Radosław Kucharski - fot. Hagi / Legionisci.com
REKLAMA

Kucharski: Europejskie puchary to dla nas cel nadrzędny

Woytek, źródło: Legia.com

Dyrektor sportowy Legii udzielił wywiadu oficjalnej stronie klubu. Choć rozmowa jest długa, to próżno szukać w niej większych konkretów. Postaraliśmy się wycisnąć najistotniejszą treść, którą Radosław Kucharski przekazał przed nadchodzącym okienkiem transferowym, podczas którego będą decydowały się losy Legii w europejskich pucharach.

Puchary: weryfikacja poziomu i cel nadrzędny

- To na jakim jesteśmy poziomie zweryfikują europejskie puchary. Zespół cały czas jest w fazie udoskonalania. Trwa praca nad powtarzalnością, automatyzmami i większą dyscypliną taktyczną. Są to elementy, które rzeczywiście będą zweryfikowane na poziomie Europy. To jest nasz cel i sprawdzian. Natomiast, odpowiadając jednoznacznie na pytanie, warunki które musimy spełniać jako drużyna to szybkość gry, powtarzalność i wysoka dyscyplina taktyczna - mówi Kucharski.

- Europejskie puchary to dla nas cel nadrzędny. Świadomość dotarcia do Europy i konstrukcja drużyny muszą być miarodajne do celu, który chcemy osiągnąć. Więcej czasu spędzam na obserwowaniu rozgrywek Ligi Europy i analizie grających tam drużyn i piłkarzy. To tam są nasi potencjalni przeciwnicy. Te cele są nadrzędne. Wiedzę, którą posiadam przekazuję piętro niżej. Kluczowe są elementy w sposobie myślenia o tym, gdzie chcemy się za chwilę znaleźć - dodaje dyrektor.

Niekończąca się budowa

- Zbliża się kolejne okienko letnie i chcemy ten zespół w dalszym ciągu stopniowo rozwijać i udoskonalać. Ten etap, czy to w Legii Warszawa czy w każdym innym klubie, nigdy nie jest zakończony - mówi dyrektor sportowy.

Radosław Kucharski przyznaje, że zespół latem się trochę zmieni i trzeba będzie reagować na ewentualne transfery wychodzące. - Chcemy ten zespół udoskonalić, ubarwić. Nie mamy dziś konkretnie jednej pozycji, na której jesteśmy skupieni. Idziemy w szerokie spektrum pozycji, szukając swoich możliwości i nie zamykamy się na konkretne formacje - mówi.

Młodzieżowcy

Dość śmiałą tezę Kucharski wygłosił na temat młodzieżowca. W przyszłym sezonie ten status stracą Bartosz Slisz i Kacper Kostorz. Kto wypełni tę lukę?
- W temacie młodzieżowca kluczowe w perspektywie przyszłego sezonu jest wykorzystanie kwietnia, maja i czerwca, aby młodzi piłkarze, którzy dziś trenują w pierwszym zespole, wywalczyli kredyt zaufania w oczach trenera. Muszą budować swoją pozycję. (...) W grupie młodzieżowców na następny sezon znajdują się zawodnicy, którzy przeszli szkolenie w Akademii: Cezary Miszta, Kacper Tobiasz, Kuba Kisiel, Szymon Włodarczyk, Maciek Rosołek, Kacper Skibicki, liczę również na Ariela Mosóra. Natomiast w ich głowie nie może pojawić się komfort i zbyt duża pewność, bo to ich zgubi. (...) Trener Czesław Michniewicz ma odpowiednie narzędzia, by zastąpić Bartka Slisza - twierdzi dyrektor sportowy.

Czego się nie dowiedzieliśmy?

- Co stanie się z aktualnie wypożyczonymi zawodnikami (Szabanow, Rusyn)
- Czy i o kogo może zostać rozszerzony sztab szkoleniowy
- Czy jakieś szanse dostaną legioniści wypożyczeni do innych klubów
- Czy i jakim budżetem transferowym będzie dysponował klub
- Na jakich pozycjach szykowane są wzmocnienia
- Co dalej z Marko Vesoviciem
- Co dalej z Pawłem Wszołkiem
- Co dalej z Walerianem Gwilią
- Co dalej z Arturem Borucem

- Generalnie jestem zwolennikiem ciszy w transferach. Jest to zauważalne na każdej płaszczyźnie, że staramy się przekazywać informacje późno. Rzeczywiście mocno pracujemy z działem scoutingu, aby ten zespół jeszcze wzmocnić i urozmaicić. Jeżeli wygramy rywalizację o następne talenty, które mamy na oku, to będziemy mieć jeszcze barwniejszą drużynę - zapewnia Radosław Kucharski.

Całą rozmowę możecie przeczytać na legia.com.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (65)

+dodaj komentarz
Rondel - 18.04.2021 / 20:00, *.centertel.pl

Puchary? Z tym składem? Hahaha hahahaha. Szybko ta przygoda się skończy.

odpowiedz
Marek84 - 18.04.2021 / 13:25, *.inetia.pl

Co rok od wielu lat ten sam tekst.

odpowiedz
waw - 18.04.2021 / 10:53, *.chello.pl

Panie Kucharski ? czy kasa na koncie co miesiac sie zgadza ? wiec wszystko ok ? to tyle na ten temacik

odpowiedz
tomiacab - 17.04.2021 / 20:29, *.centertel.pl

Cel....... nieosiągalny. Tak jak "ich oczom ukazał się las... krzyży "

odpowiedz
Szyszko - 17.04.2021 / 01:33, *.chello.pl

Buahahaha ktoś jeszcze wierzy w te mydliny do oczu? Loczkowi nie zależy na pucharach bo żeby się tam dostać trzeba zainwestować w piłkarzy. Lepiej sprzedawać a ta słaba liga i tak jest do wygrania. Mam nadzieje, że chociaż Lech wróci w przyszłym sezonie do rywalizacji, bo to co jest teraz to wymarzone warunki dla pozorantów w L.

odpowiedz
Sebo(L) - 16.04.2021 / 13:27, *.master.pl

O transferach cisza bo jakie one są każdy widzi.Z piłkarzy co najwyżej przeciętnych robi się taki szum jak by przychodziły prawdziwe gwiazdy.Tak było też zimą,kiedy na prędce dla uciszenia niezadowolonych kibiców ściągnięto Albańczyka Muciego,który ponoć jest jednym z większych talentów młodego pokolenia na całych...Bałkanach! No i przyszedł tenże Muci,rozegrał bodajże końcówki w dwóch meczach,pokazał,że potrafi...kopnąć piłkę i tyle by tego było. Niestety ambicje Legii bycia klubem liczącym się w europejskiej piłce są grubo ponad jej miarę.Póki co bez poważnych sponsorów strategicznych to możemy pomarzyć sobie jedynie o tym aby jakoś dobić i być na poziomie klubów z...Kazachstanu lub Azerbejdżanu.

odpowiedz
Pacz - 16.04.2021 / 13:37, *.t-mobile.pl

@Sebo(L): Będzie duży sponsor strategiczny jak tylko powstaną boiska treningowe pod stadionem Legii, od strony ul. Czerniakowskiej.

odpowiedz
Wolfik - 16.04.2021 / 21:09, *.mm.pl

@Sebo(L): Ostatnie zdanie wyczerpuje w zasadzie temat pucharów....Każdy rozsądny widzi, że z tym składem jakikolwiek awans do CL (bo o innych nawet nie wspominam) będzie jak trafienie ziarna przez ślepą kurę. Zwłaszcza, że nawet na utrzymanie aktualnej kadry szanse są nikłe.

odpowiedz
Farme(L) - 17.04.2021 / 15:16, *.virginm.net

@Wolfik: Brawo, ambitnie mierzysz CL-Champions League:p

odpowiedz
Ja - 16.04.2021 / 12:35, *.plus.pl

Chłop robi co może a że może niewiele bo pusto w kasie to bierze ogóry co pozostają na rynku i szrot niepotrzebny w innych ligach co się chcą ich pozbyć z listy płac.Efekt widzimy taki że nie pasują do koncepcji trenerowi i nie grają albo graja w 3 lidze tam gdzie moze ich miejsce ?

odpowiedz
Kibic z instagrama - 16.04.2021 / 12:14, *.plus.pl

Już ubarwiłeś nasz klub zimowymi transferami uzbek 2 Ukraińców i albanczyk a wcześniej ekwadorczyk coraz to nowsze kraje:)

odpowiedz
Wiecznie zadowolony fan Mioduskiego - 16.04.2021 / 12:25, *.plus.pl

@Kibic z instagrama: No co miały być 3-4 transfery to są czego się spodziewaliście? Ebebenge też tak samo obiecał Brazylijczyków i byli Augusto Pablo dyego i Alan fialho .Przecież on wykonuje swoją pracę i robi to co mówi tylko my może to inaczej interpretujemy:D

odpowiedz
oLaf - 16.04.2021 / 11:37, *.vectranet.pl

weryfikacja w LE? przecież Legia - jak zwykle - odpadnie już w eliminacjach!!! : (

WEryfikację dostaliśmy już z Podbeskidziem, Stalą czy Lechem - mamy drużynę dobrą w Polsce, słabiutką w eliminacjach LE itp.

odpowiedz
Johny Mc Kayne - 16.04.2021 / 10:39, *.vectranet.pl

czcza gadanina.

odpowiedz
chrisSiekierki - 16.04.2021 / 10:13, *.play-internet.pl

Panie Kucharski... powiem tak letnie okno transferowa się panu udało ( oprócz Valencji ale tego to chyba by nikt nie przewidział ) ale za to zimowe .... może ten Uzbek i Albańczyk coś pokażą ( w niedalekiej przyszłości ) bo resztę trzeba pożegnać jak najszybciej. No oprócz Szabanowa mimo że ani nie jest już młodzieniaszkiem ani wirtuozem ale na nasze ligowe warunki wystarczy.

odpowiedz
Pawciu - 16.04.2021 / 08:55, *.net.pl

Czy on sie nie moze realizowac w jakims innym klubie??

odpowiedz
Antek - 16.04.2021 / 07:21, *.centertel.pl

Będziesz miał puchary jak świnia niebo

odpowiedz
ozdrowieniec - 16.04.2021 / 13:07, *.t-mobile.pl

@Antek: Niebo jest dla wszystkich zwierzątek

odpowiedz
Lopez - 16.04.2021 / 07:01, *.tpnet.pl

Człowieku zacznij analizować ligi Luksemburga czy Mołdawii bo z takim klubami odpadamy, do fazy grupowej LE na bardzo daleko, zejdź na ziemię

odpowiedz
jo - 16.04.2021 / 05:58, *.t-mobile.pl

Będzie jak zawsze. Guzik a nie jakiekolwiek puchary. Kolejny trener straci pracę bo z tej mizerii na szybko przed pucharami nic się nie zbuduje. Potem kogoś trzeba będzie sprzedać za czapkę gruszek żeby budżet ratować. Sprzeda się lub odda za darmo tych co mieli wyższe kontrakty a na ich miejsce ściągnie się tańszych w zakupie i utrzymaniu. A za rok... Możecie sobie zacząć czytać co co napisałem od góry raz jeszcze... I tak w koło...

odpowiedz
Kris - 16.04.2021 / 01:31, *.com.pl

Z takim poziomem gry to znowu odpadniemy w eliminacjach pucharów. Jeżeli będą transfery dobrych zawodników do pierwszej jedenastki, to tylko wtedy mamy jakieś szanse.

odpowiedz
Generalnie my kibice dziêkujemy i żegnamy generslnie... - 16.04.2021 / 01:24, *.133.79


- Generalnie jestem zwolennikiem ciszy w transferach. Jest to zauważalne na każdej płaszczyźnie, że staramy się przekazywać informacje późno. Rzeczywiście mocno pracujemy z działem scoutingu, aby ten zespół jeszcze wzmocnić i urozmaicić. Jeżeli wygramy rywalizację o następne talenty, które mamy na oku, to będziemy mieć jeszcze barwniejszą drużynę - zapewnia Radosław Kucharski.

odpowiedz
(L) uz - 16.04.2021 / 00:26, *.inetia.pl

Cytat " Chcemy ten zespół udoskonalić, ubarwić." Z tym udoskonaleniem to trudno uwierzyć, kasa mikra na transfery, a te "ubarwić" to czy tym razem, dla odmiany, zaciąg z Czarnego Lądu?
Bo przypominam że czarny kolor to też kolor , więc czy teraz będzie zaciąg "ubarwiony" ?
A jakieś wymagania jakościowe będą?

odpowiedz
chrisSiekierki - 16.04.2021 / 10:15, *.play-internet.pl

@(L) uz: uważaj bo Cię zablokują za " czarny " w tym szaleństwie

odpowiedz
spasiony - 15.04.2021 / 23:52, *.21.3

W tlumaczeniu na polski: nie bedzie siana na transfery, latem bierzem grajkow z promocji, moze nasi sparingpartnerzy beda chcieli sie kogos pozbyc to nie bedzie sie trzeba zbytnio wysilac, ogladam teraz lige europy a powinienem albanska, moldawska, luksemburska bo tam sa nasi najgrozniejsi rywale w drodze na szczyt

odpowiedz
hajdukL - 15.04.2021 / 23:13, *.ar-network.pl

Czy doczekamy się kiedyś konkretnego wywiadu z tym panem lub miodoustym? Nie sądzę. W związku z reformą europejskich pucharów od przyszłego sezonu, to w tym momencie nawet bajdurzenie tego człowieka o grze w Europie jest mało precyzyjne.

odpowiedz
Korek - 16.04.2021 / 01:01, *.chello.pl

@hajdukL: odpowiedź udziela Ci życie. Już cztery lata (!) Miodowy próbuje karmić nas swoją niestrawną pijarowską papką. Teraz posyła w informacyjny bój swojego "giermka" od spraw dotychczas niewykonalnych. Czegóż więcej chcesz wiedzieć, ponad to, że obaj panowie lecą, z nami kibicami, w przysłowiowego...wacka.

odpowiedz
Luk - 15.04.2021 / 22:56, *.eurotel.cz

Nie czytam nic co ma do powiedzenia to beztalencie . TEN TYP TO TRAGEDIA! Mioduski kiedy Ty sie obudzisz . kogo on nasprowadzal ,ukraincow i innych gwiazdorow z promocji ktorzy nie sa albo przygotowani do gry ,albo nie umia grać. ????Kucharski WLegi jestes. Tyle wart co w piosence Lady Pank mniej niz zero. Wstydu oszczedz i spadaj do tego swojego lukowa orac pole . tfu.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 15.04.2021 / 22:02, *.centertel.pl

Kasy nie ma, to kto tu moze przyjsc? Maltanczyk z obywatelstwem Zielonego Przyladka. To na pewno doda kolorytu.

odpowiedz
RMFC - 15.04.2021 / 21:56, *.orange.pl

Ty już błysnąłeś razem z loczkiem w poprzednich latach więc nie obiecujcie znów europucharów bo nie znasz się na transferach a z drugiej strony nie masz na nie kasy od prezesa bo zadłużył Legię na grube miliony

odpowiedz
Daszka - 15.04.2021 / 21:54, *.chello.pl

Czytanie, a już na pewno komentowanie tego "dyrektorskiego" słowotoku byłoby dla mnie uwłaczające, jako kibica.
Słusznie Redakcja zastrzegła płytkość informacyjną tego pożal się boże wywiadu.
Ps.: pytanko do Kolegów na ew. poprawę nastroju: z czyimi wypowiedziami najbardziej kojarzy Wam się ten pseudo wywiad ? Czyżby uczeń przerósł mistrza...

odpowiedz
Wiem co mówię - 15.04.2021 / 21:54, *.chello.pl

Ja tam już się przyzwyczaiłem że nie gramy w Lidze Mistrzów, ani w Lidze Europy

odpowiedz
Opoor - 15.04.2021 / 21:27, *.chello.pl

Kucharz, tapeta położona???

odpowiedz
123 - 15.04.2021 / 21:00, *.247.189

I kto to mowi?
Smiech na sali.
Brak slow na taka paplanine.

odpowiedz
Kucharskie Czarek - 15.04.2021 / 20:54, *.jmdi.pl

Z Tobą w roli dyrektora sportowego to ja tych pucharów nie widzę

odpowiedz
Darek - 15.04.2021 / 20:51, *.t-ipconnect.de

Znając życie to transfery znowu będą zrobione zbyt późno.Zanim nowi się zaaklimatyzuja będzie już po europie.Znowu pozostanie nam podniecanie się wygraną z Wisłą Płock lub remisem z beznadziejna amika.
Od 4 lat dużo gadania a efektów żadnych.
Może uratują nas te nowe rozgrywki.Trzeba bedzie tylko i aż przejść dwie rundy eliminacyjne do ligi mistrzów.Trzeba będzie raz wygrać z jakimiś listonoszami z San Marino i raz z kimś.
Kolejny sezon i kolejna kompromitacja?
W końcu piłkarzyki od 4 lat grają o wolne w środku tygodnia.Więc po co się przemęczać.

odpowiedz
PPU - 15.04.2021 / 20:41, *.chello.pl

Kurde gościu, trzymasz się tej Legii jak jechowy klamki. Pójść się to L odżyje. Już dawno powinni Cię wy.. ebać.

odpowiedz
stary trener - 15.04.2021 / 20:37, *.vectranet.pl

czy ten pan nie wie ze puchary sa nastepstwem zwyciestwa w lidze???mowiac takie glupie slowa do konca zrazi do siebie kibicow ktorzy i tak go nie trawia nadrzednym celem jest MISTRZOSTWO POLSKI i od tego trzeba zaczac bo jedno-mistrzostwo-łaczy sie z wystepem w pucharach - bylem za pozostawieniem go na obecnym stanowisku ale........chyba czas na zmiany - Panie Kucharski okaz odrobine HONORU i odejdz z podniesioną glowa -chyba najlepsze wyjscie

odpowiedz
Mrok - 15.04.2021 / 20:32, *.chello.pl

Złotousty specjalista od pijaru transferowego, który z propagandowo-bajkową narracją klubu wpisuje się niczym w ramówkę TVP Info ewidentnie dalej będzie opowiadał swoje bajki dla ciemnego ludu (kibiców).

Barwna drużyna, jołki połki.
Przed runda rewanżową opowiadał, że "będą wzmocnienia, trzy nazwiska mam na tapecie" - Efekt? jeden wzmocnił rezerwy, drugi się na rezerwy obradził i nigdzie nie gra a trzeci najpierw zawalił PP a potem się połamał.

odpowiedz
WF - 15.04.2021 / 19:50, *.play-internet.pl

Nie trawie tego goscia

odpowiedz
OLaf - 15.04.2021 / 19:41, *.centertel.pl

Czegoś tu nie rozumiem, Miodek po każdym sezonie mówi " chłopaki odpadamy szybko z pucharów żeby skupić się na lidze" a ten coś gada o pucharach... Miodek zobaczy jego wywiad i go zwolni pewnie...

odpowiedz
bronek49 - 15.04.2021 / 18:24, *.chello.pl

mam nadzieje że z Legii odejdzie Gwilia ,najwyższy czas aby w bramce gral już Miszta i wreszcie trzeba ogrywać młodych bo Michniewicz jak do tej pory jest jedynym trenerem w lidze który nie daje pograć młodym zawodnikom

odpowiedz
Wolfik - 15.04.2021 / 19:45, *.mm.pl

@bronek49: Ogrywanie młodych jest fajne, tylko że trzeba ich mieć na odpowiednim poziomie. A ja pamiętam jaki był hejt na Muzyka po jednym meczu....

odpowiedz
Mrok - 15.04.2021 / 20:42, *.chello.pl

@bronek49: a po co nam to "ogrywanie młodych"? Liczysz na to, ze Miodu ogra młodego bramkarza, sprzeda z a 10 baniek juro a za połowę z tego co zarobi wzmocni skład? a może na to, że Miodu ogra młodego, który z nami zostanie w chwale na lata? Bez urazy ale wiesz, głupich nie sieją.

Szczerze napisze, a ch. z tym sprzedawaniem młodych i napełnianiem kabzy Mioda! Kogo to obchodzi? Nic z tego Legia w gablocie nie ma i mieć nie będzie. Miodu jest już tyle lat a zdobyliśmy z jego dziadowską polityką jedno mistrzostwo. To czy wzrasta poziom konta Mioda mnie bowiem nie ekscytuje. Lepiej więc niech gra jak najdłużej doświadczony Artur.

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 16.04.2021 / 18:44, *.petrotel.pl

@Mrok: co racja to racja tyle, że Legia jest coraz bardziej uzależniona od kasy ze sprzedaży zawodników, z racji braku udziału w pucharach europejskich i braku przychodów z dnia meczowego.

odpowiedz
KN - 15.04.2021 / 18:22, *.inetia.pl

Wszyscy wiemy jak to się skończy. Wyprzedaż najlepszych przed eliminacjami. Eurowpierdziel i gonienie w tabeli do listopada, grudnia. Tak właśnie będzie.

odpowiedz
Wariat - 15.04.2021 / 18:11, *.chello.pl

puchary to przeżytek, tansfery to jest biznes!

odpowiedz
Obiektywny - 15.04.2021 / 17:30, *.icpnet.pl

Zweryfikował Was już cieniujacy Lech z przypadkowym trenerem. O jakich pucharach Ty czlowieku mamroczesz pod nosem, jedynym pucharem to moze byc dla Was pucharek na lody w cukierni.
Liga chyba nigdy nie była tak słaba. Legia nie gra nic, gra chaos, jest na kolanach a reszta jeszcze gorzej szoruje brzuchem i jajami po ziemi. Legia jest tragiczna a 8 pkt przewagi to jest dramat tej ligi.

odpowiedz
Wolfik - 15.04.2021 / 19:41, *.mm.pl

@Obiektywny: Zawsze mówiłem, że tylko silni konkurenci mogą podnieść sportowy poziom Legii. Jeśli tego nie ma równamy do dołu. Nie widzę nas, niestety na tą chwilę w pucharowych rozgrywkach zważywszy na koszmarne błędy w obronie jakie zdają się nam przytrafiać. Sam Liqi Legii nie pociągnie, niestety.

odpowiedz
SzB - 16.04.2021 / 09:36, *.pljtelecom.pl

@Obiektywny:
Budujące jest to, że więcej osób widzi rzeczywistość taką, jaka jest naprawdę. Tak sobie gadamy, ale tylko ślepy albo ignorant nie zauważy, że ta liga z roku na rok jest coraz bardziej dramatyczna i słabsza. Gramy łagodnie mówiąc dość przeciętnie, a mamy sporą przewagę, z kim by się nie grało, to mam wrażenie, że poza Lechem, reszta drużyn ma wyj.....ne na grę i wynik, zero jakiejkolwiek agresji (poza uporczywym kopaniem Luqinasa) i chęci postawienia się. Z formacją obronną na poziomie Wisły Płock i tak cud, że tak mało bramek tracimy. Tak jak nie jeden raz było mówione/pisane, bez choćby jeszcze jeden silnej drużyny w lidze, my ni ch...a się nie rozwiniemy, a tylko będziemy tymi wynikami po 4:0 tuszować słabości, po czym znów łomot od Kazachów.
Ciekawy jestem czy w.klubie już mają pomysł na dwóch solidnych graczy do defensywy, do tego o bramkakarzu mimo wszystko trzeba też pomyśleć. Pytanie też jak bardzo planują wyprzedaż w innych formacjach. Chyba, że dla Miodka wystarczy awans do tej 3 ligi pocieszania żeby odtrąbić sukces i oczekiwać podniecania wśród kibiców, że tak ładnie klub prowadzi.

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 15.04.2021 / 17:06, *.centertel.pl

"konstrukcja drużyny muszą być miarodajne do celu, który chcemy osiągnąć. Więcej czasu spędzam na obserwowaniu rozgrywek Ligi Europy i analizie grających tam drużyn i piłkarzy. "
Grunt to szczerość ;-)

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 15.04.2021 / 17:09, *.centertel.pl

@vadisodjidjiaofoe: "W temacie młodzieżowca kluczowe (...), aby młodzi piłkarze, którzy dziś trenują w pierwszym zespole, wywalczyli kredyt zaufania w oczach trenera."
Czyli już nikogo nie będą kupować, bo nas nie stać.

odpowiedz
Wolfik - 15.04.2021 / 19:37, *.mm.pl

@vadisodjidjiaofoe: Ależ oczywiście, że na s nie stać. Większość piszących na forum narzeka (o ile się nie mylę, jesteś Kolego jednym z nich), że przepłaciliśmy za Bartka Slisza, a prawda jest taka, że gdyby nie klauzula umożliwiająca jego kupno byłoby niemożliwe. Którego młodzieżowca grającego w zespołach naszych rywali widziałbyś w Legii??? Ja rok temu wspominałem o Piątkowskim z Rakowa, teraz został sprzedany za prawie 5mln euro. Stać by nas było na takiego zawodnika?

W 2-ce mamy co prawda kilku chłopaków, ale skoro oni nie potrafią włączyć się do walki o awans to tym bardziej nie uciągną gry w ekstraklasie. Najbliżej 1-ki pozostaje zatem Miszta i pewnie będzie bronił (tak było w przypadku Majeckiego). Aletrnatywą jest Maciek Rosołek. I to chyba wszystko na tą chwilę.

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 15.04.2021 / 23:45, *.petrotel.pl

@Wolfik: nam to ciężko byłoby młodych graczy z I ligi wyciągnąć, jeśli chodzi o finanse, bo jak się dowiedzą, że Legia kogoś chce, to od razu cena idzie w górę. A co do Ślisza, to wzięli go bo musieli. Tylko na takiego pudla było stać. Widać był to najtańszy młodzieżowiec, jakiego Legia mogła wziąść (rokującego, że da radę w ekstraklapie) i tylko dzięki klauzuli właśnie. A jakiś młodzieżowiec grać musi. Gdyby nie akceptowalna na poziomie ekstraklapy gra Ślisza, to Michniewicz miałby bardzo dużą rotację młodzieżowców w składzie ze wszystkimi tego konsekwencjami.

odpowiedz
oLaf - 16.04.2021 / 11:52, *.vectranet.pl

@Wolfik: dobra, dobra, od krytykowania Slisza jestem tu ja ; )) Slisz jest na siłę promowany (a kupiony z pieniądze kosmiczne 1,8 mln Euro : O a i faktycznie - może nie ma innego na poziomie młódzieżowca.... ja bym poszedł w stronę wystawiania Miszty - problem z młódzieżowcem z głowy, gorzej z jego bronieniem ale chyba dużo gorszy to od Boruca nie jest... Boruc - jak jest strzał w niego to broni super, ale jak musi ruszyć 4-ry litery to trwa to wieki bo jest za ciężki : O (chociaż mecz z Lechem nam wybronił, nie powiem).

odpowiedz
Wolfik - 16.04.2021 / 13:22, *.mm.pl

@oLaf: Czy 1,8 mln euro to "kosmiczne pieniądze"??? Polemizowałbym. Podawałem przykład Piątkowskiego. Lech wycenia Marchwińskiego (który ma chyba max 20% minut Bartka w ekstraklasie) na 3 mln euro! A ile chce Pogoń za swojego młodzieżowca? A ile on pograł na najwyższym poziomie?

Oczywiście, że te kwoty są wzięte z dupy. A to tylko kwoty ewentualnego transferu. Dlatego zauważalna jest tendencja do obsadzania bramki młodzieżowcami (robi to już Cracovia i Jagiellonia). Robiliśmy to my i pewnie do tego wrócimy. Gdyby ktoś z 2-ki był w stanie grać na poziomie Bartka, to pewnie by grał. Ale na tą chwilę Bartek zjada całą konkurencję.

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 16.04.2021 / 17:15, *.petrotel.pl

@Wolfik: 1,8 mln euro, jak na Legię i Miodka to są kosmiczne pieniądze ;-) W końcu to najdroższy nabytek Legii kiedykolwiek. A co do młodzieżowca z Ekstraklapy, to jak widać wystarczyło Praszelika ogarnąć, a nie się go pozbywać lekką ręką. 6 asyst i bramka w tym sezonie w Śląsku. Nie wierzę, że Praszelik nie zostałby w Legii za ułamek powyższej sumy.

odpowiedz
Wolfik - 16.04.2021 / 21:06, *.mm.pl

@vadisodjidjiaofoe: Nie wypowiadam się o stanie klubowej kasy, bo nie mam na ten temat żadnej wiedzy. Przywołałem realia ligowe.

Co do Praszelika - masz całkowitą rację. Też nie rozumiałem tego ruchu.

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 16.04.2021 / 21:59, *.petrotel.pl

@Wolfik: co do klubowej kasy wg mojej wiedzy i wydaje mi się, że powszechnej Legia ma olbrzymie długi wobec Miodka głównie, bo wszystko co wkłada w klub to pożyczki.

odpowiedz
Roma - 15.04.2021 / 16:41, *.plus.pl

"Jeżeli wygramy rywalizację o następne talenty" - czyli jakieś już były? Musiałem przeoczyć.

odpowiedz
Anthrax - 15.04.2021 / 17:57, *.t-mobile.pl

@Roma: Niekoniecznie. To, że się o czymś nie pisze, nie znaczy, że nie miało miejsca. "Transfery lubią ciszę". Być może walczyliśmy o kilku młodych ale skoro do Legii nie trafili to znaczy, że przegraliśmy batalię. Gdy Michniewicz został trenerem Legii byłem pewien, że trafi do nas kilku zdolnych juniorów, wszak "Gruby 700" był selekcjonerem młodzieżówki więc powinien mieć wpływ na przekonanie ich do przejścia do Legii, a tu nic. Wydawałoby się, że młodzi kadrowicze będą chcieli żeby także w klubie był ich opiekunem i będą do nas lgnąć, a tak nie jest.

odpowiedz
Arek - 15.04.2021 / 18:24, *.tpnet.pl

@Anthrax: Michniewicz chciał Bogusza. Tyle że ten, wybrał słoneczną Hiszpanię.

odpowiedz
Obiektywny - 15.04.2021 / 18:52, *.icpnet.pl

@Anthrax: Czy Ty myślisz ze jakiś młody na poważnie brał trenerkę Czesia?, dziwisz się, że nikt do Legii za nim nie poleciał? Nie żartujmy reprezentacje młodzieżowe to taki żart jest, a trenerami tam są jacyś przyjaciele królika, taka przechowalnia wygodna (Dorna, Czesłaf, Magic, Stolarski, Majewski i inne tego typu wynalazki, co Ci ludzie wiedzą o wielkiej piłce...pomogę, kompletnie nic...)
Każdy młody wie, że to amatorzy, których umiejętności taktyczne, wiedza i doświadczenie zakrawa o tani żart.
Czesłaf co wykonał 711 tel, trafia do PZPNu no weźcie mi to wytłumaczcie...

odpowiedz
Tbox - 15.04.2021 / 19:51, *.centertel.pl

@Roma: Trochę czasu już minęło, ale był kiedyś jeden talent: Arruabarrena ;)

odpowiedz
Ja - 15.04.2021 / 21:51, *.t-mobile.pl

@Tbox: i wygrał rywalizację z Lewym:) Ten Hiszpan nigdy nie przypuszczał z kim wygra rywalizację w składzie...

odpowiedz