fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
REKLAMA

Legia najbardziej utytułowaną drużyną w historii

Redakcja, źródło: Legionisci.com

Legia Warszawa wywalczyła 15. oficjalne w historii mistrzostwo Polski, tym samym powiększając swoją przewagę w klasyfikacji medalowej za miejsca 1-3 w lidze w historii. Na drugim i trzecim miejscu plasują się Ruch Chorzów i Górnik Zabrze - obydwa zespoły po 14 razy świętowały zdobycie mistrzostwa kraju.

Do tego dorobku oczywiście jako kibice stołecznej drużyny doliczamy odebrany po sezonie tytuł w 1993 roku, więc w sumie dla nas klub ma na koncie 16 triumfów. Łącznie legioniści stawali na podium 40 razy - 16 razy na miejscu pierwszym, 12 razy na miejscu drugim i 12 razy na miejscu trzecim. Warto dodać, że legioniści wywalczyli 7 mistrzostw w ciągu ostatnich 9 lat, tym samym powtarzając wyczyn Górnika.

Ruch zdobył 14 medali złotych, 6 srebrnych i 9 brązowych, natomiast Górnik 14 medali złotych, 4 srebrne i 7 brązowych.

Mistrzostwo Polski Legii: 1955, 1956, 1969, 1970, 1993*, 1994, 1995, 2002, 2006, 2013, 2014, 2016, 2017, 2018, 2020, 2021
Wicemistrzostwo Polski: 1960, 1968, 1971, 1985, 1986, 1996, 1997, 2004, 2008, 2009, 2015, 2019

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (47)

+dodaj komentarz
Warszawiak1234 - 01.05.2021 / 03:20, *.chello.pl

Mlodym kibicom Legii Mistrzostwo spowszednialo. Zaczelem chodzic na Lazienkowska w polowie lat 70tych, i jak czlowiek wspomina ile lat czekal na wiosne 1993 i ta radosc, ktora nam szybko zabrano. Szanujmy to co mamy. Lekko nie bylo nigdy, a teraz przyszla taka dekada ze Legia jest Mistrzem prawie ciagle. Cieszmy sie z tego! Za duzo wsrod nas narzekania i ciaglego niezadowolenia!

odpowiedz
LEGIUSZ - 01.05.2021 / 09:16, *.toneticgroup.pl

@Warszawiak1234: dokładnie. Zawsze to podkreślałem w komentarzach.

odpowiedz
Felek - 30.04.2021 / 13:00, *.netfala.pl

Ruch i Górnik to były pupile komunistów. Żaden z tych klubów nie zdobył mistrza po 89 roku, wszystkie zdobyli za komuny. I pewnie tak pozostanie... Górnik to typowy PRL-owski twór, powstał w 48 roku za czasów głębokiego Bieruta. Wstyd mieć taką historię a hanysy mają czelność jeszcze krzyczeć, że szacunek się należy... Nigdy w życiu!

odpowiedz
Sprawiedliwości - 30.04.2021 / 08:44, *.chello.pl

Jaga uratowała nam remisem z Rakowem mistrzostwo.

odpowiedz
Ziomek69 - 30.04.2021 / 11:46, *.65.143

@Sprawiedliwości : Raczej przyśpieszyła świętowanie mistrzostwa.

odpowiedz
Dor - 29.04.2021 / 18:55, *.mm.pl

O pucharach nikt nie będzie pamiętał za parę lat a Mistrz zostaje na zawsze.

odpowiedz
Maciej - 29.04.2021 / 11:52, *.supermedia.pl

Macie do wyboru:

tytuł Mistrza ale odpadacie w eliminacjach Europejskich Pucharów
tytuł Vice Mistrza ale odpadacie w fazie grupowej
III miejsce ale wychodzicie z grupy europejskich Pucharów
IV miejsce ale przechodzicie co najmniej jeden dwumecz w fazie Pucharowej

Co wybieracie?

odpowiedz
Czwarty Pasek Na Dresie - 29.04.2021 / 14:29, *.chello.pl

@Maciej: Zaczynamy zawsze z wysoookiego CCCCC, jeśli nie rozumiesz jeszcze...

odpowiedz
Maciej - 29.04.2021 / 14:59, *.supermedia.pl

@Czwarty Pasek Na Dresie:

czyli Mistrz ważniejszy od pucharów :) Ostatnie sukcesy, na krajowym podwórku stały się normalnością i ludzie piszący " na ligę wystarczy, w pucharach i tak nas zleją" zapominają jak to było jeszcze 10-20 lat temu

odpowiedz
Radzymin - 29.04.2021 / 15:22, *.tpnet.pl

@Maciej: III miejsce i wyjście z grupy. Nie ma dużej różnicy między drugim, a trzecim miejscem w lidze, a wyjście z grupy w pucharach robi różnicę. Jakby te puchary sprawiły, że Legia wejdzie w Europie na co najmniej taki poziom jak w latach 2011 - 2016 to jedno mistrzostwo można poświęcić

odpowiedz
Darek - 29.04.2021 / 16:15, *.t-ipconnect.de

@Maciej: Jezeli nie potrafimy być silni w europie to bądźmy przynajmniej silni w naszej dupoklasie.Kazdy tytuł mistrzowski lub krajowy puchar buduje potęgę naszego klubu.

odpowiedz
olew - 29.04.2021 / 17:48, *.vectranet.pl

@Maciej: oczywiście tytuł Mistrza Polski !

odpowiedz
Artur - 30.04.2021 / 22:46, *.worldstream.nl

@Maciej: najważniejsze są sukcesy w Europie,szczególnie w słabej lidze. Nasze sukcesy można porównać do tytułu np. Skrerbendeu Korcze. Kto ten klub poważa lub szanuje? Nikt. Jeśli Legia nie zaistnieje w Europie to będzie klubem na podobnym poziomie. Co innego wygrywać Serie A lub Bundeslige.

odpowiedz
bronek49 - 29.04.2021 / 11:26, *.chello.pl

Super teraz tylko odpowiednie wzmocnienia i już najwyższy czas coś pokazac w pucharach ,zawodników którzy nic nie wnoszą do gry a mają dobre kontrakty pozbyć się a jest ich kilku i odważniej stawiać na młodzież bo na nich można dobrze zarobić

odpowiedz
oko - 29.04.2021 / 09:01, *.chello.pl

Podatki, śmierć i mistrzostwo dla Legii to pewniaki

odpowiedz
Sasza - 29.04.2021 / 08:49, *.chello.pl

Redakcjo! Dlaczego nic nie piszecie o zdobytych Pucharach Polski? Przecież to też cenne trofea i mamy ich więcej niż ktokolwiek inny.

odpowiedz
Bart - 29.04.2021 / 08:40, *.55.102

Gratulacje ????

odpowiedz
Robert Szenfeld - 29.04.2021 / 07:49, *.landirenzo.pl

,, tak mie mow ,,

odpowiedz
Darek - 29.04.2021 / 07:32, *.t-ipconnect.de

Brawo.Jesteśmy najlepsi.I tak cały czas. Powiększajmy przewagę nad resztą.Tytułów mistrzostwskich nigdy mało.Legia Warszawa mistrz Polski.

odpowiedz
16ka - 29.04.2021 / 06:38, *.inetia.pl

Szacunek się należy!!!

odpowiedz
Giętki - 29.04.2021 / 01:33, *.vectranet.pl

Jesteśmy zawsze tam,gdzie Nasza Legia gra!
Świętujmy i radujmy się.
Marszałek Piłsudski też się cieszy z Nami,bo to jego ukochany klub.
Na zdrowie ...

odpowiedz
Ryj - 29.04.2021 / 00:18, *.207.177

Zacnie!

odpowiedz
Bubet - 28.04.2021 / 23:54, *.play-internet.pl

Gratulacje z Suchedniowa....
MISTRZ MISTRZ LEGIA MISTRZ... ⚽⚽⚽
ŚWIĘTOKRZYSCY (L) EGIONIŚCI ????????????????????????

odpowiedz
WW - 28.04.2021 / 23:32, *.vectranet.pl

Gratulacje z Radomia! Jest szansa na mecz przyjaźni za rok. Oby!!! Legia & Radomiak, Radomiak & Legia!

odpowiedz
do Kalarepa - 28.04.2021 / 23:07, *.84.166

Oj wymagający jesteś słabiaku

odpowiedz
Kalarepa - 28.04.2021 / 22:51, *.play-internet.pl

Gratulacje dla druzyny i trenera. Nie zmienia to faktu ze jest cienki. Ot, trafilo sie slepej kurze ziarno. Pzdr.

odpowiedz
(L) - 29.04.2021 / 00:32, *.com.pl

@Kalarepa: Martw się o swoją nać , że cienka :)
O Legię się nie masz co martwić, podobnie będzie za rok.

odpowiedz
Matt - 28.04.2021 / 22:45, *.tpnet.pl

Po roku 1970 23 lata trzeba było czekać na mistrza. Połowa lat 90 to wielkie sukcesy w 2002 i 2006 utarliśmy nosa Wiśle, ale patrzcie na 2013 i później. 9 lat, 7 mistrzostw, 2 wicemistrzostwa. Jakieś komentarze? Kiedy ostatnio liga była bardziej zdominowana, bo ja tu konkurencji nie widzę. Najbardziej żałuję mistrzostwa 2015. Mieliśmy je już w garści, przewaga była i z każdą kolejką topniała.

Jak chcecie gadać o słabości Legii w Europie, to dajcie sobie spokój. Wszyscy o tym wiemy. Z dwojga złego, lepiej jednak być słabym w Europie i wygrywać mistrzostwo niż przegrywać tu i tu.

odpowiedz
Filip1205 - 28.04.2021 / 22:00, *.robnet.pl

Mamy to!!!! Mistrz jest nasz (L).

odpowiedz
Endriu - 28.04.2021 / 21:37, *.net.pl

LEGIA Mistrz Mistrz Mistrz!!! Do boju do boju do boju LEGIA!

odpowiedz
S(L)AWEK - 28.04.2021 / 21:31, *.6.226

(L) i tylko (L)

odpowiedz
Czarny - 28.04.2021 / 21:28, *.supermedia.pl

I tak nie jestescie najstarszym klubem

odpowiedz
Zgred - 28.04.2021 / 21:45, *.as9105.com

@Czarny: hahaha :)))

odpowiedz
Pol - 28.04.2021 / 21:46, *.t-mobile.pl

@Czarny: ale za to najczęściej najlepszym a jednocześnie jednym ze starszych w Polsce.
Żal dupę ściska zazdrośniczku z kompleksami???
Bbuuuhhhaaahhhaaaaa

odpowiedz
karwoski29 - 28.04.2021 / 21:56, *.cdn77.com

@Czarny: jak mawiał klasyk - Spieprzaj dziadu!!!!

odpowiedz
Lewy - 28.04.2021 / 22:02, *.timplus.net

@Pol: proponuje maść na "ból dupy" podobno pomaga. Chyba że jesteś z łodzi, tamtym to nie pomaga nawet kilkukrotnie wiekszy budżet od reszty drużyn :)

odpowiedz
Rob - 28.04.2021 / 22:48, *.chello.pl

@Czarny: ja pier.... ale dzban ..

odpowiedz
Biała Siła - 29.04.2021 / 10:28, *.vectranet.pl

@Rob: Delikatnie to powiedziałeś ????

odpowiedz
karwoski29 - 28.04.2021 / 21:27, *.cdn77.com

Brawo LEGIA mamy MISTRZA!!!! A teraz najważniejsze aby licznik wstydu się wyzerował.Pozdrawiam

odpowiedz
Rafi - 28.04.2021 / 21:26, *.net.pl

Mistrzem Polski jeeeest ukochanaaa maaaa.... ????

odpowiedz
Victorii Emporio84 - 28.04.2021 / 21:26, *.cyfrowypolsat.pl

Mistrz Mistrz Legia Mistrz

odpowiedz
Bie(L)any - 28.04.2021 / 21:22, *.vectranet.pl

Super informacja w tych trudnych chwilach gratulacje dla każdego kto miał choć odrobinę udziału w tym 16 tytule Mistrza Polski Legii Warszawa ????
Piłkarze Realu Madryt i Interu Mediolan postanowili zrzec się premii za ewentualne mistrzostwa Hiszpanii i Włoch ze względu na finanse klubów w czasach covid... może nasi też coś odpuszczą i zostanie parę groszy w klubowej kasie ....

odpowiedz
Gepetto - 28.04.2021 / 22:08, *.chello.pl

@Bie(L)any: Ty tak serio? Myślę, że się upomną o dodatek, że nie w ostatniej kolejce. Jak będą opóźnienie to tak samo opóźnia awans do LM ;)

odpowiedz
PPU - 28.04.2021 / 23:00, *.chello.pl

@Bie(L)any: ???? to się uśmiałem. Znam jednego z piłkarzy i zapomnij o tym co pisałeś. Ogródek musi zrobić bo żona karze ????

odpowiedz
Kozioł - 28.04.2021 / 21:21, *.t-mobile.pl

I tak ma być co roku!

odpowiedz
Karo(L) - 28.04.2021 / 21:19, *.cyfrowypolsat.pl

I tak ma być! Idziemy po swoje! Po drugą złotą gwiazdkę

odpowiedz
LegiaMistrz - 28.04.2021 / 21:15, *.t-mobile.pl

PIĘKNIE!!!!!

odpowiedz