Łukasz Fabiański - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Z kart historii

Kartka z kalendarza: Zimowy obóz 15 lat temu...

Woytek, źródło: Legionisci.com

Gorące obrazki z Dubaju, gdzie legioniści szlifują formę na nadchodzącą rundę, przypominały nam pamiętny obóz w Mrągowie. Równo 15 lat temu zespół prowadzony przez Dariusza Wdowczyka wyruszył na Mazury, gdzie przez 10 dni pracował nad siłą i wytrzymałością. Obecne polskie zimy są znacznie łagodniejsze od tej, z którą przyszło mierzyć się piłkarzom ze stolicy w styczniu 2006 roku. Były dni, podczas których temperatura w Mrągowie spadała do -25 stopni Celsjusza, ale biegać trzeba było! Kilka osób z obecnej ekipy na własnej skórze odczuło trudy mrągowskiego zgrupowania.

- Wszyscy bardzo dobrze pracują mimo sporego mrozu. Pogoda jednak nie krzyżuje naszych planów. Wszystko to, co założyliśmy sobie przed zgrupowaniem, realizujemy (...) Po prostu jedni, jak Pogoń, wybierają Brazylię, inni, jak my, Mrągowo, a później Cypr i Hiszpanię. Niech sobie jeżdżą i opalają się, być może to się im sprawdzi. Ja mam przygotować zespół, by zdobył mistrzostwo Polski, dlatego wybrałem taki, a nie inny model przygotowań. Uznałem, że najlepiej ładować akumulatory w polskim surowym klimacie - mówił Wdowczyk na łamach Życia Warszawy. Wówczas był to pierwszy z trzech zaplanowanych na przerwę zimową obozów. Kolejne tygodnie legioniści spędzili na Cyprze i w Hiszpanii, a wiosną legioniści zostali mistrzami kraju.

Poniżej prezentujemy obrazki, które odkopaliśmy z naszego archiwum. Rozpoznajecie wszystkie twarze?

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (23)

+dodaj komentarz
Matt - 17.01.2021 / 23:57, *.tpnet.pl

15 lat zmieniło dużo. W ludzkiej mentalności, ściślej naszej polskiej. Inne miary dobrze wykonanej pracy, profesjonalizmu, zaangażowania. To jest tylko jeden z przykładów. Porównajcie jeszcze samochody jakie stały na stadionowym parkingu piłkarzy. Oczywiście z zachowaniem parytetu, jaka to była półka kiedyś. Fryzury, tatuaże, który lepszy, droższy... a piłka?

odpowiedz
wqurwiony po meczu z Cracovią w PP, który był ustawiony i oddany za punkty w lidze - 17.01.2021 / 20:57, *.52.138

Jest się czym podniecać - teraz za opchnięty mecz ze Stalą jest hajs na Dubaj, a wtedy im Wdowczyk załatwił. Kiedy zwróci hajs kibicom za ustawiane mecze w Koronie i robienie wała z ludzi?

odpowiedz
majusL@legionista.com - 17.01.2021 / 20:09, *.174.42

Pamietam taki oboz zimowy w Sanoku. Rok chyba 1995. Powiem tylko tylko - runde wiosenna wciagnelismy nosem bez porszki, zostalem krolem strzelcow naszej druzyny a po meczu miałem siłę na kolejny mecz. Kiedys to bylo ....

odpowiedz
Aanal_Fabeta - 18.01.2021 / 11:55, *.play-internet.pl

@majusL@legionista.com: Noo... PoraSZka.

odpowiedz
Mateusz z Gór - 17.01.2021 / 18:17, *.orange.pl

biedny Edson :(

odpowiedz
Arek - 17.01.2021 / 14:54, *.tpnet.pl

Jak oni wtedy mogli mieć 3 obozy, to chyba dłuższa przerwa wtedy musiała być niż teraz. A ja mam do dziś sentyment do tej drużyny Wdowczyka. Grali do końca, jak z Bełtami czy Odrą. I szkoda tylko, że tak to się potem rozlazło dość szybko.

odpowiedz
ding - 17.01.2021 / 14:52, *.chello.pl

Pamiętam tę zimę! U nas na wydziale wyśmiewany był ten, kto nie zakładał kalesonów! :-D

odpowiedz
Jaro - 17.01.2021 / 13:50, *.tpnet.pl

Teraz piłkarze to takie bardziej panienki, przy minus jeden to pewnie z domu już nie wychodzą... Miodek dzwonku obudź się i zacznij myśleć, w nagrodę za szybkie odpadnięcie z pucharów zafundowałeś im wakacje w zimie...

odpowiedz
Pawciu - 17.01.2021 / 13:47, *.net.pl

Klasyczne czapki zimowe - dzisiaj nie do pomyslenia bo by im zele i brylantyny na glowach zeelektryzowalo :)

odpowiedz
Aj - 17.01.2021 / 12:51, *.chello.pl

No i był Mistrz ????

odpowiedz
1909 - 17.01.2021 / 12:46, *.media.pl

Michniewicz patrz i się ucz jak powinno to wyglądać a nie plastyczny Dubaj

odpowiedz
oLaf - 17.01.2021 / 12:55, *.vectranet.pl

@1909: na śniegu techniki się nie poprawi ... o ile oni w ogóle potrafię trochę techniki złapać teraz...

odpowiedz
Tomr - 17.01.2021 / 12:28, *.chello.pl

Mina Edsona bezcenna

odpowiedz
Sputnik 44 - 17.01.2021 / 12:21, *.vectranet.pl

Mam nadzieje, że Wdowa jeszcze kiedyś nas poprowadzi...

odpowiedz
Pawciu - 17.01.2021 / 13:45, *.net.pl

@Sputnik 44: kolejny sprzedawczyk? Ale trzyma sie Ciebie zart przy niedzieli

odpowiedz
Powinien - 17.01.2021 / 17:48, *.vectranet.pl

@Pawciu: ,ten może to czemu nie tamten

odpowiedz
lucho_83 - 17.01.2021 / 12:07, *.chello.pl

O kurde Roger, Edson, Karwan, Kiełbik, Ouattara, Fabian, Rzezniczak, Choto, Vuko, Jóźwiak, Gostomski, Pan Lucjan Brychczy ????

odpowiedz
Pacho - 18.01.2021 / 09:49, *.chello.pl

@lucho_83: i chyba jeszcze Roslon i Bronowicki. To była niezła drużyna wygrywająca w ekstraklasie jeszcze, nie to co teraz.

odpowiedz
Dz - 17.01.2021 / 12:06, *.chello.pl

Pytanie zapewne głównie do redakcji, jak to wyglądało w późniejszych latach, bo w sumie nie śledziłem, a raczej przeglądając strony widziałem jedynie Turcję czy Hiszpanię. Jeździla druzyna jeszcze na takie typowo zimowe obozy?

odpowiedz
Gibbons - 17.01.2021 / 13:13, *.chello.pl

kiedyś jeździli w dawnych latach
ja pamiętam lata 80-te 90-te

odpowiedz
Kamień - 17.01.2021 / 11:59, *.chello.pl

heh, a niektórzy jeszcze kopią piłkę :) I gdzieś jeszcze taką kurtkę mam ....

odpowiedz
Teder - 17.01.2021 / 14:20, *.orange.pl

@Kamień: ja też jeszcze mam taką kurtkę :D

odpowiedz
Der - 17.01.2021 / 11:57, *.tpnet.pl

I forma była!

odpowiedz