Inaki Astiz - fot. Woytek / Legionisci.com

Inaki Astiz trenuje z rezerwami

Woytek, źródło: Legionisci.com

Inaki Astiz, któremu wraz z końcem sezonu wygasł kontrakt z Legią, pozostaje w klubie. Hiszpan nie zwiesił jednak butów na kołku, a właśnie rozpoczął przygotowania do sezonu z trzecioligową drużyną i przez kolejny rok będzie zawodnikiem stołecznej drużyny.

Ponadto pierwszą drużynę opuściło trzech młodych zawodników - Jehor Macenko, Kacper Skwierczyński i Wiktor Kamiński. Oni także trenują z "dwójką".

Oprócz transferów, o których dziś informowaliśmy, na treningu pojawiło się trzech wcześniej wypożyczanych graczy: Tomasz Nawotka, Nikodem Niski i Filip Sobiecki.

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (18)

+dodaj komentarz
Robert Szenfeld - 14.07.2021 / 11:54, *.landirenzo.pl

Solidny zawodnik . Nie dawał ciała z byle powodu . Nigdy nie był demonem szybkosci, ale potrafił dobrze antycypować i wyprzedzić niebezpieczne podanie . Szacunek.

odpowiedz
wiliams - 13.07.2021 / 11:26, *.chello.pl

Fajny zawodnik, sporo dla Legii zagrał i sporo zrobił. Mógłby zostać w klubie po zakończonej karierze, ze znajomością południa Europy z pewnością się przyda

odpowiedz
Macca - 13.07.2021 / 10:19, *.com.pl

Jest to świetny gość i dobry piłkarz. Moim zdaniem przydałby się i w pierwszej drużynie - może nie na 90 minut, ale pierwszy zmiennik środka obrony.
Nie zgadzam się, że jest obecnie lepszy niż Jędrzejczyk czy Wieteska, jednak poniżej pewnego, solidnego poziomu nigdy nie schodził (im się zdarzało, ale średnią mają wyższą).
Cieszę się, że pozostaje w Legii.

odpowiedz
Matt - 12.07.2021 / 22:39, *.tpnet.pl

Takiego zawodnika jak Astiz trzeba po korkach całować. Nie mogę pojąć dlaczego ludzie tego nie rozumieją. On właśnie obrazuje różnicę między Polską a cywilizowanym piłkarsko światem. Zawsze zwalaliśmy wszystko na słabą infrastrukturę, teraz na szkolenie młodzieży. Problem leży w głowach, każdemu co kopnie 2 razy prosto piłkę wydaje się, że jest gwiazdą jak Johan Cruyff. Inaki dostał krzyż na drogę z Legii, poszedł na Cypr, gdzie grał w LM i jeszcze do nas wrócił. Nigdy nie czytaliśmy o jego wymaganiach, że chce się pokazać i spadać na Zachód, nie mówiąc o jakichkolwiek skandalach. Nie obraża się za siedzenie na ławce tylko jest jeszcze bardziej gotowy do gry niż pierwsza 11. Kiedy inni mieliby już tłusty bęben od piwska, bo kolesie załatwiliby jakąś posadę w TV czy akademii, to on szykuje się na walkę z rezerwami. To jest Piłkarz, profesjonalista, miłośnik sportu, skromny facet. Wycisnął ze swoich umiejętności maksa. Gdyby w całej Polsce było z 1000 zawodników z takim rozumem, to z Euro wrócilibyśmy dużo później, ale niestety u nas są same niedoceniane gwiazdy. Po latach usiądą jak Wawrzyniak z Hajtą i Żewłakowem w studiu eksperckim rozliczając innych drewniaków zapominając jak sami grali... albo jak ekipa Kowala, która przepiła najlepsze lata zamiast stać się sławną na cały świat. Oddawajcie szacunek tym, którym się to naprawdę należy.

P.S.
Założę się, że Astiz nadal jest lepszy od Wieteski, Jędzy, a do tych Ukraińców z wiosny nawet go nie będę porównywał, bo bym mu uwłaczył.

odpowiedz
Hautausmaa - 12.07.2021 / 23:10, *.plus.pl

@Matt: Jeśli miałbym go porównać do kogokolwiek z piłkarskiego topu... Nie umiejętnościami, a tylko charyzmą, sercem, honorem... To tylko jedno nazwisko mi przychodzi do głowy... Kjaer... Niczego więcej nie trzeba...

odpowiedz
Szymon - 13.07.2021 / 03:03, *.chello.pl

@Matt: masz rację profesjonalista pełną gębą. Szacun dla niego, skromny gość, zero focha. Wzór dla młodzieży. Widać że piłka nożna to jego pasja. Nieździwiłbym się że jego parametry wydolnościowe są lepsze od podstawowych stoperów i jeszcze Czesio skorzysta z jego usług. Sympatyczny gość i bardzo pozytywna osoba.

odpowiedz
Legionista i nestety Milanista - 13.07.2021 / 06:05, *.t-mobile.pl

@Hautausmaa: Kjaer i Nesta. Pozdrawiam jako Campione ;-)

odpowiedz
wwwojtecky (L) - 13.07.2021 / 09:00, *.2.144

@Matt: też tak uważam. Serce i głowa. Całym sobą Pan Piłkarz

odpowiedz
fff - 13.07.2021 / 17:19, *.52.135

@Hautausmaa:


honorem? hahahahaha

kilka lat temu zagrali ligę za puchar z Pogonią Szczecin - wtedy w Szczecinie podawał pod nogi rywalom, którzy wygrali, sprzedawczyk

odpowiedz
c u L t - 12.07.2021 / 21:46, *.252.43

pLan MIODKA zakLada, siLną LEGIE 2, GRAJĄCĄ W siLnej 1 LidzE! MA NA TO 2 Lata.....

odpowiedz
singspiel - 13.07.2021 / 17:03, *.atman.pl

@c u L t: przepisy nie pozwalają na grę rezerw ligę niżej niż pierwsza drużyna

odpowiedz
SF - 12.07.2021 / 17:34, *.tpnet.pl

Czas najwyzszy zeby wywalczyli awans do 2 a nastepnie na zaplecze ! Powodzenia LEGIO II.!!

odpowiedz
kabojas - 12.07.2021 / 17:49, *.inetia.pl

@SF: rezerwy mogą grać w 1. lidze?

odpowiedz
dzl - 12.07.2021 / 18:04, *.mm.pl

@kabojas: najwyższy poziom dla rezerw to II liga

odpowiedz
ja - 12.07.2021 / 20:08, *.mm.pl

@SF: mogą grać nawet w 1 lidze. Od zeszłego roku zmieniły się zasady

odpowiedz
Marcel - 12.07.2021 / 20:10, *.t-mobile.pl

@dzl: Ja gdzieś ostatnio czytałem, że niedawno to się zmieniło i rezerwy będą mogły już grać o jeden poziom rozgrywkowy niżej od pierwszej drużyny.

odpowiedz
dzl - 12.07.2021 / 20:57, *.mm.pl

@ja: zgadza sie w 2020 zmiana przepisów PZPN .Niedoczytałem

odpowiedz
ding - 12.07.2021 / 16:58, *.chello.pl

Chyba będzie duża presja na awans w tym sezonie.

odpowiedz