Czesław Michniewicz - fot. Woytek / Legionisci.com

Konferencja przedmeczowa

Michniewicz: Nie jesteśmy faworytem, ale faworyt nie zawsze wygrywa

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

- Na jaki wynik liczymy? Liczymy na bardzo dobrą grę. Zespół Spartaka ma wiele indywidualności. Wynik jest sprawą otwartą. Widzę dużo entuzjazmu, pommo że w lidze wiedzie nam się słabiej. Za chwilę wyjdziemy z tego małego kryzysu. Naszym marzeniem jest zagrać jak najlepiej w sześciu spotkaniach Ligi Europy i grać dalej na wiosnę. Liczymy na to, że nasza gra z każdym meczem będzie coraz lepsza i będziemy zbierać doświadczenie - mówi Czesław Michniewicz.

- Przygotowując się do meczu obejrzeliśmy wiele spotkań Spartaka, zaczynając od Benfiki przez mecze ligowe z Uralem, Soczi czy Niżnym Nowoggrodem. W większość tych spotkań Spartak występował w podobnym ustawieniu. Zwykle grali trójką napastników i sądzę, że niewiele może się zmienić, jeśli chodzi o ich taktykę.

- Jeżeli chodzi o nasze ustawienie - musimy wziąć pod uwagę w jaki sposób gra Spartak, bo to bardzo dobra drużyna. Widać, że teraz lepiej wyglądają. Trener jest od niedawna, ale zespół zaczął inaczej wyglądać. Ponadto tak jak i my wrócili po kilku latach do Europy, więc szanujemy tego przeciwnika.

- Mamy plan na ten mecz i spróbujemy go jutro wcielić w życie. Nie jesteśmy faworytem, ale faworyt nie zawsze wygrywa. Mam nadzieję, że sprawimy niespodziankę sobie i kibicom. Przyleciało z nami 24 zawodników. Decyzja o tym czy wystąpi Andre Martins zapadnie dziś po treningu. Narzekał na lekki uraz. Mam nadzieję, że będę mógł wybierać ze wszystkich graczy

- Wiktor Onopko w 1995 roku zażartował, że "przyjechali ogórki z Polski". My nie chcemy być tymi ogórkami, chcemy zaprezentować się z jak najlepszej strony i zostać zapamiętani. Wspomnienia z 2011 roku odżyły, ale nie pokazywaliśmy tego meczu zawodnikom. Nie używaliśmy tego jako dodatkowej motywacji.

- Trener Czerczesow zapowiadał, że odwiedzi nas w hotelu i tak się stało. Spotkał się też z prezesem i dłużej rozmawiali, a my pojechaliśmy na konferencję. Mam nadzieję, że po meczu też będzie okazja porozmawiać. Sam fakt, że chciał odwiedzić znajomych to wszystkim jest miło.

WYNIKI SONDYJak oceniasz pracę Czesława Michniewicza na stanowisku trenera Legii?
SUMA GŁOSÓW: 95781
START: 02.12.2020 / KONIEC: 30.10.2021fot. Woytek / Legionisci.comfot. Woytek / Legionisci.com

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.