Czesław Michniewicz - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Konferencja pomeczowa

Michniewicz: Dziękuję kibicom za doping

Mishka, źródło: Legionisci.com

Czesław Michniewicz (trener Legii): Jesteśmy w dobrych humorach, ale do końca zostały one wystawione na duże nerwy. Zaczęło się bardzo dobrze, panowaliśmy, chcieliśmy zdobyć szybko bramkę, żeby mieć mecz pod kontrolą i zmusić przeciwnika, żeby odważniej zaatakował, żeby stworzyć więcej miejsca do grania. Tak się stało. Warta zagrała bardzo dobry mecz, to było dobre widowisko. Później mecz się wyrównał, padła bramka. Takie bramki zdarzają się raz na całe życie. Myślę, że piłkarz Warty nie strzelał na bramkę, tylko dośrodkowywał. Szybko odpowiedzieliśmy na tego gola po bardzo ładnej, składnej akcji, jakie trenowaliśmy.

W przerwie dokonaliśmy zmiany. Wcześniej planowaliśmy, że swoją szansę dostanie Tomas Pekhart. Nasz sposób gry się nie zmienił, zdobyliśmy trzecią bramkę, też po ładnej akcji. Szykowaliśmy już zmianę Muciego za jednego ze środkowych pomocników, a był rzut rożny, przypadkowa ręka i rzut karny. Zrezygnowaliśmy więc z tej zmiany. To już nie było wielkie widowisko, nie stworzyliśmy potem zbyt wielu sytuacji. Żałuję tylko jednej z nich, przy stanie 3-1. Wychodziliśmy z kontrą, było kilka opcji podania. To była akcja na zamknięcie meczu, na 4-1. Było nerwowo. Takie mecze się jednak zdarzają. Warta zdobyła 13 punktów, podobnie jak my. Widać duży postęp w ich grze, wspaniałą pracę trenera Tworka, któremu gratuluję tytułu trenera miesiąca.

Cieszymy się z trzech punktów, ale mamy świadomość, że wiele rzeczy nie funkcjonowało w tym meczu na najwyższym poziomie.

Jeszcze nie wiem, co zrobimy w meczu z Zagłębiem Lubin, żeby zastąpić Filipa Mladenovicia. Jest kilka opcji, ale mamy dużo czasu. Zakładaliśmy, że w pewnym momencie on wypadnie ze składu, nie jest to duże zaskoczenie.

Zachowaliśmy koncentrację do końca. Przy stanie 3-1 to my byliśmy bliżej czwartej bramki niż Warta drugiej. Takie sytuacje się zdarzają. Ta przypadkowa ręka wprowadziła dużo nerwowości. Do tego czasu wszystko było pod kontrolą.

Boisko się bardzo poprawiło. Przy lepszej pogodzie będzie dla nas optymalne. Czekamy na to z utęsknieniem. Na innych stadionach też jest z tym problem.

Po meczu rozmawiałem z sędzią technicznym. Ostatnio oglądałem mecz Interu z Atalantą. Od 70. minuty trener Interu cały czas przebywał poza strefą, podchodził pod szesnastkę i nikt mu nie zwracał uwagi. A u nas ciągle upominają, jak tylko przekroczy się linię. Powiedziałem, że z ciekawości przygotuję mu materiał. Oczywiście przepisy to przepisy, ale we Włoszech bardziej liberalnie się do tego podchodzi. U nas jak trener opuści strefę na 1-2 metry, to jest to straszne wykroczenie. A czasami emocje powodują, że człowiek tej strefy nie widzi.

Chciałbym jeszcze w imieniu drużyny podziękować za doping. Wprawdzie kibiców nie było na stadionie, ale było wsparcie. Pierwszy raz odkąd tu jestem, słyszałem doping kibiców. To było słyszalne. Widziałem zdziwienie Mladenovicia na początku, jak szukał, czy to dźwięk z głośników, a ja mu pokazałem, że zza stadionu. Dziękujemy za to i za fantastyczną oprawę na trybunach.

SONDAJak oceniasz pracę Czesława Michniewicza na stanowisku trenera Legii?

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (38)

+dodaj komentarz
GL - 17.03.2021 / 08:55, *.tpnet.pl

Czekamy na zwyciestwo w Lubinie inny wynik nie wchodzi w gre ! Powodzenia !!!

odpowiedz
exsa - 17.03.2021 / 08:52, *.tpnet.pl

P.Ojrzynski lub P.Magiera na Trenera naszej ukochanej LEGII - propozycja !!!

odpowiedz
LSANMBRD - 15.03.2021 / 08:23, *.centertel.pl

Za co dziadu dziękujesz jak Ciebie nikt tutaj nie chce. Chcemy Trenera a nie poznańskiego fr...!!! Wracaj na pastwiska!

odpowiedz
Wuja - 14.03.2021 / 21:40, *.168.34

To Mladen nie wiedział nawet o akcji Torwar?!

odpowiedz
Domin - 14.03.2021 / 20:53, *.pcboot.pl

Was pajace czytać nie idzie!Kim jestescie kibicami L czy trolami !!

odpowiedz
hajdukL - 14.03.2021 / 18:42, *.77.242

Michniewicz krótką ma pamięć jak się okazuje i mógłby już dać spokój sędziom gdy Ci robią swoje. Dosyć już w karierze ingerował w ich pracę. Trochę honoru.
Mladenovic cóż...może i dośrodkowanie ma niezłe ale pod kopułą... Nawet takie rzeczy musi mieć tłumaczone. Co za banda, eh.

odpowiedz
R. - 14.03.2021 / 20:47, *.chello.pl

@hajdukL: a nie przyszło Ci do głowy, że się wykartkował, żeby być do dyspozycji na lecha i pogoń?

odpowiedz
hajdukL - 15.03.2021 / 09:33, *.77.242

@R.:Szkoda, że Tobie nie przyszło do głowy żeby uważniej wczytywać się w tekst, który chcesz skomentować.
Jeśli Ty już o tym "wykartkowaniu" wspominasz, to dla piłkarza czy kibica Legii nie powinno być meczy ważnych i ważniejszych bo każdy w tej słabiutkiej lidze jest o trzy punkty. Tak mam wpojone i szkoda, że takie podejście odchodzi do lamusa.

odpowiedz
bronek49 - 14.03.2021 / 17:33, *.chello.pl

Michniewicz przestań pieprzyć bzdury z każdą drużyną wam jest ciężko grac za dużo podań nie ma w ogóle strzałów z za pola karnego beznadziejna dwójak defensywnych pomocników a szczególnie Ślisza którego na siłe promujesz ,takimi napastnikami jak Lopez czy Pekkart Europy nie podbijemy ,bojażliwośc w puszczaniu młodych zawodników a wpuszczanie takich jak Gwilia to już parodia i dajmy sobie spokój z Borucem który popełnia proste błędy z którewgo padają bramki

odpowiedz
exsa - 14.03.2021 / 09:45, *.tpnet.pl

Powodzenia w nastepnych meczach LEGII !!!

odpowiedz
exsa - 14.03.2021 / 09:14, *.tpnet.pl

Do najwyzszego poziomu jeszcze brakuje a nerwowo jak gramy z beniaminkami taka sytuacja nie powinna miec miejsca P.Trenerze !!!!

odpowiedz
JWR - 14.03.2021 / 09:09, *.orange.pl

Chyba Michniewicz zapomniał o meczach od razu po jego zatrudnieniu, kiedy to był pozdrawiany z trybun. Wtedy było bardziej słyszalne co sądzą o nim kibice.

odpowiedz
Mateusz z Gór - 14.03.2021 / 08:38, *.orange.pl

Ha, wiedziałem, że trener podkreśli bramkę po trenowanej akcji, bo jego charakterystyczny sposób radości po tym golu nie pozostawiał wątpliwości, że takie akcje rzeczywiście są ćwiczone.

No i już wiadomo, że Mladenović nie czytuje tego portalu. ;p

odpowiedz
KibicL - 14.03.2021 / 08:35, *.vectranet.pl

Trzy punkty cieszą, ale styl w jakim zostały zdobyte to tragedia. Na razie nie widać żadnych postępów w grze. W eliminacjach do Europy nie mamy czego szukać z taką grą.

odpowiedz
rozbawiony - 14.03.2021 / 04:06, *.net.pl

@cuLt⚽️Legia: nażarł się, podzwonił więc w czasie meczu ma luz.

odpowiedz
Arek - 14.03.2021 / 00:28, *.tpnet.pl

Czesiek, zróbcie w końcu coś z tą obroną. Bo tracimy bramki z dupy.

odpowiedz
ben - 14.03.2021 / 12:05, *.inetia.pl

@Arek: spytaj Boruca czy to wina obrony.

odpowiedz
ROSOMAK - 15.03.2021 / 00:05, *.chello.pl

@ben: A może sam go spytaj pewnie Ci odpowie tylko ładnie spytaj

odpowiedz
kkk - 13.03.2021 / 23:55, *.com.pl

Długo się wstrzymywałem z oceną trenera bo chciałem dać mu czas ale myślę że dzisiaj z czystym sumieniem mogę napisać że z tym trenerem nic w pucharach nie osiągniemy.
Nie potrafi zmotywować grajków,gubi się przy zmianach(jak w ogóle je robi),taktycznie zespól jest rozpieprzony,ja przyszłości z nim nie widzę.
Jak dla mnie w ostatnich latach mieliśmy dwóch trenerów, Berga który dla mnie jest nr 1(mimo tego że tak nachalnie Sagana wystawiał który tylko osłabiał drużynę)nr 2 to Czerczesow no i jeszcze w sumie podpioł bym pod nich Magierę, posłuchu w drużynie nie miał ale taktycznie był bardzo dobry, reszta to produkty trenero podobne i Michniewicz też się do nich zalicza .

odpowiedz
Michu - 14.03.2021 / 00:50, *.play-internet.pl

@kkk: co ty pier...lisz, od 10 lat żadna drużyna na tym etapie nie miała takiej przewagi w lidze, trochę obiektywizmu i trzymania się faktów, drużyna gra całkiem fajnie, a nie zapominaj że finansowo jest dużo gorzej

odpowiedz
Viks - 14.03.2021 / 07:13, *.play-internet.pl

@Michu: niestety pasterze z dzikich stepów nie wiedzą o 10 letnich rekordach i przyjeżdżają po swoje

odpowiedz
LkibicL - 14.03.2021 / 08:58, *.chello.pl

@Viks: nie mów hop

odpowiedz
LewLegia - 14.03.2021 / 09:56, *.net.pl

@Michu: ty raczej zdejmij łuski z oczu.
Gra fajnie? Przewaga? W czym? w dziadowskiej lidze.
Finansowo gorzej - masz problemy z kasą?
To dorabiaj na uberze
U prezesa z kasa jest OK.

odpowiedz
olew - 14.03.2021 / 12:37, *.vectranet.pl

@kkk: trener taki sobie, ale ma wyniki (Górski takim był !), sytuacja Legii świetna, gra niezła, zniechęcenie rywali dramatyczne, spokojnie można budować drużynę na puchary (choć dla mnie liga jest ważniejsza , bo normalna, a te puchary od wprowadzenia grup, to nuda jednak i barbarzyństwo), malkontenctwo jest dobre raz na rok, ale ciągle, bez związku z wynikami ... jest nudne

odpowiedz
kkk - 14.03.2021 / 12:52, *.com.pl

@Michu: napisałem że chodzi mi o puchary,liga mnie średnio interesuje bo tutaj mistrza może każdy zdobyć kto parę razy prosto kopnie,ja chce zeby Legia była Legią a nie jakimś leszkiem czy innym piastem mamy sie bić przynajmniej ze średniakami europeiskimi jak równy z równym,ja dużo nie wymagam

odpowiedz
ROSOMAK - 15.03.2021 / 00:03, *.chello.pl

@LewLegia : zmień ligę na angielską

odpowiedz
znajca - 15.03.2021 / 06:32, *.unitelmedia.pl

@Viks:
W punkt! Nic dodać, nic ująć.

odpowiedz
Szelka - 13.03.2021 / 23:26, *.chello.pl

Trenerze Czesławie, podziękowanie w imieniu drużyny za słyszalny i widzialny doping prowadzony w rejonie Torwaru II przez legijnych fanatyków (ok. 2000 osób) jest z pewnością sympatycznym gestem. Nie wiem tylko, czy kibicowskie "poświęcenie" nie przełoży się - już niebawem - na mniej sympatyczne powikłania zdrowotne jego uczestników...
Ps.: specjalne kibicowskie pozdrowienia dla @Floyda.

odpowiedz
Prawda - 14.03.2021 / 00:33, *.play-internet.pl

@Szelka: Siedź w domu i nie wychodź już nigdy...

odpowiedz
Luk - 14.03.2021 / 17:35, *.timplus.net

@Szelka: Moje przeziębienie to pikuś w porównaniu z dolegliwościami twojej główki ;]

odpowiedz
Szelka' - 14.03.2021 / 18:21, *.chello.pl

@Prawda, @Luk: skoro za waszymi poglądami opowiada się redakcyjna większość, to podejmowanie jakiejkolwiek polemiki mija się z celem...

odpowiedz
mirek - 13.03.2021 / 23:13, *.chello.pl

Ktoś powie że nie krytykuje się po wygranym meczu ale mnie to co widzę wkurza, bo nasze ambicje to nie jest wygrywanie z Wartą. Po tym jak ośmieszyliśmy się ze Stalą która nic nie grała ale strzeliła 3 karne teraz taki sam mecz tylko ze szczęśliwszym finałem. Idę o zakład w ciemno że w żadnej z europejskich lig drużyna nie przegrała strzelając 2 bramki i tracąc 3 z karnych przez istatnie co najmniej 50 lat a może jest to pierwszy taki przypadek. Teraz Warta też nic nie gra, w pewnym momencie posiadanie piłki 25 do 75 proc. I super frajerska bramka. Pięknie choć przypadkowo chłopakowi to wyszło, ale to był lob ze sporej odległości!!! Gdyby Boruc reagował od razu nie patrzył jak szpak w p.... i zrobił oceniając lot 2 kroki w kierunku drugiego słupka to nawet nie odbiłby piłki tylko ją złapał. Piłka leci wysokim lobem na Wszołka a ten nie miał czasu schować łapy. Może to nasze magiczne centrum badawcze powinno badać inteligencję naszych graczy bo to chyba tu jesteśmy najsłabsi. Inna sprawa że powinniśmy grać 4 obrońców. Tak jak kiedyś. Juranović i Mladenović graliby ofensywnie tak jak grał Karbownik, uzupełnialiby się z pomocnikami. Za to nie byłoby takich centrostrzałów jak przy straconej bramce. Żeby mieć szansę na centrostrzał z takiej odległości to trzeba wygrać jakiś pojedynek jeden na jeden, rozklepać obronę... a nie stać sobie samemu i ot kopnąć sobie. Hm.... przecież mamy trenera z Włoch specjalnie do gry obronnej...

odpowiedz
Ja - 14.03.2021 / 07:56, *.jmdi.pl

@mirek: odetchnij trochę chłopie ale idź do sypialni do zony

odpowiedz
Darek - 13.03.2021 / 23:11, *.t-ipconnect.de

Wygrany lecz słaby mecz w wykonaniu Legii.
Lepiej dla Ciebie czesiu żeby kibiców nie było na trybunach.

odpowiedz
jezus - 14.03.2021 / 16:43, *.vectranet.pl

@Darek : no ta bo on sie bedzie przejmowal bluzgami z trybun ahahahahahhahahah bedzie na to lał ciepłym moczem synku

odpowiedz