Czesław Michniewicz - fot. Hagi / Legionisci.com
REKLAMA

Konferencja pomeczowa

Michniewicz: Musimy pracować nad dynamiką i dokładnością

źródło: Legionisci.com

Czesław Michniewicz (trener Legii): Przyjechaliśmy do Poznania po sześciu wygranych ostatnich meczach i liczyliśmy, że nasza passa będzie kontynuowana. Wiedzieliśmy, że musimy zagrać tutaj bardzo dobrze, żeby pokonać Lecha, który ma swoje problemy, ale na widoku też ma nowego trenera. Wiedzieliśmy, że będzie on na spotkaniu, co będzie dodatkową motywacją dla zawodników. Zaczęliśmy to spotkaniu bardzo dobrze. Pierwsze 15 minut należało do nas, przeważaliśmy i mieliśmy dobre fragmenty, co nie przełożyło się na bramki. Potem mecz się wyrównał. Lech zaczął dochodzić do głosu i stwarzał sobie okazje. Nie przypominam sobie jednak stuprocentowych szans ani z jednej ani z drugiej strony.

My najlepszą okazję mieliśmy po podaniu Luquinhasa do Tomasa Pekharta. W drugiej połowie spotkanie się wyrównało. Kilka fajnych momentów było po naszej i po stronie Lecha. Nie padły jednak bramki i na pewno 0-0 dla kibiców to nie jest zbyt optymistyczny wynik. Z mojej perspektywy, to stać nas na lepszą i bardziej płynną grę. Zazwyczaj stwarzamy sobie więcej okazji, Tomas Pekhart zawsze ma kilka szans na strzelenie gola. Dzisiaj co prawda trafił do siatki, ale uczynił to będąc na pozycji spalonej. VAR o tym zdecydował. To było jednak za mało żeby wygrać. Uważam, że wynik remisowy jest zasłużony. Ani my ani Lech nie był dzisiaj na tyle dobry, aby wygrać.

Nie chcę wchodzić w szczegóły, czy Lech zrobił dobrze czy źle, że zmienił ustawienie. Dla nich okazało się to skuteczne, bo nie strzeliliśmy im gola. W ostatnich trzech meczach zdobyliśmy aż 11 bramek, a dzisiaj to nam się nie udało. Pod tym względem Lech może być z siebie zadowolony. My grając nawet przeciwko zmienionemu Lechowi powinniśmy mieć więcej okazji. W szatni nie ma euforii, jest zaduma. Wiemy, że stać nas na lepszą grę. Ja i zawodnicy mamy takie odczucie, że potrafimy lepiej grać. Szanujemy jednak ten punkt, bo Lech to jest bardzo dobra drużyna. Potrzebuje impulsu i myślę, że on nadejdzie w postaci nowego trenera. Każdy zespół, który będzie grał z Lechem po nas, to na pewno będzie miał przed sobą trudniejsze zadanie.

Zawsze szukamy nowych rozwiązań taktycznych. Każdy, kto wchodzi do wyjściowej jedenastki może wnieść coś nowego. Dzisiaj zastanawiano się, dlaczego nie robiliśmy zmian. W tym systemie taktycznym, w którym gramy. Dzisiaj nie było potrzeby zmiany zawodników 1:1. Inna sprawa, że nawet nie mieliśmy takich graczy, którzy mogliby znaleźć się na odpowiednich pozycjach. Jeżelibyśmy chcieli zmienić Barta Slisza, to na boisko musiałby wejść Kuba Kisiel, który dopiero stawia pierwsze kroki w Ekstraklasie. Z kolei Kacper Skibicki musiałby zmienić Bartka Kapustkę lub Luquinhasa. Wszystko przez przepis o młodzieżowcu. Po zejściu Szabanowa, który jest dla nas istotny przy naszej strategii, to nie mogliśmy zdjąć Tomasa Pekharta, ponieważ tylko on mógł wypełnić lukę po Szabanowie. Było kilka aspektów, które blokowały dzisiaj nasze zmiany. Oczywiście, można było zmienić jednego lub drugiego zawodnika, ale mecz był cały czas nierozstrzygnięty, więc podjęliśmy akurat taką decyzję.

Pod nieobecność kibiców aż tak bardzo się nie odczuwa tej całej atmosfery. Oczywiście,, podróż tutaj zawsze wzbudza sentyment. W Poznaniu urodził się mój syn, o czym opowiadałem swojemu asystentowi. Sentyment jest i nie będę tego ukrywał. Kiedy coś wydarzyło się w pewnym miejscu, to człowiek to wspomina.

Trudno mi mówić, czy Lechowi ten remis pomoże. Zdobyliśmy dzisiaj punkt, chociaż można powiedzieć, że dwa straciliśmy. Mamy jeszcze szansę dużo punktów zdobyć, ale również i stracić. Jadąc do Poznania zawsze trzeba liczyć się z trudnym meczem. Dzisiaj okoliczności były takie, że gospodarze mieli w sobie dodatkową motywację. Nowy trener siedział na trybunach, więc chcieli pokazać się jak najlepiej. My natomiast musimy popracować nad dynamiką i tempem naszych akcji. Dlatego też dzisiaj nie udało nam się wygrać.

Gratulacje dla Legii Futsal

- Chciałbym z tego miejsca w imieniu całej drużyny pogratulować naszemu zespołowi futsalowemu, który dzisiaj wywalczył awans do Ekstraklasy, wygrywając z Sulejówkiem 7-2. Gratulacje dla trenerów i zawodników. Do zobaczenia na meczach. Pozdrawiam.

SONDAJak oceniasz pracę Czesława Michniewicza na stanowisku trenera Legii?

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (26)

+dodaj komentarz
WIDZ - 13.04.2021 / 10:36, *.chello.pl

Pogoda do dupy, punkty stracone - słabo. Ale nie! Zawsze poprawiają humor znawcy futbolu na forum. Gdzie się ukrywacie na co dzień? Dlaczego nie mądrzycie się z ławek trenerskich Bayernu, Realu czy choćby Dynama Moskwa? A może prowadzicie biznesy na poziomie Exxon Mobil i macie worki pieniędzy na sponsoring? Nie? Szkoda. :D

odpowiedz
Legia1 - 12.04.2021 / 23:32, *.plus.pl

Tchórz i tyle boi się o posadę bo lepszej już nie będzie miał więc gra na wynik a nie będzie młodzieży ogrywał.

odpowiedz
tekken (L) - 12.04.2021 / 20:11, *.chello.pl

A gdzie młodzi Kostorz, Włodarczyk, Hołownia, Skibicki, Muci? Trzeba dawać szanse młodej energii.

odpowiedz
bronek49 - 12.04.2021 / 17:40, *.chello.pl

zacznij wreszcie wpuszczac młodych bo w lidze tylko Legia tych młodych nie ogrywa jak tak będziesz asekurancko ustawiał zespół to zaczynam się obawiać tych ostatnich 6 kolejek tym bardziej że gramy dwa mecze z Piastem i z Lechią na wyjeżdzie

odpowiedz
Pawciu - 12.04.2021 / 10:33, *.net.pl

Szeroka kadra a nie ma wartosciowych zmiennikow...

odpowiedz
KibicCWKS - 12.04.2021 / 10:28, *.chello.pl

Trenować to oni muszą przede wszystkim nad strzałami z dystansu, bo wczoraj znów tego nie było i nad graniem środkiem bo jak nam boki zblokują w pucharach to nic z tego nie będzie. Mladenovic ławka z wrzutkovia za gwiazdorzenie, niech Jura na lewym wahadle zagra, na prawym Wszołek. Nie widać było klepania na małej przestrzeni. Więcej odwagi w zminach trenerze, w 1 meczu postanowił na Skibickiego i się udało. Wczoraj 1 wymuszona zmiana, chyba że znowu chce pokazać że nie mamy wartościowych zmienników. Pokaz mi swoją ławke a powiem Ci, jak mocny jesteś, tylko u nas to się sprawdzi w pucharach

odpowiedz
SEBO(L) - 12.04.2021 / 09:29, *.centertel.pl

" My natomiast musimy popracować nad dynamiką i tempem naszych akcji. Dlatego też dzisiaj nie udało nam się wygrać"- no ,żeby popracować,to może trzeba trenować? A po każdym meczu po kilka dni wolnego... Do tego nie ma nawet jednego zawodnika, który umiałby strzelić z rzutu wolnego. Ale po co ćwiczyć...?

odpowiedz
Simon - 12.04.2021 / 08:15, *.orange.pl

ciagle brak zmian to mnie juz irytuje, skoro maja taka taktyke to znaczy ze ma tylko jedenastu pilkarzy plus moze dwoch zmiennikow , cale szczescie ze Legia ma 8 punktow przewagi

odpowiedz
Darek - 12.04.2021 / 00:16, *.t-ipconnect.de

Ogolnie dla mnie legionisty jest to policzek,że gość który obrazał Legię dzis jest jej trenerem.Wolał bym by Legia nie zdobyła tytułu mistrza Polski za jego kadencji niż po zdobyciu mistrzostwa jego zdjęcie ma zawisnąć na zawsze na scianie w budynku klubu.W miejscu gdzie są wszyscy pilkarze i trenerzy co zdobyli tytuł mistrza Polski.
Jezeli ktoś pluje na nasz klub to nie zasługuje na to by tu pracować.

odpowiedz
Marian - 12.04.2021 / 03:21, *.plus.pl

@Darek : idź szparagi u Helmuta zbierać i nie filozuj.

odpowiedz
Ja - 12.04.2021 / 12:13, *.plus.pl

@Darek : pełna zgoda ten słowik nigdy nie powinien nas trenować tak samo jak kiedyś Smuda którym się zachlysnelismy za bardzo po wynikach Widzewa i Wisły a rzeczywistość się okazała że robiąc miejsce dla widzewskiego zaciągu posuwał min Magierę mosora i piekarskiego co napewno gorsi od nich nie byli

odpowiedz
cuLt - 12.04.2021 / 00:05, *.120.15

A wcześniej miał poprawiać końcówki połòwek a teraz co innego...?Czesiu powoli,ogarnij najpierw nowego kreatywnego kapitana z prawdziwego zdarzenia,a nie parodie kapitańskâ ,opaska kapitana to Lider drużyny,prawa réka trener a Na boisku!motor napédowy drużyny,kapitan odwarzny i waleczny i mädry,musi umieć czytać gre i analizować sxybko w czasie meczu sutuacje ,mieć dobry kontakt wzrokowy z drużynâ,trenerem i szybko biegajâcy do lini ławki rezerwowych po info of trenera,plany itd szalone?nie to możliwe!tylko trzeba znaleść kocura!

odpowiedz
PABLO - 11.04.2021 / 23:25, *.100.197

Sorki, ale jak patrzę na CM711 to on mi się z dynamiką raczej nie kojarzy...

odpowiedz
AliMario - 11.04.2021 / 22:32, *.net.pl

Szanowny Panie trenerze,
Słyszymy i widzimy jak Legia gra od kilku sezonów w różnych opcjach osobowych, efekty znamy . Kopaczy , trenerow widzieliśmy już często zmienianych tylko jest ten sam , prezes...potrzeba nam tylko brakuje tego nowego i porządnego elementu by Legia wróciła na właściwe granie, czego życzę sobie i wam ...kiedy nastąpi ?

odpowiedz
N. - 11.04.2021 / 22:24, *.233.0

Cieciu pomogłeś dzis klubikowi i Panu m.s . swoją taktyka

odpowiedz
Szymon - 12.04.2021 / 04:28, *.chello.pl

@N.: ja osobiście uważam że Czesio normalnie obsrał się jak usłyszał że Sorża będzie trenerem łacha posrań.

odpowiedz
Arek - 11.04.2021 / 22:07, *.tpnet.pl

Coś Ty taki sentymenalny?

odpowiedz
Adi - 12.04.2021 / 04:36, *.orange.pl

@Arek: "Sentymentalny ćwoku" :)

odpowiedz
Marcin z Lublina - 11.04.2021 / 22:03, *.orange.pl

Mistrzostwo można wygrać mimo słabej zimowej strategii

odpowiedz
Darek - 11.04.2021 / 21:14, *.t-ipconnect.de

Ta sonda czy czesio jest dobrym trenerem to z dupy sonda.Vuko też by zdobył mistrzostwo w tej gównianej lidze.Czy czesio jest dobrym trenerem okaże się na jesieni.
Myślę,że jest słabym trenerem ale uratuje mu dupę gra w nowych rozgrywkach europejskich.Tak tych dla całkowitych słabeuszy.

odpowiedz
Idzwww - 12.04.2021 / 02:22, *.chello.pl

@Darek : nooooo taki Hasi to pokazał na jesieni, a i to LM nie jakieś tam dla slabeuszy...

odpowiedz
Darek - 11.04.2021 / 21:08, *.t-ipconnect.de

Przed meczem czytamy,że w drużynie wszyscy zdowi.Szeroka kadra prawie 30 chłopa a zmiana w meczu tylko jedna.W drużynie najwidoczniej brakuje jakosci.

odpowiedz
Biała Siła - 11.04.2021 / 20:47, *.vectranet.pl

Haaaa ,musimy to tamto to co wy robicie na treningach

odpowiedz
Tym - 11.04.2021 / 20:42, *.net.pl

A ja myślałem że w tym meczu to pan jest trener Lecha

odpowiedz
John - 11.04.2021 / 20:38, *.t-mobile.pl

A jak będą zmiany to Mistrza mamy

odpowiedz
KibicL - 11.04.2021 / 20:35, *.vectranet.pl

Z taką grą jak dzisiaj to jeszcze i o mistrza może być trudno. Mladenowic był dzisiaj do wymiany najpóźniej do 30 minuty. Reszta też nie lepiej. Grali tak jakby nie tylko Kapystka imprezował ale wszyscy.

odpowiedz