Marek Papszun - fot. Mishka / Legionisci.com

Konferencja pomeczowa

Papszun: To nasz wielki sukces

Mishka, źródło: Legionisci.com

Marek Papszun (trener Rakowa): Obie drużyny podeszły do tego meczu bardzo poważnie, chciały wygrać i zdobyć trofeum. Cieszymy się, że to my wygraliśmy w Warszawie, przy gorącej publiczności wspierającej Legię. To nasz duży sukces. Widać, że idziemy w dobrym kierunku. Nie jest to łatwe, bo mamy swoje trudności.

Dziś zaprezentowaliśmy się jako godny przeciwnik Legii. W pierwszej połowie mogliśmy być bardziej skuteczni, zmarnowaliśmy sporo sytuacji, ale były one efektem naszej dobrej gry w defensywie i kilku bardzo dobrych odbiorów. W drugiej połowie przeciwnik dokonał zmian, podkręcił tempo, ale nie stworzył zbyt wielu sytuacji. Mogliśmy lepiej zachować się przy kilku kontrach, a po kontrowersyjnej bramce na 2-0 mogliśmy zamknąć mecz. Zachowaliśmy chłodną głowę mimo niesprzyjających warunków w serii rzutów karnych. Kapitalna postawa mojego zespołu, gratuluję całej szatni zdobycia trofeum. Przed nami nowe wyzwania, jak debiut w europejskich pucharach. Liczę, że dobrze się tam zaprezentujemy.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (32)

+dodaj komentarz
Creaney - 18.07.2021 / 20:15, *.chello.pl

to może na wycieczkę na Wzgórza Golan

odpowiedz
bronek49 - 18.07.2021 / 18:13, *.chello.pl

gratulacje Panie Papszun takiego trenera potrzebuje Legia a nie papraczyne michniewicza

odpowiedz
zimmi - 18.07.2021 / 14:42, *.play-internet.pl

tak sobie myślę, że w przyszłości, dalszej lub bliższej będzie to Nasz sternik ....

odpowiedz
Jimmy L - 18.07.2021 / 09:43, *.t-ipconnect.de

Papszun zobaczymy jak twoja ekipa wyglada na arenie miedzynarodowej.

odpowiedz
WarszawskaOchota - 18.07.2021 / 07:21, *.orange.pl

Awansował z Rakowem do Ekstraklasy, zdobył wicemistrzostwo Polski, Puchar Polski, a teraz Superpuchar.
I to wszystko z drużyna w której nie ma jakiś wirtuozów , z budżetem nieporównywalnie mniejszym niż ten który ma Legia.
Moim zdaniem jest to jeden z najlepszych trenerów w Polsce w tym momencie.

odpowiedz
SiaraCWKS - 18.07.2021 / 08:59, *.centertel.pl

@WarszawskaOchota: zgadzam się ...

odpowiedz
atmosferic - 18.07.2021 / 12:02, *.orange.pl

@WarszawskaOchota: w tym sezonie wygra mistrzostwo jak nie wyprzeda np Iviego Lopeza. Gość ma łeb na karku. Na pewno jest lepszym trenerem niż CM711.

CM711 kaleczy futbol. Na to się nie da patrzeć. 1 połowa z Bodo i wczoraj - gówno straszne. Tam nie było nic, przypomina to rok temu z vukoviciem. Nie zdziwie się jak Flora Tallinn Legie wykopie z ligi mistrzów. Legia tylko liczy na błysk jednostek, drużynowo słabo to wygląda, bardzo słabo.

odpowiedz
oLaf - 18.07.2021 / 12:10, *.vectranet.pl

@WarszawskaOchota: bez wątpienia. Konkretny facet a nie jakaś ''świnka-skarbonka" (nie żeby Czesław mi się tak kojarzył ; ))))

odpowiedz
Trener Bramkarzy - 18.07.2021 / 15:30, *.vectranet.pl

@WarszawskaOchota: Pamiętam, jako trenował Legionovie, z klubu, w którym nie było niczego, ukręcił II ligę i zajął chyba 4 miejsce... Konkretny człowiek, wykształcony z szerokimi horyzontami.. PO Czesiu to ON powinien zostać trenerem Legii..

odpowiedz
Singspiel - 19.07.2021 / 10:01, *.plus.pl

@atmosferic: jak Rakow pogra w pucharach to moze miec problem z zajeciem miejsca w pierwszej piatce. Co do Flory, to nie martw sie. Histerie mozna leczyć

odpowiedz
kolumbus blu dżakets - 18.07.2021 / 05:57, *.vectranet.pl

Pamiętam jak w przeszłości kilka razy sugerował,że nam pomagają gwizdkowi i tylko dlatego z nimi wygrywamy także to a propos "fajności" pana Marka

odpowiedz
P. - 18.07.2021 / 08:50, *.play-internet.pl

@kolumbus blu dżakets: Dokładnie. Niby nasz kibic a brzmi jak amikowiec z krwi i kości. Żeby nie widzieć faulu przy ich nie uznanej bramce to trzeba być po prostu ślepym.

odpowiedz
PLK - 18.07.2021 / 23:24, *.cyfrowypolsat.pl

@P. : Gdyby to był twój zawód to też pewnie byś tak mówił... Nigdy, a przynajmniej ja sobie nie przypominam takiej sytuacji, żeby kiedykolwiek powiedział coś obaźliwego pod adresemLegii!!!

odpowiedz
kolumbus blu dżakets - 19.07.2021 / 13:56, *.vectranet.pl

@PLK: www.meczyki.pl/newsy/marek-papszun-po-porazce-z-legia-warszawa-ma-pretensje-do-sedziego-to-boli-najbardziej/150022-n
Jeżeli np to nie jest dla Ciebie obraźliwe to ja nie mam pytań

odpowiedz
P. - 19.07.2021 / 16:44, *.msitelekom.pl

@PLK: Może to nie jest obraźliwe ale na pewno jest ślepy. "Dodam, że gdyby nie sędziowie, nie byłyby potrzebne rzuty karne. Strzeliliśmy gola, w sytuacji, w której nie powinien ingerować VAR. Abstrahuję od tego, czy Musiolik faulował rywala czy nie, ale do starcia doszło daleko poza polem karnym. Przepisy mówią jasno, kiedy można stosować VAR. Sędziowie nie wiedzieli jak się zachować. To jest kompromitacja. Jeśli weźmiemy do tego, że nie podyktowano karnego za faul na Wdowiaku, tylko wyciągnięto zdarzenie poza pole karne, to nie ma jak obronić tezy, że sprzyjało nam szczęście" wywiad dla polsat sport.

odpowiedz
W(L) - 18.07.2021 / 05:35, *.chello.pl

Powodzenia w pucharach......

odpowiedz
stara szkoła - 18.07.2021 / 01:34, *.chello.pl

To przyszły trener Legii,zresztą kibic Legii i wyjazdowiec Legii.Pozdro Marek.

odpowiedz
c u L t - 18.07.2021 / 15:15, *.18.136

@stara szkoła: No właśnie,niekture barany na tym forum nie kumajá dalej czaczy

odpowiedz
P. - 18.07.2021 / 01:34, *.play-internet.pl

W 2 połowie to co była za dyscyplina sportu? Bo na pewno nie piłka nożna. Przy okazji Superpucharu powinni wam wręczyć jeszcze puchar symulantów i mistrzów brudnej gry. Przy waszej nieuznanej bramce nie było nawet najmniejszej kontrowersji. Po raz kolejny pier.... pan kocopały na konferencji prasowej.

odpowiedz
PLK - 18.07.2021 / 00:35, *.cyfrowypolsat.pl

Wielki szacun... Mecz był w jedną albo drugą stronę... Dziś Raków był skuteczniejszy... Pokażcie w Europie przynajmniej to co dzisiaj na Ł3 a będzie dobrze!!! Powodzenia.... Walczymy o kolejną drużynę z e-klapy w Europucharach!!!

odpowiedz
Dedi - 17.07.2021 / 23:49, *.plus.pl

Moim zdaniem zagraliśmy normalnie, tylko to Raków jest silniejszym zespołem aniżeli Bodo ! Raków w sparingach wygrał z Szachtarem i remisował z RB Salzburg.

odpowiedz
PLK - 18.07.2021 / 00:40, *.cyfrowypolsat.pl

@Dedi: Człowieku, daj spokój z tymi sparingami bo się ośmieszasz!! Spójrz na nasz wyjściowy skład i przestań opowiadać brednie!!! MOIM zdaniem masz słabą orientację....

odpowiedz
KN - 17.07.2021 / 23:32, *.inetia.pl

Papszuniątko :)

odpowiedz
c u L t - 17.07.2021 / 23:27, *.50.50

MARKU PRAWIE WSZYSTKO ZGARNOLEŚ!JESZCZ RAZ GRATULACJE!WSZYSCY!KIBICE!LEGII!WIDZĄ!CIE!W!KOSZULCE!Z!ELKĄ!TAKIEGO CZŁOWIEKA POTRZEBA, FANATYKA TRENERSKIEGO!BRAWO!

odpowiedz
CuLt !Legia! KING! - 17.07.2021 / 23:21, *.50.50

BRAWO!TO wLaśnie ! SĄ OWOCE PRACY,PRACY,PRACY.....BRAWO!WIDZE PANA W LEGII ! A POTEM ! PoLanD TEAM!

odpowiedz
HUGON - 17.07.2021 / 23:58, *.vectranet.pl

@CuLt !Legia! KING!: Widzisz go w LEGII jako sprzątającego po meczu ,słaba ta twoja wizja.

odpowiedz
cuLt - 18.07.2021 / 01:11, *.50.50

@HUGON: No tak Czesio lepszy?

odpowiedz
Dexter - 17.07.2021 / 23:07, *.centertel.pl

Polski Jürgen Klopp

odpowiedz
dejne3 - 17.07.2021 / 23:38, *.rima-tde.net

@Dexter: Zobaczymy jak Medaliony,za rok na której lokacie zakończą sezon

odpowiedz
Dedi - 17.07.2021 / 23:57, *.plus.pl

@Dexter:
Raczej Mancini bo Spokojnie zgrywał zespół
i teraz ma naprawdę fajny zespół który jeszcze jakiś czas temu grał na zapizdowie

odpowiedz