Mateusz Wieteska najlepszym zawodnikiem Legii w lipcu - fot. Woytek / Legionisci.com

Plus miesiąca

Plus lipca: Mateusz Wieteska

Maciej Frydrych, źródło: Legionisci.com

W lipcu legioniści rozegrali aż siedem spotkań, cztery pucharowe: dwumecz z Bodø/Glimt oraz dwumecz z Florą Tallin, dwa spotkania ligowe z: Wisłą Płock i Radomiakiem Radom oraz rywalizowali o superpuchar Polski z Rakowem Częstochowa. Najwięcej plusów w tym miesiącu zgromadził Mateusz Wieteska, który otrzymał aż cztery pozytywne oceny.

"Wietes" w sezon 2021/22 wszedł z przytupem, widać że jest w formie. Stoper Legii rozegrał sześć spotkań, a w aż czterech jego występ został pozytywnie oceniony. Drugie miejsce w naszej klasyfikacji zajął Andre Martins, który również otrzymał cztery plusy, ale dostał jednego minusa. Trzeba przyznać, że Portugalczyk jest bardzo pewnym punktem w układance trenera Czesława Michniewicza. Trzecią lokatę zajął nasz kapitan Artur Jędrzejczyk, który otrzymał trzy pozytywne noty.

Najgorzej w lipcu prezentował się Bartosz Slisz, który wystąpił we wszystkich spotkaniach Legii, ale otrzymał aż cztery minusy. Niestety początek sezonu zupełnie nie należał do 22-latka. Optymizmem nie napawa przedostatnie miejsce naszych dwóch wahadłowych Filipa Mladenovicia oraz Josipa Juranovicia, jak i snajpera Tomasa Pekharta. Cała trójka w lipcu otrzymała zaledwie jednego plusa i aż trzy minusy, a przecież w zeszłym sezonie były to kluczowe postacie naszej drużyny.

Klasyfikacja:

Mateusz Wieteska - 4
Andre Martins - 4 / 1
Artur Jędrzejczyk - 3
Rafel Lopes - 3 / 1
Artur Boruc - 2
Kacper Skibicki - 2
Luquinhas - 2
Maik Nawrocki - 2
Mahir Emreli - 3 / 2
Bartosz Kapustka - 2 / 1
Josue - 2 / 1
Cezary Miszta - 1
Kacper Tobiasz - 1
Mattias Johansson - 1
Ernest Muci - 1 / 1
Mateusz Hołownia - 1 / 2
Lindsay Rose - 1
Maciej Rosołek - 1
Filip Mladenović - 1 / 3
Josip Juranović - 1 / 3
Tomas Pekhart - 1 / 3
Bartosz Slisz - 4

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (45)

+dodaj komentarz
filand - 08.08.2021 / 22:09, *.t-mobile.pl

Plusy lipca, plusy lub minusy sierpnia...mamy 4 punkty straty do lidera i 12 miejsce w lidze. Jakieś pytania?
Ps.Lindsay Rose obiecał (źródło www.instagram.com), że w ciągu 6 miesięcy będzie mógł mówić w języku polskim....Czekam...

odpowiedz
gazza - 08.08.2021 / 21:08, *.inetia.pl

To jakiś żart...na samej górze Wieteska i Martins...
Macie nas za głupków ?

odpowiedz
Kupa goowna - 08.08.2021 / 20:31, *.tpnet.pl

Ja wiem że to jest byyyzness . Macie ludzi za debili ? Do h......a fafla ?

odpowiedz
100% - 08.08.2021 / 19:08, *.tpnet.pl

Nie walcie w hoooooia

odpowiedz
Kupa goowna - 08.08.2021 / 17:37, *.tpnet.pl

Żarcik?!!!!

odpowiedz
Bie(L)any - 08.08.2021 / 16:40, *.centertel.pl

Jak to był plus lipca do dziękować, że mamy już sierpień....

odpowiedz
Jaro - 08.08.2021 / 15:29, *.chello.pl

To dobrze że doceniono Mateusza, wcześniej nie był opoką naszej obrony, ale się poprawił i to znacznie stąd ten plus,ba zachętę.

odpowiedz
bum - 08.08.2021 / 15:18, *.virginm.net

Dali to na glowny naglowek hahahahah. To sie nazywa marketing buahahaha. Juz wiadomo ze to wypychanie na sile i sszukanie klienta. Ale kupa xD

odpowiedz
Smok - 08.08.2021 / 17:10, *.glasoperator.nl

@bum: tak, to akcja promocyjna, bo wiadomo, że ten portal odwiedzają stada skautów z topowych lig.

odpowiedz
Sss - 08.08.2021 / 17:34, *.t-mobile.pl

@bum: Oby sie znalazł....

odpowiedz
bum - 08.08.2021 / 17:37, *.virginm.net

@Smok: Jak nie wiesz jak dziala machina medialna to trudno ;) yo

odpowiedz
bum - 08.08.2021 / 23:06, *.virginm.net

@Sss: mam tak samo jak Ty.... ;) Czas na zagraniczną karierę dla naszego plusa lipca haha

odpowiedz
Redi - 08.08.2021 / 15:12, *.play-internet.pl

To wygląda jak link sponsorowany...

odpowiedz
Yto - 08.08.2021 / 14:37, *.tpnet.pl

Pchcie gościa na siłę . Czy nie widzicie że jest cieniutki ? Dwóch kumatych do obrony plus Vadis i Dinamo łykamy na mìękko

odpowiedz
Yto - 08.08.2021 / 12:43, *.tpnet.pl

Żarcik Groteska

odpowiedz
pol - 08.08.2021 / 08:41, *.chello.pl

wieteska i plusy........kaleczniak

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 07.08.2021 / 19:23, *.play-internet.pl

Redakcjo,tu się musiał wkraść jakiś błąd,albo ruscy hakerzy włamali się Wam na serwery.Wieteska "plusem lipca"?......Poprawcie to szybko,bo jeszcze ktoś to łyknie.

odpowiedz
Ziomek69 - 07.08.2021 / 07:52, *.206.244

Dobry stoper, ale w każdym meczu popełnia przynajmniej jeden głupi błąd, który skutkuje groźną sytuacją dla rywali

odpowiedz
grzesiek - 08.08.2021 / 11:58, *.centertel.pl

@Ziomek69: powiedz to zdanie Jackowi Zielińskiemu albo Dicksonowi Choto

odpowiedz
Matt - 06.08.2021 / 20:16, *.tpnet.pl

Rysiek Ochódzki też już dał jednemu puchar na zachętę.

odpowiedz
tekken (L) - 06.08.2021 / 17:49, *.chello.pl

Brawo Wietes. W piłce liczy się wola walki.

odpowiedz
Yto - 08.08.2021 / 15:17, *.tpnet.pl

@tekken (L): a w życiu myślenie

odpowiedz
Ł3 - 06.08.2021 / 17:45, *.chello.pl

To jakas prowokacja :)

odpowiedz
oLaf - 08.08.2021 / 13:27, *.vectranet.pl

@Ł3: he,, he , racja!
Wieteska w każdym meczu puszcza strasznego babola, czasami bramkarzowi udaje się to wybronić i stąd gość jeszcze dycha w Legii...

Gorzej z czwórką najgorszych z minusami - ci mnie zaskoczyli (oprócz Slisza promowanego na maxa).

odpowiedz
kami(L)PRAGA - 06.08.2021 / 10:37, *.vectranet.pl

Na tle Holowni Mladenovicia Ślisza Pekharda Jedrzejczyka (ktory idzie na raz ) to Witeska wyglada dobrze wiec plusem lipca moze byc nie mylmy z najLepszym zawodnikiem dobrze ze mamy bramkarzy na mistrzowskim poziomie bo bylo by kiepsko z nami napewno nawrocki bedzie mial duzo pracy w nastepnym meczu przydal by sie dobry grajek za Mladenovicia bo prawa strona z naszym wahadlowym troszke slabo wyglada a i w obronie nie pomaga na chwile obecna nasza najslabsza strona

odpowiedz
kami(L)PRAGA - 06.08.2021 / 16:23, *.vectranet.pl

@kami(L)PRAGA: lewa strona :)

odpowiedz
m4 - 06.08.2021 / 08:33, *.249.78

jaki plus miesiaca taki skład

odpowiedz
Bart1916 - 06.08.2021 / 07:55, *.plus.pl

Hehe nie no Prima aprilis to chyba inny miesiąc...drewno

odpowiedz
kibic - 05.08.2021 / 23:10, *.datapacket.com

Dobry wybór. Spora zwyżka formy. Coraz większa pewność siebie i eliminowanie błędów. Tak trzymaj Mateusz!

odpowiedz
c u L t - 05.08.2021 / 22:51, *..

ALE ON I TAK ZNAJDZIE SIE TAM GDZIE NIE TRZEBA, NIECH POPRACUJE WIĘCEJ CZASU NAD SWOIMI BABOLAMI, WYKAZYWANIE CHĘCI TO TYLKO DOBRY BAJER...

odpowiedz
NieznanyFanatyk - 05.08.2021 / 22:46, *.chello.pl

to głosowanie ws. Kogo się chcemy pozbyć z Legii

odpowiedz
grzesiek - 05.08.2021 / 22:17, *.centertel.pl

Niestety ale przerżniemy przez tego babola. Zawsze musi być w skladzie jakis babol. Kur

odpowiedz
grzesiek - 06.08.2021 / 07:36, *.centertel.pl

@grzesiek: niemniej fakrycznie plus mu sie nalezy bo jego gra wygladala w tym miesiacu zdecydowanie lepiej. Moze sie ogarnie w koncu.

odpowiedz
Yto - 05.08.2021 / 21:20, *.tpnet.pl

Czerstwy żart. Nie wmawiajcie że białe to czarne. Wieteska dobry ?! Może jeszcze jeden żart. Ślisz zajebisty !

odpowiedz
zaba285 - 05.08.2021 / 20:42, *.116.118

to jakieś fake newsy :) wczoraj po 15 minutach powiedziałem do ziomka, że jak Wieteska nie odj.. to wygramy. no i kto przegrał pozycję przy bramce?
tradycja jest taka, że w każdym meczu (z wyjątkiem od reguły w Tallinie) albo po jego babolu pada gol, albo jakiś cudem ratuje go bramkarz

odpowiedz
Autor - 05.08.2021 / 23:42, *.play-internet.pl

@zaba285:
Głupoty gadasz, on nie przegrał żadnej pozycji. Napastnik umiejętnie zrobił sobie miejsce.. krok do przodu i do tyłu dały mu metr wolnej przestrzeni. Przy tym mocnym dośrodkowaniu wszystko trwalo ułamek sekundy. Dla mnie w tym meczu był jednym z lepszych legionistów. Miał dużo interwencji na pograniczu faulu i często ryzykował z powodzeniem. W obecnej chwili nasz najlepszy środkowy ,oby forma sie utrzymala jak najdłużej.

odpowiedz
CWKSiak - 06.08.2021 / 09:53, *.centertel.pl

@Autor:
Właśnie na tym polega gra obrońcy, aby nie dopuścić do „metra wolnej przestrzeni” napastnikowi chyba, ze mówisz o piłce nożnej z lat 80tych.
Jeśli Wieteska jest zawodnikiem miesiąca to naprawdę nie jest dobrze…

odpowiedz
Autor - 06.08.2021 / 10:51, *.play-internet.pl

@CWKSiak:
Rola obrońcy jest trzymanie linii. To Martina nie zablokował dośrodkowania ,a Slisz stał bez krycia na 16 metrze

odpowiedz
CWKSiak - 07.08.2021 / 00:04, *.orange.pl

@Autor:
To całe szczęście, ze Wieteska wykonał zadanie obrońcy i koncentrował się na trzymaniu lini…

odpowiedz
zaba285 - 08.08.2021 / 23:37, *.116.118

@Autor: nie gadam, tylko napisałem. swoje zdanie, nie głupoty. rozumiem Twoje zdanie, ale to właśnie "głupota" w postrzeganiu futbolu. kolega już Ci w tym wątku odpowiedział to samo co mógłbym napisać, więc nie będę się powtarzał

odpowiedz
Ben - 05.08.2021 / 20:23, *.inetia.pl

Zgadzam się z oceną Wieteski, co do Pekharta to on nigdy nie będzie wysoko oceniany jak Jura i Mlado nic nie grają. Slisz padaka.

odpowiedz
123 - 05.08.2021 / 20:14, *.chello.pl

Chyba jednak szykuja transfer i dlatego takie niedorzecznosci :):)::):)

odpowiedz
Że co kureva????? Buahahahahahaha - 05.08.2021 / 20:09, *.236.63

Poyebaly się komuś algorytmy xD

odpowiedz
kami(L)PRAGA - 06.08.2021 / 10:24, *.vectranet.pl

@Że co kureva????? Buahahahahahaha: dobre :D

odpowiedz