fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Ranking FIFA: Polska na 21. miejscu

źródło: 90minut.pl

Reprezentacja Polski zajmuje 21. miejsce w najnowszym rankingu Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej. W porównaniu z poprzednim notowaniem Polacy utrzymali swoją pozycję. Prowadzi Belgia przed Francją i Brazylią. Następny ranking ukaże się 12 sierpnia.

Ranking FIFA z 27 maja:

1. Belgia 1783
2. Francja 1757
3. Brazylia 1743
4. Anglia 1687***
5. Portugalia 1666
6. Hiszpania 1648**
7. Włochy 1642
8. Argentyna 1642
9. Urugwaj 1639
10. Dania 1632
(...)
18. Szwecja 1570**
(...)
21. Polska 1550
(...)
36. Słowacja 1475**
37. Węgry 1469***
38. Rosja 1463*
(...)
52. Islandia 1416*
(...)
66. Albania 1362***
(...)
158. Andora 1035***
(...)
210. San Marino 805***

* - rywale Polski w czerwcowych meczach towarzyskich
** - rywale Polski w fazie grupowej mistrzostw Europy 2020
*** - rywale Polski w eliminacjach mistrzostw świata 2022


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (21)

+dodaj komentarz
:) - 27.05.2021 / 16:44, *.chello.pl

a ja sie ciesze ze beda mistrzostwa europy, oczy beda odpoczywac ogladajac mecze

odpowiedz
Hautausmaa - 27.05.2021 / 15:32, *.tpnet.pl

Jakby powołali Grosickiego, to byśmy byli automatycznie na 14.

odpowiedz
Krzeszczu - 27.05.2021 / 14:45, *.bredband2.com

A na zgrupowaniu kadry cyrk i przedszkole. Ta kadra pod wodzem Sousy i cale to podejscie do przygotowan na wielka impreze jest gööwno warte. Ta kadra nie ma czego tam szukac. Moze jeszcze ze starymi slowakami cos ugraja. Moze. Ale i tak bedzie to wszystko wedle tradycji, mecz otwarcia, o wszystko i o honor. Wpeeezdu z takimi przygotowaniami i takim podejsciem.

odpowiedz
SEBO(L) - 27.05.2021 / 15:09, *.chello.pl

@Krzeszczu: ci Słowacy mogą jeszcze zdziwić niektórych polskich optymistów. Polacy wyjdą (miejmy nadzieję) z nastawieniem, że muszą wygrać, może nawet ruszą do przodu, a tu "pyk" -sztuka po kontrze,i kupa w spodenkach. Chociaż... czemu po kontrze? Przy takich artystach w obronie, to i z byle akcji mogą strzelić. A nasi w tym pomóc.

odpowiedz
Krzeszczu - 27.05.2021 / 15:16, *.bredband2.com

@SEBO(L): Twoj scenariusz jest bardzo prawdopodobny. Niedawno temu, raptem kilka lat, byly rozgrywane ME mlodych (chyba u-21) w Polsce. Kadra pod wodza Durnia, nie, sorry, Dorny, byla ogromnie pewna siebie. Pomijam juz ze przygotowania (co pozniej wyszlo na jaw) byly podobne do burdelu jaki teraz odstawia Sos, sorry, Sous(a) i PZPN. I pamietam tez ze i wtedy mieli pogonic slowakow. A ci naz rozklepali az milo.
Po tym co wyczytalem/zobaczylem o zgrupowaniu repry nie robie sobie juz zadnych zludzen. Przynajmniej czlowiek sie nie rozczaruje. Bedzie nowy jewrowpyeerdol i kadrowicze szybciutko wroca anal-lizujac i wyciagajac wnioski. Szkoda mi tylko Lewandowskiego i Klicha...

odpowiedz
$%$ - 27.05.2021 / 15:25, *.tpnet.pl

@Krzeszczu: A mógłbys konkretniej? Co takiego się tam dzieje że nazwyasz to cyrkiem? Pytam poważnie bo może o czymś nie wiem.

odpowiedz
Krzeszczu - 27.05.2021 / 15:49, *.bredband2.com

@$%$: wiesz, moim skromnym zdaniem (i z wlasnego doswiadczenia) przygotowanie do wielkiego turniju powinno byc, wlasnie, przygotowaniem. Pelna koncentracja. Na grze wlasnej, na taktyce, i na najblizszych przeciwnikach. A na zgrupowaniu Sosa pelny cyrk. Zjezdzaja sie nie tylko pilkarze ale zony, dziewczyny, kochanki, nawet znajomi i przyjaciele. Kuzwa brakuje tylko psow i kotow. cyt: "Od wtorku do hotelu Remes zaczynają się zjeżdżać żony, dziewczyny i rodziny piłkarzy."
Malo tego, sztab szkoleniowy/PZPN organizuje tym ludziom atrakcje zeby sie nie nudzili. Czujesz czacze!?!?! Dorosli ludzie, zjezdzaja sie z wlasnej woli (tam gdzie ich nie potrzebuja) i jeszcze ktos inny ma ich trzymac za raczke i cos organizowac zeby sie nie nudzili! Normalnie przedszkole. Przedszkole i burdel a nie zgrupowanie przed wielka impreza. cyt: "Sztab kadry w tym czasie organizuje różne atrakcje, aby bliscy zawodników nie nudzili się w czasie, kiedy będą odbywać się treningi."

Wpeezdu z takim podejsciem, i im szybciej na tym Euro dostana wpyeeerdol, tym lepiej. Jako byly sportowiec i kadrowicz jestem tak totalnie wqrwiony tym calym burdelem ze mam serdecznie dosyc calego tego betonu jakim jest "polska pilka".

https://gol24.pl/reprezentacja-polski-od-srody-wchodzi-na-wyzsze-obroty-dwa-treningi-cwiczenie-taktyki-i-koncert-golec-uorkiestra/ar/c2-15630577

odpowiedz
Krzeszczu - 27.05.2021 / 16:05, *.bredband2.com

@Krzeszczu: Na dodatek kilku "kadrowiczow" jeszcze nie dojechalo. Ktory to juz dzien zgrupowania? 3? 4? 5? Co oni niby maja lepszego do robienia? Bo we wczorajszym finale zadnego z nich nie widzialem. A w sobote tez zaden z nich nie zagra? Krychowiak 3 dni sie czlapal, i nie wiem czy sie wkoncu juz doczlapal. Cyrk totalny. Sosowa burleska.

odpowiedz
Stefan - 27.05.2021 / 16:22, *.chello.pl

@Krzeszczu: a jakim to sportem się pan raczył, panie sportowiec?

odpowiedz
$%$ - 27.05.2021 / 16:35, *.tpnet.pl

@Krzeszczu: No faktycznie wydaje się to dziwne ale ja to juz się przyzwyczaiłem że piłkarze i ich żony to ludzie totalnie odklejeni od rzeczywistości. Znając życie to jest to słynne "budowanie atmosfery w szatni" bo jak kuźwa nie będzie milutko na zgrupowaniu to im sie nie bedzie chciało biegać...Jeśli wyniki będą to wybaczę im te cyrki ;)

odpowiedz
L - 27.05.2021 / 16:47, *.tpnet.pl

@SEBO(L): Z jednej strony masz racje bo wszystko może się wydarzyć ale z drugiej strony Słowacja to reprezentacja która ma największą liczbę piłkarzy z ekstraklasy...

odpowiedz
spasiony - 28.05.2021 / 20:51, *.21.3

@Krzeszczu: dzieki za streszczenie sytuacji ogolnej kolego, ostatnio bylem odciety od netu - i na szczescie nie musialem tego ogladac. Sentyment do reprezentacji to cos, z czego trudno sie wyleczyc. Mi pomogl skutecznie haniebny mecz z Japonia w Rosji. Polecam kazdemu kto chce zakonczyc ten toksyczny kibicowski zwiazek:)

odpowiedz
Krzeszczu - 28.05.2021 / 21:17, *.bredband2.com

@spasiony: ten "legendarny" juz niski pressing Na-walki. Cytujac pana Jerza z Potoku: Serdecznosci.

odpowiedz
Krzeszczu - 27.05.2021 / 14:45, *.bredband2.com

A na zgrupowaniu kadry cyrk i przedszkole. Ta kadra pod wodzem Sousy i cale to podejscie do przygotowan na wielka impreze jest gööwno warte. Ta kadra nie ma czego tam szukac. Moze jeszcze ze starymi slowakami cos ugraja. Moze. Ale i tak bedzie to wszystko wedle tradycji, mecz otwarcia, o wszystko i o honor. Wpeeezdu z takimi przygotowaniami i takim podejsciem.

odpowiedz
Wariat - 27.05.2021 / 14:23, *.chello.pl

Co ta Belgia tam robi, przecież już lata temu tłukliśmy lokeren i charleroi???!!!

odpowiedz
kkaleg - 28.05.2021 / 15:10, *.com.pl

@Wariat: debil

odpowiedz
Rio - 27.05.2021 / 12:47, *.t-mobile.pl

Belgia na pierwszym miejscu, przecież to śmieszne.

odpowiedz
pozdrowieniec - 27.05.2021 / 11:31, *.t-mobile.pl

Najdziwniejsze jest to, że Belgia zdobyła tylko raz brązowy medal na MŚ, a jest na pierwszym miejscu.
PS: Podobno nie wszyscy w kadrze chcieli się szczepić...

odpowiedz
L - 27.05.2021 / 14:01, *.tpnet.pl

@pozdrowieniec: Zamiast się dziwić sprawdź sobie za co przyznaje się punkty w tym rankingu, następnie sprawdź ostatnie wyniki Belgii i już to wielkie zdziwienie ci minie. Pozdro (L)

odpowiedz