Koszykówka

PP: Legia Warszawa 56-92 Trefl Sopot

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu 1/4 finału koszykarskiego Pucharu Polski Legia Warszawa przegrała 56-92 z Treflem Sopot. Ten koszmarny wynik oznacza, że "Zieloni Kanonierzy" odpadli z turnieju finałowego.

Na samym początku legioniści objęli prowadzenie 6-3, ale później inicjatywę przejęli sopocianie i z minuty na minutę powiększali przewagę. Po ośmium minutach prowadzili już ośmioma punktami (18-10), a kwartę wygrali 20-15. W 12. minucie koszykarze Legii doprowadzili do remisu 20-20 i to był ostatni pozytyw w tym spotkaniu. Do przerwy Trefl wygrywał 45-30. Po powrocie z szatni dominacja rywali trwała i w trzeciej kwarcie różnica wzrosła do 25 oczek (64-39), a po ostatnich dziesięciu minutach zatrzymała się na 36 punktach...

Drużyna Legii zanotowała fatalne statystyki. Skuteczność rzutów za trzy punktów wyniosła 21% (na 28 rzutów), a rywale w tym elemencie zanotowali 44% trafień (25 rzutów). W rzutach za dwa punkty różnica także była duża. Legia miała skuteczność 38%, a Trefl 59%.

Kwarty: 15-20, 15-25, 9-19, 17-28