Małgorzata Karbownik wicemistrzynią Polski w czwórboju U-19 - fot. pentathlon.org.pl

Czwórbój

Małgorzata Karbownik wicemistrzynią Polski w czwórboju

W Drzonkowie rozegrane zostały finały mistrzostw Polski juniorów (do lat 19) w czwórboju nowoczesnym (bez jazdy konnej). Wicemistrzynią kraju została 16-letnia zawodniczka Legii Warszawa, Małgorzata Karbownik. Legionistka uzyskała trzeci wynik w szermierce (20 wygranych, 229 pkt.), była najlepsza w pływaniu (czas 2:12.66 min.), a w biegu ze strzelaniem uzyskała piąty rezultat (13:51.96 min.).

Piąte miejsce w rywalizacji zajęła również 16-letnia Pola Wolska (piąta w szermierce, trzecia w pływaniu i szósta w laser-run), a 9. Paulina Myrda. Zwyciężyła, podobnie jak przed rokiem Nela Szczur (17 lat) z ZKS-u Drzonków.

W sztafetach mieszanych, legionistki również stanęły na podium - Karbownik w parze z Maciejem Klimkiem (Victoria Radom) byli drudzy, na trzecim miejscu zawody skończyli Pola Wolska z Olafem Paradowskim (UKS G-8 Bielany).