Zbigniew Boniek - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Paulo Sousa trenerem reprezentacji Polski

Woytek, źródło: Legionisci.com

Na konferencji prasowej prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek poinformował, że nowym selekcjonerem reprezentacji Polski będzie Paulo Sousa.

50-letni Portugalczyk ostatnio pracował w FC Girondins de Bordeaux, z którego odszedł w sierpniu 2020 roku. Wcześniej prowadził m.in. AC Fiorentina, FC Basel, Maccabi Tel Awiw, FC Fehérvár, Leicester City FC, Queens Park Rangers FC i Swansea City AFC.

Jego asystentami będą Manuel Cordeiro i Victor Sanchez Llado, trenerem bramkarzy Paulo Grilo, trenerami przygotowania fizycznego Lluis Sala Perez i Antonio Jose Gomes-Diaz, a analitykiem Cosimo Cappagli.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (50)

+dodaj komentarz
Matt - 24.01.2021 / 14:45, *.tpnet.pl

Utytułowany trener.

odpowiedz
Hugon - 22.01.2021 / 23:46, *.vectranet.pl

Ciekawe czy w kontrakcie ma zapis żeby uczyć się języka polskiego,czy będzie takim samym jełopą jak ten z Pogoni.

odpowiedz
Trampek - 22.01.2021 / 19:25, *.125.42

Nie ulega wątpliwości ,że zmiana trenera Reprezentacji Polski była pilnie potrzebna, w/g mnie / mogę się mylić / powinna nastąpić jesienią.Na dzień dzisiejszy piłkarze reprezentujący nasz kraj mają potencjał indywidualny aby z zespołami pierwszej piątki Europy toczyć wyrównane pojedynki. Niestety dziś nie stanowią zespołu.Dlaczego ? Odpowiedź nasuwa się sama. Rynek krajowy odnośnie trenerów przypomina Saharę, natomiast czołowi trenerzy Europy wolą z wiadomych względów zostać trenerami klubowymi , niż reprezentacji.Dlatego wybór trenera reprezentacji w trakcie trwania sezonu jest dość trudny ./ łatwiej o trenera klubowego - wchodzi sprawa pieniędzy i ... możliwości klubu/. Czy ten wybór jest odpowiedni ? Na dzień dzisiejszy uważam,że tak ! Trenerski model krajowy popularnie zwany " kuleszówką " już się wyczerpał i potrzebny był powiew świeżego modelu trenerskiego niezwiązanym z nim. Jak się w tym wszystkim, znajdzie nowy selekcjoner Paulo Sousa ze swoim sztabem czas pokaże.

odpowiedz
Ja1916 - 22.01.2021 / 16:47, *.centertel.pl

Dobry wybór. Dobrze że kończymy ten epizod z Brzęczkiem.

odpowiedz
Real deal - 22.01.2021 / 13:53, *.virginm.net

Typowe polskie marudzenie,jeszcze nie zaczal a juz przegrany.Ludzie spojrzcie w lustra ,w swoje zycie .Inni kazdego dnia wam daja szanse,tyle w temacie.Ja mu zycze jak najlepiej - powodzenia

odpowiedz
Spier, - 22.01.2021 / 16:12, *.vectranet.pl

@Real deal: dalaj ,jak najdalej

odpowiedz
Real deal. - 23.01.2021 / 10:49, *.127.77

@Spier,: PRAWDA Cie wyzwoli- pozdrawiam

odpowiedz
lol - 22.01.2021 / 13:35, *.amazonaws.com

po mistrzostwach bedzie nastepny

odpowiedz
grzesiek - 22.01.2021 / 13:12, *.centertel.pl

Coz z Polskich jak juz to tylko Michał Probierz, a na zagranicznych sie nie znam

odpowiedz
wwwojtecky (L) - 22.01.2021 / 13:49, *.netfala.pl

@grzesiek: Serio? To Jacek Gmoch już lepiej!
Przynajmniej będzie wesoło ????

odpowiedz
tekken (L) - 22.01.2021 / 11:42, *.230.92

W Polsce niestety panuję cały czas wzorzec z PRL. Dają szanse trenerom ze Śląska prowadzić reprezentacje zamiast, związanych z Warszawą. Byli Górski, Janas, czy Engel, czy Wójcik to były sukcesy i reprezentacja grała ciekawie i była groźna dla wszystkich. Siłę reprezentacji trzeba opierać na piłkarzach najlepszego klubu w Polsce, czyli Legii, a nie promować jakieś miernoty ze słabszych klubów.
Trener z zagranicy i do tego Portugalczyk to nie wróży sukcesu. Jeszcze jakby Boniek na Włocha postawił to rozumiem - dogadałby się z nim.

odpowiedz
Rudy ty o porażka - 22.01.2021 / 09:51, *.t-mobile.pl

Facet nie nadaje się ,jak prezes ,szalony Koń ???? można by powiedzieć

odpowiedz
SzopeN - 22.01.2021 / 08:56, *.vectranet.pl

Nie więcej niż 1,25 zdobytych punktów na mecz w ostatnich dwóch klubach. To się samo komentuje.

odpowiedz
Hiszpan - 21.01.2021 / 23:57, *.telnaptelecom.pl

Spoko. Tym samym sprzedawczyk zakończył karierę w kadrze. Super info.

odpowiedz
XxL - 21.01.2021 / 22:42, *.centertel.pl

I TO MA BYC QZWA POLSKA KADRA ???!!!!!!

odpowiedz
matus007 - 21.01.2021 / 22:11, *.play-internet.pl

Dobra decyzja, mogło być gorzej. Gościu był trenerem Fiorentiny, Basel siedział w UK wie co się dzieje na świecie, 50 lat w sam raz na selekcjonera PL. Jestem ZA.

odpowiedz
Człowiek znikąd - 22.01.2021 / 00:39, *.t-mobile.pl

@matus007: A ja byłem trenerem Borussi i Atletico w FM-ie. Mam 48 lat i też wiem co się dzieje na świecie. Też byłem w Anglii, a nawet w Grecji i Egipcie na wakacjach. Czy nadaję się na selekcjonera?

odpowiedz
K(L)akier - 22.01.2021 / 09:11, *.inetia.pl

@Człowiek znikąd: Lepszy taki trener co się otarł o piłkę niż, człowiek z doświadczeniem prowadzenia wisły płock....

odpowiedz
Rio - 21.01.2021 / 22:09, *.t-mobile.pl

Każdy sobie poradzi, jak nie będzie w składzie wielbiciela futer Krychowiaka. Jego zagrania do najbliższego obrońcy lub dłuższe piłki do swojego bramkarza, niech zachowa dla publiki w Moskwie.

odpowiedz
Dario - 21.01.2021 / 21:26, *.stansat.pl

Miałem nadzieję że weźmie chórzystę Michniewicza i skończy się hańba w tym klubie - niestety......po powrocie na trybuny jazda z chórzystą !! Michniewicz WYPAD z Legii...

odpowiedz
ADAMOWICZ ALE NIE PAWEŁ - 22.01.2021 / 15:25, *.centertel.pl

@Dario : to za parę lat

odpowiedz
Elquatro - 21.01.2021 / 21:11, *.chello.pl

Dobrze ze naszej Legii nie wziął..

odpowiedz
Korda - 21.01.2021 / 20:55, *.centertel.pl

Nie ma co narzekać. Teraz czas posprzątać ten syf po Brzęczku. Powodzenia i dobrej gry

odpowiedz
Zdzichu Kręcina - 21.01.2021 / 20:48, *.t-mobile.pl

A wszyscy liczyli na Stefana Majewskiego...creme de la creme naszej myśli szkoleniowej

odpowiedz
Unti - 21.01.2021 / 20:35, *.centertel.pl

DWonil do mnie zibi...a ja mu mowie...zibi top...a ni chu...goscia nie znam...zreszta pomyslcie samu ...jaka trzeba byc pała zeby prowadzac fiorentine przegrac u siebie z lechem

odpowiedz
Żona Cubasy - 21.01.2021 / 19:48, *.poneytelecom.eu

Myślę że potrenuje góra pół roku i wyleci jak Sa Pinto.

odpowiedz
wrt - 21.01.2021 / 19:44, *.121.161

Cieszyć się czy płakać nie wiem

odpowiedz
***** ** - 21.01.2021 / 19:28, *.d1-online.com

Sousa zgodził Się bo wielu piłkarzy z kadry zna, a jak zna to mam nadzieję że wie co robi. Ja wolę jak reprezentacja przegra 3:0 po walce jak 1:0 po fatalnej grze do tyłu. Mecz z Włochami to było dno dna. Gorzej nie będzie.

odpowiedz
Rafix - 21.01.2021 / 19:19, *.chello.pl

U nas jest tak że każdy chce się wyróżnić, pokazać że jest najlepszy, najmądrzejszy. Jak Mioduski tak Boniek, ryzykują jakieś eksperymenty licząc że będzie to strzał w 10 i potem chwalić się na prawo i lewo że to oni wynaleźli tego czy innego trenera.

Jak pokazuje historia trenerów w Legii, niestety trafić jest bardzo ciężko.

odpowiedz
Zdzicho - 21.01.2021 / 18:57, *.tpnet.pl

Będzie się uczył na nas, ciekawe za jaką kasę....

odpowiedz
Tony Montana - 21.01.2021 / 18:06, *.amazonaws.com

Ja go znam..$!

odpowiedz
Pietja - 21.01.2021 / 17:22, *.tpnet.pl

Brawo dla Zibiego! Polski Mourinho! Będzie atmosfera i motywacja. Dla mnie ZIBI TOP!

odpowiedz
Renzo - 21.01.2021 / 16:49, *.2.10

Dramat... zaciąg portugalski.. skąd my to znamy? Taki trenerski ogórek, że zęby bolą. A po EURO jeszcze d...a nas wszystkich rozboli. Gość totalnie bez talentu i warsztatu. Buja sie co roku gdzie indziej. Od Portugalii, po Chiny. Boniek powinien odejsc jak najszybciej, bo to jakis dywersant jest...

odpowiedz
Adam - 21.01.2021 / 17:07, *.chello.pl

@Renzo: już go powinno nie być, ale przecież covid i nie da się zrobić wyborów. Co tam, że na przykład urzędy miejskie potrafiły prowadzić obrady i głosowania przez internet, w PZPNie się nie da i biedny rudy musiał zostać dłużej.

odpowiedz
Lipa - 21.01.2021 / 16:39, *.chello.pl

Żadna rewleacja,Znamy to z autopsji.

odpowiedz
Juri - 21.01.2021 / 16:31, *.inetia.pl

Kozak.

odpowiedz
Władeczek - 21.01.2021 / 16:07, *.netfala.pl

Przecież niedawno faken Poczetino był do ogarnięcia ja pitole co ten Boniek robi.

odpowiedz
Adam - 21.01.2021 / 16:12, *.chello.pl

@Władeczek: słyszałeś rudego, najlepsi nie chcą trenować reprezentacji. rudy tak mówi, więc to musi być prawda, przynajmniej według niego samego

odpowiedz
kkk - 21.01.2021 / 16:03, *.vectranet.pl

Mogło być gorzej, mogła być polska myśl szkoleniowa

odpowiedz
wwwojtecky (L) - 21.01.2021 / 16:01, *.netfala.pl

Szału nie ma.. wynalazek

odpowiedz
axlrose - 21.01.2021 / 15:59, *.tpnet.pl

Ale Rudy pocisnął Czesiowi...
"Trener Michniewicz dwa razy zremisował z Wyspami Owczymi"
No kurde -wow-
Mówi to facet co zremisował z Łotwą czy tam Estonią i kulturalnie spierdzielił do Włoch.
Choć z jednej strony dobrze, że wybierając Portugalczyka, nie wybrał Sa Pinto...

odpowiedz
Renzo - 21.01.2021 / 16:51, *.2.10

@axlrose: Boniek chciałby zremisować z Łotwą. ON PRZEGRAŁ 0:1 na Legii z tego co pamiętam.

odpowiedz
Domino - 21.01.2021 / 18:23, *.play-internet.pl

@Renzo: w październiku 2002, bardzo zimny wieczór to był

odpowiedz
Litewski Łotysz - 21.01.2021 / 20:13, *.t-mobile.pl

@Renzo: Ta niby słaba Łotwa ograła na koniec liderów Szwecję w Sztokholmie 2-0 i w barażach wyeliminowała Turcję, a na Euro całkiem solidnie się zaprezentowali.

odpowiedz
Marcin - 21.01.2021 / 15:56, *.play-internet.pl

Drugi Sa Pinto

odpowiedz
Adam - 21.01.2021 / 15:50, *.chello.pl

Spojlery! Żart oczywiście, oglądam konferencję z lekkim opóźnieniem.

Co do rudego... Ci co oglądali widzieli. Typ chyba uderzy w politykę bo w ciągu niecałej godziny zdążył się pomylić i podać parę wersji tych samych wydarzeń, nie odpowiadał bezpośrednio na część pytań i tak dalej. Do tego chyba już zupełnie odleciał z tymi tekstami w stylu, że to w sumie trochę wina piłkarzy bo gdyby grali lepiej to by go nie zwolnił. Dodał też, że gdyby piłkarze REALIZOWALI to co chciał trener... ta, bo piłkarze wiedzieli czego chciał wujas - kłania się milczenie Lewandowskiego.

odpowiedz
O rany - 21.01.2021 / 15:48, *.centertel.pl

Slabo to widze trener bez warsztatu i dòswiadczenia trenerskiego , Boniek za pewne niepowodzenia bedzie mial ns kogo zwalic ...

odpowiedz
Władeczek - 21.01.2021 / 15:47, *.netfala.pl

Kto to faken jest???

odpowiedz
Faktem - 21.01.2021 / 20:42, *.t-mobile.pl

@Władeczek: dys ys maciora

odpowiedz
powiś(L)e - 22.01.2021 / 18:29, *.chello.pl

@Władeczek: Chodzi o Nawałkę

odpowiedz