię sprzedam. Muzyk Sanogo Lopez Kostorz Remy itd itp kupieni do chorowania. Stoper latem powinien być kupiony A my kontrakty dajemy emerytom Lewczuk Astiz. Liczymy tylko kasę A nie widzimy strony sportowej. Potencjał grajkow jest marnowany.

odpowiedz
Marcin - 19.12.2020 / 17:49, *.play-internet.pl

Jędrzejczyk , Wieteska , Valencia won ! Rocha też out.

odpowiedz
Mietek - 19.12.2020 / 17:14, *.vectranet.pl

Jędrzejczyk i Wieteska won!

odpowiedz
lob - 19.12.2020 / 17:36, *.chello.pl

@Mietek: Kuźwa, dziad - deweloper zarabia tyle na miesiąc co ja muszę na to pracować 11 lat. Za co mu Miodek płacisz takiemu dziadowi ???
On ciągle myśli, że gra w piłkę ręczną i broni na kole.........po co takich " inteligentów " trzymać i nabijać im kabzę...........

odpowiedz
(Levinho) onet. pl - 19.12.2020 / 21:33, *.orange.pl

@lob: idealny, trafny komentarz...

odpowiedz
WarszawskaOchota - 19.12.2020 / 17:07, *.orange.pl

Priorytetem w tej chwili powinien być doświadczony środkowy obrońca.

odpowiedz
Z całym szacunkiem do Pana ale... - 19.12.2020 / 17:30, *.tpnet.pl

@WarszawskaOchota: To przecież mamy nawet dwóch doświadczonych obrońców i co z tego wynika?? Błąd za błędem. Nam potrzebni są obrońcy którzy bazują na dobrej grze w piłkę a nie na faulowaniu.

odpowiedz
Hiszpan - 19.12.2020 / 16:59, *.telnaptelecom.pl

Po wczorajszym meczu lista uległa zmianie: stoperzy- sprzedawczyki won od razu...

odpowiedz
bronek49 - 19.12.2020 / 16:56, *.chello.pl

a co ze stoperami Legia ma najgorszych stoperów w lidze a w dodatku Jędrzejczyk i Wieteska nie dość że drewniaki to i najgorsze debile i babole w lidze trzeba ich popędzić to co oni zrobili w tym meczu to powinni być ukarani finansowo ,trzeba sprawdzić czy oni nie robili zakładów u bukmachera

odpowiedz
Witek Stanisław - 19.12.2020 / 16:52, *.play-internet.pl

Jędrzejczyk i ten sędzia z meczu ze Stalą Mielec?Czy oni razem nie mają coś do ukrycia?To był wał jak kur.a mać.

odpowiedz
Kuba - 19.12.2020 / 17:29, *.t-mobile.pl

@Witek Stanisław: Ja bym się nie czepiał sędziego, bo gwizdał zasłużone przewinienia. To karygodne zachowanie środkowych stoperów było powodem porażki. Jędza i Wieteś z premedytacją faulowali w polu karnym, tak by przegrać mecz.

odpowiedz
Witek Stanisław - 19.12.2020 / 23:21, *.play-internet.pl

@Kuba: A co powiesz na rękę w polu karnym.Ślepy by za to karnego dał.

odpowiedz
Hugon - 20.12.2020 / 00:10, *.vectranet.pl

@Kuba: Czep się sędziego bo ręka w polu karnym była ewidentna nawet var zwrócił mu uwagę a on zadecydował inaczej.O grubą kasę się założę że gdyby ręka była u LEGIONISTY to bez wahania by odgwizdał.A poza tym Jędzę wywalić na zbity pysk,o grubym nie wspomnę.

odpowiedz
P - 19.12.2020 / 16:38, *.play-internet.pl

Valencja WON !!!!

odpowiedz
xaxa12 - 19.12.2020 / 16:36, *.114.140

Wieteskę sprzedać w piz... Chlop się nadaje umiejętnościami do gry w Sandecji w 1 lidze. Zakup skrzydłowego i porządnego stopera. Pożegnać Valencię- widzieliście wczoraj jak chlop przyjmuje pilkę na 5 metrow? haha technika perfekcyjna. To i drwale ze Stali mielec niewiele musieli się napocić by odebrać mu pilkę.

odpowiedz
Bunco(L) - 20.12.2020 / 12:02, *.orange.pl

@xaxa12: w Sandecji to nawet lepszych stoperów mają więc nie przesadzaj;-)

odpowiedz
Legiosnista - 19.12.2020 / 16:32, *.chello.pl

Środek obrony cały do wymiany, to co prezentuje Wieteska to kryminał a jedzą już niestety też musi myśleć o emeryturze.

odpowiedz
Rob - 19.12.2020 / 16:31, *.chello.pl

Oby jak najwięcej pkt łącznie z beznadziejnym Michniewiczem

odpowiedz
(Levinho) onet. pl - 19.12.2020 / 16:22, *.orange.pl

Na wiele nie możemy liczyć bo jak mówi stara prawda - kto nie ma miedzi ten w domu siedzi- tak samo ważne jak pozyskanie skr, ydlowego i stopera jest zatrzymanie Mosora,

odpowiedz
777 - 19.12.2020 / 16:57, *.chello.pl

@(Levinho) onet. pl: Miedź jest tylko w prywatnej kieszeni właściciela, a nie na koncie Legii. Pseudo-prezes postępuje według zasady----długi są Legii, a zyski jego. Patataj patataj

odpowiedz
Phoenix(L)k - 19.12.2020 / 16:20, *.chello.pl

Jędrzejczyk, Wieteska i Lewczuk dają gwarancję, ze co mecz będzie ryzyko czerwonej lub karnego.. dlatego szukamy skrzydłowego...

odpowiedz