fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Górnik Łęczna awansował do Ekstraklasy

Woytek, źródło: Legionisci.com

Górnik Łęczna awansował do Ekstraklasy. Zespół z Łęcznej wygrał decydujący mecz barażowy z ŁKS-em w Łodzi 1-0 i w przyszłym sezonie będzie występować w najwyższej klasie rozgrywkowej. Wcześniej awans zapewniły sobie Radomiak Radom i Termalica Nieciecza.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (44)

+dodaj komentarz
Matigol - 22.06.2021 / 19:43, *.orange.pl

Z kibicowskiego punktu widzenia byłem (przed finałem baraży) za awansem ŁKS-u aczkolwiek przyznać trzeba uczciwie że Łęczna po prostu na ten awans zasłużyła. Potwierdzam wypowiedzi poprzedników - ten mecz aż miło się oglądało, szczególnie patrząc na zielono-czarnych. A to że w Łęcznej jesteśmy traktowani za każdym razem ( w przeszłości ) naprawdę fajnie ( i to nie tylko w sytuacjach kiedy wpuszczali nas mimo zakazów ale też ogólnie brak obustronnych wrzutów itd ) to powoduje że jeszcze bardziej przychylnie patrzę na ten klub/tę ekipę. A jeśli ktoś porównuje kibicowsko Górnika do Niecieczy to niech lepiej się nie wypowiada bo się kompromituje. I żeby się kiedyś sam na własnej skórze nie przekonał że nie są to leszcze. Dla mnie ekipa z charakterem i zasadami. Ogranicza ich po prostu wielkość miasta ale TYLKO to a nie AŻ to. Graty z okazji awansu i do zobaczenia na kibicowskim szlaku.

odpowiedz
(L) uz - 21.06.2021 / 22:56, *.inetia.pl

Co to właściwie kibica Legii obchodzi jak się nazywa taka czy śmaka dostawa nowych ogórów do eklapy, niezbędnych do dostarczania odpowiedniej liczby punktów potrzebnych Legii do 17-go MP :) . Ważne żeby punkciki dostarczali na czas i na poduszkach.

odpowiedz
Zu(L)us - 21.06.2021 / 21:02, *.centertel.pl

Szkoda ŁKS-u .Ekipa honorowa. A poza tym gnębi ży...ów. Może za rok ? Życzę powrotu .

odpowiedz
Franco - 22.06.2021 / 09:12, *.plus.pl

@Zu(L)us: też hialbym Łks bo łeczna nie wzbudza zadnych emocji.

odpowiedz
ja - 22.06.2021 / 09:31, *.171.7

@Franco: A we mnie wzbudza bardzo pozytywne emocje - mam "koleżankę" z Łęcznej :)

odpowiedz
Young - 22.06.2021 / 13:29, *.com.pl

@Zu(L)us: Ja ełkaesowi życzę ale spadku, chyba ktoś zapomina czyim przydupadsem jest ta ekipa.

odpowiedz
Kibolek - 21.06.2021 / 19:51, *.vodafone-ip.de

Kolejna wieś w ekstraklasie

odpowiedz
Kwik - 22.06.2021 / 22:38, *.centertel.pl

@Kibolek : Czlowiek ze wsi wyjdzie ale wieś z czlowieka nie, co potwierdza twoj wpis. Zreszta z Łecznej jest 15 min do Lublina, wiec zluzuj majty.

odpowiedz
zorientowany - 21.06.2021 / 15:09, *.108.60

Charakterna ekipa

odpowiedz
AD 2020 - 21.06.2021 / 14:44, *.centertel.pl

Wysoki poziom ligi będzie

odpowiedz
Po(L)ubiony - 21.06.2021 / 13:25, *.chello.pl

Łęczna zasłużenie awansowała. ŁKS ma ogromne dziury w ekipie. Ricardinho, słaby w Płocku, wczoraj uciekał od piłki i krył się za obrońcami. Jedyny, z którego może być piłkarz, to Trąbka. A swoją drogą to chichot losu: Rudy, wprowadził baraże miedzy drużynami 3-6, by ułatwić awans Widzewowi, a ten nawet do szóstki się nie załapał.

odpowiedz
lubelak - 21.06.2021 / 13:12, *.nette.pl

Brawo Górnik Łęczna! Oglądałem wczorajszy mecz z ŁKS i były emocje jakich trudno szukać w dupoklasie. Młodzi zawodnicy, ambitni, głodni sukcesu, którym się chciało biegać że aż miło było patrzeć. A do tych wszystkich śmiejących się że Łęczna to wieś to wpierw przypomnijcie sobie nazwę wioski z której przyjechaliście do Warszawy. Nawet w dupoklasie nie gra się za zasługi tylko uzyskane punkty. Jak takie uznane marki jak Chorzów, ŁKS czy GKS nie są w stanie awansować to już ich problem a nie klubu z Łęcznej.

odpowiedz
kuzbus_osajtek - 21.06.2021 / 12:00, *.207.184

ŁKS zaprzepaścił cały dorobek sezonu, nieprawdopodobne...

odpowiedz
Bródno - 21.06.2021 / 12:37, *.play-internet.pl

@kuzbus_osajtek: no i ??

odpowiedz
Young - 21.06.2021 / 11:56, *.centertel.pl

Brawo Górnik. A łks niech ma nadal swoje derby z widzewem, A malkontentom przypominam, że na Legię w Madrycie, czy Barcelonie też mówią, że jest z wioski. Punkt widzenia zależy, od punktu siedzenia. Powtarzam brawo Górnik!

odpowiedz
Remington - 21.06.2021 / 18:00, *.t-mobile.pl

@Young: W Barcelonie mówią że Legia jest z wioski ? WARSZAWA ma 1,8 mln mieszkańców a Barcelona 1,6 mln. Madryt owszem jest większy ok 3 mln ludzi ale nie mamy żadnych powodów do kompleksów. WARSZAWA jest 8 pod względem mieszkańców miastem w UE a np. w USA tylko 4 miasta mają więcej ludnosci od Wawy... więc ich zdanie i punkt widzenia jest tyle warte co.... :)

odpowiedz
oLaf - 21.06.2021 / 19:29, *.vectranet.pl

@Remington: zgoda. Jedynie mały update: w USA/Kanadzie często miasta są bardzo rozległe i np. Missisauga (400 000 osób chyba) jako właściwie/w praktyce dzielnica Toronto jest traktowana jako oddzielne miasto. Stąd takich aglomeracji by się jeszcze parę znalazło, ale ogólnie i tak masz rację : )

Legia King!

A Łęczna - ok, jak byli lepsi to spoko.

odpowiedz
Dyngsior - 21.06.2021 / 11:55, *.hiperz.com

Bardzo dobre informacje, w Łęcznej sporo prolegijnych chłopaków, może jakiś układ by się przydał?

odpowiedz
Ja - 22.06.2021 / 09:33, *.171.7

@Dyngsior: Jestem za ułożeniem się szczególnie z fajnymi laskami stamtąd ;)

odpowiedz
Dziwne - 21.06.2021 / 11:30, *.175.2

To niesamowite, że klub z podlubelskiej wioski regularnie gra w Ekstraklasie, a Motor Lublin od dziesięcioleci utknął w niższych ligach. I nawet "cudotwórca" Leśniodorski wsparty milionami Jakubasa musiał się cieszyć w tym sezonie z 9 miejsca w trzeciej lidze, tuż za rezerwami Śląska Wrocław.

Brawo Leśny!

odpowiedz
Plaskacz - 21.06.2021 / 23:31, *.net.pl

@Dziwne: Bo w Lublinie jest parcie tylko na żużlowy Motor Lublin. No i udało im się zbudować mocną ekipę.

odpowiedz
Kajtek - 21.06.2021 / 11:23, *.orange.pl

Wyżej wejdą z większym hukiem spadną.

odpowiedz
Ładnie - 21.06.2021 / 09:37, *.t-mobile.pl

Kurde szkoda że zamiast zasłużonych klubów jak Ruch Widzew GKS wchodzą takie wynalazki jak Łęczna Radomiak i Termalica

odpowiedz
Felek - 21.06.2021 / 09:56, *.netfala.pl

@Ładnie: Dla kogo zasłużone? Ruch jest zasłużony chyba dla komunistycznego górnictwa, podobnie jak gks, a widzew dla czerwonej łodzi. Więc kogo te kluby obchodzą? Już wolę Górnika.

odpowiedz
ROSOMAK - 21.06.2021 / 12:24, *.chello.pl

@Felek: A Ty kogo obchodzisz inne czasy były wygrały swoje mecze zdobywały mistrzostwa grały wpucharach SZACUNEK dzieciaku się należy

odpowiedz
A żebyś wiedział , że ładnie ! - 21.06.2021 / 19:05, *.tpnet.pl

@Ładnie: Od.....ol się od Radomiaka , gamoniu . Radomiak to nasi bracia .

odpowiedz
Ddw - 21.06.2021 / 19:42, *.t-mobile.pl

@A żebyś wiedział , że ładnie !: chyba Twoi. W Bielsku już braci nie masz???kazali to nie masz. Moi bracia są w Szczecinie. Rodzina na zawsze????

odpowiedz
Kibolek - 21.06.2021 / 19:56, *.vodafone-ip.de

@ROSOMAK : szacunek to należy się dla naszej zgody z Radomia błaźnie. RADOMIAK RADOM BRAWO BRACIA witamy w gownolidze.

odpowiedz
Haha - 21.06.2021 / 20:40, *.chello.pl

Bracia? Chyba Twoi,nie obrażaj mnie swoimi braćmi

odpowiedz
Haha - 21.06.2021 / 20:54, *.t-mobile.pl

@Ddw: brawo????????????????????????Szacunek za te słowa !

odpowiedz
ROSOMAK - 21.06.2021 / 23:34, *.chello.pl

@Kibolek: Twoi nie moi pajacu szanuj ludzi

odpowiedz
Plaskacz - 21.06.2021 / 23:51, *.net.pl

@Felek: Akurat argument nietrafiony bo cały sport nie tylko nożna były w perelu resortowe i branżowe. Każda branża miała swój klub. Kluby wojskowe jak cwkesy, milicyjne jak gwardie, odzieżowe, kolejowe, górnicze itd. Wszystko na wzór sowiecki gdzie istniały różne lokomotivy, dynama i cwkesy także itd.

odpowiedz
Plisken - 22.06.2021 / 02:05, *.tpnet.pl

@Plaskacz: Wszystko na wzór sowiecki ? Serio ? A w Londku to niby nie ma Arsenalu ( Kanonierzy , Zbrojeniówka ) ? Albo u szkopów Bayer Leverkusen ( lekarstwa ?) Więc może jednak było i jest tak od dawna na prawie całym świecie . Jesteśmy CWKS Legia Warszawa i ruskie nie mieli i nie mają tu NIC do rzeczy i nic do Nas . Chcieli mieć , ale nie zdołali . Nie oni nas formowali , nie oni nas zrodzili . 1916 ( L ) .

odpowiedz
ding - 21.06.2021 / 09:13, *.chello.pl

Ale bym sobie obejrzał Radomiaka takiego z Łęczną...

odpowiedz
T75 - 22.06.2021 / 09:34, *.171.7

@ding: :)

odpowiedz
Gienek - 21.06.2021 / 09:10, *.netfala.pl

Gratulacje dla Górnika. Ekipa przyjazna Legii.

odpowiedz
Luk - 21.06.2021 / 08:55, *.centertel.pl

Drużyna z 6 miejsca wchodzi do eklapy

odpowiedz
Pawciu - 21.06.2021 / 07:41, *.net.pl

No i fajnie. Mam do nich jakas sympatie ale to nie Widzew, GKS Katowice czy nawet Stomil

odpowiedz
Kibic - 21.06.2021 / 00:05, *.centertel.pl

Tęsknię za Widzewem, GKS Katowice, Ruchem Chorzów, ŁKS-em i chyba nawet trochę za Polonią... W meczach z nimi zawsze były emocje nawet jak piłkarsko słabo stali. Teraz to jakieś wynalazki się do ekstraklasy dostają i psują widowiska.

odpowiedz
ChLopow - 21.06.2021 / 04:05, *.orange.pl

Nie ma poloni

odpowiedz
FCK - 20.06.2021 / 23:29, *.t-mobile.pl

kur w mor pier, już za dużo tych wiosek w ekstraklasie! Gdzie są duże miasta?!

odpowiedz
Hautausmaa - 20.06.2021 / 23:39, *.chello.pl

@FCK: W Ameryce jest sporo, w Chinach i w Japonii.

odpowiedz
dddd - 21.06.2021 / 08:39, *.51.38

@FCK: nie potrafią zarządzać klubami :)

odpowiedz
Pab(L)o - 20.06.2021 / 22:52, *.t-mobile.pl

Ale jaja...

odpowiedz