Legioniści w Amsterdamie - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Kartka z kalendarza: Amsterdam i Lizbona

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Jeszcze niedawno był taki czas, że nie tylko kibice mogli wchodzić na stadiony, ale Legia Warszawa w lutym grała w europejskich pucharach. Dokładnie 4 lata temu "Wojskowi" rywalizowali w 1/16 finału Ligi Europy z Ajaxem. Na spotkanie w Amsterdamie wybrało się 2800 fanów ze stolicy Polski. Legioniści zaprezentowali znakomity doping, który możecie obejrzeć poniżej.

Na boisku lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali 1-0 i wyeliminowali Legię z pucharów - pierwszy mecz przy Łazienkowskiej 3 zakończył się wynikiem 0-0.fot. Mishka / Legionisci.com
fot. Mishka / Legionisci.com
fot. Mishka / Legionisci.com
fot. Mishka / Legionisci.com

Tego samego dnia, ale 9 lat temu Legia grała na wyjeździe w 1/16 finału Ligi Europy ze Sportingiem CP. Do stolicy Portugalii wybrało się 2500 fanów Legii. Tydzień wcześniej "Wojskowi" zremisowali przy Łazienkowskiej ze Sportingiem 2-2, więc można było realnie wierzyć w awans. Rewanż zakończył się jednak wygraną gospodarzy 1-0 po bramce w 84. minucie i Legia zakończyła swoją pucharową przygodę.


fot. Legionisci.com
Hagi, turi, Bodziach, Geos / fot. Legionisci.com

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.