Czesław Michniewicz - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Michniewicz: Dziękuję wszystkim swoim zawodnikom

Redakcja, źródło: Legia Warszawa

- Nie zostaliśmy mistrzem Polski dlatego, że ktoś zremisował - tak się akurat złożyło, zbieg okoliczności - tylko dlatego, że zdobyliśmy wiele punktów. Chwała zawodnikom i wszystkim ludziom, którzy nam pomagali, całemu sztabowi. Chciałbym podziękować wszystkim ludziom, którzy tworzą drużynę, klub, bo to jest olbrzymi sukces. Wiem, że w Legii jest to jak zwykły dzień w biurze, ale dla mnie jako trenera, który dawno nie cieszył się z tytułu mistrzowskiego, jest to olbrzymie wyróżnienie i wzruszenie - mówi po zdobyciu mistrzostwa Polski trener Legii Warszawa, Czesław Michniewicz.

- Nie oglądałem drugiej połowy meczu, włączyłem dopiero na ostatnią akcję, kiedy piłkarz Rakowa prowadził akcję, a Dziekoński wybronił tę sytuację. Mistrzostwo wywalczone na boisku smakuje lepiej, zwłaszcza w jakichś dramatycznych okolicznościach. O tym się długo pamięta. Dla nas nie ma to jednak większego znaczenia. Spodziewaliśmy się, że ten tytuł zdobędziemy w sobotę. To niczego nie zmienia, w najbliższych meczach będziemy grali o zwycięstwo. Zostały nam trzy mecze do końca sezonu i chcemy zdobyć w nich maksymalną liczbę punktów.

- Sam fakt, że piłkarze oglądali wspólnie tylko połowę meczu Jagiellonii z Rakowem, a potem pojechali do domów, bo rano mamy trening, pokazuje, że nie było w planach żadnego świętowania. Normalnie przygotowujemy się do meczu z Wisłą Kraków. To prestiżowy mecz, więc jego wynik będzie bardzo ważny dla nas i dla kibiców. Dziękuję swoim współpracownikom, bo wiele energii poświęcili, często kosztem rodziny, na te przygotowania. My też siedzieliśmy od rana do nocy, żeby jak najlepiej przygotować drużynę. Najfajniejsze w tym wszystkim jest to, że najwięcej zawdzięczam drużynie, bo to oni decydują o wyniku, o tym, kiedy się wygrywa mecz. Nie kibice, nie trenerzy, tylko zawodnicy na boisku, i ci, którzy grają, i ci, którzy wchodzą z ławki, a także ci, którzy robią konkurencję na treningach i wywierają presję. To wszystko funkcjonowało bardzo fajnie. Dziękuję wszystkim swoim zawodnikom, którzy pracują ze mną w tym klubie.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (40)

+dodaj komentarz
Paweł 73 - 30.04.2021 / 12:12, *.zapnet-isp.net

Szkoda, że trener Czesław tak mało dawał szans młodym piłkarzom pograć. Cieszę się że zdobyliśmy poraz 15 tytuł. Pozdrawiam całą żyletę !!!

odpowiedz
Ryj - 29.04.2021 / 23:48, *.t-mobile.pl

Cisza i spokój był na stadionach to wreszcie można było w skupieniu wygrywać ;) i sędziowie też lepiej zaczęli sypiać.
Nie no, smutny sezon bez kitu.

odpowiedz
bronek49 - 29.04.2021 / 19:20, *.chello.pl

mam nadzieje Michniewicz że w ostatnich trzech meczach dasz pograć jak najwięcej młodzieży i przestań już ogrywać tych zawodników którzy z Legii odchodzą

odpowiedz
Czesław M. - 30.04.2021 / 00:09, *.centertel.pl

@bronek49: Dziękuję za poradę, przemyślę to.

odpowiedz
Sławomir - 29.04.2021 / 12:53, *.chello.pl

Mam 58 lat , ale łezka w oku się zakręciła - kolejne mistrzostwo ale zdobyte 3 kolejki przed końcem .
BRAWO 16 Mistrzostwo ( jedno odebrane przez Kuleszę )
Tym razem CAŁA Polska też widziała kto jest Najlepszy i mam nadzieję że nikt nam tego Mistrzostwa NIE ODBIERZE - tak jak wtedy dziadki leśne.

odpowiedz
Robur - 30.04.2021 / 00:10, *.centertel.pl

@Sławomir: Moim zdaniem na 100% znow odbiorą. Małe szanse żeby odpuścili.

odpowiedz
Ba(L)onik - 29.04.2021 / 10:55, *.centertel.pl

No i znów nam się udało w tragiczny sposób zdobyć "miszcza" . A teraz znów wpie...ol od Omoni czy też Azerów i pośmiewisko na całą Polskę.

odpowiedz
Czwarty Pasek Na Dresie - 29.04.2021 / 14:25, *.chello.pl

@Ba(L)onik: przerzuć się na Barcelone, jak się nie podoba.

odpowiedz
eLka - 29.04.2021 / 15:32, *.tpnet.pl

@Ba(L)onik: Ale wcześniejszych występów w pucharach nie pamiętasz słoiku?

odpowiedz
olew - 29.04.2021 / 22:38, *.vectranet.pl

@Ba(L)onik: masz problem, szkoda bo świat jest piękny

odpowiedz
Pacan - 29.04.2021 / 23:44, *.t-mobile.pl

@Ba(L)onik: Goń babola!

odpowiedz
Szacunek - 30.04.2021 / 00:13, *.centertel.pl

@eLka: daj spokój przecież to nie Legionista tylko z lecha czy innej odry wodzislaw. Coś z tych klimatów.

odpowiedz
Krzeszczu - 29.04.2021 / 10:19, *.bredband2.com

Po 30+ latach na obczyznie przyznam ze sa braki w mowie ojczystej. Niestety nieuniknione.
Dlatego prosze, bez napinki, o lekcje jezyka polskiego. Bez napinki.

"dziekuje wszystkim SWOIM zawodnikom", czy raczej "dziekuje wszystkim MOIM zawodnikom".
Z gory dzieki.

odpowiedz
CWKSiak - 29.04.2021 / 19:13, *.cyfrowypolsat.pl

@Krzeszczu:
Ciesz się z mistrzostwa człowieniu, wiem, ze tam u Ciebie, chyba w Skandynawii jest depresyjnie,
tymczasem są powody do radości, więc się raduj...

odpowiedz
olew - 29.04.2021 / 22:40, *.vectranet.pl

@Krzeszczu: bredzisz, ale mamy karnawał , jest fajnie, możesz bredzić bracie !

odpowiedz
Krzeszczu - 30.04.2021 / 08:12, *.bredband2.com

@olew: Jak to bredze? Pytam/pytalem szczerze bo sie troche pogubilem. Pisalem bez napinki a tu 2 kolesiow, prosze, widza nicka i juz chetnie jada. h.w.w.d
A gratulacje i cieszynki zamiescilem pod innym artykulem.

odpowiedz
Michniewicz won... - 29.04.2021 / 09:20, *.orange.pl

...do Wronek!

odpowiedz
Daw1D - 29.04.2021 / 10:14, *.109.191

@Michniewicz won...: sam idź do Wronek i to na kartoflanych klęczkach!

odpowiedz
eLka - 29.04.2021 / 15:33, *.tpnet.pl

@Michniewicz won...: NA razie ma tu robotę do wykonania.

odpowiedz
Moro - 30.04.2021 / 00:15, *.centertel.pl

@Michniewicz won...: dla Ciebie Pan Trener Legii Warszawa, Czesław Michniewicz.

odpowiedz
jarekk - 30.04.2021 / 09:43, *.metrointernet.pl

@Michniewicz won...: Daj spokoj, na razie zrobil co mial zrobic, tytul jest.
A dalej trzeba dac szanse.

odpowiedz
r9robins - 29.04.2021 / 08:53, *.chello.pl

Trenerze, żadnego odpuszczania pozostałych meczów! Gramy pierwszym składem i na pełnej k... Trzeba koniecznie zrewanżować się leszczom z Bielska i Mielca za porażki z pierwszej rundy. Szczególnie Stal zasługuje na poważne potraktowanie za ten przekręt z trzema karnymi w Warszawie!

odpowiedz
Zbigniew Bartysiak - 29.04.2021 / 07:32, *.163.147

Gratulacje zamistrzostwo. Pozdrawiam z Kraśnika

odpowiedz
Gratulacje_ale - 29.04.2021 / 07:11, *.com.pl

Gratuluję zawodnikom i całej ekipie! Ale panu Treneru przypominam: CHWAŁĘ ODDAJEMY TYLKO BOGU, nie ludziom (tych możemy, co najwyżej, pochwalić).

odpowiedz
Tomasz - 29.04.2021 / 07:57, *.centertel.pl

@Gratulacje_ale: Już się nie miałeś do czego doje*** to Boga w to wmieszałeś?

odpowiedz
Gratulacje_ale - 29.04.2021 / 08:15, *.com.pl

@Tomasz : smutne jest gdy jedziecie po zawodnikach, trenerach czy też jeden po drugim, ale nie mieszam się do czyichś dyskusji. Ale jak trener poważnej drużyny (czyli osoba, bądź co bądź, wpływowa) zaczyna uprawiać bałwochwalstwo, to nie zdzierżyłem. I tyle. A jeżeli nie wiesz o czym piszę, to polecam lekturę Biblii, dokładniej Nowego Testamentu :)

odpowiedz
Dens - 29.04.2021 / 09:29, *.t-mobile.pl

@Gratulacje_ale: wrzuć trochę lodu pod czapkę. to chłodzie emocje.

odpowiedz
przega - 29.04.2021 / 09:51, *.mm.pl

@Gratulacje_ale: Przypomnij też o tym innym kibicom, kiedy będą krzyczeli: Cześć i Chwała Bohaterom!

odpowiedz
Gratulacje_ale - 29.04.2021 / 10:09, *.com.pl

@przega: faktycznie, warto by im to uświadomić, że tak robić nie powinni :)
Tak, wiem, że "tak się mówi", ale złe nawyki trzeba eliminować.

odpowiedz
syrenka - 29.04.2021 / 06:28, *.orange.pl

Wielkie dzięki i gratulacje! Pozdrowienia z Konina!

odpowiedz
Macek - 29.04.2021 / 04:50, *.t-mobile.pl

Gratulacje!!!
Nie myślałem że pójdzie tak łatwo.

odpowiedz
SEBO(L) - 29.04.2021 / 04:47, *.chello.pl

Szczególne podziękowania dla Jose Kante i Joela Valencii oczywiście...

odpowiedz
Kibic CWKS - 29.04.2021 / 00:43, *.chello.pl

Ciekawe czy Vuko dostanie medal i jego asystenci i przede wszystkim Bortnik i Mucha

odpowiedz
WETERAN - 28.04.2021 / 23:46, *.chello.pl

Brawa dla całej ekipy! Jako mistrzom łatwiej będzie dokończyć z przytupem rozgrywki!

odpowiedz
Arek - 28.04.2021 / 23:29, *.tpnet.pl

Gratulacje. Ja tam się cieszę.

odpowiedz
Kibic - 28.04.2021 / 23:04, *.84.166

Dziękujemy!

odpowiedz
Zlb - 28.04.2021 / 22:49, *.t-mobile.pl

DZIEKUJEMY,DZIEKUJEMY,DZIEKUJEMY,DZIEKUJEMY.....

odpowiedz
Hakon - 28.04.2021 / 22:27, *.plus.pl

Dzięki

odpowiedz
Lupus - 28.04.2021 / 22:20, *.centertel.pl

Czesiu nie przejmuj się - nawet w Hymnie jest podane:
Przejdziem Wisłę, przejdziem Wartę i będziem Mistrzami!!!

odpowiedz
piotr65 - 29.04.2021 / 00:49, *.t-mobile.pl

@Lupus: oj to prawda

odpowiedz