Czesław Michniewicz - fot. Hagi / Legionisci.com
REKLAMA

Trener o sparingu

Michniewicz: Najważniejsze było wybieganie kilometrów

Woytek, źródło: Legionisci.com

- Bramki nie były dziś najistotniejsze, choć oczywiście chcieliśmy wygrać. Po dwóch dniach treningów chcieliśmy mocno pracować motorycznie i przy okazji zbudować kilka ciekawych akcji. W niektórych momentach było jeszcze widać ogłady meczowej, ale nałożyło się na to zmęczenie. Taki był jednak nasz cel, trudniejsze i ważniejsze mecze będą pod koniec zgrupowania - powiedział Czesław Michniewicz po wysokiej wygranej z Liwa FC.

- Na razie przypominamy sobie to, nad czym pracowaliśmy od mojego przyjścia. Po przerwie świątecznej musimy odbudować pewne zachowania, bo trochę wypadliśmy z rytmu. Najważniejsze jednak było wybieganie kilometrów w odpowiednim tempie. Na taktyczne treningi przyjdzie czas w przyszłym tygodniu. Cały czas będziemy trenowali dwa razy dziennie.

- Rozmawiałem z Joelem Valencią wczoraj po treningu, chwaliłem go za zaangażowanie i postawę. Powiedziałem żeby dalej tak pracował i był zmotywowany. Widać, że bardzo chce. Dostał od nas szansę, choć jesień nie wyglądała najlepiej, z czego sam sobie zdaje sprawę. Zostaje z nami do czerwca, także musi walczyć o swoją przyszłość. Wie, że w Legii jest duża rywalizacja i musi się tego nauczyć. Początek miał trudny, ale liczę, że pokaże pełnię swoich możliwości.

- W drugiej połowie mieliśmy ładną akcję, po której Bartosz Slisz przestrzelił nad poprzeczką. Na siłę można by znaleźć trochę pozytywów, ale to nie jest ten czas. Najważniejsze jest to, że obyło się bez kontuzji. Jutro czeka nas regeneracja, a od poniedziałku dalsza ciężka praca.

PRZYGOTOWANIA DZIEŃ PO DNIU
TRENINGI SPARINGI FOTO VIDEO

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (19)

+dodaj komentarz
Tomr - 12.01.2021 / 01:30, *.chello.pl

Czesiu slowiku a w lidze takie zwyciestwa kiedy beda ?

odpowiedz
LewLegia - 11.01.2021 / 00:32, *.net.pl

Wybiegać można się na wybiegu, nie trzeba grać w piłkę. Może ten buc z rękoma w kieszeniach szykuje ich na olimpiadę w lekkiej atletyce.

odpowiedz
Kombasa - 10.01.2021 / 11:20, *.plus.pl

Czesiek to Czesiek. Do wywiadu trzyma ręce w kieszeni :D Ale co ja się tam znam

odpowiedz
1909 - 10.01.2021 / 07:28, *.plus.pl

Kilometry to można robić w LTC. TRZEBA BYŁO BIEC DO EMIRATÓW A NIE LECIEĆ TEŻ KILOMETRY BYŁY BY WYBIEGANE. MICHNIEWICZ ILE KILOMETRÓW LUB KILOGRAMÓW WYBIEGALES?

odpowiedz
L - 10.01.2021 / 19:25, *.tpnet.pl

@1909: Człowieku rozumiesz że przy tego typu treningach (intensywnych) pogoda ma znaczenie??? Im cieplej tym mniejsze ryzyko kontuzji. Poza tym z kim mieliby niby grać sparingi w LTC? Zawsze jeździli do ciepłych krajów tylko teraz jest z tym jakis problem...

odpowiedz
SEBO(L) - 10.01.2021 / 06:49, *.chello.pl

Po jaką cholerę inwestować czas i pieniądze w zawodnika,którego za pół roku już tu nie będzie?? Jeszcze przed transferem i już po jego dokonaniu pisałem, że jest niepotrzebny, bo nie zrobi wielkiej różnicy w kwalifikacjach, rozgrywkach grupowych (z uwagi na "umiejętności" i stracony sezon na ławce rezerwowych), a ligę można wygrać obecnym składem. Wtedy miał wielu obrońców, którzy "nie zgadzali się" ze mną... Jak wyglądał Valencia jesienią piłkarsko, każdy widział. A ten telefonista daje mu szansę,zamiast rozwijać i poświęcać czas jakiemuś młodemu piłkarzowi,na którym klub może zarobić jakieś pieniądze w przyszłości,by móc... zainwestować w jakiegoś piłkarza do "odbudowy"... :D

odpowiedz
będziedobrze - 10.01.2021 / 14:14, *.t-mobile.pl

@SEBO(L): podobno mamy coś dostać za jego następny transfer

odpowiedz
SEBO(L) - 10.01.2021 / 14:40, *.chello.pl

@będziedobrze: Tak,ale tylko gdy go sprzedadzą po tym sezonie,jeśli dopiero w kolejnym zimowym okienku,to nic nie dostaną...

odpowiedz
Wolfik - 10.01.2021 / 20:07, *.mm.pl

@SEBO(L): Ja nadal nie rozumiem takich wypożyczeń. To znaczy nie miałbym nic przeciwko, jakby Valencja w swoim klubie grał. Ale tak....kompletne działanie bez sensu.

odpowiedz
MAGic - 10.01.2021 / 06:07, *.virginmobile.ca

(L) potrzebuje 2 dwóch nowych stoperów, bez tego z takimi fachurami typu lewczuk oraz jędza bez prędkości i zwrotności obrona mistrzostwa bedzie NIEMOŻLIWA !!! w wieku emerytalnym to można zatrudniać kopaczy tak jak w np. w.i.e.c.z.y s.t.e.j !!
nie jestem jakimś prorokiem tylko REALISTĄ ,który śledzi rozgrywki piłkarskie od czasów (L) - UTA Arad , do przerwy 0:0, a druga połowa 8:0 .

odpowiedz
1909 - 10.01.2021 / 07:25, *.plus.pl

@MAGic: wypowiedź michniewicza... Wyniki są niewazne

odpowiedz
Pl - 09.01.2021 / 23:44, *.net.pl

Valencja... Jak on mi działa na nerwy!

odpowiedz
Misiek75 - 09.01.2021 / 23:26, *.vectranet.pl

Co z transferami i wzmocnieniami zespołu. Ani widu ani słychu, tylko odchodzą co poniektórzy!!!! Mioduski obudź się. Sparingi nie oddają formy. Nie ma co się podniecać tym 8:0,lepiej niech się skupią na tym jak wzmocnić druzynę.!!!! Bo inaczej czarno to widzę

odpowiedz
Szpaner - 09.01.2021 / 20:57, *.box3.pl

Mogli w Bieszczady jechać i tam pobiegać sobie , kilometry by wyrobili chociaż

odpowiedz
Arc - 09.01.2021 / 20:48, *.t-mobile.pl

Już są zmęczeni?? Po dwóch dniach treningu?? Zagrali po 45 minut z amatorami i regeneracja?? Będą leżeć w jacuzzi cały dzień? Do bólu powtarzać schematy w ataku, stałe fragmenty, strzały z dystansu, rzuty wolne bo to wyglądało dramatycznie. Budować wytrzymałość do pressingu i agresji na boisku, do twardej gry w obronie. Sklad ciągle jest mocny, ale odbudować musi się kilku piłkarzy.. Gwilia, Jędza, Wszołek, Wieteska, Lopes, bo jesienią grali katastrofalnie. Valencia się nie odbuduje, nie ma woli walki, co on tu robi jeszcze? Veso jeszcze będzie potrzebował paru miesięcy do osiągnięcia dobrej formy, nie przepracuje na pełnych obrotach obozu. Potrzebny jest jeszcze dobry stoper, skrzydłowy i napastnik, młodzież robi postępy ale potrzebni gracze na wyższym poziomie.

odpowiedz
Pawcio - 09.01.2021 / 20:24, *.play-internet.pl

Z takim przeciwnikiem powinniśmy wygrywać co najmniej dwucyfrowo 10:0.

My chcemy trenera a nie poznańskiego frajera!

odpowiedz
Robert - 09.01.2021 / 21:15, *.inetia.pl

@Pawcio: Po wpisie poznaję prawdziwego znawcę futbolu . Przecież dwucyfrowo to powinni wygrać 99:0 :).
Poważnie - w takim meczu wcale nie chodzi o wynik, tylko o to żeby przez takie gierki kontrolne dojść do takiego zgrania, powtarzalności schematów i poziomu skuteczności , że nawet przy takich babolach Jędzy i Wietesia jak ze Stalą, wygrywać z przewagą kilku bramek z każdym w lidze. Ponieważ jest to niemożliwe , to i tak trzeba jak najszybciej znaleźć następców dla obu w/w. i żadne gierki kontrolne tej rzeczywistości nie zmienią.

odpowiedz
Bródno - 10.01.2021 / 17:42, *.chello.pl

@Pawcio: wež koło i p...dolnij się w czoło

odpowiedz
Trampek - 09.01.2021 / 17:00, *.125.109

Chłodna ocena stanu faktycznego .Tak powinno być

odpowiedz