fot. Fumen / Legionisci.com

Uroczysty trening Legia Soccer Schools przy Ł3

Fumen, źródło: Legionisci.com

Tydzień po zakończeniu ligowych zmagań stadion przy Łazienkowskiej ponownie tętnił życiem. Tym razem na murawę wybiegły dzieci uczestniczące w projekcie Legia Soccer Schools. Przez cały dzień od samego rana trwały treningi grup młodych adeptów futbolu z całej Polski. Niestety, z powodów związanych z koronawirusem tym razem zabrakło dodatkowych atrakcji w okolicy stadionu oraz na jego promenadzie.

Fotoreportaż z treningu LSS - 27 zdjęć Fumena

Jednak nim maluchy wybiegły na murawę, najpierw czekało ich nie lada przeżycie. Każda z drużyn wchodząc na murawę, stawała na specjalnym na podium, żeby uwiecznić ten dzień zdjęciem z pucharem za zdobycie mistrzostwa Polski przez zespół Legii Warszawa. Gdy przyszedł czas na główną część, zgodnie z tradycją trenerzy wyprowadzali swych podopiecznych na boisko, a z głośników niósł się utwór "Sen o Warszawie" Czesława Niemena.

Każda z ekip miała przydzielony swój sektor boiska, na których trenerzy prowadzili zajęcia. Schemat był dobrze znany z tego, z czym dzieciaki mają do czynienia co tydzień w swoich ośrodkach. Najpierw chwila rozgrzewki, a następnie przejście do zajęć typowo piłkarskich. Zwykła zabawa w berka, pojedynki czy zadania sprawnościowe maluchy wykonywały z pełnym zaangażowaniem i jednocześnie uśmiechem na twarzach. Całość zwieńczona była tradycyjnym meczem, który trwał kilka minut. Oczywiście ta ostatnia część treningu wzbudzała największe emocje wśród rodziców, przyjaciół oraz znajomych. Skandowanie imion i radość po strzelonych bramkach przeplatały się ze sobą.

Brak dodatkowych atrakcji dookoła stadionu sprawiły, że dzieci wraz z opiekunami szybko opuszczały trybuny stadionu przy Łazienkowskiej. Część z nich udała się do klubowego sklepu, gdzie można było sobie zrobić zdjęcie z postacią Artura Boruca czy Bartosza Kapustki oraz skorzystać ze specjalnej zniżki obowiązującej tego dnia.

Do końca czerwca pozostało jeszcze kilka treningów w ramach Legia Soccer Schools. A po wakacyjnej przerwie maluchy prawdopodobnie ponownie wybiegną na murawę przy Łazienkowskiej. Tym razem na otwarcie kolejnego sezonu LSS.

Fotoreportaż z treningu LSS - 27 zdjęć Fumena

fot. Fumen / Legionisci.com
fot. Fumen / Legionisci.com
fot. Fumen / Legionisci.com
fot. Fumen / Legionisci.com

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (5)

+dodaj komentarz
Piotr - 24.05.2021 / 15:52, *.tpnet.pl

Będzie więcej zdjęć?

odpowiedz
Pacz - 23.05.2021 / 21:52, *.t-mobile.pl

Marzeniem wszystkich dzieci i dopełnieniem ich radości byłoby wybudowanie boisk treningowych pod stadionem, od strony ul. Czerniakowskiej. Kiedy powstaną te zapowiadane od wielu lat boiska?

odpowiedz
Daszka - 24.05.2021 / 00:32, *.chello.pl

@Pacz: one prawdopodobnie powstaną dopiero wówczas, gdy "sekcja strzelecka" wymiota doszczętnie i nieodwracalnie wszystkie swoje strzały. Oczywiście, ostatecznym zwieńczeniem jej historycznych wynosin z tego miejsca będzie konieczność przelania na jej konto satysfakcjonującej kwoty pieniężnej. Ten, kto tego dokona stanie się autentycznym logistycznym zwycięzcą tej wieloletniej przepychanki o tzw. schedę boiskową. Pozostaje trzymać kciuki za...Główną Księgową Legii. Nie inaczej.

odpowiedz
Pacz - 24.05.2021 / 16:56, *.t-mobile.pl

@Daszka: Najśmieszniejsze jest to, że w planach jest nowy budynek strzelnicy w tym miejscu (wzdłuż ulicy, a nie w poprzek jak jest teraz). Niestety Sekcja Strzelecka chce, by Miasto zwolniło ją z opłat za użytkowanie terenu aż na 30 lat, na co władze Warszawy nie chcą się zgodzić. Sprawa trafiła więc do sądu i może okazać się, że strzelnica będzie zwyczajnie eksmitowana, bez możliwości wybudowania nowego budynku. Tak czy inaczej na ciągłym braku boisk treningowych cierpią dzieci i młodzież.

odpowiedz
c u L t - 25.05.2021 / 02:50, *.amazonaws.com

@Pacz: A kibice Legii powinni zbierać podpisy pod petycjâ do Rady Miasta o budowe boisk dla dzieci i młodzieży Warszawy ✨⚽️✨

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.