Czesław Michniewicz - fot. Woytek / Legionisci.com

Konferencja pomeczowa

Michniewicz: Za łatwo traciliśmy piłkę

Mishka, źródło: Legionisci.com

Czesław Michniewicz (trener Legii): Nie zaczęliśmy dobrze tego spotkania. Pierwsze minuty należały zdecydowanie do Wisły. Wisła grała agresywnie, a my traciliśmy piłkę, często w łatwych sytuacjach. Wisła często stwarzała sobie sytuacje, mogła wyżej prowadzić. Tak się nie stało, zabrakło im szczęścia, bo było ono w tym momencie przy nas. Później, gdy mecz się wyrównał, straciliśmy bramkę, której można było uniknąć. Złożyło się na to kilka błędów popełnionych jednocześnie. W drugiej połowie zagraliśmy w innym ustawieniu i gra wyglądała inaczej. Mieliśmy swoje sytuacje, np. Emreliego tuż po przerwie. Mieliśmy też bramkę, której sędzia nie uznał, bo chyba VAR dopatrzył się faulu. Nie mamy o to pretensji. Końcówka była nerwowa. Stwarzaliśmy sobie okazje, ale zabrakło wykończenia. Wisła wygrała zasłużenie.

Trybuny dziś niosły Wisłę. Przerwa w grze także spowodowała, że ten mecz jakby rozpoczął się od nowa. Byliśmy apatyczni, senni i Wisła to wykorzystała. Wisła nas nie zaskoczyła, po prostu wykorzystała swoje dobre momenty, a my ich nie mieliśmy zbyt wiele w pierwszej połowie. W drugiej połowie natomiast ich nie wykorzystaliśmy.

Sytuacja, po której straciliśmy bramkę, to najpierw przegrany pojedynek bark w bark Ernesta Muciego w środkowej strefie boiska, po której nastąpiło podanie do Yeboaha. Mogło być czyste przerwanie akcji, bo to był pojedynek siłowy i tam należało to zrobić. Nie mam pretensji do Bartka Slisza, że nie sfaulował. Zawahał się, podjął złą decyzję, ale problem w tej akcji widziałem wcześniej.

Mamy świadomość, że przyjdzie nam grać jeszcze 15 meczów w Ekstraklasie i 6 meczów w fazie grupowej Ligi Europy. Do tego są jeszcze 3 rundy Pucharu Polski. Na pewno te 13 meczów od początku lipca zostawiło duże spustoszenie w naszej kadrze. Do tego doszły dwie głupie czerwone kartki w Radomiu, kontuzje, odszedł Juranović. To wszystko powoduje, że wypada 3 zawodników z meczu czwartkowego i to już jest inna drużyna. Mamy z tym problem i musimy się nad tym zastanowić. Żeby być za rok w tym samym miejscu, w którym teraz jesteśmy, to trzeba zdobyć mistrzostwo Polski. A jeśli będziemy przegrywać co drugi mecz, to tego celu nie zrealizujemy i będzie to puchar Europy i zarazem puchar goryczy. Dzisiaj cieszymy się, że zagramy w Moskwie, Neapolu czy Leicester. To jest olbrzymie wyróżnienie i nie powiemy, że to jest coś złego. Cieszymy się bardzo, ale też apetyt rośnie w miarę jedzenia i chcemy być tam też za rok, albo i jeszcze wyżej. Niedługo mamy kolejny mecz, a ja niektórych zawodników nie będę widział przez 10 dni. To pokazuje, jak umiejętnie musimy pracować z tą grupą. Ci, którzy pojadą na reprezentację, mogą zagrać jeszcze dodatkowo po 3 mecze. To powoduje, że przyjadą zmęczeni. Idealnie by było, gdyby można było wymieniać 11 w lidze na 11 w Europie i to by mogło funkcjonować, ale tak nie jest. Robimy wszystko, żeby kadra była szersza i mam nadzieję, że ktoś jeszcze do nas dołączy.

Mateusz Wieteska zderzył się z jednym z piłkarzy Wisły. Otrzymał uderzenie kolanem w udo. Mam nadzieję, że to nic groźnego, poza stłuczeniem. Jeśli to stłuczenie, to kilka dni i będzie w porządku.

Z czego wynikały nasze straty? Z prostej przyczyny - brakowało w środku André Martinsa, bo Bartek Slisz był sam, a to zawodnik defensywny, który potrafi odebrać piłkę, potrafi się ustawić. Rafa Lopes gra tam z konieczności, to nie jest jego pozycja. Podobnie jak Luquinhas, który jest zawodnikiem ofensywnym, który najlepiej czuje się na pozycji "dziesięć", za napastnikiem. Z racji tego, że zabrakło nam zawodników - i myślę tutaj o André Martinsie, więc wystarczyło minąć Bartka Slisza i robiły się dziury. Bartek był sam na trzech piłkarzy Wisły i trudno mu się grało, ale to nie wynikało ze złych chęci innych zawodników. Po prostu to nie są ich pozycje i dobrze się czują, gdy mamy piłkę, ale gdy trzeba ją odbierać, to mamy z tym problem. Jeden zawodnik tego w środkowej strefie nie załatwi.

Gratulacje dla trenera i piłkarzy Wisły. Wygrali mecz w fajnej otoczce.

SONDAJak oceniasz pracę Czesława Michniewicza na stanowisku trenera Legii?

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (51)

+dodaj komentarz
exsa - 31.08.2021 / 10:54, *.tpnet.pl

Podsumuwujac mecz z Wisly z LEGIA : w pierwszej polowie LEGIA byla tlem dla zdeterminowanych i walczacych o zwyciestwo gospodarzy a w drugiej polowie mozna powiedziec ze zagrala na wlasciwym poziomie ale to bylo za malo na dobrze dysponowanych gospodarzy wiec oby w nastepnych meczach ligowych bylo znacznie lepiej a w meczach LE jeszcze lepiej zeby cos ugrac takze zobaczymy jak to bedzie wygladalo.! Powodzenia LEGIO !!!

odpowiedz
(L) eon - 31.08.2021 / 00:26, *.inetia.pl

Słuchaj Czesław, z innej beki, jako stary Legionista , postanowiłem zrzucić trochę kilo.
W ciągu trzech miesięcy zrobiłem 10. Daje się. Bez żadnych prochów. Więcej ruchu, mniej konsumpcji. A od Ciebie wymagam 17 MP.

odpowiedz
Kucik - 30.08.2021 / 18:13, *.174.194

Poważnie? Jedrzejczyk to chyba nogi drewnochronem wymalowal przed meczem

odpowiedz
bronek49 - 30.08.2021 / 17:59, *.chello.pl

wy za łatwo tracicie piłkie w każdym meczu a tym bardziej kiedy przeciwnik stosuje wysoki presing i ostro walczy nie umiecie wyprowadzić dobrej kontry tylko gracie na uwolnienie mase niecelnych podań i strat nie ma strzałów z dystansu a po drugie kiedy wreszcie przestanie grać Ślisz bo to zawsze najsłabszy zawodnik Legii

odpowiedz
Super ⚽️ Coach - 30.08.2021 / 17:40, *..

Gratulacje dla trenera i piłkarzy Wisły. Wygrali mecz w fajnej otoczce. ....... Jak potażka w fajnej otoczce cie cieazy to zdejmij Legijne dresy i idź w pizd....

odpowiedz
grzesiek - 30.08.2021 / 16:47, *.centertel.pl

Oj jeszcze dlugo droga przed Panem Mioduskim zeby zrozumial na czym polega pilka nozna i ze tutaj nie tylko liczy sie CV ale tez oddanie na boisku. Vuković mial do dyspozycjo duzo gorszycg pilkarzy a grali swietnie. Z drobnymi wyjatkami nie lapali głupich kartek ( o ile sie nie myle to vuko wprowadzil jakas zasade odbosbie kartek ze jak zarobisz kartke to masz przesrane krotko mowiac) . A pan michniewicz jeszcze pilkarzy potrzebuje. A Mioduski zwalnia Vuko a zatrudnia michniewicza no ja pier. Zaraz znajdzie sie tu stafo wielbicieli gry michniewicxa ale nie wiem jak mozna sie jarac defensywna gra i wrzutkami ze skrzydek w pole karne. No ale mamy Napoli i Leicester jak przejadą po nas to sie wam odechce tego trenerzyny

odpowiedz
DanieLo - 30.08.2021 / 17:11, *.comcast.net

@grzesiek: a ty rozumiesz na czym polega Piłka Nożna? Z tego co się czyta na forum to mamy więcej hejtu niż szczerego kibicowania Legii. Co potknięcie to szyderstwa, wyzwiska i wielka paranoja. Ale! Mistrz Polski jest, Liga Europy jest, jesteśmy jedyna Polską drużyna grającą na europejskim podwórku. Plus, mamy 2 zaległe mecze do rozegrania co przy pełnej puli punktów, stawia nas w górnej części tabeli. Nie rozumiem tego całego Hejtu i jej podstawy. Pierwszy trener od lat który starannie próbuje ustawić styl i sposób gry Legii. Przegrane są częścią piłki nożnej, ale kibicem jest (powinno) się bez względu końcowego wyniku

odpowiedz
(L) eon - 30.08.2021 / 13:27, *.inetia.pl

Proste jak p ,,,ie, zrób żeby nie tracili.

odpowiedz
exsa - 30.08.2021 / 11:47, *.tpnet.pl

Gratulacje zebral Trener Wisly a co zebral Trener LEGII !!!!

odpowiedz
Ernesto - 30.08.2021 / 11:15, *.play-internet.pl

Czesławie nie mów o Sliszu bo ten chłopak to jest max 3 liga ty naprawdę tego nie widzisz!!!!!

odpowiedz
matus007 - 30.08.2021 / 10:01, *.play-internet.pl

Moim zdaniem jak na rezerwy skład zagrali dobrze, teraz tylko LE, ekstraklasa poczeka...

odpowiedz
Andreas - 30.08.2021 / 07:57, *.play-internet.pl

Zacznijmy od głupoty Mladen I Josue I czerwone kartki, dochodzą kontuzje. Tyle transferów a czesiek albo nie przekonany albo coś kombinuje. Tak jak Włoch opanował defensywę tak teraz trzeba kogoś do ofensywie. Co z tego że wyszło 3 napastników skoro wahadeł brak I rozgrywającego brak.

odpowiedz
Po(L)ubiony - 30.08.2021 / 06:24, *.aster.pl

Cześka nie m się co czepiać. Rzeźbi w tym co ma. Jędza na wahadle, to pomyłka - schodził do środka, albo gubiąc piłkę, albo niecelnie podawał (jak przy golu dla Wisły). Ale kto miał tam zagrać? Zmiennicy słabsi o dwie klasy. A trzeba pamiętać, że pyry żeby załapać się do LE zagrały tylko 4 mecze (nie było rewanżów), my - 8! Na rzaie Czesiek robi wynuki ponad stan.

odpowiedz
Ehmehme - 30.08.2021 / 04:16, *.hosted-by-worldstream.net

Nie jestem kapusiem, ale wszyscy słyszeli, jak jeden z twoich podopiecznych szczerze wyznał w tivi, że jesteście zmęczeni. Co wy tam do cholery robicie na tych treningach? Jestem potwornie zbulwersowany i wstrząśnięty! Weź nie piętrol, tylko się ogarnij i daj chłopakom pograć w karty albo na playstation, wyślij na piwo albo do parku, niech sobie trochę poleżą na trawniku palnikami do góry i przestań ich wreszcie, cholera jasna męczyć!

odpowiedz
L - 30.08.2021 / 08:37, *.t-mobile.pl

@Ehmehme: po meczu w Pradze dostali trzy dni wolnego i przełożony mecz z Zagłębiem

odpowiedz
Basior - 30.08.2021 / 02:08, *.shawcable.net

Ten trener to porazka. Wychodzi na to ze Wisla i Radomiak maja lepszych pilkarzy niz Legia. Nie zycze mu zle, ale przy ciaglym narzekaniu, i porazkach, ze nie ma odpowiednich zawodnikow, to moze niedoczekac do pierwszej rundy LE.

odpowiedz
DanieLo - 30.08.2021 / 03:40, *.myvzw.com

@Basior: Sam jested porazka

odpowiedz
Arek - 29.08.2021 / 23:29, *.tpnet.pl

No i co zrobisz, jak nic nie zrobisz?

odpowiedz
Niema nawet co komentować - każdy widzi jak jest - jakie transfery robimy . - 29.08.2021 / 23:26, *.com.pl

Losowanie do Grupowej Fazy Ligi Mistrzów było wprost wymarzone . Choć Mistrz Polski jest za Silny na tak słabe rozgrywki .

odpowiedz
kami(L)PRAGA - 29.08.2021 / 23:05, *.vectranet.pl

15 lat nie gralem w pilke nozna miesiac treningu i bede gral lepiej niz goscie trenujacy 15 lat pilki noznej w Legi muwie o malej przestrzeni a nigdy nie trenowalem pilki noznej w klubie bylem na testach w klubie 3 ligowym grajac na przestrzeni 2 lat w jednym miesiacu tylko 6-7 meczy na hali mozna powiedziec ze 2 lata bez pili noznej a bylem na poziomie osob trenujacych w klubie co tylko utwierdza mnie w przekonaniu ze mlodzi zawodnicy powinni grac non stop w pilke nozna codziennie powinni rozgrywac mecze codziennie powini sami kombinowac jak przechytrzyc przeciwnika to powinno byc dodatkowym obowiazkiem dla mlodych zawodnikow trenin klubowy po zajeciach sami powinni dodatkowo grac pilka trzeba sie bawic kochac ja nie odbebnic trening i na playstation zenada trenerow i ludzi zarzadzajacych akademia czego ma sie nauczyc zawodnik na duzej przestrzeni biegajac caly dzien w ta i spowrotem dotykajac pikle 20-30 razy na mecz i wolne 1 dzien ja dziennie potrafilem po szkole W-Fie meczu ze znajomymi zostac i oddac jeszcze 200 strzalow kolega przy okazji 200 wrzutek zaliczyl bramkarz se po bronil niema tego w klubie dlatego mamy beztalecia nikt nie doszkala swoich umiejetnosci Robert Lewandowski czy on mial talent ??? ciazka praca codzien trenuje nawet teraz doszkala swoje umiejetnosci tego brakuje w naszej szkolce

odpowiedz
HUGON - 29.08.2021 / 23:10, *.vectranet.pl

@kami(L)PRAGA: Co Ci tam meczy na hali.

odpowiedz
sisi - 30.08.2021 / 00:06, *.chello.pl

@kami(L)PRAGA: Mam podobne spostrzenia Kamil.Fakty są takie,że wybitni piłkarze trenowali i nawet dziś trenują poza rutynowym treningiem.Gdyby Lewandowski trenował tylko tyle co na treningu razem z zespołem,czyli 1,5 godz i do domu lub na miasto,nigdy nie doszedłby do tego poziomy na jakim jest od kilku lat.Messi,Cristiano Ronaldo gdy mieli 10-18 lat codziennie kopali piłke nie po 2 godz,ale po 6-8 godzin.Efekty widzimy na boisku.Nie da się zostać dobrym piłkarzem odbębniając rutynowo 1,5 godzinny trening i to wszystko.
Dziwie się tylko jednemu,że w Polskich szkółkach,klubach nie informuje się o tym wszystkim dzieciaków,młodych piłkarzy.Bez grania na okrągło,bez codziennej pracy po wiele godzin,nigdy nie osiągnie się wysokiego poziomu,nawet mocno utalentowany zawodnik musi podnosić swoje umiejetności,ponieważ sam talent w profesjonalnym sporcie dziś niewiele znaczy.

odpowiedz
Sisi - 30.08.2021 / 00:18, *.chello.pl

Jeszcze jedno.Kto oglądał mecz Wisła-Legia widział jak naszym piłkarzom odskakiwał piłka,przecież to są podstawy piłkarskie,tzn podanie i przyjęcie piłki gdy przeciwnik stosuje presing,to się powinno trenować na okrągło od pierwszego trenigu,gdy ma się 7 czy 9 lat,po kilkunastu latach ciężkich treningów piłka nie będzie odskakiwać i będzie grało się jak np. hiszpanie.

Z taką grą jak dziś to Napoli i Leicester niestety przejadą się po nas jak walec,chyba że będą się oszczedzać na mecze ligowe.

odpowiedz
Mati - 29.08.2021 / 22:59, *.chello.pl

To nie lepiej zmienić system gry pod tych zawodników co mamy na stanie a nie grać na siłę te wahadła.... trener nie ma czym grać ale też zrobił tutaj dużo błędów

odpowiedz
kalosz - 29.08.2021 / 22:47, *.mm.pl

amoze trzeba bylo mecz przelozyc...

odpowiedz
Go4goal - 29.08.2021 / 22:46, *.centertel.pl

Skibicki-potrafi tylko biegać
Hołownia- kolejny nieudany występ potwierdzający, że to raczej za wysoki dla niego poziom
Ciepiela-wolno myśli, ale jemu można jeszcze wybaczyć, dopiero zaczyna. Ale talent ma mocno ukryty...
Generalnie-nie ma ławki rezerwowych, zmiennicy w większości słabi.

odpowiedz
Hiszpan - 29.08.2021 / 23:17, *.play-internet.pl

@Go4goal: Zostały decydujące 2 dni. To pokaże czy Loku i Tołdi chcą rozwijać ten klub czy tylko osłabić.

odpowiedz
Bronzi - 30.08.2021 / 14:02, *.tpnet.pl

@Go4goal: Kostorz jest niezły , jednak 11 minut to trochę mało , żeby pokazał co potrafi . Chociaż , może nie tak znowu mało...

odpowiedz
kalosz - 29.08.2021 / 22:45, *.mm.pl

moze niech "jedza" albo wieteska gra ze sliszem w rodku...póki co...nie placz trener ze ci zawodnik wypadł-zastąp go innym lub innym ustawieniem i sposobem gry...ja pie....le profesjonalisci.... zagrajcie tak ze spartakiem to was zjedza w 20minut...

odpowiedz
Darek - 29.08.2021 / 22:42, *.t-ipconnect.de

Czyli wszyscy grali źle bo nie było Martinsa?

odpowiedz
exsa - 29.08.2021 / 22:13, *.tpnet.pl

To wszyscy grali na innych pozycjach oprocz bramkarza aWisla nie pokazala nic wielkiego poza wola walki o zwyciestwo i dlatego wygrala dobrze ze tylko 1-0 !!!!

odpowiedz
Arek - 29.08.2021 / 22:08, *.play-internet.pl

Ludzie co zwami?. Po meczu że slavia wniebowzięci, po porażce z wisla wszystkich obrażacie. Kibice sukcesu z was i tyle. Problem drużyny jest krótka ławką i brak rezerwowych. Takie mecze niestety będą się zdążać i oby nie powtórzono sytuacji lecha z poprzedniego sezonu...

odpowiedz
Majek - 29.08.2021 / 22:19, *.play-internet.pl

@Arek: krótka ławka. Po pierwszym dniu gry co trzy dni. Pod koniec lata. Poważne kluby się jeszcze nie rozkręciły a my zmęczeni.

odpowiedz
Browar - 29.08.2021 / 22:45, *.vectranet.pl

@Majek: poważne kluby nie zaczynają gry od 1 rundy eliminacji...

odpowiedz
Lolo - 29.08.2021 / 22:02, *.plus.pl

Trzeba dać 3 dni wolnego Czesiu, bo przemęczeni! Wtedy będą grać lepiej! Żenada! Amatorszczyzna! Wstyd! Do roboty darmozjady

odpowiedz
(L)ukasz - 30.08.2021 / 09:14, *.t-mobile.pl

@Lolo: Napisał grubas na komputerku który kupiła mu mama siedząc w swojej piwnicy

odpowiedz
kibic - 29.08.2021 / 21:53, *.206.179

Szkoda ze Kisiel nie zagrał obo Slisza

odpowiedz
Władeczek - 29.08.2021 / 21:53, *.chello.pl

Czyżby jeszcze nie doszli jeszcze do siebie po świętowaniu ???

odpowiedz
Zielarski - 29.08.2021 / 21:49, *.centertel.pl

A nie można było na te pozycję wziąć kogoś z dwójki albo młodszego Czesławie Po co te akademie i rezerwy

odpowiedz
kami(L)PRAGA - 29.08.2021 / 22:38, *.vectranet.pl

@Zielarski : OGLADALES dzis Legie II ??? na poziomie 4 ligi se nie radza sa wolni beznadziejni to nie czesio jest winny tylko szkolenie zle szkoleni pilkarze nikt nie pracuje nad ich szybkoscia ciagle kur... niechca przemeczac zawodnikow efekt taki ze mamy beznadziejnych zawodnikow sciaganych do klubu jako talenty i niszczonych przez sztab szkoleniowy jak moze byc ze trafiaja do nas najwieksze talenty a ich rozwoj spada i w wieku 20 lat nie nadaja sie na poziom 4 ligi przeciez jak bym byl rodzicem i moje dziecko by trenowalo 14 lat pilki noznej w Legii i nie nadawalo sie na 4 lige zadal bym od mioduskiego i calego sztabu szkoleniowego zwrotu kosztow jaki ponioslem na wszystkie obozy itd bo jak ktos sie nie nadaje to powinien wiedziec gralem przeciwko gosciowi z u17 trener zawsze widzial go w podstawowym skladzie a gosc lubial se popalac ziołko juz nie wspomne ze byl taki beznadziejny w pilke nozna ze niewiem jakim prawem gral w Legii zenada jest w szczeblu trenerow

odpowiedz
Jano - 29.08.2021 / 21:41, *.orange.pl

Brakuje nam Prezesa, Trenera i piłkarzy, tych z ambicją zwłaszcza!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz
Żyleta - 29.08.2021 / 21:34, *.play-internet.pl

Weź nie pier…ol chórzysto weź spier@laj…..

odpowiedz
Hiszpan - 29.08.2021 / 23:20, *.play-internet.pl

@Żyleta : Gdyby nie Czesiek to byś widział puchary jak świnia gwiazdy. Osiągnął sukces ponad stan. Twoja odezwa pasuje do loczka i jego przydupasa.

odpowiedz
Michał - 29.08.2021 / 21:34, *.plus.pl

Czesiu uciekaj jeszcze przed pucharami bo i w pucharach i w lidze baty jak nic. Wstyd tylko dla Ciebie będzie. Mioduski i ten geniusz Kucharski na pełnej na Ciebie zwalą całą winę. Nie ma Wszołka Veso i Juranovicia a to oni robili robotę i jeszcze Kante i Niezgoda a tych Juksibojewow niech sobie na chatę wezmą i tych podobnych. Ostatnio Rose 0 Aby Hanna kasa 0 Hołownia 0 Pekhart0 Lopez 0 Johansson 0; Slisz 0 Jędza nie jest wahadłowy tragedia Wieteska nigdy nie będzie Chiellini czy Bonucci młodzież do Legii 2 Staś Czerczesowa miał rację. Nic z nich nie będzie. Nawet Karbownik jest słaby ostatnio.Gdzie tacy do ligi angielskiej tragedia. Jak cała Legia teraz tragedia. Puchary i liga lanie teraz.

odpowiedz
Nikt ważny. - 29.08.2021 / 21:57, *.chello.pl

@Michał: weź spi...j z tym Kante.

odpowiedz
Joel - 29.08.2021 / 21:32, *.tpnet.pl

Trzeba zrobić petycję o odsunięcie Węgrzyna od komentowania. Jego nie da się słuchać.
A jeszcze okazuje niechęć do Legii

odpowiedz
dave - 29.08.2021 / 21:52, *.aster.pl

@Joel : Ale Węgrzyn dziś nie komentował tylko Mielcarski

odpowiedz
Won - 29.08.2021 / 21:27, *.virginm.net

Czesiu co ty pier....sz ustawiles drużynę defensywie,a teraz zdziwiony,z twojej wypowiedźi wynika ze opieramy grę na Martinsie.Który i tak średnio się prezentuje. Poza tym zaczynamy grę w lidze Europy z jednym rozgrywającym,to czego tam szukamy?Lepiej było powiedzieć że prezes zostawil was z ręką w nocniku.

odpowiedz
Swider - 29.08.2021 / 21:24, *.autocom.pl

Ta wypowiedź powinien przeczytać mielcarski wtedy być może nie klapal by tak dziobem w czasie tego meczu

odpowiedz
Sabotaż - 29.08.2021 / 21:22, *.t-mobile.pl

Chyba Pan Dariusz bardzo nie lubi Pana Czesława skoro go tak sabotuje... Kadra najgorsza od lat! A tak źle zbilansowana nie była jeszcze chyba nigdy!

odpowiedz