Bartosz Kapustka, Czesław Michniewicz - fot. Woytek / Legionisci.com

Michniewicz: Brak Kapustki to bardzo duży problem

Mishka, źródło: Legionisci.com

- To bardzo trudny moment zarówno dla Bartka Kapustki, jak i dla nas. Zdobył piękną bramkę, fantastyczna akcja, która jednak będzie mu się kojarzyła z olbrzymim bólem i zawodem, jaki go spotkał. Rozmawiałem z nim wczoraj przed diagnozą i potem po diagnozie. Wszyscy go wspieramy i bardzo mu współczujemy. Dochodził do świetnej formy, był bardzo ważnym ogniwem naszej drużyny, dawał wiele opcji jeśli chodzi o sposób grania, a dzisiaj będziemy sobie musieli radzić bez niego. Życzymy my jak najszybszego powrotu do zdrowia - mówi o kontuzji Bartosza Kapustki trener Legii Warszawa, Czesław Michniewicz.

- Jeśli chodzi o możliwości gry na jego pozycji, to może tam wystąpić Muci, Josue lub Lopes. Innych możliwości nie ma. Każdy z tych zawodników gra jednak inaczej niż Bartek. Kapustka zdobywał przestrzeń, dawał nam mnóstwo rozwiązań jeśli chodzi o ofensywę. Mamy duży problem. Na dziś jest Bartek Slisz, Andre Martins i młody, niedoświadczony Kuba Kisiel. Więcej możliwości nie mam. Trzeba będzie usiąść i porozmawiać na ten temat. Mecz goni mecz, myślę, że ten moment przyjdzie po meczu z Florą Tallin. Zastanowimy się wspólnie, w którym miejscu jesteśmy i dokąd chcemy dojść. Nie ukrywam, że z tą dwójką to my do grudnia nie dojedziemy, bo kontuzja czy kartka spowoduje bardzo duże problemy dla nas. Będziemy musieli zmienić sposób gry. Kapustka wypełniał przestrzenie, o które zawsze walczymy, wprowadzał piłkę. To dla nas duży problem. Jestem za tym, żeby teraz usiąść do rozmów na temat przedłużenia z nim kontraktu. To dobry moment, ale to nie ode mnie zależy.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (20)

+dodaj komentarz
Mateusz z Gór - 24.07.2021 / 06:32, *.orange.pl

No i niestety. Muci, Josue lub Lopez. Czyli piłkarz utalentowany jedynie w gębach ekspertów, piłkarz dobry kiedyś z sylwetką hobby playera mocny w gębie oraz Lopes, który ma ograniczone umiejętności i w dodatku do Legii nie pasuje. A mówimy o najważniejszej pozycji na boisku, jeśli nie chcemy grać drewnianej piłki na Pekharta przez cały sezon. Jeszcze raz brawa dla Bartka za kompletną głupotę.

odpowiedz
NieznanyFanatyk - 24.07.2021 / 00:40, *.chello.pl

352
Rosołek Emreli
Mladenovic Martins Luqi -śpo Slisz Juranovic
Johanson Jedza Rose
Boruc


Z obroną to jest dramat xD

odpowiedz
Arek - 24.07.2021 / 00:27, *.tpnet.pl

Trzeba było brać Furmana. Ale chyba jeszcze Borysiuk wolny;)

odpowiedz
Krzysiek - 23.07.2021 / 23:31, *.vectranet.pl

Jeśli chodzi o możliwości gry na jego pozycji, to może tam wystąpić Muci, Josue lub Lopes.
Czesiu zdecyduj się , chyba że znowu chcesz przy 1:0 zmieniać na defensywnego. !!!

odpowiedz
oLaf - 23.07.2021 / 19:52, *.vectranet.pl

nie no, teraz okazuje się że Kapustka to był zbawcą Legii!! ; P

A za miesiąc będzie: "odpadliśmy z el. LE/LM bo Kapustki nie było", zakład?

Jakie przedłużenie kontraktu????? Czesiu, nie swoje pieniądze chcesz wydawać?? a co, Legia ma ich za dużo - już nie potrzebujemy kupić żadnego zawodnika??

Kapustka już ''kapuchę'' zarobił w Anglii, chcesz mu dać kolejne 3 miliony zł a gość nie będzie nic robił?? CO za osioł, nie trener.

odpowiedz
Wolfik - 23.07.2021 / 22:45, *.mm.pl

@oLaf: Ano, wychodzi na to, że był. Z kreatywnych pomocników został Luqi i Skibicki. Josue to zagadka, Muci też. Może Lopez tą dziure wypełni.

Jestem ciekawy składu na Płock. Zobaczymy, ile sa warci nowi zawodnicy i co wymyśli Czesław. Z Talinem nie błysnął.

odpowiedz
Darek - 23.07.2021 / 19:36, *.chello.pl

Sprowadzić rozgrywającego bez nadwagi co ogarnie środek pola i po kłopocie.Piłkarza do grania a nie gamonia co się będzie aklimatyzował rok i poznawał szatnie.A po pół roku nie grania i tak się połamie na treningu.

odpowiedz
PiotrŻo(L)iborz - 23.07.2021 / 16:11, *.play-internet.pl

Może Muci się teraz odblokuje, była na nim presja od konkurenta jakim był kapustka, to tak jak nasi skoczkowie jak nie ma Stocha :)

odpowiedz
Markus Merk - 23.07.2021 / 16:03, *.play-internet.pl

Czemu odpuściliśmy Caktasa, podobno był już dogadany. Potrzebujemy jeszcze ŚP, DP i zmiennika dla Mladenovicia.

odpowiedz
Syn trenera - 23.07.2021 / 17:29, *.vectranet.pl

@Markus Merk: Caktas dołączył do Antolica w Emiratach czy innej Arabii trzeba go było brać.. Chciał przyjść to Loczek kasy poskąpił.. Tsk samo z Hamsikiem.. I Japończykiem..

odpowiedz
Egon - 23.07.2021 / 15:54, *.centertel.pl

To grajcie dla Kapiego jak Duńczycy grali dla Eriksena

odpowiedz
c u L t - 23.07.2021 / 15:29, *.248.72

Jeśli trener odwala robote to potem owoce mamy jakie mamy,Cesia nie kręci piłka nożna za to kręci tłusta kuchnia idż Cesio na kurzarza a nie zajmujesz stołek...

odpowiedz
Stachu Ursus - 23.07.2021 / 15:20, *.t-mobile.pl

Dawać Vasilieva z Flory, niezły piłkarz i na ligę i na puchary z techniką dryblingiem, uderzeniem i dużym doświadczeniem. Myślę że to realny transfer na nasze możliwości, nie jest raczej mega drogi...

odpowiedz
Bartek - 23.07.2021 / 14:40, *.tpnet.pl

Można było wziąć Furmana za darmo,przydałby się na ligę.

odpowiedz
Komitet powitalny - 23.07.2021 / 14:24, *.centertel.pl

Najpierw fakty:
1) W okienku transferowym sprowadzono 4 obrońców, 2 napastników, 1 pomocnika, który delikatnie mówiąc musi potrenować.
2) Nie przedłużono kontraktu z pomocnikiem Gwilą,
3) Oddano młodzieżowca Cielemęckiego.
4) Jeden zawodnik nabawił sie kontuzji, trener wznosi larum "nie ma kim grać " trzeba zmieniać.

Wypadałoby się zastanowić o co tu chodzi? kontuzje się zdążają, kartki też. Nikt naprawdę nie miał na tyle wyobraźni żeby zastanowić sie co zrobimy jak coś pójdzie nie tak.

Przecinaków mamy dość, gości do jako takiego rozegrani jak na lekarstwo.

odpowiedz
Pz - 23.07.2021 / 14:24, *.orange.pl

Slisz i Holownia to jest jakis zart. Oni w drugiej druzynie moga grac. To co wyprawiali z flora to tragedia.

odpowiedz
kuba - 23.07.2021 / 14:05, *.orange.pl

gdzie ta diagnoza???

odpowiedz
Wolfik - 23.07.2021 / 13:56, *.mm.pl

Jak się czekało z podpisywaniem umów w zeszłym sezonie do końca, to teraz nie ma kim grać. Firma korporacyjna, wszedzie słychac o planach, strategii itp. a tymczasem jedno ogniwo wypada i wszystko się sypie.

Sytuacja podobna do sytuacji jaka swojego czasu była z VOO. Magiera tez na nim opierał skład. Nie musze przypominać, jak się to skończyło.

odpowiedz
Krzeszczu - 23.07.2021 / 18:45, *.bredband2.com

@Wolfik: Kolego, zastanawia mnie jedno, to pokiego wala te wszystkie transfery skoro jeden zawodnik wypada i wedlug trenera wszystko sie sypie? Przyszlo chyba 7-8, a tu taka tragedia? Moim zdaniem trener do dööpy. Ma sklad ktorego wiecej niz pol ligi mu zazdrosci. Co ekspert w mediach to ochy i achy jaki to zayeebisty sklad na papierze ma Legia. Ze nikt z Legia konkurowac nie moze. A tu jedna kontuzja i placz i zgrzytanie zebow? Ja takich miernot trenerskich mam dosyc. Wieczne narzekanie, biadolenie, wieczne wymowki i usprawiedliwianie. Na swszystko jest alibi. A jak trzeba trenowac to siatkonoga albo dni wolne. Wpeeezdu z taka (polska) mysla szkoleniowa.

odpowiedz
Wolfik - 23.07.2021 / 22:41, *.mm.pl

@Krzeszczu: Odpowiedź jest prosta. Ilośc nie idzie pod rekę z jakością. Przeciez wiesz jak jest u nas z transferami. Taki Abu Hanna jest w klubie od poczatku czerwca chyba a gra Mateusz Hołownia, na którym wieszane są psy. To co ów Hanna prezentuje?

A wracając do tematu - kogo z obecnych widzisz na tą pozycję? Przecież w meczu z Florą za Bartka wszedł Slisz. Defensywny i bez formy. Może Kolega Leśny Dziadek miał rację... tak w końcu twierdzi Michniewicz.

odpowiedz