fot. Woytek / Legionisci.com

19. kolejka Ekstraklasy. Legia powiększa przewagę!

Mishka, źródło: Legionisci.com

W piątek Lech rzutem na taśmę zdobył trzy punkty w derbowym meczu z Wartą. W drugim meczu 19. kolejki Ekstraklasy Raków pokonał Podbeskidzie. W sobotę trzy zwycięstwa zanotowali goście - zamykająca tabelę Stal uległa Lechii, Jagiellonia przegrała u siebie z Piastem, a w ligowym klasyku Legia wygrała w Zabrzu. W niedzielę trwała dobra passa przyjezdnych. Wisła Kraków wygrała w Płocku, a Zagłębie na Cracovii, ale na koniec Śląsk wygrał z Pogonią, dzięki czemu przewaga Legii nad drugimi w tabeli "Portowcami" wynosi już 4 punkty.

19. kolejka:

Raków Częstochowa 1-0 Podbeskidzie Bielsko-Biała
Warta Poznań 1-2 Lech Poznań
Stal Mielec 0-1 Lechia Gdańsk
Jagiellonia Białystok 0-1 Piast Gliwice
Górnik Zabrze 1-2 Legia Warszawa
Wisła Płock 1-3 Wisła Kraków
Cracovia 2-4 Zagłębie Lubin
Śląsk Wrocław 2-1 Pogoń Szczecin

Aktualna tabela Ekstraklasy
Wyniki Ekstraklasy
Klasyfikacja strzelców

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (51)

+dodaj komentarz
Marcel - 02.03.2021 / 02:14, *.t-mobile.pl

Super, Legia zapewne zdobędzie mistrza nie wysilając się za bardzo, ale w lato znów będzie płacz i rozczarowanie, że jakieś ogórki z Kazachstanu lub Azerbejdżanu wywalili Legię z europejskich pucharów.

odpowiedz
Marian - 01.03.2021 / 08:34, *.play-internet.pl

Trzy punkty z podpiźdz.em i trzy ze stalówką i Legia ma Mistrza Polski

odpowiedz
olew - 01.03.2021 / 01:04, *.vectranet.pl

szkoda, że już tak wyraźnie liderujemy i wszyscy się nas boją (?), truchleją , potykają, ja lubię walkę do końca, jak wtedy gdy był u nas remis z Lechią i te 10 minut w Białej, w tym sezonie kadrowo strasznie górujemy, z drugiej strony w kwietniu będzie można tworzyć drużynę na puchary, lubię te coroczne mistrzostwa, niby mała rzecz a cieszy...

odpowiedz
R1958 - 01.03.2021 / 00:44, *.t-mobile.pl

Mistrzostwo zdobywa się że słabymi drużynami a tu 8pkt.poszlo się j... c

odpowiedz
Janinho - 28.02.2021 / 20:44, *.vectranet.pl

Powinno być 10 pkt - Mielec + B. Biała

odpowiedz
filand - 28.02.2021 / 20:14, *.t-mobile.pl

Pewnego dnia o takim scenariuszu napisałem.....Zostalem wykupiony przez lewicowych onanistów. Nie czekam na słowo przepraszam...
Legia jest na dobrej drodze aby zostać mistrzem Polski...
Pozdrawiam serdecznie z wyrazami szacunku oraz poważaniem.

odpowiedz
Władeczek - 28.02.2021 / 19:43, *.vectranet.pl

Śledzie przegrały! Idziemy na majstra faken!

odpowiedz
Legia Mistrz!!! - 28.02.2021 / 19:51, *.plus.pl

@Władeczek: jakiego majstra, z Poznania jesteś.....?

odpowiedz
Kruk - 28.02.2021 / 20:03, *.play-internet.pl

@Władeczek: Ogarnij się, śledzie to są w Gdyni. A Pogoń to nasza była (dla niektórych ciągle jest) zgoda do której należy się szacunek.

odpowiedz
gLa - 28.02.2021 / 20:36, *.vectranet.pl

@Władeczek:
Jakiego majstra dzbanie?

odpowiedz
filand - 28.02.2021 / 20:49, *.t-mobile.pl

@Władeczek:
Jestem kibicem Legii Warszawa od 1971 roku....Do Pogonii Szczecin podchodzę z estymą i szacunkiem.
Baw się dobrze. Płaszcza z portfelem w Twojej obecności NIGDY nie zostawię.

odpowiedz
cuLt - 28.02.2021 / 20:56, *.47.25

@Władeczek: Ale od tam tej pory jest spokojnie i nikt nikomu nie wsadza,taka neutralność,więc Wladeczku luz....

odpowiedz
Bródno - 28.02.2021 / 21:12, *.chello.pl

@Władeczek: majster to na budowie gamoniu..

odpowiedz
olew - 01.03.2021 / 10:01, *.vectranet.pl

@Władeczek: tutaj proszę o szacunek i sympatię dla Pogoni, która Leguny lubią i cenią od lat

odpowiedz
MarioL - 28.02.2021 / 19:28, *.wanadoo.fr

Dobrze ze śledzie przegrali,ale w pierwszej połowie grali super.Śląsk był cienki.

odpowiedz
Wolfik - 28.02.2021 / 16:49, *.mm.pl

Tak niektórzy płakali po rozwiązaniu kontraktu przez Rochę. Tymczasem w swoim debiutanckim spotkaniu przeciwko Zagłębiu nasz były zawodnik potwierdził swoje główne wady... czyli głupi drugi faul po którym wylatuje z boiska.

odpowiedz
WL - 27.02.2021 / 12:36, *.tpnet.pl

LEGIO walczymy o swoje od poczatku do konca meczu ! Gornik 1-2 LEGIA !!!

odpowiedz
SF - 27.02.2021 / 12:33, *.tpnet.pl

@ Wolfik ; Zgadza sie to tez prawda !!!

odpowiedz
SF - 27.02.2021 / 11:35, *.tpnet.pl

Szkoda Warty nie udalo dowiezc cennego 1pkt.!!!

odpowiedz
Wolfik - 27.02.2021 / 12:15, *.mm.pl

@SF: Punktu? "Zieloni" koncertowo przewalili wygrany mecz. Zapomnieli, że gra się do końca. Lech niczego szczególnego nie zagrał, ale próbowali. A gospodarze chyba czekali na gwizdek końcowy.

odpowiedz
Arek - 26.02.2021 / 23:51, *.tpnet.pl

Wronka z łacha majstrem wielkopolski. Gratuluję.

odpowiedz
Yeti - 26.02.2021 / 17:26, *.play-internet.pl

Trzymam kciuki, żeby Legia rozj.bała tych sprzedawczyków żaboli. Ten relikt PRLu musi spaść z ligi tak jak ich niebiescy rywale zza śląskiej brudnej miedzy. Czasy się zmieniły 30 lat temu a ten węglowy mutant nadal istnieje.

odpowiedz
olew - 26.02.2021 / 21:08, *.vectranet.pl

@Yeti: jeśli lekceważysz Górnika czy Ruch, to deprecjonujesz nasze nad nimi zwycięstwa, to były i są wielkie kluby, teraz słabują nieco, ale wrócą do czołówki, oprócz nich tylko Wisła i Cracovia są gigantami, reszta : te arki, lechy, zagłębia, szombierki i polonie, mielce i stomile to jest szarańcza, szanujmy wielkich graczy

odpowiedz
Groch - 27.02.2021 / 00:00, *.orange.pl

@olew: co Ty gościu pierdoliss. To były wielkie kluby, teraz to gowno . W piłce nożnej 3 lat to dużo, 5 lat to wieczność. Przestań żyć wspomnieniami ,liczy się to co tu i teraz . Jestes tak dobry jak twój ostani mecz ,ewentualnie sezon ,nie dalej

odpowiedz
wierny kibic legiii - 28.02.2021 / 07:16, *.play-internet.pl

@olew: Legią zawsze była najlepsza. Sprawiedliwie. Górnik tylko dlatego, że w czasach PRL-u sprowadzano tam najlepszych piłkarzy , aby zostali " górnikami ". Wisłą zależy która. Wisłą Płock to prawie zawsze był kandydat do spadku. Górnik ok. Ruch hmmm . Cracovia to może przed Probierzem. Tam gra tylko jeden polski zawodnik. Bo musi! Warta jak na Beniaminka z niskim budżetem gra nieźle. Lech teraz nie, ale kiedyś był drugim najlepszym klubem. Oczywiście poziomem nam nigdy nie dorównywał.

odpowiedz
olew - 01.03.2021 / 01:33, *.vectranet.pl

@Groch : wielkie kluby zawsze pozostaną wielkimi, LEGIA zawsze była w Polsce POTĘGĄ (Warszawa !), rywale się zmieniali , my jesteśmy zawsze faworytem, kiedy polska piłka była w czołówce światowej Legia, Górnik, Ruch, Mielec, Widzew grały cudnie, teraz polska piłka to trzecia liga światowa, ja lubię piłkę i szanuję rywali , którzy dobrze z nami grali, teraz nie mamy w Polsce konkurencji, choć gramy słabo, jak jest mecz Górnik - Legia, to mimo woli wracają wspomnienia wielkości , naszej Legijnej wielkości, lechie, arki, lechy i piasty nie wywołują we mnie żadnych emocji , bo to są przestraszone nieloty, pozdrawiam

odpowiedz
Głos rozsądku - 26.02.2021 / 13:53, *.orange.pl

Nadal pamiętam podkładkę ku ew z zabrza amicorzowi. Jechać z nimi do końca ich dni.... Prosiłbym dzisiaj o jakieś skromne 0:5 - Niech żyje uczciwy sport i uczciwa rywalizacja!

odpowiedz
obiektywny - 26.02.2021 / 14:41, *.com.pl

@Głos rozsądku :

tak no nawet widać tą jazdę do końca ich dni :)) powrót z Zabrza do stolycy autostopem.....Redziński 1994 pamiętamy

odpowiedz
Arek - 26.02.2021 / 17:37, *.tpnet.pl

@obiektywny: trzeba było w piłkę grać, a nie kopać jak w kopalni.

odpowiedz
Kamień - 27.02.2021 / 05:08, *.chello.pl

@obiektywny: A pamiętasz półfinał PP parę dni wcześniej? Sędzia drukował dla Górnika, a i tak nie daliście rady. Karny za faul Ratajczyka, który był z metr od przeciwnika - byliście i jesteście żałośni. Nie wspomnę, że Legia sezon zaczynała z ujemnymi punktami, więc mistrz się wam nie należał i tyle, jak zwykle pamiętacie wybiórczo, ale czego się spodziewać od ludzi z regionu, który niszczył polska gospodarkę od dziesięcioleci

odpowiedz
SEBO(L) - 27.02.2021 / 06:20, *.chello.pl

@obiektywny: Ryszard "Sindbad" Wójcik,półfinał PP kilka dni wcześniej- też pamiętasz zapylona,czarna gębo? Lewe,kopalniane etaty dla piłkarzy pamiętasz? Zdaj sobie sprawę, że wy nic nie umiecie poza ryciem ziemi jak krety,NIC! A wasza śląska przedsiębiorczość zamyka się w postaci Huberta Dwornioka ze starego serialu - czego by nie tknął, wszystko spie.dolił,bo...? BO NIC NIE UMIAŁ...

odpowiedz
Wolfik - 27.02.2021 / 12:13, *.mm.pl

@SEBO(L): Rozumiem emocje spowodowane meczem. Rozumiem też, że można pewnej części kraju zwyczajnie nie lubić. Ale nie przesadzaj. Zapewniam, że na Silesji wiele się zmieniło. Ja tam jestem dumny że pochodzę z Silesji. Co nie przeszkadzało mi nigdy kibicować Legii, mimo że swoją przygodę z meczami ligowymi rozpoczynałem od oglądania meczów w Katowicach, Zabrzu, Chorzowie, Bytomiu, Tychach czy Rybniku.

Takie wypisywanie, że ktoś tam czegoś nie umie można przypisać każdemu. Tak jakby w stolicy same orły mieszkały....

odpowiedz
Bródno - 27.02.2021 / 16:09, *.play-internet.pl

@Wolfik: chwalisz się czy żalisz ?

odpowiedz
Wolfik - 27.02.2021 / 17:00, *.mm.pl

@Bródno: Odpowiadam Koledze wyżej. Jak widać po twoim wpisie - "orły" mają się dobrze...

odpowiedz
SEBO(L) - 27.02.2021 / 19:27, *.chello.pl

@Wolfik: W czasach pierwszej lub drugiej wojny przechodzenie na stronę niemiecką też rozumiesz,jak rozumiem?

odpowiedz
Wolfik - 27.02.2021 / 20:04, *.mm.pl

@SEBO(L): O czym Ty w ogóle piszesz....??? Najpierw przywołujesz jakiś serial komediowy i na jej podstawie definiujesz wszystkich ze Śląska , teraz piszesz o wojnach światowych.
Rozmowa jak z koniem...

odpowiedz
atmosferic - 26.02.2021 / 11:32, *.orange.pl

rakow-podbeskidzie 2-1
warta-lech 0-2
stal-lechia 0-1
jagiellonia-piast 1-1
gornik-legia 1-1
w.plock-w.krakow 0-1
cracovia-zaglebie 1-0
slask-pogon 0-1

odpowiedz
atmosferic - 26.02.2021 / 11:28, *.orange.pl

Mecz o mistrzostwo poznania i okolicznych wsi.

odpowiedz
Fan.Grotyńskiego - 27.02.2021 / 11:16, *.chello.pl

@atmosferic: Rewir-derby

odpowiedz
kibic lecha - 11.03.2021 / 06:39, *.play-internet.pl

@atmosferic: Hejka jestem kibicem lecha. Właśnie czytam wasze komentarze i mówię sobie. Pogoń, Wisłą, Górnik to są dobre drużyny. A taka legią.......Może kiedyś.... Aktualnie w ekstraklasie nikt poza Wisłą Kraków nie gra ładnie. A legią i Cracovia to tym bardziej.

odpowiedz
kami(L)Praga - 26.02.2021 / 11:00, *.vectranet.pl

rakow -podbeskidzie 3-1
warta-amica 3-2
stal-lechia 0-3
gornik-LEGIA 2-4
wisla-wisla 1-3
craxa-zaglebie 2-2
slask-POGON 1-2

odpowiedz
SF - 26.02.2021 / 10:58, *.tpnet.pl

Derby P. dla Warty a kilasyk dla LEGII !!!

odpowiedz
Hautausmaa - 26.02.2021 / 09:26, *.tpnet.pl

Raków - Podbeskidzie 0-0
Warta - Lech 5-1
Stal - Lechia 0-0
Jagiellonia - Piast 1-1
Górnik - Legia 0-4
Wisła - Wisła 2-0
Cracovia - Zagłębie 0-0
Śląsk - Pogoń 2-2

odpowiedz
Wie(L) un - 26.02.2021 / 09:41, *.18.56

@Hautausmaa: jak trafisz wynik ami i i LEGII to masz u mnie kratę browar plus słynna maciorka hehe

odpowiedz
Brat - 28.02.2021 / 19:39, *.play-internet.pl

@Hautausmaa: gratulacje , nie trafiłeś żadnego wyniku, to duża sztuka!

odpowiedz
Bródno - 26.02.2021 / 09:10, *.play-internet.pl

Derby poznania rozgrywane w grodzisku wielkopolskim...:)

odpowiedz
Siema - 26.02.2021 / 13:03, *.18.56

@Bródno : gdzie tylko warta jest z Poznania bo amica gra na licencji amici więc bardziej pasuje derby wsi

odpowiedz
singspiel - 26.02.2021 / 16:07, *.atman.pl

@Siema: niezależnie od licencji, Lech nie powstał w Poznaniu

odpowiedz
Siema - 26.02.2021 / 16:36, *.18.56

@singspiel: a czy ja powiedziałem że powstal? No właśnie

odpowiedz
hhhhhhhhg - 28.02.2021 / 07:23, *.play-internet.pl

@Siema: Przyszedłem tu z serwisu kkslech i czytam wasze komentarze. Normalnie lepsze niż kawały. Wy też sobie wejdźcie na naszą stronkę i poczytajcie. To bardzo odstresowuje. Pozdrawiam

odpowiedz
kibic - 26.02.2021 / 09:05, *.datapacket.com

Raków Częstochowa - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1
Warta Poznań - Lech Poznań 2
Stal Mielec - Lechia Gdańsk 2
Jagiellonia Białystok - Piast Gliwice 1
Górnik Zabrze - Legia Warszawa 2
Wisła Płock - Wisła Kraków X
Cracovia - Zagłębie Lubin X
Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin 1

odpowiedz