Dawid Szulczek, trener Wigier - fot. Woytek / Legionisci.com

Konferencja pomeczowa

Szulczek: Zawaliliśmy mecz na własne życzenie

Woytek, źródło: Legionisci.com

Dawid Szulczek (trener Wigier): Gratuluję Legii awansu do kolejnej rundy. Przed meczem zapytałem piłkarzy, czy Legia jest w stanie nam strzelić bramkę w 60 sekund. Dostałem odpowiedź, że nie, więc powiedziałem zawodnikom, że mamy to powtórzyć to 90 razy i będziemy się na koniec cieszyć. Udało nam się to powtórzyć 40 razy, a nawet sami strzeliliśmy bramkę. Mecz zaczął się dla nas źle układać od straty piłki i bramki na 1-2. Wystąpił błąd w podaniu i przyjęciu - generalnie katastrofa. Szkoda, bo to tego momentu zaczęliśmy obiecująco drugą połowę.

Myślę, że walczyliśmy z dużym sercem. Mówiłem przed spotkaniem, że mamy dwie rzeczy, które mamy lepsze od Legii - chodziło mi o szybkość Denisa Gojko i grę głową Lewandowskiego czy Pierzchały. Legia miała ogromną jakość, choć w przypadku niektórych zawodników trener rywali będzie miał pretensje do swoich podopiecznych. Natomiast tacy graczy jak Kastarti czy Emreli... już na wczorajszym rozruchu przecieraliśmy oczy ze zdumienia, że na takiej murawie jak nasza da się tak grać. Zawaliliśmy ten mecz na własne życzenie, gdyby nie to nabicie piłki, to może byśmy przetrwali. Graliśmy z najlepszą drużyną w kraju i zaprezentowaliśmy się całkiem nieźle na jej tle. Wynik jednak idzie w świat, odpadliśmy z pucharu i musimy teraz skupić się na lidze.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (6)

+dodaj komentarz
Trampek - 23.09.2021 / 15:29, *.125.105

Jak na swój wiek, wypowiedź bardzo wywarzona, co w naszej e-klapie jest stosunkowo sporadyczna.

odpowiedz
Majkel - 23.09.2021 / 12:10, *.chello.pl

Młody z ambicjami. Dobrze wychowany i pełna kultura. Skupiony na pozostałych celach. Tak każdy narzeka na to pokolenie a co raz częściej mają o wiele więcej szacunku dla osiągnięć innych niż probierzowe podejście.

odpowiedz
Jasio - 23.09.2021 / 15:26, *.aster.pl

@Majkel: Beznadziejne zachowanie Szulczka. Po co te głośno mówione pretensje piłkarzy za przegrany mecz z Legią. On genialny ale katastrofalni piłkarze zabrali mu zwycięstwo. On kazał nie stracić bramki przez 90 minut, a oni wytrzymali jedynie 40. Dziady. A taki dobry plan był.

odpowiedz
Po(L)ubiony - 23.09.2021 / 07:18, *.aster.pl

Widzę, że Wigry mają niegłupiego trenera. Oby tak dalej, to nie tylko Suwałki będą miały z niego pociechę.

odpowiedz
Arek - 22.09.2021 / 23:33, *.tpnet.pl

Nie przetrwali byście Panie trenerze. Najwyżej byłoby 0:2. Bo bramkę strzeliliście po prezencie od Miszty.

odpowiedz
Legia To My. - 22.09.2021 / 23:10, *.chello.pl

Świetna wypowiedź. Brawa dla Pana Trenera, szacun i powodzenia w 2.lidze

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.