Zatwierdzono budżet Ekstraklasy na nowy sezon

Redakcja, źródło: Ekstraklasa

Rada nadzorcza Ekstraklasy zatwierdziła budżet na sezon 2021/22. Do podziału pomiędzy 18 klubami Ekstraklasy będzie 230 mln zł, o 5 mln zł więcej niż w poprzednich rozgrywkach.

Środki zostaną rozdzielone pomiędzy kluby według następujących zasad:
- 44% - kwota stała rozdzielona równo pomiędzy wszystkie kluby (z czego 18 mln zł zostanie przekazane na szkolenie młodzieży, po jednym milionie na klub)
- 20% - za miejsce w rankingu historycznym
- 18,5% - za zajęte miejsce w tabeli na koniec sezonu
- 14% - dla czterech drużyn występujących w rozgrywkach UEFA
- 2,5% - Pro Junior System
- 1% - dodatkowe środki dla spadkowiczów

Ponadto spółka przekazuje klubom dodatkowo ok. 2,4 mln zł w formie barterów oraz wypłaca 8,4 mln zł na rzecz PZPN-u.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

+dodaj komentarz
oLaf - 14.07.2021 / 13:47, *.vectranet.pl

2,3 mln zł dla spadkowiczów?? czyli co, promujemy tych co się opieprzali cały rok i grali padakę zamiast dać te 2,3 mln np. tym co po walce się utrzymali??? bezsens. (od razu dodam: nie, argument, że "biedni spadli i mniej zarobią" mnie nie przekonuje, nie wspierajmy słabej gry!!)

kolejny bezsens czyli 46 mln zł za "ranking historyczny" ... co mnie obchodzi że np. Lech był dobry 3 lata temu??? Gra teraz słabo to dostaje kasę tylko za np. 6 miejsce a nie za to że "kiedyś grał lepiej"!! Idą takim rozumowaniem to może wypłąćmy pieniądze Bońkowi i Lacie bo "kiedyś grali dobrze" ; P

odpowiedz
Sesss - 14.07.2021 / 18:34, *.naszasiec.net

@oLaf: Ale brednie, nie pisz więcej

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.