Czesław Michniewicz - fot. Maciej Frydrych / Legionisci.com

Michniewicz: To będzie inny mecz niż z Bodo

Mishka, źródło: Legionisci.com

- Nie możemy oczywiście skorzystać z Czarka Miszty, który jest kontuzjowany. Nie będzie Jasura, pod znakiem zapytania stoi występ Johanssona. Dziś po treningu będziemy mieli więcej informacji na jego temat. Pozostali zawodnicy są do naszej dyspozycji, także Andre Martins - mówi przed środowym spotkaniem 2. rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów z Florą Tallin trener Legii Warszawa, Czesław Michniewicz.

- Akurat mecz Flory, na który wysłaliśmy naszego wysłannika, Flora zagrała w całkowicie zmienionym składzie. 9 zawodników z podstawowego składu nie grało, więc obraz jest niepełny. Bazujemy na wcześniejszych meczach i meczu z Dinamem Zagrzeb, z którym grali rok temu w pucharach oraz na spotkaniu z zespołem z Malty. Od tego czasu w zespole nastąpiły tylko 2-3 zmiany, jest ten sam trener i sposób gry. To jest dla nas bardziej miarodajny mecz, bo grali na wyjeździe, przegrali 2-3. To co tam pokazali, widziałem potem wiele razy w ich spotkaniach ligowych. Analizowaliśmy też mecze ligowe, ale w większości z nich Flora ma bardzo dużą przewagę nad konkurencją i te spotkania są praktycznie do jednej bramki. Swobodnie strzelają dużo goli i myślę, że nie jest to ten obraz, który zobaczymy przy Łazienkowskiej.

- W Legii nigdy nie ma spokoju, niezależnie od tego, co się dzieje, czy wygrywasz, czy nie. Jeśli chodzi o porównanie Bodo z Florą, to Bodo grało systemem 4-3-3. Były książkowe zachowania zawodników na poszczególnych pozycjach, dokładnie tak, jak powinno być w zgodzie ze sztuką taktyczną, dużo schematów rozgrywania akcji. Flora ma mniej schematów, a więcej indywidualności. Świetnie rozgrywa piłkę dobrze nam znany Vassiljev, do tego dochodzą dwaj szybcy skrzydłowi - Zenjov i Ojamaa. Oni często szukają pojedynków 1 na 1. Mają kilku wysokich zawodników i mnóstwo wariantów rozegrania stałych fragmentów. Flora ma też doświadczenie międzynarodowe. Nie twierdzę, że zawojowali Europę, ale regularnie grają w rozgrywkach UEFA. Wszyscy też grają w reprezentacji i to jest ich największy atut.

- Mamy swój plan i chcemy zagrać na własnych zasadach, ale jednocześnie wiemy, że to będzie zupełnie inny mecz niż z Bodo. Tam pewne rzeczy można było przewidzieć z góry, tutaj nie wszystko da się przewidzieć.

- Przed meczem z Bodo upatrywano w nich faworyta. Teraz nas uznaje się za faworyta. Ja nie przywiązuję do tego wagi. Mecz jest zawsze sprawą otwartą, piłka uczy pokory. Trzeba być zawsze przygotowanym, skupić się na sobie, na tym, co chcemy pokazać i jak chcemy grać. Gramy u siebie, liczę, że kibice będą tacy wspaniali, jak na ostatnim meczu z Bodo. To nam bardzo pomogło, cały czas trzymało zespół na wysokich obrotach.

fot. Maciej Frydrych / Legionisci.comfot. Maciej Frydrych / Legionisci.com

WYNIKI SONDYCzy Legia awansuje do 3. rundy eliminacji Ligi Mistrzów?
SUMA GŁOSÓW: 16122
START: 15.07.2021 / KONIEC: 27.07.2021

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (40)

+dodaj komentarz
LM - 21.07.2021 / 18:00, *.tpnet.pl

Jestesmy bardzo ciekawi jaki to bedzie mecz !!

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 21.07.2021 / 08:59, *.play-internet.pl

"Piłka uczy pokory".Powiedział trener,który ustawiał mecze.......Ja prdl,co za hipokryzja.

odpowiedz
EP - 21.07.2021 / 08:39, *.tpnet.pl

LEGIO jestesmy o krok od fazy grupowej europejskich pucharow wiec walczymy na 100% i nie odpuszczamy tak jak to sie zdarzalo !!

odpowiedz
SF - 21.07.2021 / 07:12, *.tpnet.pl

W ataku ma grac dwoch napastnikow Pekhart i Emreli ! Powodzenia !!!

odpowiedz
WSL - 21.07.2021 / 07:07, *.tpnet.pl

@ Zyleta !!! : Zgadzam sie w 100% ! To jest bardzo widoczne !!!

odpowiedz
Żyleta !!! - 20.07.2021 / 23:20, *.stansat.pl

Nie przeszkadza Wam, że trenerem naszej Legii jest słowik co śpiewał, że legła itd.? Nie przeszkadza Wam to teraz? Bo ja uważam, że Michniewicz z kilku powodów nie powinien w ogóle mieć wstępu na Ł3. To co się dzieje, to nie tylko upadek piłkarski naszej Legii, ale kontynuacja upadku środowiska kibicowskiego naszej Legii. Ten gość powinien być potraktowany jak swego czasu potraktowany był Kaczorowski i wypad z Ł3. Gdzie Wasz Warszawski honor i szyk? Gdzie szacunek dla własnego klubu, Jego barw i tradycji? I w końcu: gdzie Wasz szacunek do samych siebie jako kibiców klubu z taką piękną tradycją i legendą?

odpowiedz
heheszek - 21.07.2021 / 08:15, *.play-internet.pl

@Żyleta !!!: UBLIŻAJMY!!!!

odpowiedz
heheszek - 21.07.2021 / 08:15, *.play-internet.pl

@Żyleta !!!: UBLIŻAJMY!!!!

odpowiedz
Michal - 21.07.2021 / 08:51, *.swisscom.ch

@Żyleta !!!: Nie, nie przeszkadza. Jak ci przeszkadza zostan w domu.

odpowiedz
Żyleta !!! - 21.07.2021 / 10:37, *.chello.pl

@Michal: gratuluję rozumiem że jak plują w twarz to mówisz że deszcz pada....

odpowiedz
HUGON - 20.07.2021 / 22:34, *.vectranet.pl

Nie mecz jest sprawą otwartą tylko jego wynik

odpowiedz
LW - 20.07.2021 / 20:49, *.tpnet.pl

LEGIA 4-0 Flora ! "L" !!!

odpowiedz
LM - 20.07.2021 / 20:47, *.tpnet.pl

LEGIA ma awansowac do 3 rundy i to jest cel KIBICOW !!

odpowiedz
jezus - 20.07.2021 / 20:46, *.vectranet.pl

no to jak lubia stale fragmenty, to z palcem wiadomo gdzie wbija nam bramke

odpowiedz
WL - 20.07.2021 / 20:45, *.tpnet.pl

Jak zagra LEGIA tak jak o SP to dla Pana nie bedzie inny tylko taki sam !!

odpowiedz
Dedi - 20.07.2021 / 18:43, *.plus.pl

Ja marzę naprawdę chciałbym ligi mistrzów znowu w Warszawie Barca albo Bayern (:

odpowiedz
majusL@legionista.com - 20.07.2021 / 16:31, *.174.42

A miał trener w życiu dwa takie same mecze??!

odpowiedz
:) - 20.07.2021 / 18:11, *.chello.pl

@majusL@legionista.com: a to prawdziwy mail?

odpowiedz
Lol - 20.07.2021 / 14:58, *..

Jaki tam inny. To są drużyny do ogrania bez wysiłku.

odpowiedz
kermit - 20.07.2021 / 14:34, *.4.239

Niech będzie inny, byle wynik był ten sam.

odpowiedz
Darek - 20.07.2021 / 14:32, *.t-ipconnect.de

Najważniejsze mecze Legia gra w lipcu i sierpniu a do klubu sprowadza się piłkarzy którzy bedą w optymalnej formie w październiku.Brawo.
Niektórzy co przyszli zimą i jeszcze się aklimatyzują.
Są też tacy którzy jeszcze nic nie grają a już są połamani.
Albańskie ferrari nie może odpalić od pół roku.
Jedyne wzmocnienie to Emŕeli.

odpowiedz
Dedi - 20.07.2021 / 19:16, *.plus.pl

@Darek : Trochę masz rację, zastanawia mnie że jeszcze nawet sekundy nie widziałem na żywo Josue..

odpowiedz
Arek - 20.07.2021 / 23:40, *.tpnet.pl

@Darek : Daria! Pamietaj, że większość zawodników to ma kontrakty do końca czerwca i wcale nie jest tak łatwo. Tym bardziej, że okienko otwiera się od 1 lipca. A my już na początku tego miesiąca gramy o coś. Też mi się to średnio widzi, ale co zrobisz, jak nic nie zrobisz? Mnie najbardziej irytuje, jak sprowadzają takich co nie grali jakiś czas a po ich sprowadzeniu wymagają ch...j wie czego. Coś jak rok temu na ten przykład.

odpowiedz
Ralph - 20.07.2021 / 14:30, *.play-internet.pl

Powiem tak każdy inny wynik niż dwu bramkowe zwyciestwo w pierwszym meczu bedzie rozczarowujący. Poprzeczka nisko ustawiona i tylko sie cieszyć, że nie jest to nikt na poziomie Omonii bo było by 50/50 a tak to na papierze jest 85/15. Sappinen i Vasiljev to jedyni zawodnicy którzy nie zaniżyli by poziomu ekstraklasy.

odpowiedz
Egon - 20.07.2021 / 14:28, *.centertel.pl

Od początku do końca na boisku pełna kontrola
i z workiem z bramkami do domu wraca Flora
Taki plan na ten mecz to ja rozumiem żadne oddawanie pola gry chyba że będzie już pozamiatane...
Nawet jak będą swoją bramkę murować
nieważne zacznijmy się szanować !

odpowiedz
gazza - 20.07.2021 / 14:22, *.inetia.pl

Gdyby trenerem był Okuka lub śp. Wójcik to nie bałbym się o wynik !
A że jest Michniewicz to wszystko jest możliwe...! Przykre to ale prawdziwe.

odpowiedz
anty gazza - 20.07.2021 / 21:33, *.centertel.pl

@gazza: nie pij i nie ćpaj jak gazza

odpowiedz
Bombenhagen - 20.07.2021 / 14:11, *.107.192

Bez przesady z tym "przewidywaniem" panie trenerze, czegoś innego, jak zdecydowanej dominacji Legii nikt sobie nie wyobraża, a ewentualnej wpadki nikt nie daruje i nie będzie żadnej wymówki. W Europie gorsze od ligi estońskiej są tylko liga walijska, andorska i san marińska, nawet na Gibraltarze, czy w Luksemburgu albo na Łotwie nabili więcej punktów rankingowych, tak więc, brak awansu, to będzie mega hiper giga kompromitacja i żadna asekuracja trenera w przedmeczowych wypowiedziach nie pomoże.

odpowiedz
PLBBOY - 20.07.2021 / 14:22, *.inetia.pl

@Bombenhagen: Niestety nasza piłka klubowa jest na tak niskim poziomie, że musimy się obawiać każdego. Zresztą z reprezentacją jest tak samo.

odpowiedz
oLaf - 20.07.2021 / 15:03, *.vectranet.pl

@Bombenhagen: popieram, jak będziemy tak trząść tyłkami przed ligą estońską etc. to .... będziemy przegrywać z Luksemburgiem! : O

Ze słabszymi trzeba wygrywać 2:0, 3:1 i ... iść dalej, po wyższe cele!!!

odpowiedz
Wojtek86 - 20.07.2021 / 15:21, *.net.pl

@oLaf: A już przypadkiem nie przegraliśmy ? :)

odpowiedz
Dedi - 20.07.2021 / 19:38, *.plus.pl

@Bombenhagen:

Pełna zgoda nawet remis w jednym z tych meczów z Florą będzie wstydem. Tu trzeba zrobić swoje w pierwszym meczu i już analizować dwie klasy lepsze od flory albo nawet trzy ..Dynamo.

odpowiedz
Szymon - 20.07.2021 / 14:09, *.t-mobile.pl

Czesiu nie trzęsie gaciami. W jakich rozrywkach UEFA oni grają? Do czego ich reprezentacja się nadaje?. Pojechać z ogórami i tyle w temacie

odpowiedz
LoLo - 20.07.2021 / 14:06, *.chello.pl

Oby zainwestowanie w Jaszczura nie okazało się takim samym finansowym strzałem z łuku w plecy jak słynny koncert Madonny zafundowany przez Muchę.

odpowiedz
LM - 20.07.2021 / 14:03, *.tpnet.pl

A LEGIE kto bedzie wychwalal ?

odpowiedz
:) - 20.07.2021 / 12:45, *.chello.pl

Jurek smutny ze musi tu grać

odpowiedz
HAHAHA... - 20.07.2021 / 14:01, *.inetia.pl

@:): U was w Poznaniu wszyscy są smutni, że muszą tam grać.

odpowiedz