Czesław Michniewicz - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Konferencja przedmeczowa

Michniewicz: To nie jest kluczowy moment sezonu

Woytek, źródło: Legionisci.com

- Oczywiście mamy w głowie to, że przegraliśmy dwa spotkania z beniaminkami, ale to przykra historia, do której nie chcę wracać. Myślimy pozytywnie, staramy się przygotować jak najlepiej do meczu z Wartą. Liczymy na to, że zagramy dobre spotkanie – mówi Czesław Michniewicz przed spotkaniem z Wartą Poznań.

- Każdy mecz jest trudny, każdy mecz jest inny. Każdy przeciwnik ma swoje sytuacje, niezależnie od tego, z kim się gra. Pytanie jest tylko, czy je wykorzysta. Mamy świadomość, że Warta jest w dobrym momencie tego sezonu, szkoleniowca właśnie wybrano trenerem miesiąca – gratuluję, bo zasłużył na to.

- Warta przyjedzie bez swojego kapitana Łukasza Trałki i na pewno będzie starała się grać otwartą piłkę, a przynajmniej mam taką nadzieję, że zagra jak w meczu z Płockiem. To była inna Warta niż wcześniej. Liczba zdobytych punktów powoduje, że ta drużyna gra coraz odważniej. Imponuje postawa i praca trenera Piotra Tworka. Będziemy mieli okazję się przekonać, jak ten mecz będzie wyglądał. My też mamy swoje atuty, które chcemy pokazać. Niektórzy nasi zawodnicy są w naprawdę dobrej formie - widać na treningach, że forma idzie w górę.

- W Warcie jest kilku zawodników bardzo dynamicznych, jak na przykład nowy skrzydłowy, który ostatnio zdobył dwie bramki. Kuzimski nie potrzebuje zbyt wielu sytuacji i potrafi strzelić gola. Ponadto stabilnie grają w obronie i mają bardzo wysokich stoperów, którzy świetnie grają w powietrzu.


Kadra na mecz z Wartą. Kogo zabraknie?

- Dwudziestkę meczową ogłosimy dziś po wieczornym treningu. W kadrze będą zawodnicy, którzy zagrają z Wartą, a następnego dnia zagrają w meczu rezerw.

- Na pewno nie bierzemy pod uwagę Igora Lewczuka, który od poniedziałku ma wejść w zajęcia treningowe z drużyną. Ariel Mosór przechodzi jeszcze przez jakiś czas rehabilitację. Nie będzie także Joela Valencii, który cały czas odczuwa ból w okolicy kolana i nie trenuje z drużyną oraz Yasura Yaxshiboyeva, który jeszcze przez tydzień będzie przechodził rehabilitację, a później wejdzie do normalnych zajęć. W jego przypadku to drobny uraz, ale przeszkadzający w zajęciach, więc postanowiliśmy wyleczyć go do końca. Ile potrwa budowanie formy? Trudno mi powiedzieć. Miał przebłyski w sparingu z Zawiszą, wypracował bramkę, ale później zgłosił uraz.

- Marko Vesović w dalszym ciągu się rehabilituje, sytuacja jest trudna. Rozmawiałem z nim w tym tygodniu i widziałem trochę podłamanego zawodnika, bo jego powrót się przeciąga. Już trzy tygodnie temu miał wrócić i nie wyszło. Pracował bardzo mocno i ambitnie, całe dnie spędzał w klubie. Wierzę, że jeszcze nam pomoże w tej rundzie, ale kiedy to nastąpi, trudno mi powiedzieć.

- Co do Kacpra Kostorza, to dziś po treningu zdecydujemy, czy będzie brany pod uwagę, czy jednak nie. Mam nadzieję, że wszystko będzie ok. Wczoraj z nim rozmawiałem i mówił, że nie czuje wielkiego bólu, ale zdecyduje lekarz.

- Artur Jędrzejczyk jeszcze na ostatnim treningu przed meczem ze Śląskiem był przewidziany do pierwszego składu, ale zgłosił, że w dalszym ciągu odczuwa ból, więc postanowiliśmy, żeby odpoczął i wzięliśmy go do Wrocławia na ławkę. Teraz jest brany pod uwagę. Czy zagra, zdecydujemy w sobotę, ale wszystko z nim jest ok.

- Młodzi muszą czekać cierpliwie na swoją szansę, kilku już ją dostało. Dziś kadra Legii jest szeroka. Jest rywalizacja, czyli to, o co nam chodziło.

- O tym czy Rafael Lopes zagra od pierwszej minuty zdecydujemy w sobotę. Mamy komfort, bo zdrowy jest Tomas Pekhart, a "Rafa" jest w dobrej dyspozycji.

To jeszcze nie kluczowy moment

- To nie jest kluczowy moment sezonu. Do zakończenia pozostało jeszcze 10 meczów i 30 punktów jest do zdobycia. Jeszcze wiele będzie się działo, a przed nami trudne spotkania. Nasi przeciwnicy też będą grali między sobą. Gra się będzie toczyła długo, zanim będzie można powiedzieć, że ktoś został mistrzem Polski.

- Cieszymy się z tego, że jesteśmy na pierwszym miejscu i mamy delikatną przewagę nad przeciwnikami, ale to dopiero 20. kolejka. Nikt nie pamięta kto miał ile punktów po 20 kolejkach sezon czy dwa temu, a pamięta kto był mistrzem Polski. Na tym się koncentrujemy. Nie chcę przyznawać przedwcześnie nikomu tytułu, ale nie chcę być też odbierany tak, że się nie cieszymy - bo się cieszymy. Przed nami daleka droga, by osiągnąć cel, który sobie założyliśmy. W szatni nie rozmawiamy o mistrzostwie. Aby je zdobyć, trzeba zgromadzić ponad 60 punktów. Każdy widzi, ile nam jeszcze brakuje.

Murawa

- Warunki są trudne. Wczoraj nagle spadł śnieg, boiska nie są w idealnym stanie, ale tak jest w całej Polsce. Liczę na to, że zabiegi, które u nas przeprowadzono, dadzą efekt. Wiem, że ludzie za to odpowiedzialni ciężko pracują - stosowane są dodatkowe lampy i nawozy. Robią co mogą. Mam nadzieję, że murawa będzie w dobrym stanie, choć nie widziałem jej przez ostatnie dwa tygodnie.

Jaka przyszłość Wszołka?

- Paweł Wszołek jest w bardzo dobrej dyspozycji. Zdobył ważną bramkę we Wrocławiu. Jest w tej grupie zawodników, którzy wyróżniają się w Legii i w całej Ekstraklasie. Myślę, że rozmowy kontraktowe wkrótce się rozpoczną. Jaki będzie efekt końcowy, trudno mi powiedzieć – zawodnik ma swoje oczekiwania i klub ma swoje możliwości. Mam nadzieję, że wszystko dobrze się ułoży.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (38)

+dodaj komentarz
Legia mistrz - 14.03.2021 / 16:55, *.t-mobile.pl

Kluczowy moment sezonu to będzie wtedy jak się zrobi i,, spółdzielnia,, przeciw Legii, więc trzeba zrobić sobie odpowiedzieć ia przewagę punktowa na ostatnie 6 kolejek

odpowiedz
R1958 - 14.03.2021 / 14:22, *.t-mobile.pl

Czy to jest kluczowy moment czy nie to ogórków należy łac ityle a mistrzostwa nie zdobywa się z mocnymi rywalami lecz ze slabeuszami jak mawiał trener Piechn iczek, jeśli się nie myle

odpowiedz
LWGZ - 13.03.2021 / 18:06, *.tpnet.pl

Do przegranych meczy z beniaminkami nie wracamy ale pamietamy P.Trenerze !!!!

odpowiedz
exsa - 13.03.2021 / 18:01, *.tpnet.pl

Przed meczem wszystko staje sie trudne to dziwne ?!!!

odpowiedz
P(L)EBAN - 13.03.2021 / 14:31, *.centertel.pl

To jest kluczowy moment żebyś wracał do poznania na zbity ryj parodysto

odpowiedz
eksa - 13.03.2021 / 13:36, *.tpnet.pl

To sa male derby RP ! Pogon naciska P.Trenerze - LEGIA 3-0 Warta !!!

odpowiedz
SEBO(L) - 13.03.2021 / 08:06, *.chello.pl

Valencii zostało w takim razie jeszcze 9 meczów sezonu. W lidze zagrał w sumie 5 godzin i prawie pół meczu (341 minut). Świetnie zainwestowany blisko milion złotych w jego kontrakt... "Patrzcie, mówimy,to jest nasze,przez nas wykonane,i to nie jest nasze ostatnie słowo!".

odpowiedz
Pepe - 13.03.2021 / 13:58, *.chello.pl

@SEBO(L):
No cóż, nie pozostaje nam nic innego jak ... "Łubu dubu, łubu dubu, ..."

odpowiedz
Nie lubie poniedziałku.... - 13.03.2021 / 01:53, *.248.112

Obiecanki cacanki...naciäganie ciäg dalszy...pożyjemy zobaczymy....

odpowiedz
Gibon - 13.03.2021 / 00:54, *.centertel.pl

Trener powiedział że to nie jest kluczowy moment sezonu... pseudo znawcy nie piszcie tępych tekstów. Proszę.

odpowiedz
ben - 12.03.2021 / 23:23, *.inetia.pl

Jeżeli jutro zagra Jędza to będzie karny dle Warty i przegramy 0:1.

odpowiedz
Albert - 12.03.2021 / 21:38, *.shawcable.net

Pisalem juz wczesniej ze najslabszym ogniwem tego zespolu jest trener, choc chcialbym sie mylic.

odpowiedz
SF - 12.03.2021 / 20:06, *.tpnet.pl

W razie porazki z nastepnym beniaminkiem czas w LEGII sie konczy P. Trenerze !!!

odpowiedz
WL - 12.03.2021 / 20:03, *.tpnet.pl

Kazdy moment jest kluczowy takze innej opcji jak zwyciestwo przekonywujace nie ma bo z dwoma beniaminkami przegralismy wazne 6 pkt. P.Trenerze !!!

odpowiedz
Warszawiak1234 - 12.03.2021 / 19:59, *.chello.pl

Czeslaw lubie Ciebie, a bede lubil jeszcze bardziej gdy Legia bedzie Mistrzem

odpowiedz
gazza - 12.03.2021 / 18:49, *.inetia.pl

Nie wyobrażam sobie innego wyniku niż zdobute trzy punkty.
Ogórki to należy ogrywać 3:0 jak kiedyś mówił Wójcik i robił Okuka !
Jeśli jutro nie wygramy , panie Michniewicz - to oczekuję pana dymisji.

odpowiedz
Heniek - 12.03.2021 / 18:37, *.chello.pl

Nie masz racji Panie Trenerze. Trzy punkty zdobyte w pierwszej, dwunastej czy trzydziestej kolejce maja dokładnie TRZY punkty. Cały czas jest kluczowy punkt sezonu, od pierwszej do trzydziestej kolejki. A teraz nawet bardziej, bo możemy odbić od reszty na więcej punktów i odebrac im nerwy, podłamać psychicznie.

odpowiedz
Wolfik - 12.03.2021 / 19:51, *.mm.pl

@ Heniek: Dokładnie.

odpowiedz
GL - 12.03.2021 / 18:13, *.tpnet.pl

Gramy tylko o zwyciestwo P.Trenerze !!!

odpowiedz
marek - 12.03.2021 / 17:25, *.t-mobile.pl

Każdy mecz jest ważny zaraz będą układy I układanki, nie wolno odpuścić żadnego meczu i grać dwoma napastnikami .

odpowiedz
Mk - 12.03.2021 / 16:55, *.com.pl

„To nie jest kluczowy moment sezonu” - mozna odniesc wrazenie jakby wgranie tego meczU nie bylo wazne. A tu tym bardziej trzeba byc nastawionym na wygrywanie zeby w tym kluczowym miec taka przewage aby moc sobie pozwollic na ewentualna wpadke.

odpowiedz
Darek - 12.03.2021 / 16:41, *.t-ipconnect.de

Murawa wygląda jak by pasło się na niej stado dzików.Czemu?Przecież gramy na niej tylko 2 mecze w miesiącu.Inne murawy w naszej dupoklasie są w dużo lepszym stanie.
A chcieliście jeszcze by grał u nas Radomiak.Wtedy by wszyscy po piaskownicy biegali a nie po murawie.
Pózniej piłkarzyki mają wymówki a przecież boisko jest takie same dla wszystkich.

odpowiedz
Quick - 12.03.2021 / 17:26, *.tpnet.pl

@Darek :
Takich mamy fachowców którzy się zajmują murawami w Legii

odpowiedz
reklama kaszlu - 12.03.2021 / 20:17, *.t-mobile.pl

Trener przecież wytłumaczył, że NAGLE spadł śnieg.

odpowiedz
Michał - 12.03.2021 / 16:33, *.plus.pl

Czesiu ten mecz ma nie być ciekawy łatwy czy trudny czy jakiś inny tylko to ma być mecz WYGRANY!!! To ma być mecz WYGRANY PEWNIE i w 100% walka i strzały na bramkę i pewne 3 punkty.Więc kiełbasy do góry i golimy Wartę.Pozdrawiam

odpowiedz
Krzeszczu - 12.03.2021 / 14:00, *.bredband2.com

"Myślę, że rozmowy kontraktowe wkrótce się rozpoczną." (re: Wszolek)
W powaznym i profesjonalnym klubie takie rozmowy rozpoczelyby sie najpozniej pol roku temu. Legia szopena niestety takim klubem nie jest.

odpowiedz
Jano - 12.03.2021 / 15:13, *.orange.pl

@Krzeszczu: nic nie stoi na przeszkodzie , przejmij i zrób, krytykować każdy potrafi

odpowiedz
Krzeszczu - 12.03.2021 / 15:15, *.bredband2.com

@Jano: Argument z dööpy wziety. Ktos tutaj madrze powiedzial: jesli ide do restauracji cos zjesc, i mi nie smakuje, to mam isc do kuchni i sam gotowac? Twoj poziom inteligencji ten sam co u "cult legia".

odpowiedz
Pepe - 12.03.2021 / 15:44, *.play-internet.pl

@Krzeszczu: ale po co od razu te złośliwości ? Jano ma trochę racji, krytykować najłatwiej nie znając kulis. Może sam Wszołek nie chciał rozmawiać wcześniej ? Może inne sprawy stanęły na przeszkodzie ? Nie wiemy.

odpowiedz
Peter Forsberg - 12.03.2021 / 16:55, *.t-mobile.pl

@Krzeszczu: Mylisz się trepie. W każdym poważnym klubie na zachodzie rozmowy na temat kontraktów są podejmowane mniej więcej w tym okresie. Pół roku temu jeszcze nie wiadomo było jak sezon się potoczy (mogliśmy wyglądać jak Lech) i czy Wszołek będzie nam potrzebny, w jakiej będzie formie. Po drodze było jeszcze zimowe okienko transferowe, a mogło się sporo wydarzyć. Te według Ciebie poważne i profesjonalne kluby to chyba tylko te siatkarskie w Szwecji tak działają, ciołku.

odpowiedz
Jerz z Potoku - 12.03.2021 / 17:48, *.chello.pl

@Krzeszczu: obawiam się, że zwłoka w przedłużeniu kontraktu z PW wynika z kontynuowania przez Klub polityki, tzw. cięcia kosztów. Wygląda to, mniej więcej tak w przypadku tego piłkarza: pracodawca wnikliwie i niestety "cierpliwie" sonduje o ile możliwe jest obniżenie wysokości jego ew. nowego kontraktu, sam zainteresowany pilnie nasłuchuje wieści "wyciekających" z zaciszu gabinetów, kalkuluje czy mu się to będzie ostatecznie opłacało, a niezależnie od wszystkiego powoli zaczyna rozglądać się za...nowym klubem.
A przykład PW, to jedynie wierzchołek góry lodowej, która zacznie topnieć pod koniec sezonu, gdyż ok. ośmiu zawodnikom kończą się kontrakty. Można tylko ostrożnie wyobrażać sobie, co się będzie wówczas działo przy Ł3. Jedno jest pewne: jeżeli głównym determinantem poczynań włodarzy Legii nadal będzie przysłowiowe hasło, że kasa musi się zgadzać, to zasadność podejmowanych decyzji personalnych względem tych piłkarzy stanie się drugoplanowa. Oczywiście, będzie to rzutowało na ich jakość sportową, która automatycznie przełoży się na całą drużynę.
Nakreśliłem tutaj, tzw. czarny scenariusz tego, co być może będzie się działo w Klubie tuż po zakończeniu bieżącego sezonu. Wychodzę z założenia, iż lepiej się mile dać zaskoczyć, niż smutno rozczarować.
Ps.: Kolego, to co napisałeś jest bezdyskusyjnie słuszne, ale w odniesieniu do normalnych czasów. Sądzę, że obecnie na "prezes dekady" i jego sztabowców oddziałują nieco inne bodźce: finansowe, organizacyjne, a także związane z pandemią. To fatalny czas na cokolwiek, a już na pewno na transparentne prowadzenie dużego klubu piłkarskiego, jakim zapewne jest Legia Warszawa.
Serdeczności

odpowiedz
KN - 12.03.2021 / 17:56, *.inetia.pl

@Krzeszczu: Trochę szacunku dla wybitnego polskiego pianisty, którego słucha cały świat. Tego nieudacznika i słupa, można określić tylko mianem nieudacznika i słupa.

odpowiedz
Krzeszczu - 12.03.2021 / 18:24, *.bredband2.com

@KN: Masz racje, od dzisiaj nie Mioduski bedzie mial u mnie inna ksywe. Rozczochrany.

@Jerz z Potoku: Super podsumowanie. Nic dodac nic ujac. I zgadzam sie w 100%.
Co sie zas tyczy ewentualnej ucieczki pilkarzy ktorym koncza sie kontrakty (bo nie beda chcieli przedluzac), tudziez jeszcze wiekszych trudnosci w kontraktowaniu nowych, dobrych pilkarzy, pisalem o tym juz 3-4 lata temu ze taki wlasnie bedzie rezultat polityki prowadzonej przez wladze klubu. Covid to tylko przyspieszyl.
Wiec latem bedzie exodus podobny to tego z Syrii, a nabytkow bedzie niet, nada, zero. Ale hej, jest LTC! Nie wiem juz tylko czy to LTC czy LSD...

odpowiedz
gibon_79 - 12.03.2021 / 20:20, *.02.net

@Krzeszczu:
Po LSD SA zajebiste wizje,
a do zajebistoci w prowadzeniu naszej Legii brakuje mnostwo ????

odpowiedz
Jq - 13.03.2021 / 15:18, *.t-mobile.pl

@Peter Forsberg: Poważne kluby to kontraktują piłkarzy conajmniej rok przed końcem umowy. Inaczej piłkarz ma wolną rękę w kolejnym okienku.

odpowiedz
Krzeszczu - 13.03.2021 / 15:52, *.bredband2.com

@Peter Forsberg: jestes glabem z gatunku "nic nie wiem ale sie wypowiem. Zablysnales. Glupota.
Ja, Jerz z Potoku i Jq to udowodnilismy. Moze skup sie na hokeju, bedzie zdrowiej.

odpowiedz
Pepe - 12.03.2021 / 13:44, *.play-internet.pl

Do boju Legio !

odpowiedz