Czesław Michniewicz - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Dobry start Michniewicza w lidze

Woytek, źródło: Legionisci.com

Czesław Michniewicz do tej pory poprowadził Legię w 10 meczach ligowych. Początek pracy może uznać za bardzo dobry, bo Legia notuje bilans 7 zwycięstw, 2 remisy i 1 porażkę, co daje średnią 2,3 punktu na mecz. Zespół strzela 1,8 gola na mecz, a traci 0,9. Gdyby nie wpadka w ostatnim meczu z beniaminkiem z Mielca, byłby o najlepszy start od wielu lat.


Porównaliśmy ligowy dorobek Michniewicza ze startem pracy poprzednich szkoleniowców Legii Warszawa. Najlepiej w tym zestawieniu wypada Jacek Magiera, który pobyt przy Łazienkowskiej rozpoczął od 8 zwycięstw, 1 remisu i 1 porażki. Najgorzej wypadł Besnik Hasi, który został zwolniony już po dziewięciu kolejkach. Michniewicz osiągnął taki sam wynik jak Henning Berg i Stanisław Czerczesow.

Bilans pierwszych 10 meczów w lidze po objęciu posady trenera Legii

Trenerpunktyzwycięstwa-remisy-porażkibramkiśrednia pkt. na mecz
Michniewicz237-2-118-92,3
Vuković175-2-315-91,7
Sa Pinto195-4-118-111,9
Klafurić19 *6-1-115-72,38 *
Jozak196-1-313-101,9
Magiera258-1-133-102,5
Hasi9 **2-3-410-121 **
Czerczesow237-2-118-82,3
Berg237-2-118-82,3
Urban247-3-024-102,4

* - 8 meczów
** - 9 meczów

SONDAJak oceniasz pracę Czesława Michniewicza na stanowisku trenera Legii?

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (14)

+dodaj komentarz
@oLo - 22.12.2020 / 17:06, *.chello.pl

Ale jesteś błyskotliwy

odpowiedz
Dario - 22.12.2020 / 13:40, *.stansat.pl

Wypad z Legii nie ma miejsca dla ludzi nie szanujących Naszego Klubu - nie możemy się doczekać powrotu na trybuny wtedy usłyszy chórzysta co o nin myślimy !!! Wyp.....lać z Legii Michniewicz !!!

odpowiedz
Chcemy Legii , która będzie poziomem sportowym dużo wyżej od ligowych rywali w naszej bardzo słabej lidze. - 22.12.2020 / 00:36, *.com.pl

Chciałoby się powiedzieć dobry start Legii w Europejskich rozgrywkach , ale jak szybko weszli Legioniści w te rozgrywki tak szybko ich tam już nie było .

Przykrym jest to , że każdy zespół z 2 lig czy to Niemieckiej , Angielskiej , Hiszpańskiej , Włoskiej , itp. zdobywa dziś Mistrzostwo Polski bez problemu .

I właśnie to pokazuje siłę Polskiej najwyższej ligi jak i też Legii , która w niej nie wyrasta ponad przeciętną .

Mają być roszady kadrowe od nowego roku w składzie Legii , marzyło by się , żeby po tym zmianach w Kadrze Legii jej siła była na tyle mocna , że Mistrzostwo będzie tylko formalnością , a gra w Grupowej Fazie Ligi Europy co rok nie będzie dziełem przypadku i dobrego losowania , siłą zespołu Legii , która spokojnie do tej fazy rok po roku będzie awansowała .

odpowiedz
LSANMBRD - 21.12.2020 / 23:27, *.centertel.pl

Michniewicz z Legii jak najszybciej musi odejść bo nie zasługuje na to by nosić (L) na sercu. Taktyk z Niego mizerny i jest uwikłany w handlowanie meczami a przede wszystkim ubliżał Legii wielokrotnie pracując w najbardziej wrogich Nam klubach choć materiał wideo znany jest tylko jeden. Odsyłam wszystkich do lektury na jego temat ws. wiedzy o ustawianiu meczów i próby zaciągnięcia opinii u jego byłych podopiecznych nt. antypatii do Legii. To nie jest trener dla Legii a każdy kto mu wybacza ubliżanie na Nas niech nie nazywa siebie kibicem Legii bo Legia takich kibiców nie potrzebuje! LEGIA MISTRZ Michniewicz won!!!

odpowiedz
1909 - 21.12.2020 / 20:05, *.plus.pl

Michniewicz out! W każdym meczu zero taktyki zero pomysłu. Każdy mecz wyjdzcie na boisko może się uda...

odpowiedz
grzesiek - 21.12.2020 / 18:00, *.centertel.pl

Mając takich piłkarzy to i ślepy genek z biłgoraja miałby podobne statystyki./

odpowiedz
Darek - 21.12.2020 / 16:45, *.t-ipconnect.de

Zawiód kaktyką w meczu z Karabachem.
W meczu z Piastem gdzie drużyna prowadząc całkowicie się cofneła.
I w meczu ze Stalą.
Reszta na naszą dupoklase wystarczy.
Za pół roku przyjdą kolejne kwalifikacjach do europejskich pucharow i Czesio poleci.W kwalifikacjach do europy sama laga na Pekharta nie wystarczy nawet na pół amatorów.
Do tego wystawia Valencie,który spaceruje po boisku a nie daje szans młodym.

odpowiedz
oLo - 22.12.2020 / 16:07, *.centertel.pl

@Darek : Kogo zawiódł? Chłopie zejdź na ziemie. Czesław wyjaśnił dlaczego wystawił taki skład. Czego nie rozumiesz?

odpowiedz
Steffe - 22.12.2020 / 18:49, *.tele2.se

@Darek : valencia spaceruje po boisku i nie daje szans mlodym? No fakt, palant i egoista z tego valencii ze tak mlodych nie szanuje.

odpowiedz
Arek - 21.12.2020 / 14:20, *.tpnet.pl

Gdyby tak w pucharach było, jak za Berga, to możnaby napisać, że start wręcz idealny.

odpowiedz
MARKUS od 51 LAT Legia - 21.12.2020 / 12:53, *.t-mobile.pl

Statystyki nie źle, ale mogło być lepiej ,Nie będzie odpowiednich wzmocnień, a tylko UZUPEŁNIENIE SKŁADU TO i statystyki się zmienia na nie korzyść Wszystko wskazuje po wypowiedziach prezesa że nie będzie cudownie oszczednosc to jego motto

odpowiedz
KMR - 21.12.2020 / 11:27, *.vectranet.pl

Statystyki Go bronią. Dajmy człowiekowi popracować dalej.

odpowiedz
Johny - 21.12.2020 / 11:51, *.chello.pl

@KMR: widać że ma pomysł na drużynę. Chyba pierwszy trener od wielu lat. Tylko pytanie czy kadrę bedzie miał odpowiednią.... tego sie boję :/

odpowiedz
Rafa(L)81 - 21.12.2020 / 15:46, *.play-internet.pl

@Johny: bo to jest pierwszy trener od lat, bo to jest pierwszy trener zatrudniony przez Mioduskiego

odpowiedz