Nazarij Rusyn - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Rusyn odmówił gry w rezerwach

Woytek - Wiadomość archiwalna

Wypożyczenie Nazarija Rusyna do Legii Warszawa póki co nie wygląda na udany ruch transferowy. Nic nie zapowiada też, by sytuacja mogła szybko ulec poprawie. Zawodnik trafił na Łazienkowską zimą z Dynama Kijów i wypożyczony jest do końca roku kalendarzowego, a Legia ma opcję wykupu.

- Nazarij Rusyn jest w nowym otoczeniu, przyszedł po okresie przygotowawczym. Poznaje klub, zawodników i sam siebie, bo w ostatnim czasie mniej grał. Chcemy, by grał jak najwięcej. Na pewno będzie okazja, by zagrał w rezerwach, podobnie jak Jasur, który też potrzebuje minut - mówił kilka dni temu trener Czesław Michniewicz.

Piłkarz był w grupie zawodników, którzy mieli w sobotę zagrać w meczu Legii II z Legionovią Legionowo. W kadrze meczowej jednak go zabrakło, bo... odmówił gry w trzecioligowych rezerwach. Po fakcie temat skomentował w ukraińskich mediach:

- Pierwsze słyszę, że miałbym być przeniesiony do drużyny rezerw. Odmówiłem gry w drugiej drużynie ze względu na sztuczną murawę. Grałem raz na sztucznym boisku i po meczu bardzo bolało mnie ramię. Skonsultowałem temat z rehabilitantem, który mnie leczył. Nie mogę grać na sztucznej murawie, bo mam wszczepioną płytkę i twarda murawa zwiększa ryzyko kontuzji - powiedział na łamach sportarena.com.

Sęk w tym, że mecz rezerw odbył się w Legionowie na naturalnej nawierzchni. Wcześniej, 14 marca, Rusyn wystąpił na sztucznej murawie w LTC w meczu Legii II z KS Kutno. Piłkarz zagrał 58 minut, ale niczym się nie wyróżnił. W pierwszej drużynie Rusyn wystąpił raz - 30 minut w meczu Pucharu Polski z Piastem Gliwice (1-2).

Takim zachowaniem Rusyn raczej nie poprawił swoich - i tak niskich - notowań u obecnego szkoleniowca. Jeżeli dodamy do tego niewyróżniającą się niczym szczególnym postawę na treningach oraz brak pogodzenia się z rolą rezerwowego, można zakładać, że w tym sezonie raczej nie pojawi się na placu gry w meczu ligowym.

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.