Czesław Michniewicz - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Michniewicz: Chcę pokazać Legię w Europie

Woytek, źródło: Przegląd Sportowy

- Wiem, jakie było nastawienie wobec mojej osoby. Powiem tyle: kibice dopingują drużynę i piłkarzy. Ja jestem tu po to, by pomóc zawodnikom jak najlepiej grać i sprawić, by byli zadowoleni. Ktoś mnie lubi, a ktoś nie. Nie zabiegam na siłę o sympatię. Chciałbym, żeby po latach szanowano pracę, którą wykonywałem, doceniono, że zrobiłem coś pozytywnego dla Legii. Z takim nastawieniem pracuję. Mam satysfakcję, że mistrzostwo zdobyliśmy w efektownym stylu - mówi w rozmowie z Przeglądem Sportowym Czesław Michniewicz.

- Za tydzień, dwa ten tytuł w Warszawie spowszednieje i będzie mowa wyłącznie o pucharach. Kiedy więc mamy się cieszyć, jak nie teraz? Stadion Legii jest dla mnie szczególny – na nim wywalczyłem Puchar Polski z Lechem, tytuł z Zagłębiem i teraz mistrzostwo z Legią. Pracując w takim klubie, prawdopodobieństwo sukcesu jest dużo większe niż gdzie indziej. Doceniam, że tu jestem, że dostałem szansę i mogłem walczyć o trofea. (...) W każdym innym klubie tytuł byłby powodem do wielkiego świętowania i euforii. Tu jest inaczej, to jest Legia, w której w ostatnich latach przyzwyczajono się do trofeów. Chciałbym zostać zapamiętany jako trener, który znowu pokazał Legię w Europie. Najwięcej będzie zależało od piłkarzy, ale mądrym sposobem trzeba wzmocnić drużynę i potem zaistnieć w pucharach - dodaje szkoleniowiec.

- Zamierzam pomagać drużynie i piłkarzom w rozwoju. Chcę, by w klubie wszyscy widzieli i wiedzieli, że ta moja robota ma sens, że idziemy w dobrą stronę. Jeśli tak będzie, to tak, chciałbym pracować w Legii jak najdłużej. Ale wiem, jaki jest los trenera - mówi Michniewicz.

Całą rozmowę możecie przeczytać w papierowym wydaniu Przeglądu Sportowego lub na przegladsportowy.pl.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (48)

+dodaj komentarz
tekken (L) - 07.05.2021 / 10:19, *.230.80

1.Czesiu bez drugiego napastnika będzie ciężko!! Obyśmy tylko Pekharta nie stracili, bo będzie tragedia. Napewno jakiś turecki, czy grecki klub wyłoży parę mln E i będzie problem.
2.Wszołka trzeba zatrzymać za wszelką cenę.
3. Wprowadzać młodych.

odpowiedz
olew - 06.05.2021 / 18:16, *.vectranet.pl

Tu chyba ludzie nie wiedzą , że LEGIA zdobyła mistrzostwo Polski ! lejąc wszystkich aspirantów dotkliwie. LEGIA to POTĘGA ! Redakcja powinna każdy wpis zaczynać frazą : "młodym internautom przypominamy , że Legia znowu zdobyła mistrzostwo Polski i zmiażdżyła konkurencję ."

odpowiedz
grzesiek - 06.05.2021 / 09:57, *.centertel.pl

Te poznanski chorzysto najpierw moze zagraj w tych pucharach a dopiero pozniej gadaj o pokazywaniu Legii w Europie. Widzialem jeden mecz sezonu pod twoja batutą i nie zachecila gra Legii do dalszego ogladania wiec co ty chcesz pokazywac Europie? Moze Fc Europie

odpowiedz
Do grzesia gimbazy. - 06.05.2021 / 14:50, *.centertel.pl

@grzesiek: czytaj ze zrozumieniem.

odpowiedz
grzesiek - 06.05.2021 / 23:47, *.centertel.pl

@Do grzesia gimbazy.: Ja wlasnie czytam ze zrozumieniem . michniewicz lepiej niech zamknie morde odnosnie pucharow bo wszyscy wiemy jak koncza sie puchary dla polskich druzyn ostatnio. Wiec zamiast gadac niech pokaza na boisku co potrafia. Wsrod ttenerow i dzialaczy wgl powinni sie wstydzic uzywac slowa puchary. Chyba ze tobie nie jwst wstyd jak odpadamy np z fc dudelange. Moze ty razem z cesiem wspominasz wtedy jaj zaglebie triumfowalo na L3 albo lech

odpowiedz
Krzeszczu - 07.05.2021 / 10:46, *.tele2.se

@grzesiek: zeby cos pokazac na boisku to trzeba najpierw solidnie i madrze trenowac. I to bynajmniej nie w galeriach. Grasz tak jak trenujesz, taka madra mysl uzywana przez powaznych sportowcow. Wiec Michnikowe puchary skoncza sie na przyslowiowym siatkarskim one, two, barbeque! ;-)

odpowiedz
JACUNHO - 05.05.2021 / 22:47, *.kampinostelco.pl

Biednego wiatr w oczy. Niestety Real poległ i musimy czekać na wygraną City w finale

odpowiedz
PLBBOY - 05.05.2021 / 21:21, *.amazonaws.com

Czytam komentarze i zaczynam rozumieć na czym polega wasz problem. Najzwyczajniej jesteście ludźmi, którzy niewiele widzieli, nie znacie świata i dlatego go nie rozumiecie.

odpowiedz
123 - 05.05.2021 / 21:10, *.chello.pl

Wsiadzcie w klubowy autobus i wycieczka do Portugalii i z powrotem :)
POkazemy sie jak sie patrzy :)

odpowiedz
Korda - 05.05.2021 / 21:00, *.centertel.pl

Szkoda ze w lidze wyniki są lekko mówiąc średnie. A z czym panie Czesiu do Europy:-):-).

odpowiedz
PLBBOY - 05.05.2021 / 21:05, *.amazonaws.com

@Korda: dlaczego uważasz, że w lidze wyniki są średnie?

odpowiedz
Darek - 05.05.2021 / 19:32, *.t-ipconnect.de

Obecny sezon oceniam słabo.
Przegrany superpuchar Polski.
Bach ,bach,bach Karabach i słynna taktyka czesia na ten mecz.
Przegrany puchar Polski.
Wygrane mistrzostwo Polski.Z Vukoviciem też byśmy to mistrzostwo zdobyli.
Zobaczymy co czesio osiagnie w przyszłym sezonie.Czy awansuje do europejskich pucharów? Jeżeli to zrobi to jak poradzi sobie z grą w europie i w dupoklasie jednocześnie?
Dla wielu z nas już zawsze będzie chórzystą i tylko awans do europejskich pucharów i potrójna korona na naszym podwórku sprawi,że część z nas polubi go trochę bardziej niż jest to teraz.
Jak na razie to czesio wiecej przegrał niż wygrał ale nadchodząca piłkarska jesień zweryfikuje jego umiejetnosci.
Oczywiście życzę mu jak najlepiej bo wartością najważniejszą jest Legia i jej sukcesy a nie to czy obecny trener to chórzysta czy nie.Jeżeli czesio zawiedzie to sam miłościwie nam panujący Dariusz zasadzi mu kopa w tyłek tak jak to zrobił już z nie jednym trenerem.

odpowiedz
JACUNHO - 05.05.2021 / 19:07, *.kampinostelco.pl

To co? Komu dzisiaj kibicujemy? Jeśli Real awansuje do finału, to mamy pewne roztawienie w II rundzie kwalifikacji LM, o ile oczywiście się w niej znajdziemy

odpowiedz
miet - 05.05.2021 / 19:01, *.wananchi.com

no pokazesz... w pierwszej rundzie i do domu...

odpowiedz
LSANMBRD - 05.05.2021 / 18:37, *.centertel.pl

Są uczynki za które nie ma przebaczenia takie jak np. składanie zeznań obciążających innych a w sytucji Michniewicza obrażanie Legii też jest nie do wybaczenia bo nigdy za nie nie przeprosił bo szczerze on je po prostu wykonywał. I tak było w każdym klubie. Legii nienawidził zawsze a teraz jest przebierańcem za niemałe pieniądze. Jeśli frajer zostanie Mistrzem Świata to i tak zawsze będzie frajerem. Czas Michniewicza w Legii musi jak najszybciej się skończyć bo to jest hańba dla Naszej historii i barw że trener który Legii nienawidzi i jej ubliżał tu pracuje. Trochę szacunku dla siebie nie zaszkodzi a będzie to dobra nauczka na przyszłość dla słowików chcących ubliżać Legii. Michniewicz wracaj do siebie. Warszawa Cię nie chce!

odpowiedz
HAHAHA... - 05.05.2021 / 21:08, *.amazonaws.com

@LSANMBRD: HAHAHA HAHAHA HAHAHA!!!

odpowiedz
Legia - 06.05.2021 / 10:38, *.stansat.pl

@LSANMBRD: P O P I E R A M !!! wracamy na stadion na ostatni mecz z Podbeskidziem a więc powitajmy chórzystę odpowiednio niech usłyszy że szanują go tak jak on szanował/szunuje Legię....śpiewał w szatni a My zaśpiewamy na trybunach.....MOCNO LEGIA !!!

odpowiedz
deska - 05.05.2021 / 14:00, *.vectranet.pl

Prośba dajcie spokój Cześkowi.Odkupił swoje ewentualne winy,wygrał mistrza i naprawdę poukładał tą drużynę.Teraz przynajmniej widzę jak współpracują ze sobą poszczególne formacje i Legia ma swój styl.To co było to przeszłość.Trzeba patrzeć do przodu.Facet podobno dosłownie mieszka w pracy i oddaje praktycznie całe swoje życie klubowi.Co jak co ale takiego pracusia dawno tu nie było.Uważam,że trzeba to docenić

odpowiedz
L - 05.05.2021 / 14:09, *.tpnet.pl

@deska: Odpadł w słabym stylu z Pucharu Polski i mnie to na przykład boli. Jeśli nie awansuje do pucharów to na prawdę nie ma się czym podniecać...

odpowiedz
Jimmy L - 05.05.2021 / 13:04, *.d1-online.com

Jeśli mu się uda to mam nadzieję że każdy malkontent który tutaj się pruje to odszczeka to tutaj na tym forum.

odpowiedz
Pawel - 05.05.2021 / 13:20, *.net.pl

@Jimmy L: nigdy nie bede tolerowal osob zamieszanych w korupcje a tym bardziej w Legii Warszawa. Tacy powinni byc dozywotnio zdyskwalifikowani, bo nie powinno byc dla nich miejsca w pilce. Wiec prosze nie wypowiadaj sie np. za mnie. Dzieki!

odpowiedz
L - 05.05.2021 / 14:07, *.tpnet.pl

@Pawel: To co powiesz o drużynie Legii z lat 90 i wczesnych 2000? Udajesz że to się u nas wtedy nie działo (w sensie korupcja i ustawianie meczów) czy po prostu jesteś naiwny i wierzysz tylko w to co zostało udowodnione przez sąd? A może powtarzasz jak głupi to co mówią niektórzy?

odpowiedz
Pawel - 05.05.2021 / 14:17, *.net.pl

@L: nie pochwalam zadnej korupcji wiec i tej z lat 90tych.

odpowiedz
pamietliwy - 05.05.2021 / 12:37, *.comcast.net

Przyszedles do Legii i od razu sie skompromitowales:
1. w meczu z Qarabachem.
Valencia, Lopes i Kapustka zaczynaja grac, (ktorzy sa bez formy , dluugo nie nie grali i po kontuzjach)
a nasi najlepsi Wszolek, Karbo i Luki na lawce.
2. przez twoje glupie wypowiedzi nie zagral Pethart z Lechem
3. puchar Polski z Piastem, zdjales Wszolka, jednego z lepszych zawodnikow, a wstawiles Rusyna
i porazka
4. zenada jak postapiles z Wszolkiem
5. oslabiasz Legie jak twe konflikty z Bortnikiem czy Mucha

odpowiedz
c u L t - 05.05.2021 / 12:13, *.amazonaws.com

Czesiu jak zaczniesz choć truchtać z piłkarzami co dziennie, choć jedno kółko dookoła ośrodka ,przed trendingami 5 dni w tyg.2 dni wolnego to jestem z tobà✨⚽️✨

odpowiedz
Keymil - 05.05.2021 / 11:27, *.centertel.pl

Wiadomo coś kiedy będzie możliwość kupienia biletu na mecz z podbeskidziem ?

odpowiedz
KO - 05.05.2021 / 12:30, *.177.226

@Keymil: Nie nastawiałbym się, karnetowicze mają pierwszeństwo wejścia, zatem jeśli w ogóle wejdzie pula biletów do sprzedaży to znikoma.

odpowiedz
Krzeszczu - 05.05.2021 / 11:19, *.bredband2.com

-"Ja jestem tu po to, by pomóc zawodnikom jak najlepiej grać i sprawić, by byli zadowoleni."
Dlatego Michcnik daje im kazdego tygodnia 3 dni wolnego

-"Chciałbym zostać zapamiętany jako trener"
Dlatego 3 dni w galeriach a na treningach lekki truchcik i siatkonoga.

-"Zamierzam pomagać drużynie i piłkarzom w rozwoju."
Najlepiej dniami wolnymi na wizyty w galeriach, a na treningach nie bede ich przemeczal, lekki truchcik, dziadek, siatkonoga.

-"Chcę, by w klubie wszyscy widzieli i wiedzieli, że ta moja robota ma sens"
W klubie nie wiem, ale w galeriach napewno widza ze ta robota ma sens.

-"chciałbym pracować w Legii jak najdłużej."
dajesz wiecznie wolne, treningi na odpyeerdol, zero wymagan, zero ambicji, pilkarze maja ciagle zero stresu i presji a te 2-3 treningi w tygodniu to tylko poknik, wiec spoko, bedziesz tu na lata.

odpowiedz
MAG - 05.05.2021 / 11:30, *.axadirect.pl

@Krzeszczu: Ależ z Ciebie specjalista. SZACUN KRETYNIE

odpowiedz
grzesiek - 05.05.2021 / 11:45, *.centertel.pl

@Krzeszczu: nie wiem czy tak faktycznie jest, ale pewnie masz racje. Vuko to był Pan Trener przy tym poznanskim slowiku

odpowiedz
Matt - 06.05.2021 / 15:19, *.tpnet.pl

@grzesiek: Vuko i Magiera za wcześnie objęli Legię. Uważam, że głupsi od pozostałych nie są. Mieli wręcz bardzo dobre okresy. Jako początkujący popełnili pewnie kilka głupich błędów i całość potoczyła się w złym kierunku.

odpowiedz
Krzeszczu - 05.05.2021 / 11:12, *.bredband2.com

A moze najwyzsza pora zeby zaczac trenowac jak na zawodowych i (mam nadzieje) ambitnych sportowcow przystalo?
Tydzien w tydzien (a tydzien ma 7 dni) 3 dni wolnego, lekki truchcik i odpyeerdalanie siatkonogi. I tym chcesz panie Michnik pokazac Legie w Europie?
Zacytuje lekko zmodyfikowanego Ferdka Kiepskiego, ktory swietnie pod kazdym wzgledem, nawet wizualnym do pana pasuje: Transfery to kazden by chcial tylko robic nima komu!

odpowiedz
Felek - 05.05.2021 / 14:27, *.plus.pl

@Krzeszczu: Zanim zaczniesz kogoś krytykować to naucz się jego nazwiska. W Legii nie ma trenera Michnika.

odpowiedz
Krzeszczu - 05.05.2021 / 15:49, *.bredband2.com

@Felek: Jest, a ja dawno o tym pisalem. A teraz tylko dla ciebie zacytuje mojego wspanialego przyjaciela z Australii: odpyeerdolsie.

odpowiedz
olew - 05.05.2021 / 11:09, *.vectranet.pl

Kibole wkurzeni mistrzostwem i nienawidzący trenera, który to zrobił, to się dzieje !

odpowiedz
Czesław jak ty mi zaimponowałes w tej chwili - 05.05.2021 / 11:03, *.plus.pl

Czy ty naprawdę wierzysz w to co mówisz?? Czy tylko klepiesz formułki do wywiadu jak PAD??

odpowiedz
Warrior - 05.05.2021 / 11:08, *.plus.pl

@Czesław jak ty mi zaimponowałes w tej chwili: Czesiu gada jakby był za ostrym cieniem mgly

odpowiedz
Mioduski będzie zadowolony - 05.05.2021 / 10:40, *.plus.pl

Michniewicz i kucharski .. cóż są młotki i są gwoździe :)

odpowiedz
Mariano - 05.05.2021 / 10:29, *.lukman.pl

trzymamy kciuki! nie przeszkadzać, nie hejtować! wspierać Legię!

odpowiedz
cieciu - 05.05.2021 / 10:29, *.mm.pl

Trenerze ale mógłby Pan się zdobyć na odwagę cywilną i wyjaśnić temat z kibicami. Kiedyś śp. Rocki podszedł do kibiców, pogadał, przeprosił za głupie zachowanie i było git. Takie teksty, że jedni mogą mnie lubić a inni nie, to trochę uciekanie od tematu.

odpowiedz
Matigol - 05.05.2021 / 18:24, *.orange.pl

@cieciu: Ś.P. "Rocky" miał jaja. A słowik ich nie ma - za to rozbudowane do niewyobrażalnej wielkości EGO. Byłe pyry tak mają - via zachowanie Kaczorowskiego.
A nawiązując do głównego tematu : Niestety takie mamy szasne na grupe LE ( o LM nawet nie ma co wspominać ) jak na transfer Piszczka lub Bogusza. Nasz złotousty trenejro pokazuje dobry PR, mowy uczył się pewnie u samego Loczka. Ja tego nie łykam, już w przeszłości dałem się pare razy nabrać na takie słodkie pie....enie i jak zwykle g...z tego potem było. Skończy się co najwyżej na Conference League ( czy jak to się tam nazywa ) i "finał w ustach".

odpowiedz
Felek - 05.05.2021 / 10:14, *.netfala.pl

Liczymy na dobry występ Legii w Europie. Powodzenia Trenerze!

odpowiedz
Maniek - 05.05.2021 / 09:56, *.centertel.pl

Pan chce pokazać Legię w Europie a my chcemy ją właśnie tam oglądać. Trzymam kciuki że, tym razem zagościmy tam na dłużej.

odpowiedz
j - 05.05.2021 / 09:37, *.chello.pl

"(...) mądrym sposobem trzeba wzmocnić drużynę (...)"

Mądrym, czyli tanim, a najlepiej za darmo. Wiem, że po latach zostaną zapamiętane wyniki, ale według mnie Legia zdobyła mistrzostwo w słabym stylu. Bilans punktowy to efekt słabej ligi, którą Legia zdominowała. Potrzebne są poważne wzmocnienia, jeśli ten klub ma jakieś pucharowe ambicje.

odpowiedz
:) - 05.05.2021 / 10:54, *.plus.pl

@j: W efektownym stylu mistrzostwo? Czesio masz poczucie humoru ja widziałem tylko dwa efektowne mecze 4:2 z Pogonią i 4:0 z zaglebiem i może rakow 2:0 ale nawet nie całe tylko do pewnego momentu.Chyba że wg trenera efektowne były 2:3 z Mielcem 0:1 z Bielskiem czy męczarnie w Zabrzu Wrocławiu Poznaniu czy z Wisłą na jesieni. Nie oszukujemy się kto był naszym rywalem w walce o tytuł rakow? Pogoń? Inni byli słabi to i nam było łatwiej ale że od razu efektownie???heh

odpowiedz
Wieczny fan Mioduskiego - 05.05.2021 / 10:59, *.plus.pl

@:): CM widzi wszystko lepiej ale efektownie to akurat zagraliśmy z Małeckim na ławce w Gliwicach gdzie można było wygrać sporo wyżej i kontrola meczu przez większość czasu gry była.

odpowiedz
k(L)eo - 05.05.2021 / 09:25, *.t-mobile.pl

Trzymamy kciuki za Pana Trenerze! I za Prezia też i jego plan wzmocnienia Legii w tym okienku

odpowiedz