Czesław Michniewicz - fot. Woytek / Legionisci.com

Konferencja przedmeczowa

Michniewicz: Nie ma paniki

Mishka i Woytek, źródło: Legionisci.com

- Nigdy nie dopisujemy sobie punktów przed meczem. Zawodnicy mają świadomość, że często występujemy też w roli nie faworyta. Więcej szczęścia i ambicji włożone przez drużynę przeciwną i różnica w umiejętnościach się zaciera. Absolutnie nie możemy myśleć, że łatwo zdobędziemy punkty. Chcemy zagrać dobre spotkanie, które będzie się podobało kibicom, bo po to przychodzą na stadion. Przeciwnik może nie jest tak atrakcyjny dla kibiców, ale dla nas trenerów to bardzo ważny mecz. Na pewno przyjadą tu bez obciążeń psychicznych, będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony. Łatwo sumować nasze porażki, ale trzeba zobaczyć, jak do nich dochodziło. Nie ma paniki, jest żal, że nie wygrywamy. Jeszcze dużo meczów przed nami. Na pewno wrócimy do gry, potrzebujemy serii zwycięstw i zrobimy wszystko, żeby ona się zaczęła jak najszybciej - mówi przed niedzielnym meczem z Górnikiem Łęczna Czesław Michniewicz.

- Mamy trochę problemów zdrowotnych, kilku zawodników narzeka na drobne urazy. Nie zagra Andre Martins. Myślę, że nie wystąpi też w spotkaniu z Wigrami. Odezwał mu się uraz i musimy go zaleczyć. Może uda się go przygotować na mecz z Rakowem. Johansson zawsze narzeka na jakiś uraz, ale chyba bardziej profilaktycznie. Trenuje normalnie.

- Bierzemy pod uwagę 23 zawodników przy ustalaniu kadry, ale jeden z bramkarzy pojedzie na mecz rezerw. 2 piłkarzy musimy odesłać na trybuny. Różne koncepcje chodzą mi po głowie. Chcemy mieć na boisku jak najwięcej kreatywnych piłkarzy i niczego nie popsuć. Linia obrony funkcjonuje dobrze. Dobrze grają Jędrzejczyk, Wieteska i Nawrocki. Każda zmiana ustawienia powoduje, że których z nich musiałby usiąść na ławce.

- Alessio poznał się już dobrze z drużyną. Wiemy co kto może zaoferować drużynie. To doświadczony trener, dobrze się u nas czuje. Ostatnio zastępował mnie Przemek Małecki. Teraz czas na niego. Mam nadzieję, że nie przyjdzie czas na Kamila Potrykusa, bo to by oznaczało kolejną czerwoną kartkę dla mnie, a nie planuję tego. Będę siedział gdzieś na trybunie, przed meczem normalnie zrobimy odprawę w LTC. Nic nas nie zaskoczy. Mamy mało czasu na treningi. Osobno trenują ci, którzy grali w meczu, osobno pozostali. Tego wspólnego treningu nam brakuje.

- Już we wtorek jedziemy do Suwałk na mecz z Wigrami. Będziemy tam trenować, bo to długa podróż. Potem czeka nas mecz z Rakowem. Na pewno będą korekty w składzie. Na boisku musi być dwóch młodzieżowców, dwóch kolejnych na ławce, w razie konieczności zmian. Nie ma czasu na poprawki.

- Cieszymy się z wygranej ze Spartakiem, ale w Legii zawsze jest mało czasu, żeby się cieszyć, ale też mało czasu, żeby się martwić. Musimy zrobić wszystko, żeby zacząć dobrze grać w lidze, gromadzić punkty i zacząć gonić czołówkę, bo na dzisiaj wygląda to jak wygląda. Wiemy, że nasze problemy powoli się kończą. Wraca Josue i Mladenović, doszli nowi zawodnicy. Kadra będzie bardzo mocna i jestem przekonany, że sobie poradzimy. Pozytywne emocje były i są, ale jest też moment zadumy. Większość z nas oglądała mecz Leicester z Napoli i przekaz był taki, że w Leicester odbywały się zawody Formuły 1. Tak szybko wszystko się działo. Josue żartował, że chyba telewizor mu się zepsuł... Cieszy, że gramy w Europie i wygrywamy, zawodnicy mają satysfakcję. Takie mecze zostają na długo w pamięci kibiców. Musimy pilnować Ligi Europy, ale też Ekstraklasy. Bardziej bym uwierzył, że będziemy o tej porze liderem w lidze niż, że będziemy na 1. miejscu w grupie. To jednak dopiero pierwsza kolejka i nikt nie pamięta, kto był w zeszłym roku po 1. kolejce na którym miejscu. To jest miłe i fajne, ale niczego nie przesądza.

- Cieszę się, że Muci pokazuje swoje atuty. Początek miał trudny. Trafił do nas już po okresie przygotowawczym, drużyna wygrywała i trudno mu było grać. Miał też dużo nawyków z piłki juniorskiej. Odstawał w walce bezpośredniej, a polska liga jest bardzo kontaktowa. Teraz wygląda lepiej, na każdym treningu stara się wchodzić w kontakt z przeciwnikiem i to widać w meczach. Musimy jednak studzić emocje. To młody, obiecujący zawodnik, ale zbyt dużo szumu mu nie pomoże. On jest skupiony na pracy, co mnie cieszy.

- Myślimy o tym, jak wykorzystać na boisku Kastratiego. On najlepiej czuje się jako skrzydłowy. Pokazał to w meczu ze Spartakiem. Trzeba będzie przemodelować to ustawienie. Na pewno będzie dostawał swoje minuty. Od pierwszego meczu z Bodo widziałem drużynę zmotywowaną, była koncentracja i skupienie. Dwumecz z Bodo był kluczowy. Pewność siebie buduje, ale ona nie może spowodować, że przestaniemy trenować, rozwijać się. To musi nas motywować jeszcze bardziej. Chcemy na stałe zagościć w Europie, a nie tylko zaliczyć epizod raz na kilka lat.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (30)

+dodaj komentarz
Obiektywny - 19.09.2021 / 16:45, *.icpnet.pl

0:0 z Łęczną,
oni też złapali oddech odrobili 3 bramki z Petrochemią
Ze Spartakiem fuks jakich mało a podnieta o boże, Czesiek już piwko otwierał bo chciał być zabawniejszy od Czerczesowa... słabe to było jak % w oranżadzie czerwonej na weselu u wujka Ryśka...

odpowiedz
CESIU TWOJE DZIEŁO.... - 19.09.2021 / 00:08, *.50.53


TABELA EKSTRAKLASY
MECZE RAZEM MECZE BEZPOŚREDNIE
M. PKT. Z. R. P. BRAMKI M. PKT. Z. R. P. BRAMKI
1. Lech Poznań 8 18 5 3 0 18-5
2. Śląsk Wrocław 8 14 3 5 0 11-7
3. Pogoń Szczecin 8 13 3 4 1 11-7
4. Lechia Gdańsk 8 13 3 4 1 11-8
5. Zagłębie Lubin 7 12 4 0 3 9-12
6. Wisła Kraków 8 11 3 2 3 13-14
7. Wisła Płock 8 10 3 1 4 14-10 2 3 1 0 1 4-4
8. Radomiak Radom 7 10 2 4 1 8-6 1 0 0 0 1 0-1
9. Piast Gliwice 8 10 3 1 4 10-10 1 3 1 0 0 4-3
10. Jagiellonia Białystok 8 9 2 3 3 9-11 1 0 0 0 1 1-2
11. Cracovia 8 9 2 3 3 9-13 1 3 1 0 0 2-1
12. Raków Częstochowa 5 8 2 2 1 8-9
13. Stal Mielec 7 8 2 2 3 7-10
14. Warta Poznań 7 7 1 4 2 8-7
15. Górnik Zabrze 6 7 2 1 3 7-9
16. Legia Warszawa 5 6 2 0 3 4-5
17. Górnik Łęczna 7 5 1 2 4 6-15
18. Bruk-Bet Termalica Nieciecza 7 3 0 3 4 6-11

odpowiedz
Szymon - 19.09.2021 / 04:56, *.chello.pl

@CESIU TWOJE DZIEŁO....: zdobycie mistrzostwa awans do LE i zwycięstwo z ruskimi to pewnie Twoje dzieło

odpowiedz
Wieczny fan Mioduskiego - 19.09.2021 / 15:02, *.plus.pl

@CESIU TWOJE DZIEŁO....: Oj tam prezes przecież w wywiadzie mówi że to sukces :) że mogło być gorzej :D

odpowiedz
Alfred Panika - 18.09.2021 / 21:25, *.centertel.pl

Jestem i czekam na kontrakt.

odpowiedz
Cesiu twoje dzieło.....15! - 19.09.2021 / 16:24, *.243.188

@Alfred Panika: ????

odpowiedz
Gocław - 18.09.2021 / 21:15, *.net.pl

Oczywiście, że nie ma paniki .
Nie ma też trenera i prezesa . Gdzie tu panika ???

odpowiedz
urs72 - 19.09.2021 / 10:36, *.chello.pl

@Gocław: pełne poparcie do tematu ,oby było 1.0 ufffffff

odpowiedz
Dedi - 18.09.2021 / 13:44, *.plus.pl

Nie powiedział bym teraz że Lech jest jakiś mocny, wygrywają ale też nie grają z czołówką bo Wisły na ten czas nie zaliczę do top 10 ligi, grali z poważnym przeciwnikiem
ostatnio przed kadrą remis z Rakowem ledwie 2:2.... I to właśnie Raków uważa jako najbardziej trudnego rywala LEGII Papusz tam naprawdę zrobił mega robotę, oprócz LEGII jego drużyna najlepiej pokazała się w eliminacjach pucharów, trochę ich poćisnął Gent na wyjeździe ale ten sam Gent zmiażdżył w następnej kolejce mistrza Brugge 5:1. Też mają dobry skład i transfery niezłych Portugalczyków a tego Sturgeona bym widział u nas jeśli Raków na koniec tabeli nie będzie grał w pucharach.
Lech niczego takiego z Wisłą nie pokazał, Wisła im otwierała taką drogę do bramki że szok.. Tak samo my wygramy z Łęczną ! Trzymajcie się bracia bo or jutra w lidze nie przegrywamy już !!! Marsz ! Z Rakowem za tydzień z hakiem gramy duży mecz !

odpowiedz
LewLegia - 18.09.2021 / 21:12, *.net.pl

@Dedi: obudź się ,. Wielki mecz z Rakowem ??? Żal mi, że można myśleć, że mecz z Czętochową budzi takie emocje.
ps. niestety w lidze dostaniemyvw lidze jeszcze nie raz

odpowiedz
Autor - 18.09.2021 / 13:20, *.virginm.net

Legia musi zaczac miazdzyc lige. Wiadomo ze kartoflarze maja jubileusz (nie prawdziwy ale jednak cos tam swietuja) i rutki musza kibicow zadowolic chociazim to nie na reke na bank. Jedno wiem: transfery zrobili w miare i widze ze im wychodzi poki co plan. Legio do boju!! Nie pozwolic im na zaden sukces!! Mioduski w zimie musisz dobrac jeszcze jakies porzadne wzmocnienia nie mozemy dac pyrom tej satysfakcji. Jakzwykle trzeba im odebrac marzenia i przypomniec ich miejsce w szeregu!!

odpowiedz
K(L)AKIER - 18.09.2021 / 12:48, *.inetia.pl

Panie trenerze mam nadzieje ,że bedzie 3-0 na spokojnie

odpowiedz
Maciex - 17.09.2021 / 23:47, *.chello.pl

"Johansson zawsze narzeka na jakiś uraz" i to chyba świadczy o naszych piłkarzach za dużo grania więcej odpoczynku im dac!!!!!

odpowiedz
Diabeł - 17.09.2021 / 23:47, *.centertel.pl

Czy ktoś oglądał mecz Lecha z Wisłą? Jak nam teraz odjadą to pyrów nie dogonimy

odpowiedz
ludek - 18.09.2021 / 10:53, *.com.pl

@ Diabeł: Ja oglądałem jednym okiem, spokojnie ich dogonimy,ja w ich grze nie widzę niczego co by było jakoś specjalnie ponad przeciętne a po drugie oni zaraz zadyszki dostaną jak co roku.

odpowiedz
SŁAWEK(L) - 18.09.2021 / 13:46, *.play-internet.pl

@ Diabeł: Są obecnie w formie, mogliby spokojnie grać w LKE. Myślę, że 4 zespoły w ekstraklasie bedą do końca walczyć o Mistrzostwo Polski, czyli Legia, Lech, Pogoń i Raków.

odpowiedz
RIkki - 17.09.2021 / 23:42, *.net.pl

Obyś Czesiu nie przedobrzył bo Amica ma jubileusz i nie odpuści

odpowiedz
Hiszpan - 17.09.2021 / 22:20, *.telnaptelecom.pl

Panie Trenerze czas na zwycięską serię bo Amika Wronki ucieka.

odpowiedz
bronek49 - 17.09.2021 / 18:21, *.chello.pl

zobaczymy czy nie będzie paniki jak do tej pory to była w każdym meczu ,nie wiem czemu michniewicz tak chwali obrone przecież Spartak wchodził w pole karne jak w masło , michniewiicz powinien wreszcie wprowadzać młodych bo ma doskonałą okazje żeby ich ogrywać bo jestem pewien że jak nie będzie ogrywał młodych to Mioduski go się pozbędzie bez względu na wyniki i będzie miał racje

odpowiedz
mudzin - 17.09.2021 / 17:51, *.chello.pl

Ted Lasso niech go zastapi xd

odpowiedz
exsa - 17.09.2021 / 13:45, *.tpnet.pl

@L: Zgadza sie ! Gra slabo a mimo to gra P.Trenerze czas na zmiane !!!

odpowiedz
chrisSiekierki - 17.09.2021 / 13:03, *.vectranet.pl

Mamy sporo dobrych jakościowo zawodników teraz potrzebujemy tylko czasu aby machina zaczęła działać. Zawsze łatwiej jest grać z faworytem, bronić się i czekać na swoje okazje znacznie trudniej kreować grę z teoretycznie słabszym przeciwnikiem. Dlatego przy niezgranej drużynie na początku sezonu idzie nam tak słabo. Zazwyczaj każdy nowy sezon zaczynamy z nowymi zawodnikami i po początkowych porażkach pniemy się do góry...

odpowiedz
L - 17.09.2021 / 12:57, *.tpnet.pl

Mladenovic z obecną formą wracający do składu to żadne wzmocnienie. Dawać tego Ribeiro za niego!

odpowiedz
SEBO(L) - 17.09.2021 / 12:55, *.centertel.pl

Dla Złotka ma to być podobno ostatni mecz w karierze, może być "ciekawie"...

odpowiedz
Złotek - 17.09.2021 / 13:15, *.t-mobile.pl

@SEBO(L): to jest mój ostatni mecz no może przedostatni.

odpowiedz
Tomek - 17.09.2021 / 13:25, *.17.12

@Złotek : :-)

odpowiedz
Felek - 17.09.2021 / 12:34, *.netfala.pl

Maksymalne zaangażowanie w każdym meczu i będzie dobrze.

odpowiedz
BRAWO - 17.09.2021 / 12:05, *.centertel.pl

Brawo

odpowiedz
(L)eon - 17.09.2021 / 11:59, *.plus.pl

Więcej grania i zapiera..nia a mniej gadania

odpowiedz
:o) - 17.09.2021 / 12:25, *.chello.pl

@(L)eon: Masz więcej takich "złotych myśli"? Pisz śmiało - będzie weselej.

odpowiedz