Czesław Michniewicz - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Michniewicz: Będziemy szukać plastycznych ustawień

Woytek, źródło: Legia Warszawa

- Okres przygotowawczy rozpoczynamy badaniami wydolnościowymi i morfologicznymi. Na tego typu sprawy poświęcimy dwa dni. Testy pozwolą nam zdiagnozować w jakim momencie jesteśmy, w jakim chcemy być oraz co zrobić, aby zespół się rozwijał pod względem motorycznym oraz taktyczno-technicznym. Przed nami pracowity okres. Mam nadzieję, że wszystko będzie się dobrze układało. To bardzo okres ważny dla mnie, jako trenera, dla zawodników i dla klubu - mówi Czesław Michniewicz.

- W środę udamy się do Dubaju i rozpoczniemy właściwe przygotowania. Spędzimy tam 16 dni, będziemy trenować dwa razy dziennie - w godzinach porannych i popołudniowych. Zagramy także mecze kontrolne.

- Okres przygotowawczy bardzo szybko minie, bo jest nietypowy. Nigdy nie był tak krótki jak teraz. Już za cztery tygodnie czeka nas mecz z Podbeskidziem, więc chcemy się jak najlepiej do tego spotkania przygotować.

- Jesienią ciągle mieliśmy swoje problemy, piłkarze wypadali przez kontuzje czy COVID-19. Cały czas była duża rotacja, nie wszyscy brali udział w treningach. Liczę na to, że ten okres styczniowy w Dubaju spędzimy bez kontuzji i dolegliwości zdrowotnych. Liczę na zgrywanie formacji i rozwijanie się w tych formacjach. Będziemy też szukać innych plastycznych ustawień, żeby łatwo przechodzić z jednego ustawienia do drugiego ustawienia. Będziemy także przyglądać się zawodnikom z akademii, którzy lecą z nami. Chcemy poświęcić im dużo czasu.



przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (42)

+dodaj komentarz
Cult Cult Cult - 09.01.2021 / 01:26, *.amazonaws.com

Nieepoooddawaaaj sie !

odpowiedz
jayjayPL - 08.01.2021 / 11:25, *.inetia.pl

W Legii ktos ''wysoki ranga'' powinien zmienic strategie dzialania tego klubu i zamiast zakodowanego w glowie MP (w skrocie mistrzostwo Polski) zaczac nastawiac sie na 1/16 LE rok w rok. Klub musi zaczac pracowac na SWOJ DOROBEK PUNKTOWY W RANKINGU KLUBOWYM UEFA TAK BY:
1.ROZPOCZAC ELIMINACJE DO LE NAJWCZESCNIEJ OD 3 RUNDY
2.MIEC JAK NAJLEPSZA POZYCJE WYJSCIOWA W GRUPIE LE TAK BY MIEC REALNE SZANSE NA AWANS Z NIEJ
3.ZDOBYWAC DUZE PIENIADZE OD UEFY POPRZEZ WYNIKI W LIDZE EUROPY.

odpowiedz
pnk - 06.01.2021 / 19:51, *.chello.pl

Plastycznych? A co to ASP?

odpowiedz
KibicL - 06.01.2021 / 12:44, *.net.pl

Nie każdy będzie bluzgał na Michniewicza , dopóki robi wyniki i poskłada Legie, złego slowana niego nie powiem, a psucie atmosfery dopóki prowadzi Legie nie ma sensu i jest sabotażem.

odpowiedz
LSANMBRD - 06.01.2021 / 14:45, *.vectranet.pl

@KibicL: Sabotażem to jest zatrudnienie go na stanowisku trenera Legii a walka z tą decyzją jest suwerenem dla ludzi których oprócz bycie kibicem w kapciach bądź co najwyżej w meczach u siebie jest maksem. Ludzie mają honor i dumę i nie pozwolą by te dziesięciolecia walki o dobre imię było szargane obecnością takiego kogoś jak Michniewicz w legijnych barwach. Tu chodzi o zasady. Jak ktoś Ci pluje w twarz to mu nie podajesz ręki. To jest proste jak konstrukcja prezerwatywy. To był, jest i będzie Nasz oponent. Z resztą on myśli tak samo tylko teraz udaje kogoś kim nie jest. On nie jest godny barw Legii, nie zasłużył na nie. Ludzie poświęcają zdrowie za to żeby w Legii być a on szargał jej dobre imię i dziś tu jest. I to powtarzam jest sabotaż! Nie myślcie, że Michniewicz szanował Legię zanim jakąś chorą decyzją się tu znalazł. On Legii nienawidził i zawsze to było wiadome dla ludzi, którzy z Nim pracowali. Nie bądźcie głupi i nie dajcie się nabrać na te jakieś jego gadki o tym, że żałuje bo to jest żenujące jak cały Michniewicz. I nie brońcie go bo wtedy stajecie po stronie kogoś kto był zawsze wrogiem Legii zanim ktoś mu tu zaproponował pracę. Jakim cudem ktoś kto zawsze żyje w opozycji do danego środowiska później staje się jego elementem? Przecież dla każdego normalnego człowieka to jest nie możliwe. Tylko ktoś o mentalności zdrajcy może dopuścić się takiego czynu i nie daj Boże go do informacji nt. życia kibiców dopuszczać bo to jest wtyka bankowa dla zgody Arka, Lech, Cracovia. Michniewicz won z Legii i nie można mu odpuścić. Z resztą każdy to wie a te kilka wpisów w jego obronie to są ludzie bez honoru a takich na szczęście na stadionie Legii jest bardzo mało!

odpowiedz
hajdukL - 06.01.2021 / 15:51, *.77.242

@LSANMBRD:
Akurat ludzi bez honoru na stadionie Legii jest liczne grono, podobnie jak na wielu stadionach w Polsce. To nie te czasy gdzie honor był nadrzędną cechą. Co nie zmienia faktu, że zgadzam się co do Twojego podejścia do kwestii zatrudnienia kogoś takiego jak Michniewicz w Legii. Dla takich ludzi po prostu nie powinno być tu miejsca.

odpowiedz
Darek - 05.01.2021 / 01:29, *.chello.pl

Myślę że jak Legia zdobedzie mistrzostwo Polski to Czesio 711 chórzysta nie będzie miał na tyle odwagi by z drużyną pojechać autokarem na starówkę.Mogło to by się dla niego zakończyć nieprzyjemnym incydentem.
Na szczęście w Legii są jeszcze ludzie wśród nas kibiców ktorzy nie dadzą sobie pluć w twarz.

odpowiedz
Wiem co mówię - 05.01.2021 / 06:16, *.chello.pl

@Darek : odpuść to i Tobie będzie odpuszczone

odpowiedz
Arkadek - 05.01.2021 / 09:01, *.centertel.pl

@Darek : bzdury opowiadasz....

odpowiedz
Cult Cult Cult - 05.01.2021 / 15:34, *.amazonaws.com

@Darek : zjedz snickersa ...lepiej?

odpowiedz
LSANMBRD - 06.01.2021 / 03:54, *.vectranet.pl

@Cult Cult Cult: A ty zjedz to czym napluł Michniewicz na Legię. Będzie miał jechane i koniec!Michniewicz won z Legii!!!

odpowiedz
Lepiej fizyka a nie plastyka... - 05.01.2021 / 00:51, *.amazonaws.com

Michniewiczku

odpowiedz
Zu(L)us - 04.01.2021 / 22:02, *.centertel.pl

I jeszcze jedno. Miodek zły,Miodek niedobry!Pamiętajcie że gdyby nie Miodek to derby byłyby w 4 lidze. Przemyslcie to."Szanuj Szefa Swego bo możesz mieć gorszego".Do zobaczenia na Starówce

odpowiedz
LewLegia - 04.01.2021 / 23:05, *.net.pl

@Zu(L)us: daj spokój z tym wierszykiem rodem z PRLu , ale po tych Twoich pouczeniach raczej widać, że dobrze Ci szef go wpoił, a pozbawił honoru niestety.
Młodzi dzisiaj mają większe ambicje od spotkań na starówce woleli by chociaż ćwierć finał Ligi Europy w Mediolanie.
Jeszcze jedno, ,,pudel'' nie jest moim szefem. To ja jestem jego klientem jak mam ochotę, a to też powinieneś pamiętać Klient nasz Pan.

odpowiedz
Zu(L)us - 05.01.2021 / 16:43, *.centertel.pl

@LewLegia: Jeżeli jesteś taki mądry to się mylisz. To była przenosnia. Szanuj to co masz .Ćwierćfinał w Mediolanie przy pustych trybunach. Nie dzięki. Wolę Starówkę w parę tysięcy.Nie mów za młodych. Oni sami wybiorą. Pozdrawiam

odpowiedz
LewLegia - 09.01.2021 / 10:48, *.net.pl

@Zu(L)us: ,, Szanuj to co masz .. wiesz co mamy? 4 lata obciachu w Europie?
trenera, który za srebrniki sprzedał by wszystko, do tego pluł na Nasz klub, zawodnicy to jakaś dobrana zbieranina bez ambicji, prezes, który za to odpowiada, kibice, którzy tracą honor bo już sami nie wiedzą co dobre, no i te zdobywane mistrzostwa, o które zapewne tak zabiegasz - to wyczyn niebotyczny? w naszej szmacianej lidze. Czy raczej obowiązek Legii przy jeszcze gorzej zarządzanych i biednych klubach w Polsce. ps. pusty stadion w Mediolanie, a pełna starówka??? jesli chodzi o covid to coś nie tak z rozumowaniem. pozdrawiam

odpowiedz
Fan.Grotyńskiego - 04.01.2021 / 21:59, *.chello.pl

Mają być wytrenowani i gotowi do walki.

odpowiedz
Zu(L)us - 04.01.2021 / 21:40, *.centertel.pl

Szanuję wszystkie wpisy
.Ale nie mogę zrozumieć waszej nienawiści. Kumam czesio odchodzi.Ok
.Kto przychodzi,kto zna drużynę? Zostało 16 kolejek.Only Vuko.Ale to se ne wrati. Dajcie spokój czesiowi i Miodkowi.Strzelacie dzieciaki w siebie we własną piete jak Achilles. Nie wiem czy wiecie jak zginął? Wytrzymajmy do końca maja a później wieszajmy psy na tych co zawiedli. A ja założę się że za MP i PP odszczekacie te wasze żałosne przemyślenia. Wiem że macie zdalne nauczanie a teraz ferie. Ochloncie i do zobaczenia na Starówce.

odpowiedz
Dario - 04.01.2021 / 22:37, *.stansat.pl

@Zu(L)us: może w Twoim towarzystwie są pajace które tolerują plucie w twarz ! Czytaj Michniewicz w Legii ! W moim na szczęście nie ma i będzie jazda z chórzystą tak jak z kaczorem który po tym samym meczu śpiewał wraz z z tym Twoim Czesiem ...a co do Achillesa to nie pisz farmazonów tylko doczytaj jest coś takiego jak Wikipedia ( masz coś z Czesia on tez pieprzy farmazony ) a na Starówkę się nie wybieram z tym pajacem jako trenerem !!!

odpowiedz
Giętki (od 1980 na Ł3) - 05.01.2021 / 10:19, *.plus.pl

@Zu(L)us: Nie wdaję się w dyskusje o Czesiu, Mioduskim etc.,pragnę tylko przybliżyć młodzieży osobę Achillesa, uważanego za największego wojownika starożytnej Grecji. Był synem Peleusa i Tetydy i matka kąpała go,trzymając za piętę, w mleku kozy Amaltei, dającym nieśmiertelność.Zginął trafiony strzałą w piętę przez Parysa podczas wojny trojańskiej.
P.S.Nie polecam wikipedii, bo to źródło mało poważne.
(L)egijne pozdro i przestańcie się w końcu kłócić się na forum o dupę Maryny...

odpowiedz
Zu(L)us - 05.01.2021 / 16:25, *.centertel.pl

@Dario: Pamiętaj że to co mówisz o innych bardzo wiele mówi o Tobie. Mam pytanie co zrobilbys w tej sytuacji.Jestes prezesem nie ma (nie mów mi twojego czesia kumasz) trenera.Zawieszasz działalność klubu,wycofujesz klub z ligi czy grasz juniorami bo nie masz kasy na tych pseudograjkow.Troche pokory i głębszych przemyśleń. Nie będzie Cię na Starowce-mala strata !

odpowiedz
LewLegia - 04.01.2021 / 20:55, *.net.pl

ten perfidny typ czesław m to na razie ma szczęście, że trybuny są puste, ale to się kiedyś skończy, a dla niego zacznie. Do zobaczenie na Ł3

odpowiedz
XX - 04.01.2021 / 19:56, *.mm.pl

Dzięki plastycznym ustawieniom będą mogli szybko przejść od przegrywania 0:3 z Karabachem do przegrywania 0:4 z Karabachem.

odpowiedz
Czwarty Pasek Na Dresie - 04.01.2021 / 19:11, *.chello.pl

A ile kosztuje taki obozik w cieplutkim city? (ktoś zapomniał, że plandemia to okres bezzyskowy prawie, a tu takie wojaże)
Najwyraźniej tam będzie taniej niż w naszym LTC, i warunki pogodowe bardziej odpowiadające ligowemu powrotowi w lutym na boiska...
Czesio jest podobnym do Romeo J. złotoustym i jak wtedy Miodka nakręcił na zimowy plażing na Florydzie tak teraz mam de ja vu...

odpowiedz
Matigol - 04.01.2021 / 21:41, *.orange.pl

@Czwarty Pasek Na Dresie: Powinieneś wiedzieć że wylot do Dubaju sfinansował jeden ze sponsorów - Plus 500 więc wywody na temat wydawania kasy w trakcie pandemii i strat z nią związanych są delikatnie mówiąc nie trafione.
Co nie oznacza że się nie zgodzę ze stwierdzeniem że po to mamy LTC żeby z niego korzystać. Tym bardziej w warunkach atmosferycznych które będziemy mieli na starcie ligi. Jedyny problem to potencjalni sparingpartnerzy - to zdecydowanie nie byłoby Dynamo czy Krasnodar ale bardziej Radomiak czy inna Wisła Płock. Więc na plus wyjazd na koszt sponsora plus dobra część rywali do grania a na minus przestawienie się potem z "plaży" na nasz klimat.

odpowiedz
Hiszpan - 04.01.2021 / 19:08, *.telnaptelecom.pl

Dopóki te dwie niemoty - 55 i 4 nie wylecą na zbity ryj nie uwierzę w rozwój Legii.

odpowiedz
Wsciek(L) y - 05.01.2021 / 18:23, *.mm.pl

@Hiszpan: zgadzam się w 100 procentach. Panowie 55 i 4 wypad.

odpowiedz
Dario - 04.01.2021 / 18:32, *.stansat.pl

Zgadzam się z LSANMBRD Michniewicz wyjazd z Legii to jest wstyd że taka osoba jest u Nas trenerem ...będzie jazda z chórzystą jak wrócimy na Ł3 !!! TYLKO LEGIA !!! ps. Michniewicz zabierz ze sobą pudla

odpowiedz
Niestety - 04.01.2021 / 17:44, *.com.pl

Plastyczna to na dziś jest cała Legia . Co dobrze pokazują Europejskie wojaże wojskowych .

odpowiedz
MARKUS od 51 LAT Legia - 04.01.2021 / 17:30, *.t-mobile.pl

Po pierwsze plastyka kojarzy mi się z czym innym , po drugie trzeba mieć odpowiednich wykonawców a po trzecie ta wycieczka żeby nie była jak ta do USA , BRAK odpowiednich wzmocnień niczego dobrego nie wróży, Czyli stagnacja I BRAK postępu

odpowiedz
jo - 04.01.2021 / 18:05, *.tpnet.pl

@MARKUS od 51 LAT Legia : Najmocniej przepraszam, ale to nie jest stagnacja. To jest regres pod każdym względem...

odpowiedz
lob - 04.01.2021 / 17:26, *.chello.pl

Problem nie w trenerze, tylko w zawodnikach.....Oni już po 20 tu minutach szybszej gry oddychają rękawami............Plastycznie nic z nich nie zrobi.....słaby, nie wydolny i do tego leń zawsze taki będzie.............

odpowiedz
LSANMBRD - 04.01.2021 / 17:37, *.centertel.pl

@lob: W tym trenerze problem akurat jest gigantyczny bo jest gościem który całe życie nienawidził Legii a teraz jakimś chorym trafem lata z (L) na piersi. Przecież na to się patrzeć nie da. To może nie przeszkadzać tylko dzieciakom, które nie mają pojęcia o pojęciach typu szacunek do barw, honor, duma oraz ignorantom którym to spływa bo sami nauczeni postępowaniem pozbawionych zasad takich ludzi tolerują. Michniewicz won z Legii i to nak najszybciej żeby tylko nie trzeba było robić scen pod autobusem na świetowaniu MP.

odpowiedz
Szpic - 04.01.2021 / 18:22, *.chello.pl

@LSANMBRD: Chłopie pozostałeś gdzieś w latach 80- tych, w jakim liczącym się klubie masz wartości o których bredziesz. Jest pełne zawodowstwo i tylko pozostaje sprawa podejścia do swoich obowiązków. Jakbyś spartolił swoją robotę to lecisz na pysk i tyle, a w naszej piłce niestety tak jeszcze nie jest.

odpowiedz
LSANMBRD - 04.01.2021 / 19:00, *.centertel.pl

@Szpic: Ale szacunek się należy i jakoś nie przypominam sobie żeby w jakimś szanującym się klubie zatrudniani byli zawodnicy/trenerzy którzy mają na koncie ubliżanie tymże klubom czyt. obecnym pracodawcom. A jeśli już takie coś się trafia to momentalnie takie jednostki są weryfikowane przez życie i odchodzą w siną dal nie akceptowani przez środowisko i kibiców. Chodzi o to że my jako Legia pionier zasad w świecie kibiców w Polsce nie możemy pozwolić by taki trener tu pracował. Casus Kaczorowskiego pokazał że możemy i umiemy utrudnić życie takim jednostkom i tak też będzie teraz. Dzięki takiej postawie Ci jak napisałeś dzisiejsi sportowcy przemyślą 10 razy zanim komuś ubliżą a jak już zgodnie ze swoimi antypatiami zdecydują się na śpiewanie z kibicami to nie bedą przechodzić do wrogich klubów. Myślę że to jest normalne myślenie i tego sobie życzę by Legia nie szła drogą ludzi bez honoru i nie przepuści Michniewiczowi jego wystepów wokalnych. Druga kwestia jest taka, że on Legii zawsze nie lubił i każdy to wie to my też możemy go sobie tu nie życzyć. Jest tylu trenerów którzy Legii nie ubliżali i nawet chcieli by tu pracować z podbobnym bądź lepszym warsztatem więc zatrudnianie jego jest naprawdę zbędne. Kwestia jego wiedzy nt. handlowania meczami nie podlega dyskusji i w ogóle skandalem jest że on w ogóle ma licencję trenerską ale to już sprawa PZPN komu daje być trenerem. Na to nie mamy wpływu.

odpowiedz
Szpic - 04.01.2021 / 20:36, *.chello.pl

@LSANMBRD: Jeśli tylko uda ci się zebrać dostatecznie dużo kasy aby kupić klub Legia to wówczas będziesz mógł swoje wyidealizowane pomysły wcielać w życie. Póki co trzymajmy kciuki aby Legia wyszła z krajowego zaścianka, czy z Michniewiczem albo innym Sa Pinto to rzecz drugorzędna.

odpowiedz
LSANMBRD - 04.01.2021 / 21:00, *.centertel.pl

@Szpic: Na szczęście Michniewicza można wygonić z klubu bez kupowania go bo ciągła jazda z Nim na każdym kroku da się we znaki nawet najtwardszemu bezzasadowcowi jakim na pewno jest. Wstyd mu będzie Rodzinę zaprosić na mecz bo się będą musieli nasłuchać. A ta reakcja trybun będzie jak najbardziej prawidłowa oczywiście. Michniewicz won z Legii!

odpowiedz
LSANMBRD - 04.01.2021 / 17:07, *.centertel.pl

Michniewicz do wora a wór do Izolatora.

odpowiedz
Wiem co mówię - 04.01.2021 / 17:03, *.t-mobile.pl

Nowy termin, plastyka

odpowiedz
1909 - 04.01.2021 / 17:01, *.media.pl

Michniewicz, Miodulski. Jędrzejczyk. Wieteska do Wieczystej Kraków. Tylko Legia obniża poziom ligi w tej chwili. Ten nowy trener to kuchenkorz z Włoch. Słabo to widzę.

odpowiedz
Hee - 04.01.2021 / 16:58, *.vectranet.pl

Lepiej do Dęblina ,bliżej i taniej

odpowiedz
LewLegia - 04.01.2021 / 16:31, *.net.pl

Ustawienie nr1 7-1-1
ustawienie nr2 1-7-1
i nr 3 1-1-7
te wystarczą

odpowiedz