Czesław Michniewicz - fot. Woytek / Legionisci.com

Konferencja przedmeczowa

Michniewicz: Nie jesteśmy faworytem, ale faworyt nie zawsze wygrywa

Woytek, źródło: Legionisci.com

- Na jaki wynik liczymy? Liczymy na bardzo dobrą grę. Zespół Spartaka ma wiele indywidualności. Wynik jest sprawą otwartą. Widzę dużo entuzjazmu, pommo że w lidze wiedzie nam się słabiej. Za chwilę wyjdziemy z tego małego kryzysu. Naszym marzeniem jest zagrać jak najlepiej w sześciu spotkaniach Ligi Europy i grać dalej na wiosnę. Liczymy na to, że nasza gra z każdym meczem będzie coraz lepsza i będziemy zbierać doświadczenie - mówi Czesław Michniewicz.

- Przygotowując się do meczu obejrzeliśmy wiele spotkań Spartaka, zaczynając od Benfiki przez mecze ligowe z Uralem, Soczi czy Niżnym Nowoggrodem. W większość tych spotkań Spartak występował w podobnym ustawieniu. Zwykle grali trójką napastników i sądzę, że niewiele może się zmienić, jeśli chodzi o ich taktykę.

- Jeżeli chodzi o nasze ustawienie - musimy wziąć pod uwagę w jaki sposób gra Spartak, bo to bardzo dobra drużyna. Widać, że teraz lepiej wyglądają. Trener jest od niedawna, ale zespół zaczął inaczej wyglądać. Ponadto tak jak i my wrócili po kilku latach do Europy, więc szanujemy tego przeciwnika.

- Mamy plan na ten mecz i spróbujemy go jutro wcielić w życie. Nie jesteśmy faworytem, ale faworyt nie zawsze wygrywa. Mam nadzieję, że sprawimy niespodziankę sobie i kibicom. Przyleciało z nami 24 zawodników. Decyzja o tym czy wystąpi Andre Martins zapadnie dziś po treningu. Narzekał na lekki uraz. Mam nadzieję, że będę mógł wybierać ze wszystkich graczy

- Wiktor Onopko w 1995 roku zażartował, że "przyjechali ogórki z Polski". My nie chcemy być tymi ogórkami, chcemy zaprezentować się z jak najlepszej strony i zostać zapamiętani. Wspomnienia z 2011 roku odżyły, ale nie pokazywaliśmy tego meczu zawodnikom. Nie używaliśmy tego jako dodatkowej motywacji.

- Trener Czerczesow zapowiadał, że odwiedzi nas w hotelu i tak się stało. Spotkał się też z prezesem i dłużej rozmawiali, a my pojechaliśmy na konferencję. Mam nadzieję, że po meczu też będzie okazja porozmawiać. Sam fakt, że chciał odwiedzić znajomych to wszystkim jest miło.

SONDAJak oceniasz pracę Czesława Michniewicza na stanowisku trenera Legii?



fot. Woytek / Legionisci.comfot. Woytek / Legionisci.com

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (20)

+dodaj komentarz
Brwinów - 15.09.2021 / 01:13, *.t-mobile.pl

P.s. Onopko to powiedział o piłkarzach Lecha w 1993 r.

odpowiedz
kami(L)PRAGA - 15.09.2021 / 00:06, *.vectranet.pl

1 czyzby pilkarze handlowali ogorkami w 95 roku :)ciezkie czasy
2 dziwne by ogorki wyzywały od ogórkow
3czesio przywiez mi pamiatke z moskwy (zwyciestwo)

odpowiedz
Zlb - 14.09.2021 / 23:22, *.t-mobile.pl

LEGIA JEST MISTRZEM ŚWIATA....

odpowiedz
Olomanolo - 14.09.2021 / 20:26, *.206.227

Będzie dobrze mam wrażenie że będzie remis

odpowiedz
Z ostaniej chwili !!!!!!!!! - 14.09.2021 / 19:40, *.autocom.pl

Sensacja w swiecie piłkarskim. Podobnoe Leicester przygotował niesamowita kwotę pieniędzy dla najlepszego sędziego z Polski , ktory uwielbia prowadzić mecze Legii Warszawy. Jest jednak jeden warunek należy podnieść. Chorągiewkę bocznego sędziego do góry…………..

odpowiedz
Wy nawet z piłka nie umiecie wyjsc - 14.09.2021 / 19:19, *.autocom.pl

Rozwiązać cala ta bande

odpowiedz
bronek49 - 14.09.2021 / 18:33, *.chello.pl

znowu mu się ten głupio czerep cieszy wy faworytem nie jesteście nawet z Górnikiem Łęczna a co mówić o meczu ze Spartakiem jesteś nędznym trenerzyną i mam nadzieje że szybko ciebie z Legii popędzą

odpowiedz
chrisSiekierki - 14.09.2021 / 18:43, *.vectranet.pl

@bronek49: a masz może jakiegoś kandydata na trenera Legii ?

odpowiedz
Morda - 15.09.2021 / 00:13, *.wanadoo.fr

@chrisSiekierki: Legia ma Trenera na kontrakcie. Tylko, że nie trenuje drużyny bo jest 711.

odpowiedz
Arek - 15.09.2021 / 00:16, *.tpnet.pl

@bronek49: weź Ty się porządnie rozpędź i baranka o ścianę sobie strzel tłuku. Już o młodych nie piszesz? Chyba nie ma na kogo stawiać hehe.

odpowiedz
Arek - 15.09.2021 / 00:19, *.tpnet.pl

@chrisSiekierki: pytasz o kandydata typa, z resztkami oleju pod kopułką. On Ci nie napiszę iż ponieważ żadnego kandydata nie ma. Coś kiedyś piszczał o młodzieży, ale nazwisk żadnych przedstawić już nie raczył.

odpowiedz
chrisSiekierki - 15.09.2021 / 05:56, *.vectranet.pl

@Arek: przedstawiał ciągle jedno... Rosołek

odpowiedz
Dedi - 14.09.2021 / 18:27, *.plus.pl

Quincy Promes na niego Legia musi najbardziej uważać bo to kot. Ciekawe czemu mimo tylu propozycji między innymi z Interu wybrał Spartaka Moskwa Ruskie aż tak dużo płacą?

odpowiedz
Konrad(L) - 14.09.2021 / 18:24, *.play-internet.pl

Podchodzę do tego meczu z pewną rezerwą, ale moim zdaniem Spartak na pewno nie jest lepszym zespolem od Slavii czy też Dinama, z którymi na wyjezdzie mimo ich przewagi bylismy w stanie nawiązać walkę i strzelać gole..... Musi być dobrze, oby nie zaczęło się od porażki w pierwszym meczu grupowym.
Zapominamy o słabościach w lidze w jutrzejsze popołudnie i jechać z nimi.

odpowiedz
gazza - 14.09.2021 / 18:12, *.inetia.pl

Limit wpadek wyczerpany !
Jak przegramy to nie widzę innego rozwiązania jak dymisja Michniewicza !

odpowiedz
Kamień - 14.09.2021 / 17:17, *.chello.pl

No i w 95 udało im się wygrać tylko przy pomocy sędziego

odpowiedz
P(L)EBAN - 14.09.2021 / 17:05, *.t-mobile.pl

Czesiu prowadź przez Europę. To jedyny zespół z którym mamy obowiązek punktować w naszej grupie. Reszta będzie bonusem. Ale wierzę w MÓJ ZESPÓŁ W KAŻDYM MECZU !

odpowiedz
marcin1986 - 14.09.2021 / 16:17, *.193.190

Keisuke Honda został zawodnikiem Wlna - jestem ciekaw czemu Legia nie sondowała sprowadzenia takiego piłarza. Ljuboja się sprawdził

odpowiedz
Downie - 14.09.2021 / 16:48, *.play-internet.pl

@marcin1986: Suduvy a nie żadnego Wilna

odpowiedz
Cin ciang ciong - 14.09.2021 / 17:06, *.chello.pl

@marcin1986: bo Legia ma umowę z Toyotą

odpowiedz