Tomas Pekhart po meczu w Lubinie - fot. Piotr Kucza / FotoPyK
REKLAMA

Pekhart, Włodarczyk i... Deyna

Woytek, źródło: Legionisci.com

W niedzielę w Lubinie Tomas Pekhart aż cztery razy wpisał się na listę strzelców. Czech pierwszy raz w karierze zdobył tyle goli w jednym meczu. W ostatnich 40 latach tylko jednemu zawodnikowi stołecznej drużyn udało się osiągnąć taki sam wynik.

Uczynił to Piotr Włodarczyk w meczu 1/8 finału Pucharu Polski z Hetmanem Zamość, który rozegrany został 11 listopada 2005 roku w Zamościu. Wówczas "Włodar" klasycznego hat-tricka zaliczył w drugiej połowie, jedna z bramek padła po rzucie karnym, a Legia wygrała 4-0.

fot. Mishka / Legionisci.com fot. Mishka / Legionisci.com
fot. Mishka / Legionisci.com

Ostatnie takie osiągnięcie w lidze miało miejsce ponad 52 lata temu! 16 czerwca 1968 roku w meczu Legia - ŁKS Łódź cztery trafienia zanotował Kazimierz Deyna. "Wojskowi" wygrali tamto spotkanie aż 7-0, a bramki "Kaki" rozdzielały dwa gole Lucjana Brychczego i jeden Janusza Żmijewskiego.

Rekord klubowy należy natomiast do Józefa Nawrota i liczy sobie już ponad 90 lat. 30 listopada 1930 roku zawodnik ten zdobył sześć z siedmiu bramek w ligowym starciu z Ruchem Chorzów, które legioniści wygrali 7-1.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (14)

+dodaj komentarz
*****. ** - 25.03.2021 / 06:23, *.d1-online.com

Brawo Thomas. Dziekan i Thomas to jedna liga, ale Kaziu Deyna to inna liga i inna planeta. Także porównania z doopy.

odpowiedz
Tomi - 22.03.2021 / 16:15, *.inetia.pl

Gdzie Czechowi do Kazika Deyny? Nie ta liga!

odpowiedz
Janusz - 23.03.2021 / 01:20, *.com.mx

@Tomi: no tak Kaziu grał w Mongolskiej a Czech u nas ????

odpowiedz
tomiacab - 22.03.2021 / 14:59, *.centertel.pl

"ale ch...y ten Pekhart, drewno, dno i nic więcej" Tylu tu znawców.

odpowiedz
Czwarty Pasek Na Dresie - 22.03.2021 / 14:42, *.chello.pl

Niby fajnie, ale jednak to dodatkowa zachęta do ucieczki z (L), jak się w lato pojawi oferta za 'super' 4mln ojro...

odpowiedz
singspiel - 22.03.2021 / 16:14, *.centertel.pl

@Czwarty Pasek Na Dresie: za 4 mln to powinni go jeszcze odwieźć na lotnisko i pilnować, żeby przypadkiem nie wysiadł z samolotu. On ma 32 lata - co najwyżej oferta za 800 tys

odpowiedz
Ligowy dżemik - 22.03.2021 / 14:04, *.colt.net

I to chyba po tym meczu z Hetmanem przyszedł do nas od nich Artur Chałas.

Ze wszystkich napastników, którzy mieli "to coś", Włodar miał to ukryte najgłębiej :) ale ładował te bramy.

odpowiedz
Kamień - 22.03.2021 / 12:14, *.chello.pl

Pamięta, pamięta

odpowiedz
Dariusz - 22.03.2021 / 12:05, *.stansat.pl

Szacun dla Tomasa, a tak na marginesie czy ktoś pamieta wyczyn Dziekanowskiego ? Z Olimpią Poaznań zdobył 3 bramki w cztery minuty.


odpowiedz
Wolfik - 22.03.2021 / 13:21, *.mm.pl

@Dariusz: Pamiętam :). Ale największy "szoł" był chyba po golu na 4:3 z Bałtykiem... :)

odpowiedz
Lospud(L) os - 24.03.2021 / 10:24, *.plus.pl

@Dariusz : a jakże

odpowiedz
Yeti - 22.03.2021 / 10:21, *.play-internet.pl

Szkoda, że Czesiek go zdjął, bo mógłby jeszcze coś strzelić...

odpowiedz
Mamut - 22.03.2021 / 09:38, *.t-mobile.pl

Jedziesz dalej Tomas!

odpowiedz
Tomi - 22.03.2021 / 09:11, *.orange.pl

brawo Tomas!

odpowiedz