Robert Lewandowski - fot. Woytek / Legionisci.com

Euro 2020

Szwecja 3-2 Polska. Biało-Czerwoni odpadli

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

W trzecim grupowym meczu Euro 2020 reprezentacja Polski przegrała 2-3 ze Szwecją i odpadła z mistrzostw Europy.

Spotkanie fatalnie rozpoczęło się dla Polaków, którzy zaraz po pierwszym gwizdku sędziego stracili gola. Błędy w naszej defensywie wykorzystał Emil Forsberg, uderzając mocno z półwoleja ze skraju pola karnego. Polacy chcieli szybko rzucić się do odrabiania strat, jednak ich ataki były skutecznie powstrzymywane. Nieco ponad kwadrans po rozpoczęciu gry powinno być 1-1. Po wrzutce z rzutu rożnego w poprzeczkę trafił Robert Lewandowski, który dobijając swoją próbę... ponownie trafił w poprzeczkę. To była być może najlepsza niewykorzystana okazja nie tylko w meczach z udziałem Polaków na tym turnieju...

W kolejnych minutach Polacy atakowali głównie skrzydłami. W powietrzu w szwedzkim polu karnym bez problemów radził sobie jednak golkiper naszych przeciwników. Dopiero na kilka minut przed przerwą bliski szczęścia był Piotr Zieliński. Pomocnik huknął z dystansu i końcówkami palców przeniósł uderzenie na rzut rożny. Ostatecznie do końca pierwszej połowy utrzymał się wynik 1-0 dla Szwedów, który na ten moment eliminował Polaków z turnieju.

Po starcie drugiej połowy kilka groźnych akcji pod jedną i drugą bramką. Dwukrotnie dobrze spisał się na linii szwedzki bramkarz, który obronił strzały Grzegorza Krychowiaka i Piotra Zielińskiego. Z kolei nasi przeciwnicy zagrozili mocnym strzałem Robin Quaison obronionym przez Wojciecha Szczęsnego. Po godzinie gry byliśmy świadkami wyjątkowo intensywnej gry. Najpierw prowadzenie Szwedów podwyższył Forsberg, co wydawało się że całkowicie podetnie nam skrzydła. Chwilę potem w świetnym stylu odpowiedział Robert Lewandowski. Napastnik Bayernu przymierzył ze skraju pola karnego, zmuszając Olsena do kapitulacji.

Biało-Czerwoni próbowali przez moment przechylić szalę zwycięstwa na swoja stronę, ale w doliczonym czasie gry zabrakło im sił. Wykorzystał to Viktor Claesson, pokonując Szczęsnego zabił marzenia Polaków o grze w kolejnej fazie turnieju.

Euro 2020: Szwecja 3-2 (1-0) Polska
1-0 - 2' Emil Forsberg
2-0 - 59' Emil Forsberg
2-1 - 61' Robert Lewandowski
2-2 - 84' Robert Lewandowski
3-2 - 90' Viktor Claesson

Szwecja: 1. Robin Olsen - 2. Mikael Lustig (68, 16. Emil Krafth), 3. Victor Lindelöf, 24. Marcus Danielson, 6. Ludwig Augustinsson - 7. Sebastian Larsson, 20. Kristoffer Olsson, 8. Albin Ekdal, 10. Emil Forsberg (77, 17. Viktor Claesson) - 22. Robin Quaison (55, 21. Dejan Kulusevski), 11. Alexander Isak (68, 9. Marcus Berg)

Polska: 1. Wojciech Szczęsny - 18. Bartosz Bereszyński, 15. Kamil Glik, 5. Jan Bednarek - 21. Kamil Jóźwiak (61, 24. Jakub Świerczok), 10. Grzegorz Krychowiak (78, 17. Przemysław Płacheta), 14. Mateusz Klich (73, 6. Kacper Kozłowski), 20. Piotr Zieliński, 26. Tymoteusz Puchacz (46, 19. Przemysław Frankowski) - 11. Karol Świderski, 9. Robert Lewandowski

żółte kartki: Danielson - Krychowiak, Glik

sędziował: Michael Oliver (Anglia)


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (114)

+dodaj komentarz
Krisu - 26.06.2021 / 11:43, *.com.pl

Pozytywne, że Polska pierwszy raz w historii grała na 3 dużych turniejach pod rząd (Euro 2016, Mistrzowstwa Świata 2018, Euro 2020)

odpowiedz
word!up - 26.06.2021 / 11:18, *.net.pl

Zieliński już nigdy nie powinien otrzymać powołania. Szpakowski nigdy się nie doczeka na jego dobry mecz w reprezentacji.

odpowiedz
powiś(L)e - 26.06.2021 / 09:52, *.chello.pl

Oni są najlepsi tylko " w odpadaniu" Zostawić Lewego a resztę rozgonić w peasdu.

odpowiedz
Wygrał sts - 25.06.2021 / 14:27, *.centertel.pl

Sts , sts fortuna sts sts fortuna do boju Polsko i tysiace idiotow grajacych u bukmachera haha i

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 25.06.2021 / 10:21, *.play-internet.pl

Robert Lewandowski i........nikogo poza nim.Problemem jest to,że ten cały Lewandowski jest za dobrym piłkarzem dla naszej reprezentacji i wszystko jest ustawiane"pod niego".Widać to też było na boisku,gdy Zieliński mając uliczkę,a nawet "autostradę" do bramki Szwedów,nerwowo szukał R.L.zamiast walić na bramę.Mamy bardzo słabych zawodników i żaden Sousa nic nie wyrzeźbi z tej gliny.Powoływanie Bereszyńskiego,Jóźwiaka,czy malowańca Krychowiaka świadczy o tym,że tak naprawdę nie selekcjoner nie ma żadnego pola manewru.Musi sklecać drużynę z zawodników młodych,którzy jeszcze się uczą i starych,którzy już się niczego nie nauczą.Jedynym,ale bardzo radykalnym "posunięciem" jest "zawieszenie marzeń o awansie" ,zamiast tego budowanie kadry z młodych i utalentowanych piłkarzy.Ale do tego potrzeba i odważnego trenera,ale przede wszystkim zdecydowanego prezesa P.Z.P.N,u.

odpowiedz
KLanik - 25.06.2021 / 07:39, *.chello.pl

Może i odpadli, ale ile przy tym zarobili? Ile się naopalali. Wstyd kolejny, porównując do Węgrów, którzy zremisowali z Francą i ze szwabskimi dewiantami.

odpowiedz
Szymon - 25.06.2021 / 06:07, *.t-mobile.pl

Ps
Nasi piłkarze zafundowali nam najpierw nadzeje a na sam koniec rozgoryczenie. A sobie ... No cóż wakacyjne eskapady typy zanzi bary, malediwy itd.
Postawa bramkarza jak na turniej tej rangi była słabs. Nawet tato ostro skrytykował synka. Czas na Fabian bez dwóch zdań.
No i ostatni punkt programu. Do hymnu narodowego warto byłoby dodać jedną zwrotkę o tematyce NIC SIĘ NIE STAŁO, POLACY , NIC SIĘ NIE STAŁO

odpowiedz
Adam - 25.06.2021 / 13:19, *.chello.pl

@Szymon: A czy przypadkiem nie ma nadal jakiegoś lekkiego 'konfliktu' na linii stary widzewiak - jego latorośl? Oni kiedyś dosyć często publicznie krytykowali siebie nazwazjem.
Nie zmienia to faktu, że Wojtuś słabo i do wymiany.

odpowiedz
Szymon - 25.06.2021 / 05:40, *.245.222

Witam.
No i doczekaliśmy się tego co nieuniknione. Odpadamy z turnieju Euro 2020. Ja tam go nazywam turniej "1000 miast".
Dlaczego odpadliśmy to już opisałem po meczu Polska - Słowacja.
Mogę jeszcze parę elementów dodać do tej skomplikowanej układanki.
Więc zaczynamy.
Strona Polska.
Szczęście.
Pisałem że trzeba szczęściu pomóc. Ale jak ...... Mamy Roberta Lewandowskiego gdzie praktycznie grał wszędzie. Dwoił się i troił ale szczęścia nie miał w ostatnim meczu. Niektórzy to nazywają że suma szczęścia i pecha zawsze da 0, no i dało bo z Hiszpanią gol po faulu (tak ja to oceniam) a ze Szwecją poprzeczki. Reszta piłkarzy odstaję od niego i to bardzo.
Głupota prezesa.
Udzielając wywiadu w którym pieje z dumy że widzi postępy w grze reprezentacji sam się kompromituje i to nie pierwszy raz. Oczywiście widoki na przyszłość polskiej kopanej są jak dziecko we mgle. Nikt nie wie jak będzie dalej, bo sternicy (patrz trener i prezes) to idioci. Trener dorównuje prezesowi - mamy być dumni z reprezentacji - kur... z czego ? Z 1 pkt i ostatniego miejsca w grupie. Ten pajac nie ma pojęcia o dumie i honorze.
Olewactwo.
Nasi trenerzy mają to w dna. Jak tylko trafi się w grupie niby słabszy rywal to punkty już są dopisane , a tu taki chu..... .Słowacja to kolejna drużyna którą zlekceważono i popatrzcie jak to rzutuje na naszą pozycję w grupie.
Kadra.
Powołania to u nas jak ruletka; zawsze pojawią się nowe twarze które w przyszłości nie zostaną powołane. Inny aspekt to powołania dla gwiazd wielkiego europejskiego formatu, które grają ogony w klubach z dolnych półek ligowych. Czy naprawdę w Legii, Rakowie a nawet w Śląsku nie ma wartościowych graczy? Niestety nie dla trenera bo on nie zna polskiej ligi, nie interesuje go a oglądanie zawodników online to kpina z naszego narodu. i za to odpowiada ten rudy złamas.
Strona uefa.
Organizacyjny burdel
Formuła organizacji tego turnieju jest denna. Jest grupa bukmacherskich faworytów do wygrania Euro 2020. Tylko dlaczego części z nich się pomaga na chama? pomocą oczywiście rozgrywanie meczy u siebie, nie mają tego komfortu co się nazywa podróże kilkunastogodzinne.
Do tego dochodzą zmiany klimatyczne gdzie, przestawienie się na inne temperatury też ma wpływ. Co innego być przyzwyczajonym do 35 st. C a co innego odwalić lot z transportem ok 10 h i grac w piłkę. Nie każdy organizm to zniesie. A największe kuriozum to brak możliwości odbycia treningu na stadionie gdzie rozegra się mecz. Np u ruskich. QRW.... KPINA.
Równa szansa
Nie ma takiego czegoś w polityce uefa. Jakim problemem było by zorganizowanie chociaż po jednym meczu u każdego uczestnika EURO 2020 jako gospodarza w jego kraju? Obstawiam że żaden i to jest ta polityka że możniejsi mogą więcej a takie piz.... jak boniek nie pisną słówka na ten temat.
Komercja
WSZYSCY dobrze wiemy że obecnie piłka nożna to tylko i wyłącznie komercja. Wszystkie działania uefa są zwrócone tylko na hajs. Nawet dla mnie debilne wychodzenie z grup z 3 miejsca skierowane jest na wydębienie hajsu z praw telewizyjnych. Myślę że niedługo doczekamy się wyjścia z grupy z 4 miejsca oraz równoległego Euro dla drużyn które na główny turniej się nie dostały ...... takie Euro pocieszenia.
Pozdrawiam

odpowiedz
Hugon - 24.06.2021 / 23:48, *.vectranet.pl

Nikt nie dziękuje Lewandowskiemu za poprzeczki ,które zawaliły mecz ,gdyby strzelił nikt by nie narzekał na defensywę czy Jóżwiaka albo Płachetę.I tylko dla tego że strzelił 2 bramki to są achy i ochy,a tak naprawdę to on zawalił ten mecz.Napadzior jest od strzelania bramek nawet z 1go metra i nawet głową.

odpowiedz
(L) uz - 25.06.2021 / 00:17, *.inetia.pl

@Hugon: Ale tak generalnie ogarniasz, że w drużynie jest 11 zawodników i mają, każdy z nich, swoje zadania? To, że jeden wykona 300 % swoich zadań nie znaczy że inni mogą się położyć w meczu. Jakby Lewandowski strzelił jeszcze ze trzy bramki , to i tak będę pamiętał, że w pierwszej akcji meczu Jóźwiak machał nóżką jak paralityk przy linii pola karnego. I to że nie wymiótł jak trzeba, ustawiło mecz. I takich asiorów w tej ekipie jest więcej, Nie było drużyny i tyle. Nie awansowali, bo byli słabi jako drużyna. Przy okazji - "dlatego" pisze się razem w tym przypadku.

odpowiedz
Szelka - 25.06.2021 / 00:32, *.chello.pl

@Hugon: a czy raczyłeś wyobrazić sobie przebieg tego meczu bez RL?
Obawiam się, że raczej było to poza Twoim intelektualnym zasięgiem.
Wstyd, iż kibic Legii i repy pisze takie oczywiste bzdury!

odpowiedz
(L) uz - 24.06.2021 / 22:19, *.inetia.pl

Pomijając ocenę jakości graczy z pola słów kilka o Nie szczęsnym.
Jego czas w kadrze zwyczajnie już chyba minął. Niby nie był ręcznikiem zawieszonym na poprzeczce, bo kilka razy coś wypiąstkował, ale to nie jest bramkarz dla kadry. Prócz tego zwyczajnie coś zmaluje w każdym turnieju, a to czerwona , a to Senegal, a to sam sobie strzeli, nie pamiętam żadnej spektakularnej obrony w kadrze w jego wykonaniu, za to bufonada pierwsza klasa. Chyba sam wierzy w swoją moc , a może i genialność, ale prawda jest taka że to co obronił w tych trzech meczach , pewnie by obronił , a może więcej, każdy bramkarz z eklapy i połowa z 1 ligi. Może zwyczajnie przynosi niefart, moim zdaniem, niech już lepiej skoncentruje się na klubie, mamy sporo zdolnych, bramkarzami Polska stoi.

odpowiedz
Adam - 24.06.2021 / 22:35, *.chello.pl

@(L) uz: Dokładnie.

odpowiedz
Adam - 24.06.2021 / 22:10, *.chello.pl

Krychowiak trochę sabotażysta, nie wiem czemu wystąpił w tym meczu. Może spalił się rangą imprezy bo przecież umiejętności ma. Szczęsny też słabo, mam nadzieję, że Sousa nie kierował się wyłącznie tym, że z naszych bramkarzy gra teoretycznie w najmocniejszym klubie. Jestem przekonany, że np Fabian gorzej by nie zagrał, przy tym wyciągając parę piłek, które Wojtuś puścił. No ale nic przyjaciele, jak to się mówi: już za cztery lata...

odpowiedz
Matt - 25.06.2021 / 17:21, *.tpnet.pl

@Adam: Nawet 3.

odpowiedz
WuPe - 24.06.2021 / 18:31, *.centertel.pl

Dlaczego w relacjach pomijane są zwykle gole ze spalonego? Przecież to lepsza sytuacja niż strzał obok bramki. Tym bardziej, że spalony na centymetry...

odpowiedz
Po(L)ubiony - 24.06.2021 / 18:22, *.chello.pl

Mam takie marzenie: by selekcjonerem reprezentacji Polski. został gość szanujący siebie i kolegów z zawodu. By twardo powiedział: u mnie będą grali piłkarze, mający stałe miejsce w pierwszej jedenastce klubu, w którym grają!!!!! Lepszy gracz z Legii czy Rakowa, grający w podstawie, niż piłkarz Barcy, ale z trybun. Czym kierował się Zołza, powołując Płachetę, Linetty'ego, Beresia, Jóźwiaka czy Puchacza? To kryminał! Jeśli ten pajac zostanie, to już we wrześniu przerżniemy eliminacje do MŚ. Niech grają ci, którzy grają w klubach. Jeśli nie grają, to należy przyjąć, że trener klubowy wie co robi.

odpowiedz
:) - 24.06.2021 / 18:27, *.chello.pl

@Po(L)ubiony: powinnienes startować w wyborach na sołtysa gdzieś

odpowiedz
Po(L)ubiony - 24.06.2021 / 19:49, *.chello.pl

@:) : Daj spokój, nie wygryzę ciebie ze stołka.

odpowiedz
Adam - 24.06.2021 / 22:24, *.chello.pl

@Po(L)ubiony: Ja bym typa jednak jeszcze zostawił. Myślę, że z jego pomysłu coś może być, ale miał za mało czasu/meczów, żeby piłkarze w pełni ten pomysł załapali i nauczyli się grać jak on chce.
Oczywiście można mówić, że wiedział na co się pisze przejmując reprezentację w takim momencie, itd., itp. Z drugiej strony można odnieść wrażenie, że nie miał pełnego przeglądu naszych zawodników (chociażby Płacheta - nie dość, że na boisku to jeszcze na prawej stronie), a to już moim zdaniem duży minus.

Zmierzam do tego, że np z Wujasem Brzęczkiem reprezentacja pewnie stałaby w miejscu, o ile by się nie cofnęła. Sousa ma przynajmniej jakiś pomysł, coś co może mieć potencjał na rozwój. Problem w tym, że potrzeba czasu. Spójrz na inne reprezentacje, są trenerzy, którzy pracują ze swoimi drużynami przez lata.

odpowiedz
bronek49 - 24.06.2021 / 18:04, *.chello.pl

niestety Polacy byli najsłabsi w grupie i to w słabej grupie bo wszystkie drużyny grały bardzo słabo i uważam że żadna drużyna z tej grupy nie odegra ważnej roli

odpowiedz
Polak Polakowi wilkiem - 24.06.2021 / 17:06, *.chello.pl

Po wpisach widzę sporo kandydatów na kapusiów, kolaborantów, donosicieli i tym podobnych...

odpowiedz
quad74 - 24.06.2021 / 16:08, *.chello.pl

Za Nawałki (2016) mieliśmy po lewej stronie Jędrzejczyka i Grosickiego, po prawej Piszczka i Błaszczykowskiego. W środku obrony Glika i Pazdana. I to działało. Zamiast próbować odtworzyć to zestawienie, to wymyśla się jakieś kwadratowe jaja, grę trójką z tyłu, wahadłowych, nieustanne roszady personalne, a potem zdziwienie, że Jóźwiak beznadziejny w defensywie, Puchacz jeździec bez głowy, Glik za powolny, Bereszyński zawala jako półprawy itd.

odpowiedz
Antek - 24.06.2021 / 15:45, *.play-internet.pl

Puchacz do wyje,......





odpowiedz
Antek - 24.06.2021 / 15:51, *.play-internet.pl

@Antek: sorki o Płachtę mi chodziło

odpowiedz
Adam - 24.06.2021 / 22:11, *.chello.pl

@Antek: Puchacz moim zdaniem też (przynajmniej aktualnie) to nie materiał na pierwszy skład reprezentacji. Z Płachetą się zgadzam, może kiedyś, teraz za wcześnie.

odpowiedz
Vice - 24.06.2021 / 13:35, *.play-internet.pl

Ja osobiście uważam że za duża część zespołu stanowili byli kopacze Lecha a to są wieczni przegrani i taka mają mentalność wyniesiona z tego klubu co rok to samo wieczna porażka .Puchacz,Jóźwiak,Bereszynski,Bednarek jedyny wyjątek to Lewy. Nie pisze tego jako kibic Legii ale kibic Polski.Drugie dno jest takie że nie wiem czy są inni którzy mogli ich zastąpić ale od tego jest trener i specjaliści a nie ja .

odpowiedz
quad74 - 24.06.2021 / 16:15, *.chello.pl

@Vice:W Legii Bereszyński grał jako typowy prawy obrońca i był znakomity, zasuwał po prawej stronie aż miło było popatrzeć.

odpowiedz
Wiem co mówię - 24.06.2021 / 12:24, *.chello.pl

Ile kwasu w sobie trzeba mieć żeby pluć na swoich...

odpowiedz
Czesiu - 24.06.2021 / 14:50, *.chello.pl

@Wiem co mówię : dokładnie. Można tylko podziwiać. I się cieszyć że raczyli poświęcić swój wolny czas. A mogli przecież jechać na wakacje.

odpowiedz
tekken (L) - 24.06.2021 / 18:07, *.chello.pl

@Wiem co mówię : Ile można oglądać błędy, z których nikt nie wyciąga wniosków. Mamy najlepszego napastnika na świecie i też nie możemy tego wykorzystać. To kiedy pytanie?

odpowiedz
Wiem co mówię - 24.06.2021 / 18:19, *.chello.pl

@Czesiu: kiedys się człowiek cieszył jak awansowali na turniej, to tylko sport, TYLKO

odpowiedz
Czesiu - 24.06.2021 / 22:11, *.chello.pl

@Wiem co mówię : kiedyś się cieszyłem z 3 miejsca w Hiszpanii, srebra w Barcelonie, odpadnięcie w 1/8 z Brazylia w Meksyku było porażka. Kwestia oczekiwań i wspomnień.

odpowiedz
Adam - 24.06.2021 / 22:14, *.chello.pl

@Wiem co mówię : Nie usprawiedliwiam ostrego jechania po zawodnikach, ale też trzeba pamiętać, że (przynajmniej teoretycznie) mamy piłkarzy, którzy dobrze ustawieni i zgrani, powinni wyjść z grupy. Nie można być minimalistą i traktować awansu na mistrzostwa jako sukcesu samego w sobie, to już powinno być za nami.
Zgadzam się w 100%, że to tylko sport.

odpowiedz
L - 24.06.2021 / 11:15, *.tpnet.pl

Lewandowskiemu wypada podziękować że dał z siebie wszystko. Chłop zasuwał na 200%. Reszta? Oprócz Glika jeszcze to niech każdy się zastanowi czy zasługuje na tą reprezentacje.

odpowiedz
:) - 24.06.2021 / 12:23, *.chello.pl

@L: tak, sam Lewandowski zremisował z Hiszpanią, w punkt.

odpowiedz
roben66 - 24.06.2021 / 13:47, *.206.171

@L: szczególnie dał 100 % w meczu ze Słowacją :)

odpowiedz
floyd - 24.06.2021 / 10:51, *.t-mobile.pl

Jeżeli ktoś chce się dowiedzieć czemu odpadliśmy, to proszę prześledzić trzecia bramkę dla Szwedow. Placheta wchodzi z ławki, nie zatrzymuje gościa z piłka a potem truchta jakby mu sznurowadła związali… Lewy stara się, biega jak tur, Glik wsadza łeb tam gdzie nikt by nogi nie włożył, Zieliński chociaż próbuje kreatywnej gry lub przyspieszenia gry, ale na co to wszystko
Skoro reszta zachowuje się jak na sparingu. Szkoda Lewego i nas, ze mamy wybitnego zawodnika i albo zje...anych trenerów albo ogórków w składzie.

odpowiedz
:) - 24.06.2021 / 10:04, *.chello.pl

Mecz z Hiszpanią super, zapamiętam na długo, tak jak mecze z Niemcami

odpowiedz
Pacz - 24.06.2021 / 10:35, *.t-mobile.pl

@:) : Tą kopaninę? Tą obronę Częstochowy? Weź przestań.

odpowiedz
tekken (L) - 24.06.2021 / 09:26, *.230.80

To wina kibiców, dziennikarzy i działaczy! Krytykować piłkarzy potrafią, a nie lobbują za dobrymi rozwiązaniami. Nie walczą o to, aby w reprezentacji byli najlepsi piłkarze z polskiej ekstraklasy: Wszołek (potrafi strzelić gola, dobrze dograć), Jędza ( idealny do 3 w obronie, walczak, najlepszy obrońca w lidze, może zagrać na każdej pozycji w obronie), Furman (strzeli, wrzuci, dogra, dobry odbiór), Kucharczyk (serducho, doświadczenie, zawsze groźny), Slisz, czy Kapustka. powoływani są ci co wyjechali, a wyjeżdżają najmłodsi, a nie najlepsi! ZERO zagrożenia bramki poza LEWYM. jedyny co stanowił jeszcze zagorzenie Turbo Grosik tez nie został powołany.

odpowiedz
Wolfik - 24.06.2021 / 09:33, *.mm.pl

@tekken (L): Turbo Grosik wytrzymałby na turnieju może z 15 minut. Potem by zmarł na zawał...

Rolą selekcjonera, a nie kibiców jest dobieranie składu. Chcesz opierac reprę na graczach 30 ligi w Europie? To poczekaj do eliminacji pucharowych, zobaczysz ich "moc".

odpowiedz
Umberto e co - 24.06.2021 / 12:49, *.centertel.pl

@tekken (L): przepraszam nie rozumiem, Ty piszesz o reprezentacji Polski czy województwa Mazowieckiego?

odpowiedz
Andrzej - 24.06.2021 / 17:12, *.tpnet.pl

@Umberto e co: Twoja uwaga jest dziwna . Czyżbyś uważał nasze województwo za gorsze ? Czyżbyś bardziej od Nas cenił np. Pyrusów ? Bo tak dziwnie zapytujesz ( może bez namysłu ) .

odpowiedz
tekken (L) - 24.06.2021 / 18:01, *.chello.pl

@Umberto e co: Ja pisze o najlepszych piłkarzach od lat w naszej lidze, którzy decydują o obliczu drużyn, w których grają.

odpowiedz
tekken (L) - 24.06.2021 / 18:05, *.chello.pl

@Wolfik: Czasami lepsze 15 min niż nieefektywne 90. Selekcjoner musi się znać i mieć ogląd naszej ligi. Sousa jeszcze ze 2 lata i myślę,ze by to ogarnął.

odpowiedz
Adam - 25.06.2021 / 13:17, *.chello.pl

@tekken (L): Grosik stanowi teraz zagrożenie już tylko dla swojej i tak upadającej kariery oraz, potencjalnie, kadry.

odpowiedz
RR - 24.06.2021 / 08:48, *.tpnet.pl

A kto ? Tylko Lewandowski !!

odpowiedz
Gienek - 24.06.2021 / 08:41, *.netfala.pl

Jedynie Lewy nie zawiódł. Strzelił co miał strzelić, a ze Szwecją strzelił pięknego gola. Szczęsny wpuszczał wszystko co leciało w kierunku bramki. Król Artur mimo wieku, o wiele lepiej by wyglądał. Reszta to głównie drwale z przeszłością w łachu, którzy nadają się do reprezentacji jak ja do zakonu.

odpowiedz
Wolfik - 24.06.2021 / 08:59, *.mm.pl

@Gienek: Zgadzam się co do "Lewego" i jest mi go nawet żal. Facet w pojedynkę podaje tlen naszemu zespołowi po to by osioł jeden z drugim nie potrafił porządnie wybic piłki od bramki. Obrona dziurawa jak sito, błędy w kryciu i niedokładność - to mankamenty wzięte i utrwalone z 30 ligi w Europie. U nas gra się na stojąco, a to w meczach miedzypaństwowych dawno juz nie przejdzie. Oczywiście tak grają, jak trenują. W większości przez "polską myśl szkoleniową".

Aby cokolwiek zmienić należałoby ruszyć beton zakotwiczony w PZPN-ie i związkach regionalnych. Ale się nie da. Próbował to zrobił w małopolskim związku Łukasz Sosin, ale betonu głową nie przebijesz. To samo dotyczy sędziów, potem są prezesi klubów - pazerni, chciwi i głupi.

Jak miała osiąnąć cokowielk repra, którą uwstecznił Brzęczek - facet, który nigdy nie powinien być jej trenerem? Jak ma osiąnąć cokolwiek Legia, która co sezon przed eliminacjami wymienia pół składu? I zamienia zawodników 'grających" na tych "potrzebujących czasu"? Tak się po prostu nie da.

Szkoda nerwów i zdrowia, szanowni Koledzy...

odpowiedz
spasiony - 24.06.2021 / 12:27, *.222.242

@Wolfik: zmienic to wszystko bedzie trudno z prostego powodu. Jak spojrzysz na wszystkich zaangazowanych w polska pilke to kazdy z osobna jest zajebiscie zadowolony z tego, jak wykonuje swoje obowiazki. PZPN, Boniek - sam siebie nie moze nachwalic. Ekstraklasa - super marketing, rosnace przychody itd. Trenerzy - sa swietnie wyszkoleni i tylko niezbyt ssacy paszport sprawia, ze nikt ich nie zatrudni zagranica. Pilkarze - jakbysmy tyle zarabiali za tak niewiele to tez bysmy byli zadowoleni:)
Agenci - dbaja tylko o dobro i rozwoj swoich zawodnikow . Telewizja - swietna produkcja, zachodnie standardy. Dziennikarze - znaja sie na wszystkim i wcale nie pompuja zaprzyjaznionych grajkow albo menedzerow. A, bylbym zapomnial. Prezesi i wlasciciele klubow - prawdziwa miodowa elita, mistrzowie planowania i zarzadzania co niestety znamy z autopsji.

Wiec jak widzisz, co tu zmieniac i po co, jak jest tak dobrze?

odpowiedz
Pacho - 24.06.2021 / 17:34, *.chello.pl

@spasiony: w punkt. Wszyscy zgadzają się ze sobą i będzie nadal tak jak jest. No i dlaczego jest tak super skoro jest....tak super.

odpowiedz
Marce(L)i - 25.06.2021 / 08:54, *.t-mobile.pl

@Wolfik: Masz całkowitą rację.Nic dodać,nic ująć.Pozdrawiam.

odpowiedz
Wilanow - 24.06.2021 / 07:03, *.t-mobile.pl

Ktoś napisał, że jak bierzesz do reprezentacji graczy z Lecha to potem grasz jak poznańskie słowiki. Puchacz, Jóźwiak tragedia...Ale nie skreślał bym trenera Sousy, jak znajdzie ustawienie w obronie i na wahadłach to może być interesująco.

odpowiedz
robson - 24.06.2021 / 09:28, *.chello.pl

@Wilanow: puchacz , jozwiak , moder , linety , bednarek i tez beres : wychowankowie łacha i na nich budujemy kadre :)

odpowiedz
Plaskacz - 24.06.2021 / 13:38, *.net.pl

@Wilanow: Jaki był cel zatrudnienia Sousy? Wynik na Euro czyli przynajmniej wyjście z grupy. Cel nie został zrealizowany. W Polsce nie ma wahadłowych bo nigdy tak nie graliśmy. To proces wykształcenia takich w klubach ale nikt tak nie gra w ekstraklapie. Facet miał dostosować taktykę do tego co mamy a nie kombinować. Dlatego odpadamy z takim wynikiem a nie innym.

odpowiedz
zimmi - 24.06.2021 / 06:41, *.mm.pl

sam nie wiem co sądzić o Naszej reprezentacji. z jednej strony nie sądzę by któraś z wcześniejszych "wersji" drużyny Narodowej potrafiła wrócić do meczu ze Szwedami przy stanie 0:2 ... z drugiej zaś strony myślę, że te wcześniejsze "wersje" nie koniecznie straciły by te dwie bramki ... dał bym jeszcze czas trenerowi, chodź okazuje się, że wcale go nie ma, aż tak dużo ...

odpowiedz
Po(L)ubiony - 24.06.2021 / 10:08, *.chello.pl

@zimmi: przy stanie 0:2, to do meczu wrócił tylko Lewandowski. Dostał lagę i mimo asysty trzech Szwedów, pokazał swój kunszt. Reszta nadal (łącznie z Zołzą), nie wiedziała czym s...a.

odpowiedz
zimmi - 24.06.2021 / 16:04, *.play-internet.pl

@Po(L)ubiony: Tak ... Lewy dał sygnał i ruszył, ale sam sobie piłki nie podał i grało z Nim jeszcze kilku innych zawodników. Nie twierdze, że jestem zadowolony, bo My wszyscy (kibice) mamy prawo być rozczarowani wynikami i końcową kolejnością w grupie, jednak ta drużyna miał jakiś pierwiastek nieprzewidywalności (nie koniecznie w złym tego słowa znaczeniu). gdybyśmy złapali jakoś w obronie mogło by to wyglądać lepiej. co do Lewego to ... od tego właśnie jest by Nas poderwać, w końcu uważany za najlepszego, bo nikt chyba nie ma pretensji do np Ronaldo, że podrywa Portugalie i daje Jej tlen

odpowiedz
tomiacab - 24.06.2021 / 02:44, *.18.128

Chciałem tu skontrować jednego kolegę, bo podniecał się tu madziarami.... z jednej strony ma się pretensje do naszych, że brakuje im genu zwycięzcy, a sami jaracie się drużyną, która odpadła z turnieju. Jeszcze bardziej żałosne jest to, ze gdy odświeżyłem stronę, to te komentarze były usunięte przez redakcję, bo chłop użył stwierdzenia. Ze jedno z miast naszych zachodnich sąsiad jest tę.... yhym hym - kolorowe. Poziom komentarzy i poziom prowadzenia strony za pomocą cenzury, godne siebie nawzajem.

odpowiedz
eduardo - 24.06.2021 / 08:48, *.249.78

@tomiacab: zmien strone i po problemie

odpowiedz
Wolfik - 24.06.2021 / 09:00, *.mm.pl

@eduardo: Konstruktywny komentarz. Gratuluję. Dopisz jeszcze "kup se klub".

odpowiedz
Plaskacz - 24.06.2021 / 13:24, *.net.pl

@tomiacab: To o mnie chodzi? Bo tak akurat się składa że gra Węgrów bardzo mi się podobała, i jak czyta się lub słucha komentarzy wielu kibiców ale i też dziennikarzy to gra Węgrów na wszystkich zrobiła wrażenie i podawana jest jako wzór jak można grać. Pomimo odpadnięcia z turnieju zrobić 2 punkty w takiej grupie to jest naprawdę coś wielkiego. No ale mają trenera który dostosował styl gry do poziomu piłkarzy i zadziałało, u nas nie. Może niech to będzie jakimś wnioskiem. Co do reszty to nie śledziłem dalej co się działo z komentarzami. Usunięto to usunięto, trudno chociaż nic kontrowersyjnego przynajmniej ja nie napisałem. I żeby była jasność. Mecz Węgrów z Niemcami to był mecz z podtekstem ideologiczno-politycznym, a atmosferę rozkręciły wiadomo jakie środowiska bo jest tam jakiś miesiąc czegoś tam, a jestem przeciw promowaniu wiadomo czego na trybunach i mieszanie w tego futbolu.

odpowiedz
c u L t ⚽️ Poland - 24.06.2021 / 01:28, *.20.79

Jedyny plus to wnioski, wnioski, i wnioski ...napewno wiemy że potrzeba kilku takich Lewandowskich bo reszta nie wie jak wygrywać , to porażka to porażka Bońka i jego trenera....

odpowiedz
Zu(L)us - 24.06.2021 / 00:50, *.centertel.pl

Jaki komentarz taki wynik! Drugi szpak druga porażka. Panowie na "sz" idźcie na emeryturę.

odpowiedz
Prawdziwy Boniek gra w hondurasie - 24.06.2021 / 00:36, *.plus.pl

Cudu nie było i się go nie spodziewałem bo co można zrobić grając bez bramkarza i obrony?przecież to komedia ten Szczęsny nic nie wybronił na tym i poprzednich turniejach, a grając 2 stoperów i bereszynskim co jest wahadłowym a nie ŚO w tyłach trudno o dobry wynik.

odpowiedz
j24 - 23.06.2021 / 23:36, *.play-internet.pl

Szwedzi przez większość meczu się oszczędzali, a jak tylko przyspieszali to nasza "obrona" od razu się gubiła. Dobijające były te desperackie wrzutki w pole karne, ale jak się nie potrafi utrzymać przy piłce dłużej niż 30 sekund, to nic innego nie pozostaje. Ogólnie zasłużenie odpadamy, ale przynajmniej nie ma takiego niesmaku, jaki pozostał po mistrzostwach w Rosji.

odpowiedz
Kazio - 23.06.2021 / 23:23, *.15.183

Arek malarz lepszy niz szczesny

odpowiedz
Arek - 23.06.2021 / 22:39, *.tpnet.pl

I tylko Lewandowskiego szkoda.

odpowiedz
Wolfik - 23.06.2021 / 23:11, *.mm.pl

@Arek: Ano szkoda. Ale jednym zawodnikiem meczu się wygrać nie da.

odpowiedz
Jnivnfiejv - 24.06.2021 / 10:31, *.t-mobile.pl

@Arek: jaka szkoda? Z dwóch metrów nie potrafi trafić do bramki najlepszy „piłkarz” świata….

odpowiedz
Fan.Grotyńskiego - 23.06.2021 / 22:21, *.chello.pl

Mając najlepszego snajpera,nie potrafimy ograć marnych Szwedòw Krycha i przyzwyczajenie,do przegrywanie wychowankowie nauki masakra.Lewy klasa.

odpowiedz
Wolfik - 23.06.2021 / 22:05, *.mm.pl

Cudu nie było, bo być nie mogło.

Jeszcze tylko szybki wpier... w elimianacjach do pucharów i naród będzie się mógł zająć tym, co umie i lubi najbardziej: mitomaństwem, snem o potędze i liczeniem mamony (jak "Paprykarze" za Kozłowskiego).

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 23.06.2021 / 22:28, *.127.48

@Wolfik: "tym, co umie i lubi najbardziej" - raczej tym, co mu pozostanie, a wiadomo, że jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma ;-)

odpowiedz
spasiony - 23.06.2021 / 23:36, *.222.242

@Wolfik: gorzkie ale bardzo trafne slowa kolego. I ciagle bedziemy nazywac innych ogorkami, kelnerami zapominajac, ze to my pilkarsko jestesmy skonczonymi lamagami. Niestety rozbudowane euro czy mundial daja nam zludne poczucie wielkosci a weryfikacja przychodzi zawsze bardzo szybko, tzn. w pierwszym meczu:)

odpowiedz
Po(L)ubiony - 23.06.2021 / 22:02, *.chello.pl

Piszę kolejny raz: Kapi I Szymi daliby tej reprezentacji, Naszej Polskiej Reprezentacji, 100 razy więcej niż Ruchacz i Józio. Obecność Frankowskiego i Kozłowskiego to układ : prezes PZPN -selekcjoner- klub. Kit im w ucho. Tyko Legia!!!

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 23.06.2021 / 22:36, *.petrotel.pl

@Po(L)ubiony: a nasz prezes nie chciał posmarować, więc Ślisz i Kapi nie pojechali, bo wiadomo, że jak nie posmarujesz to nie pojedziesz :-)

odpowiedz
Wolfik - 23.06.2021 / 23:14, *.mm.pl

@Po(L)ubiony: Jeśli w reprezentacji gra Puchacz (vel Mainz też dostenie w trąbę) czyli "obrońca" który nie umie bronić, to nie może sie udać. A Piątkowski siedzi na ławie....

odpowiedz
Ben - 23.06.2021 / 21:22, *.inetia.pl

Pytanie retoryczne.
Czy nasz Robercik solidaryzował się ze swoim klubowym kolegą zakładając tęczowe stringi?
Jak w ostatnich latach wygrywa się z Andorą i San Marino to takie są rezultaty na mistrzostwach.

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 23.06.2021 / 21:15, *.127.48

2 bramki Lewego przypudrowały g......y występ na ME. Niestety, ale gra naszej repry z Lewym w ataku jest równie przewidywalna, jak gra Legii z Pekhartem w ataku. Laga na napastnika.

odpowiedz
Wolfik - 23.06.2021 / 22:10, *.mm.pl

@vadisodjidjiaofoe: Już jakiś czas temu Nawałka odkrył że najlepiej gramy gdy obok "Lewego" jest drugi napastnik. Niestety Boniek wymyslił Brzęczka i cofnęliśmy się o kilka lat. Gra naszej obrony na ME to dramat. Ale najważniejsze, ile to milionów wpadnie za Kozłowskiego (który przepadnie na zachodzie bez wieści).

Teraz juz "górki". Eliminacje MŚ praktycznie przegrane, mozna się skupić na 30 lidze w Europie. I liczyć mamonę (jak napisałem wyżej).

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 23.06.2021 / 22:26, *.127.48

@Wolfik: najlepiej gramy gdy obok "Lewego" jest drugi napastnik - dokładnie. Niestety trochę pechowo najlepsi czyli Milik i piopio się wykruszyli, a jakość dośrodkowań zwykle była kiepska.

odpowiedz
Legionista - 24.06.2021 / 18:13, *.centertel.pl

@Wolfik: A skąd ty wiesz, że przepadnie? Jakaś zazdrość, że to u nas w Legii nie ma takiego chłopaka? Przynajmniej próbuje dryblingu i grać do przodu, a nie kółeczko i na alibi.

odpowiedz
RIkki - 23.06.2021 / 21:12, *..CENTRUM-TV-SAT

Moim h..owym zdaniem to pi.da Szczęsny awalił ten mecz a głównie ostatnią bramkę jak taki matoł wybija piłkę na pałę gdy zostało parę minut i każde rozwiązanie jest dobre tylko nie farciarski wykop , ten koleś zawalił nam całe Euro , to bez dwóch zdań moja opinia , sądę że expert tatuś nie jest innego zdania?

odpowiedz
FanFan - 23.06.2021 / 20:50, *.centertel.pl

Oglądałem tem mecz na wakacjach. I niestety 1 rozpoznawalny zawodnik dla obcokrajowca w pubie to Pan Lewandowski. Obrona dzisiaj i w meczu o wszystko z słabiutką Słowacją to kryminał. A i pan szczęsny na bramce i jego statystyki, w meczu o otwarcia ZERO obronionych celnych strzałów. W meczu dzisiejszym, na 4 celne strzały JEDEN obroniony. Dobrze że mnie obcokrajowcy pocieszali i nie śpiewali "nic się nie stało" Forever Legia.

odpowiedz
Grzegorz Żentyca-Grzegorzewski - 23.06.2021 / 20:37, *.jmdi.pl

Czy Jędrzejczyk i Wieteska zasługują na niepowoływanie ich do reprezentacji?

odpowiedz
Luk - 23.06.2021 / 20:33, *.vectranet.pl

Za dużo wronieckiego dna przegrywów.

odpowiedz
Farme(L) - 23.06.2021 / 21:13, *.virginm.net

@Luk: też mam takie wrażenie.... jeśli powołujesz zawodnika z 11 drużyny ekstraklasy czy następnego wahadłowego który pod koniec sezonu usiadł na ławce bo był słaby w drugiej lidze angielskiej to tak musi być... żeby nie było to nie tylko ich wina, bo jakiś bramkarz tez nieSzczęsny jest... w 2012 czerwona kartka i karny dziś pierwszy który samobója łapie... największy problem jednak leży w PZPN i chyba za moich lat nic się nie zmieni.... rudy nie zbawił reprezentacji a za jego kadencji liga zjechała... czas się obudzić i nie sprzedawać młodych jak leci...
czy kiedyś będzie normalnie? Oprócz 2016 (wyjątek potwierdzający regułe) mam wrażenie, ze tylko my nie wiemy jak grać na turnieju!!!

odpowiedz
MIODUSKI OUT !!!! - 23.06.2021 / 20:33, *.btcentralplus.com

Lewandowski to za slaby na Legie.......

odpowiedz
MIODUSKI OUT !!!! - 23.06.2021 / 20:30, *.btcentralplus.com

MIODUSKI +BONIEK = KODOWSKIE KUR.. !!!!! Jedyny, I tylko jedyny plus przegranego EURO to ze ta anty Polska kur.. Boniek nie bedzie pi....... jaki jest wspanialym prezesem !!!!! Boniek, wyp......... !!!!!

odpowiedz
Jan Hipodrom Augustyniak - 23.06.2021 / 20:24, *.211.124

Boniek się zesrał, Sołza się zesrał, a Krychowiak zesrał się z kleksem.

odpowiedz
Pab(L)o - 23.06.2021 / 20:20, *.mm.pl

Nie jestem uprzedzony ale to ci grał Pan Tymoteusz woła o pomstę

odpowiedz
Misza_Praga - 23.06.2021 / 20:16, *.plus.pl

Brawo!!! Ruda wi.....dzewska menda,wszystkich oszukała, cieszę się, Zołza Ty Ch...... ,cieszę się że żaden Legionista nie brał udziału w tym KU......restwie:))))) ale jestem Happy:))))

odpowiedz
Plaskacz - 23.06.2021 / 20:14, *.net.pl

No to wracacie do domu, osobowym, druga klasą!

odpowiedz
Biała Sila - 23.06.2021 / 21:50, *.t-mobile.pl

@Plaskacz: bez klimy i wody i kibla

odpowiedz
Sig - 23.06.2021 / 22:24, *.chello.pl

@Plaskacz: raczej spodziewam się orderów dla repry. Celebrujemy klęski.

odpowiedz
Sokolowp - 23.06.2021 / 20:09, *.metrointernet.pl

Mały Rudy z poznania załatwił mecz !

odpowiedz
Grzegorz Żentyca-Grzegorzewski - 23.06.2021 / 20:08, *.jmdi.pl

Nie można wygrać kiedy w obronie gra jeden stoper i dwie drupy na kozich nogach. Brakuje pomocnika na miarę Kazia Deyny - Zieliński nigdy Mu nie dorówna. Lewandowski to człowiek z innej planety...

odpowiedz
tomiacab - 24.06.2021 / 02:34, *.18.129

@Grzegorz Żentyca-Grzegorzewski: tak się składa, że Bereszynski dzis zagrał bardzo dobrze. Jeden z lepszych na placu.

odpowiedz
jbb - 23.06.2021 / 20:06, *.237.198

grajmy lechem to będziemy grac jak lech

odpowiedz
Kamuflaż - 23.06.2021 / 20:05, *.tpnet.pl

Lewandowski i reszta od pchania karuzeli. Obrona to jakiś kabaret, po 4 piwach lepiej wrzucam piłkę w pole karne, niż te "reprezentanty". Przyjęcie piłki dla naszych to już nie lada wyzwanie, o strzałach nie wspominam, żeby gołębi nie straszyć. Jak grać? no nie da się i dlatego wracamy do domu.

odpowiedz
Jerry - 23.06.2021 / 20:04, *.orange.pl

To klątwa za rzeczywistość: „jedno miast jeden klub”.
Boimy się tej rywalizacji. Nie ma rywalizacji, nie ma adrenaliny, nie ma podnoszenia umiejętności.
To wstyd, że w Warszawie najbogatszym i największym mieście w Polsce, na szczeblu centralnym obejmującym: ekstraklasę, 1 ligę, 2 ligę, jest tylko jedna drużyna.
W Londynie jest kilkanaście takich drużyn.
No cóż, tkwimy w swych betonowych umysłach.
Szkoda.

odpowiedz
oz - 23.06.2021 / 20:48, *.amazonaws.com

@Jerry: nie ma takiego miasta jak Londyn

odpowiedz
Wolfik - 23.06.2021 / 23:16, *.mm.pl

@oz: Własnie. Jest Lądek Zdrój. I też nie ma dwóch klubów... :).

odpowiedz
Jerry - 24.06.2021 / 12:36, *.plus.pl

@oz: I nie ma takiego klubu w Europie jak Legia Warszawa.

odpowiedz
Alex Bielany - 23.06.2021 / 20:02, *.chello.pl

Łączy nas wpier...

odpowiedz
MIODUSKI OUT !!!! - 23.06.2021 / 20:02, *.btcentralplus.com

Lewandowski, i na tym koniec. Szkoda mi tego faceta. Daje 120 procent a takie panienki jak Zielinski sraja w portki i ledwie du.. ruszaja !!!!!

odpowiedz
Adi - 23.06.2021 / 19:58, *.orange.pl

Grzesiek Krychowiak!! Janek Bednarek
!!

odpowiedz
Krychowiak kupa - 23.06.2021 / 23:49, *.243.235

@Adi : krychowiak to się nadaje ale fo sprzedawiania garniturów

odpowiedz
123 - 23.06.2021 / 19:58, *.chello.pl

Rozpedzic na cztery wiatry ten bajzel.
Chała, brak umiiejetnosci.
A wszystko sie zaczyna w klubach, gdzie jest bieda, brak fachowcow i nieumiejetne szkolenie mlodziezy.
Zamknac wszystkie rozgrywki na 5 lat. Wszystkich trenerow wyslac po nauke do 3 najlepszych lig.
Po powrocie egzaminy z wiedzy i wtedy start rozgrywek.

odpowiedz
tomiacab - 24.06.2021 / 02:31, *.18.129

@123: skoro tacy wszyscy ..ujowi, to czemu nie jestes na Euro tylko wojujesz na klawiaturze?

odpowiedz