W styczniu legioniści bezbramkowo zremisowali z Krasnodarem - fot. Hagi / Legionisci.com
REKLAMA

Trzy sparingi Legii w Leogangu

Maciej Frydrych, źródło: Legionisci.com

Legioniści podczas zgrupowania w austriackim Leogangu rozegrają trzy sparingi. Póki co poznaliśmy dwóch rywali warszawiaków, o trzecim dowiemy się w późniejszym terminie.

W Austrii Legia zmierzy się z azerskim Neftci Baku oraz rosyjskim FK Krasnodarem. Pierwszy z naszych przeciwników to aktualny mistrz Azerbejdżanu oraz najbardziej utytułowany klub w tym kraju. Neftci zgromadziło dotychczas dziesięć mistrzostw Azerbejdżanu oraz siedem pucharów.

Z drugim zespołem "Wojskowi" rywalizowali w styczniu podczas zgrupowaniu w Dubaju. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Rosyjski klub rywalizował w Lidze Mistrzów podczas ostatniej edycji. Ostatecznie zajął trzecie miejsce w grupie, jednak dodajmy że o awans walczyli z Chelsea Londyn, Sewillą i Rennes. Trzecia lokata pozwoliła im grać w Lidze Europy, jednak w dwumeczu przegrali z Dinamem Zagrzeb. Obszerny artykuł o tym rywalu pojawił się już na naszym portalu tutaj.

Plan przygotowań Legii:

7.06. - rozpoczęcie treningów
16.06. - wylot na zgrupowanie w Austrii
17.06. - sparing - rywal do potwierdzenia
20.06. - sparing z azerskim Neftçı Baku
23.06. - sparing z rosyjskim FK Krasnodar
24.06. - koniec zgrupowania, powrót do Warszawy
30.06. - sparing z Lechią Gdańsk (Urszulin albo Warszawa)
3.07. - sparing z Wisłą Płock (Urszulin)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (29)

+dodaj komentarz
? - 01.06.2021 / 08:47, *.elartnet.pl

Ten Gang Leona to jakaś nowa grupa?

odpowiedz
(L) uz - 01.06.2021 / 00:13, *.inetia.pl

No ci dwaj sparingpartnerzy solidni. Dobrze, nawet jeśli sprowadzą nas do gleby, może to spowoduje ruszenie d.py Radka na szybkie dopięcia solidnych wzmocnień. Oby.

odpowiedz
B72 - 30.05.2021 / 23:14, *.virginm.net

Bardzo dobrze dobrani rywale .

odpowiedz
tro(L)o - 30.05.2021 / 04:59, *.tpnet.pl

Odpukać znając fart Legii, w I rundzie el. LM wylosujemy jakiegoś mistrza Antarktydy np. FC Eskimos na stadionie z iglo ;)

odpowiedz
Jasio - 29.05.2021 / 23:18, *.icpnet.pl

Czemu gramy w Urszulinie a nie w Ksiazenicach?

odpowiedz
Wymiatacz1916 - 30.05.2021 / 08:54, *.vectranet.pl

@Jasio: blednie napisali. Urszulin to sąsiednia wioska.

odpowiedz
Rysio - 31.05.2021 / 09:33, *.plus.pl

@Jasio: Bo w Urszulinie chrząszcz brzmi w trzcinie:)

odpowiedz
anono - 29.05.2021 / 22:18, *.vectranet.pl

pacze w tv, a tam Kante w finale LM , ładnie koleś awansował , dopiero co w L, a teraz już w finale LM!!!

odpowiedz
(L) uz - 31.05.2021 / 23:58, *.inetia.pl

@anono: Chyba że pacze.

odpowiedz
irokez - 02.06.2021 / 12:49, *.plus.pl

@anono: pacze a tu apacze

odpowiedz
Leśny Dziadek - 29.05.2021 / 22:13, *.centertel.pl

Oglądam finał LM. I tak się rozmarzylem.... Kisiel do Kapustki, ten dograł do Rosołka, który zasadził soczystego ogórka między nogami bramkarza Chelsea...Gooooool I Puchar LM jest nasz...

odpowiedz
Rdzenny - 30.05.2021 / 21:21, *.plus.pl

@Leśny Dziadek: to bedzie liga mistrzow oldbojow za 25 lat ?

odpowiedz
Wolfik - 29.05.2021 / 21:56, *.mm.pl

Legia dotychczas rzadko rozgrywała sparingi z polskimi zespołami. Ciekawe czy przypadek, czy zmiana trendu.

odpowiedz
Czwarty Pasek Na Dresie - 01.06.2021 / 12:54, *.chello.pl

@Wolfik: wisła płock i lechia to ograne europejskie potentaty.

odpowiedz
Karo(L) 1981 - 29.05.2021 / 20:09, *.play-internet.pl

A kiedy jakieś transfery, bo zgrupowanie zbliża się wielkimi krokami?? Wiadomo co z tym Azerem?? Czy nie dla nas??

odpowiedz
c u L t - 30.05.2021 / 00:38, *.102.98

@Karo(L) 1981: Puki Kucharski antydyrektor bédzie to średnia Legia nic wiécej...

odpowiedz
Karo(L) 1981 - 30.05.2021 / 13:08, *.chello.pl

@c u L t: coś w tym jest, ale człowiek co okienko się łudzi, że może się zmieni na lepsze

odpowiedz
Pab(L)o - 29.05.2021 / 19:55, *.t-mobile.pl

A tak z innej beczki , wiadomo coś o transferach? Niby najlepsze lubią ciszę, także na to wygląda że będą same hity...

odpowiedz
Leśny Dziadek - 29.05.2021 / 22:16, *.centertel.pl

@Pab(L)o: W ,,Dniu Świra,, Marek czytał ,,Stepy Akermańskie,,. ,,I w tej ciszy...,, I ktoś puścił bąka...Oby tak się nie stało z transferami, które lubią ciszę...

odpowiedz
Autor - 30.05.2021 / 00:08, *.232.109

@Pab(L)o: transfery lubią cisze... Mioduski też

odpowiedz
Piotr Niedek - 29.05.2021 / 19:20, *.t-mobile.pl

No to po pucharach. Jeśli w zeszłym roku nie daliśmy rady Karabachowi to z Neftczi tym bardziej nie mamy szans. Przypominam, że z Karbachem dostaliśmy 0-3, a Neftci to drużyna silniejsza, bo zdobyli mistrzostwo Azerbejczanu więc są lepsi od nich. Nawet jak jakimś cudem przejdziemy to z Krasnodrem już na pewno odpadniemy, bo to uczestnik Ligi Mistrzów, a nam do niej daleko. Liga rosyjska to top 8 w Europie więc każdy z tej ligi leje polskie kluby jak chce. Zostanie nam liga Konferencji pod warunkiem, że nie trafimy na Dudlange lub Omonię w eliminacjach.

odpowiedz
Jakub - 29.05.2021 / 20:02, *.t-mobile.pl

@Piotr Niedek: przeczytaj jeszcze raz ten artykuł. Typie jakie puchary?

odpowiedz
JACUNHO - 29.05.2021 / 21:26, *.centertel.pl

@Piotr Niedek:
Nie pieprz pieprzu, a on dalej pieprzy
Człowieku, to są zaplanowane sparingi
O czym Ty piszesz!?

odpowiedz
tro(L)o - 30.05.2021 / 05:08, *.tpnet.pl

@Piotr Niedek: https://m.youtube.com/watch?v=BjgJUAhaKuU damy radę :D :D

odpowiedz
Nieda,NieWyda - 30.05.2021 / 07:10, *.chello.pl

@Piotr Niedek: tylko że to są sparingi a nie mecze w pucharach, zmień dilera

odpowiedz
lskdaj - 29.05.2021 / 18:22, *.chello.pl

Ja pierdzielę kto poleca w ostatnich latach tych sparingpartnerów że trafiają się tylko tacy z "ruskiego" kierunku? wiecznie już teraz będziemy grac z tym Krasnodarem? Nie ma innych klubów np. z UE które chciałyby zagrać z Legią?

odpowiedz
Leśny Dziadek - 29.05.2021 / 18:22, *.orange.pl

Super, będzie okazja przetestować 10 nowych zawodników, którzy trafią przed zgrupowaniem do Legii. Jednak prezes ma łeb jak sklep.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 29.05.2021 / 18:22, *.orange.pl

Super, będzie okazja przetestować 10 nowych zawodników, którzy trafią przed zgrupowaniem do Legii. Jednak prezes ma łeb jak sklep.

odpowiedz
Gucio1313 - 29.05.2021 / 20:21, *.bbox.fr

@Leśny Dziadek: raczej nie będzie kiedy przetestować nowych. Nie zapomnij że Radek robi transfery do klubu dwa dni przed rozpoczęciem rozgrywek.

odpowiedz