Jamel Morris kontra Maciej Lampe - fot. Bodziach
REKLAMA

Koszykówka

W czwartek czwarty mecz play-off w Szczecinie

Bodziach, źródło: Legionisci.com / Legiakosz.com

Żadna z rywalizacji ćwierćfinałowych nie zakończyła się w trzech spotkaniach. Również Legia, po porażce we wtorek w Szczecinie, musi rozegrać mecz numer cztery, który odbędzie się w czwartek o 17:35 w hali przy Twardowskiego w Grodzie Gryfa.

Legioniści w pierwszym meczu w Szczecinie słabo weszli w mecz, grając zbyt miękko w obronie, nieskutecznie w ataku, dając zbierać rywalom piłki na naszej tablicy. Dopiero po zmianie stron, zobaczyliśmy zupełnie inny zespół. Legia zaczęła grać tak jak w drugim meczu serii, nie pozwalała rywalom w obronie na zbyt wiele, w końcu skutecznie zaatakowaliśmy, efektem czego zbliżyliśmy się w zaledwie kilka minut na dystans jednego punktu. Niestety, przełamania nie było. Jeszcze w końcówce nasi gracze raz jeszcze zaatakowali i na półtorej minuty przed końcem spotkania, po trójce Karolaka zbliżyliśmy się ponownie na punkt. Niestety później nie zastawiony został w polu trzech sekund Fakuade, a Morris zbyt szybko próbował rozegrać akcję w ataku, co skończyło się stratą. Gdyby jeszcze sędziowie uważniej przyjrzeli się akcji, w której Medford wywrócił się o wysuniętą nogę Fakuade, przy prowadzeniu szczecinian +4... a tak Legii pozostało faulowanie i próba zdobywania punktów po krótkich akcjach. Tego dnia King nie dał sobie wyrwać wygranej z rąk i to zdecydowanie najlepszy mecz serii w wykonaniu ekipy z Pomorza Zachodniego. - Podnieśliśmy się po fatalnej pierwszej połowie w naszym wykonaniu. Zagraliśmy zdecydowanie lepiej, ale w końcówce zabrakło nam dyscypliny i spokojnej głowy - powiedział trener naszej drużyny, Wojciech Kamiński po porażce 81:88 we wtorek.Dwa dni ma nasz sztab na analizę tego spotkania i dokonanie ewentualnych korekt. Przede wszystkim czwartkowy mecz musimy zacząć z taką energią, z jaką we wtorek wyszliśmy na parkiet dopiero po przerwie. Na pewno więcej muszą dać również nasi podkoszowi - w meczu trzecim, punktował jedynie Lichodiej, a Kulka, Wyka i Watson dali łącznie zaledwie 5 punktów, niewiele powalczyli w obronie, co we wcześniejszych spotkaniach nie zdarzało się. Kiedy Wyka w pierwszym meczu szybko łapał przewinienia (ale i wtedy miał 8 zbiórek w 12 minut), sporo do gry wnieśli przede wszystkim Kulka (wyśmienity w obronie, ale i pewny siebie w ataku) i w kilku akcjach Watson. Mecz czwarty to już popis Watsona, który raz za razem sprawdzał wytrzymałość obręczy. Tego na pewno zabrakło, ale dobrze grający w obronie Fakuade i Lampe, robili wszystko, aby nasi podkoszowi nie mieli komfortu w polu trzech sekund rywala.

W Szczecinie obręcze są wyjątkowo twarde, piłki po rzutach odbijają się dość nietypowo, więc i zastawienie musi być nieco skorygowane - na pewno łatwiej odnaleźć się tu graczom Kinga, którzy na co dzień trenują na tym parkiecie. Nie jest to jednak wytłumaczenie słabszej gry na tablicach - nasi gracze jeszcze w środę (przed południem) oraz w czwartek rano będą mieli treningi w tej hali i okazję, by przyzwyczaić się do tego, jak zachowuje się piłka po niecelnych rzutach.W porównaniu do dwóch pierwszych spotkań, King zmienił system gry obronnej. Już nie naciskają tak mocno na naszych rozgrywających na naszej połowie, zobaczywszy że dało im to zaledwie cztery przechwyty w dwóch meczach, a z pewnością zabrało sporo energii. - Wróciliśmy jako drużyna i w końcu mamy zwycięstwo. Czuję, że wykonaliśmy dobrą pracę przez 35-36 minut. Wszyscy w lidze wiedzą, że nie jest łatwo zatrzymać bardzo dobrze rzucającą Legię - powiedział po wtorkowym spotkaniu hiszpański szkoleniowiec Kinga, Jesus Ramirez.

Nasi gracze nawet w przegranym meczu bardzo dobrze wymuszali przewinienia rywali, oddając 30 rzutów z linii rzutów wolnych. W zespole Kinga we wtorek zdecydowanie więcej graczy miało wpływ na grę drużyny, co widać po tym, jak rozkładały się punkty w tym zespole. Najlepsze spotkanie w serii zagrał Lampe (pomimo dwóch spudłowanych rzutów w ostatnich dwóch minutach), tak jak w pierwszym meczu ważną postacią był Schenk (+15 z tym graczem dla szczecinian), wysoką dyspozycją popisał się Dominik Wilczek, a trudny do zatrzymania byli Tookie Brown i Cleveland Melvin (+11 z nim na parkiecie miał King).

W czwartek zaczyna się jednak zupełnie nowe spotkanie tej serii. Co było do tej pory liczy się tylko o tyle, że Legii do półfinału wystarczy wygrana, King musi wygrać, aby przedłużyć serię do piątego spotkania, które ew. odbędzie się w najbliższą niedzielę na Bemowie. Wiadomo, że zdecydowanie lepiej do półfinałów (te rozpoczną się dla zwycięzcy naszej pary już w środę, 14 kwietnia w Ostrowie Wlkp.) przystąpić mając kilka dni na odpoczynek i przygotowania do tej fazy, w której zespoły czeka jeszcze większa intensywność. Dwa pierwsze półfinałowe spotkania odbędą się dzień po dniu (środa i czwartek), po nich nastąpi dzień przerwy i ponownie dzień po dniu mecz numer trzy (sobota, 10 kwietnia) i ew. spotkanie czwarte (11 kwietnia).

Na razie koncentrujemy się tylko i wyłącznie na czwartym meczu serii z Kingiem. Walczymy o wygraną, jak zresztą w każdym spotkaniu obecnego sezonu, a dopiero później będziemy myśleć o dalszej fazie rozgrywek. Początek meczu w wybudowanej w 1985 roku, byłej hali Pogoni Szczecin (obecnie należącej do miasta, zarządzanej przez MOSRiR), przy ulicy Twardowskiego 12b o godzinie 17:35. W hali tej występują również piłkarze ręczni oraz futsaliści. Transmisja na żywo w Polsacie Sport Extra.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

+dodaj komentarz
Grimmer - 08.04.2021 / 18:08, *.chello.pl

na razie po jajach 25-11

odpowiedz
grzesiek - 08.04.2021 / 18:34, *.centertel.pl

@Grimmer: po jajach kuchego chyba 34:36 :)

odpowiedz
Good! Luck! Legio! Kosz! - 08.04.2021 / 16:10, *.20.27

c u L t !

odpowiedz
grzesiek - 08.04.2021 / 11:48, *.centertel.pl

Formalność

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.