fot. Kamil Marciniak

Szeroka kadra reprezentacji Polski bez legionistów

Woytek, źródło: PZPN/90minut.pl

Selekcjoner reprezentacji Polski Paulo Sousa powołał szeroką kadrę zawodników na październikowe zgrupowanie drużyny narodowej oraz mecze eliminacji mistrzostw świata 2022 z San Marino (09.10.2021, godz. 20:45, PGE Narodowy, Warszawa) i Albanią (12.10.2021, godz. 20:45, Tirana). W spotkaniu z San Marino oficjalnie z biało-czerwonymi barwami pożegna się Łukasz Fabiański, który zakończył reprezentacyjną karierę. Ostateczna kadra na październikowe mecze zostanie ogłoszona w poniedziałek, 27.09.2021.

Bramkarze: Bartłomiej Drągowski (ACF Fiorentina, Włochy), Łukasz Fabiański (West Ham United FC, Anglia), Łukasz Skorupski (Bologna FC 1909, Włochy), Wojciech Szczęsny (Juventus FC, Włochy)

Obrońcy: Jan Bednarek (Southampton FC, Anglia), Bartosz Bereszyński (UC Sampdoria, Włochy), Paweł Dawidowicz (Hellas Verona FC, Włochy), Kamil Glik (Benevento Calcio, Włochy), Robert Gumny (FC Augsburg, Niemcy), Michał Helik (Barnsley FC, Anglia), Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów, Ukraina), Tymoteusz Puchacz (1.FC Union Berlin, Niemcy), Arkadiusz Reca (Spezia Calcio, Włochy), Maciej Rybus (Łokomotiw Moskwa, Rosja)

Pomocnicy: Przemysław Frankowski (RC Lens, Francja), Kamil Jóźwiak (Derby County FC, Anglia), Mateusz Klich (Leeds United FC, Anglia), Kacper Kozłowski (Pogoń Szczecin), Grzegorz Krychowiak (FK Krasnodar, Rosja), Karol Linetty (Torino FC, Włochy), Jakub Moder (Brighton & Hove Albion FC, Anglia), Przemysław Płacheta (Norwich City FC, Anglia), Damian Szymański (AEK (Ateny), Grecja), Nicola Zalewski (AS Roma, Włochy), Piotr Zieliński (SSC Napoli, Włochy)

Napastnicy: Adam Buksa (New England Revolution, USA), Robert Lewandowski (FC Bayern München, Niemcy), Krzysztof Piątek (Hertha BSC Berlin, Niemcy), Karol Świderski (PAOK, Grecja)


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (21)

+dodaj komentarz
(L) eon - 20.09.2021 / 22:34, *.inetia.pl

No i ok, niech złapią tlenu po serii meczów co 3 dni. Jeszcze Bałkanów mogliby nie powoływać, niech się zgrywają albo odnajdują formę (Mladenovic)... Byle nie wolne , jak we wrześniu.

odpowiedz
Cypiszczak - 20.09.2021 / 18:22, *.centertel.pl

Same wafle , lepiej by było jakby nie awansowali wstydu by oszczędzili przynajmniej ogórki.

odpowiedz
bronek49 - 20.09.2021 / 17:39, *.chello.pl

no i bardzo dobrze z Legi tam nikt nie pasuje dobrze że nie powołał Ślisza

odpowiedz
singspiel - 20.09.2021 / 22:40, *.6.3

@bronek49: nawet Wieteska jest lepszy niż Gumny

odpowiedz
Po(L)ubiony - 20.09.2021 / 16:40, *.aster.pl

Płacheta, Zalewski, Piątek, Reca, Puchacz - praktycznie nie grają w klubach! Puchacz nawet nie zadebiutował w lidze. Facet ma chyba układy z menadżerami.

odpowiedz
) o: - 20.09.2021 / 17:11, *.chello.pl

@Po(L)ubiony: kogo proponujesz w zamian???

odpowiedz
Modzio - 20.09.2021 / 21:06, *.chello.pl

@Po(L)ubiony: Puszka już grał w lidze konferencji i bundeslidze

odpowiedz
Mateusz z Gór - 20.09.2021 / 14:52, *.orange.pl

No trudno, nie ma żadnego w kadrze, ale za to są przynajmniej byli Legioniści, jak np. Robert Lewandowski.

odpowiedz
Arek - 20.09.2021 / 14:42, *.tpnet.pl

Ciekaw jestem, co musi zrobić Szymański, żeby ten go powołał. Prawie co mecz jakaś asysta, albo bramka i nic. Za to połamany Piątek czy Gumny w tej kadrze mają miejsce.

odpowiedz
He he - 20.09.2021 / 15:50, *.chello.pl

@Arek: z przewrotki strzelić musi

odpowiedz
Kubaa - 20.09.2021 / 13:54, *.centertel.pl

A sebek Szymański? Wczoraj kolejna asysta..

odpowiedz
Hehe - 20.09.2021 / 18:24, *.chello.pl

@Kubaa: no jak z przewrotki strzeli!

odpowiedz
Pacz - 20.09.2021 / 13:34, *.t-mobile.pl

Kadra reprezentacji Polski, w której nie ma zawodników Mistrza Polski. Ba, nie ma nawet zawodników grających w polskich klubach.

odpowiedz
(L) - 20.09.2021 / 13:02, *.inetia.pl

Będą wypoczęci na mecze pucharowe

odpowiedz
e e e e - 20.09.2021 / 13:11, *.chello.pl

@(L): i na ekstraklase.. z san marino i albania dadza rad bez naszych

odpowiedz
(= - 20.09.2021 / 12:59, *.chello.pl

9 z lecha poznan...

odpowiedz
??????????? - 20.09.2021 / 14:23, *.chello.pl

@(=: a jeszcze bielik wyleczy się to będzie 10 a i Kamiński może być za jaki czas to nawet 11!!!!! Minus bramkarze i wychodzi ze absolwenci lecha to połowa kadry!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz
Po(L)ubiony - 20.09.2021 / 16:41, *.aster.pl

@??????????? : No i co z tego? Nadal grają beznadziejnie. Od fartu do fartu.

odpowiedz
Ciemny jak 12 w nocy - 20.09.2021 / 17:09, *.chello.pl

@Po(L)ubiony: tylko gdyby nie oni to kadra byłaby znowu na poziomie takim jak z 10 lat temu...

odpowiedz
.... - 20.09.2021 / 20:19, *.interkam.pl

@(=: nie wiem jak wy ale ja tam na tej liście nie widzę graczy z Lecha Poznań

odpowiedz
:( - 21.09.2021 / 08:14, *.chello.pl

@....: mozna i tak..

odpowiedz