Koszykówka

Sparing: Legia 76-83 Trefl. Legia druga w Abramczyk Cup

W finale bydgoskiego turnieju Abramczyk Cup, koszykarze Legii Warszawa przegrali z Treflem Sopot 76-83. W pierwszym dniu turnieju Legia pewnie pokonała Kinga Szczecin, a Trefl zwyciężył Astorię. W dzisiejszym spotkaniu legioniści przeważali przez większość meczu, prowadząc przez blisko 25 minut (maksymalnie 59-44).

Jeszcze pięć minut przed końcem meczu nasz zespół prowadził 67-61, ale na dwie minuty przed końcem był już remis, a ostatnie akcje lepiej rozegrali sopocianie. W czwartej kwarcie Trefl zdobył aż 33 punkty, co przesądziło o końcowym wyniku. Legia otrzymała puchar za zajęcie drugiego miejsca. Najwięcej punktów dla naszej drużyny w dzisiejszym spotkaniu zdobył Raymond Cowels - 21. Za tydzień, w ramach kolejnego etapu przygotowań do sezonu 2021/22 weźmiemy udział w turnieju w Radomiu, gdzie w sobotę o 19:30 zagramy z HydroTruckiem.

Legia Warszawa 76-83 Trefl Sopot
Kwarty: 14-20, 30-15, 17-15, 15-33

Legia: Raymond Cowels 21, Muhammad-Ali Abdur-Rahkman 17, Dariusz Wyka 15, Adam Kemp 7, Josh Sharkey 7, Benjamin Didier-Urbaniak 5, Grzegorz Kulka 4, Łukasz Koszarek 0, Jakub Sadowski 0, Grzegorz Kamiński0.
Trener Wojciech Kaminski, as. Marek zapałowski, Maciej Jamrozik

Trefl: Yannick Franke 16, Darious Moten 14, Karol Gruszecki 14, Paweł Leończyk 12, Brandon Young 7, Michał Kolenda 7, DeAndre Davis 6, Daniel Ziółkowski 3, Mateusz Szlachetka 2, Sebastian Rompa 2, Bartosz Olechnowicz -, Łukasz Klawa -.
Trener: Marcin Stefański, as. Krzysztof Roszyk