Sektor gości w Suwałkach pozostał pusty. Ok. 250 fanów Legii wyjazd do Suwałk zakończyło na przystadionowym parkingu - fot. Mishka

Relacja z wyjazdu: Niegościnna Suwalszczyzna

Bodziach, źródło: Legionisci.com

W Pucharze Polski raz na jakiś czas mamy okazję trafić na rywala, z którym Legia nie gra na co dzień, a to oznacza podróż w nowe miejsce. Tak było w ostatnich kilkunastu latach przy okazji meczów w Sanoku, Nowym Sączu, Zamościu, Bytowie, Grudziądzu, Chojnicach, czy Niepołomicach. W tym sezonie trafiliśmy Wigry Suwałki, z którymi nasz klub rozegrał jedno spotkanie w historii - przed 42. laty, również w rozgrywkach PP.

Wyprawę na Suwalszczyznę rozpoczęliśmy ze sporym zapasem czasowym, przed godziną 11. Jak można się było spodziewać, policja mocno obstawiła trasę przejazdu i w pewnym momencie zaczęła podróżować równolegle do naszej kawalkady. Bez większych problemów dotarliśmy do Suwałk, gdzie zaparkowaliśmy fury na polanie przylegającej do cmentarza i sektora gości przy stadionie Wigier.

Niestety nie było nam dane obejrzeć meczu, bowiem pomimo próby negocjacji miejscowych ze swoimi działaczami, policja odmówiła wpuszczenia na stadion całej naszej grupy, liczącej ok. 250 osób. Zaproponowano wpuszczenie jedynie 160 osób. W związku z powyższym naszą obecność - kilka minut przed rozpoczęciem spotkania - zaznaczyliśmy dosłownie kilkoma okrzykami. "Jesteśmy zawsze tam, gdzie nasza Legia gra...", "Złodzieje i pijacy" oraz "Legia, Legia Warszawa" - pośpiewaliśmy przez parę minut. Następnie, nie mając możliwości wejścia całą grupą na stadion, ruszyliśmy w drogę powrotną do stolicy.



Fani Wigier zarówno przed meczem, jak i w jego trakcie, wielokrotnie skandowali hasła "Piłka nożna dla kibiców" oraz "Piłka nożna bez policji". Sami również mieli problemy ze strony policji, przez co nie zaprezentowali szykowanej oprawy. W trakcie spotkania wywiesili transparent "Tu powinny być oprawy - zabraniacie nam zabawy" oraz śpiewali "Żadne prawa i ustawy, nie zabiorą nam zabawy". Wigry w młynie (ok. 130 osób), na środku trybuny odkrytej wywiesili 5 flag i prowadzili doping przez całe spotkanie. Pozdrawiali Granicę Kętrzyn, Olimpię Grudziądz i swój FC z Olecka. Przez cały mecz z ich strony bez bluzgów pod adresem Legii. Mniej więcej godzinę przed meczem, około 50 kibiców SKS-u, zorganizowało wspólny przemarsz z rynku na stadion, a skromną grupę eskortowały dwie kabaryny.



Spotkanie cieszyło się mniejszym zainteresowaniem, niż można było podejrzewać, w przypadku rywalizacji drugoligowca z Legią. Na trybunach zebrało się łącznie 2905 widzów, a wypełniona po brzegi była jedynie trybuna kryta. Na odkrytej, było sporo wolnych miejsc, ale gospodarze wraz z pierwszym gwizdkiem sędziego zamknęli kasy biletowe, aby przypadkiem spóźnialscy nie mogli zakupić wejściówek na ostatnią chwilę.

W sobotę na naszym stadionie podejmować będziemy Raków Częstochowa. Kibice gości w ostatnich dniach zmienili formę transportu - zamiast "specjalem", do Warszawy przyjadą pociągiem rejsowym. Fani Legii posiadający karnety, którzy jeszcze nie skorzystali z promocji, mogą na ten mecz przekazać bezpłatną wejściówkę dla jednej osoby, na tę samą trybunę, na którą mają wykupiony abonament.

Frekwencja: 2905
Kibiców gości: ok. 250 (pod stadionem)

Autor: Bodziach

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (26)

+dodaj komentarz
NieznanyFanatyk - 25.09.2021 / 01:17, *.aster.pl

Info o wyjeździe brak, skąd 250 osób się wzięło?

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 24.09.2021 / 14:15, *.play-internet.pl

Szczerze,to wolałbym nie wejść na mecz,jako "osoba nadliczbowa"ale zostać pod stadionem i drzeć japę przez cały mecz,niż pojechać tam i spowrotem.Szkoda hajsu i czasu.I te "cała Legia zawsze razem".Hasło fajne i nośne,ale tak trochę wybiórczo stosowane.A'propo,pamiętam wyjazd do Wrocka w "nadkomplecie"(na stary stadion) i W.K.S się zgodził na wpuszczenie wszystkich,co pojechali,po pewnych ustaleniach oczywiście.Czyli można było.

odpowiedz
Vabank - 24.09.2021 / 17:59, *.129.124

@FOREVER LEGIA: bo Ty jestes kibicem ktorego lata aktywnosci przypadaly na poczatek lat 90tych, gdzie ludzie nie mieli co w zyciu robic ciekawego,a teraz czasy sa inne i nikomu sie nie chce tracic 2h zeby drzec sie pod stadionem

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 24.09.2021 / 21:40, *.play-internet.pl

@Vabank: To po co jeżdżą?

odpowiedz
Vabank - 24.09.2021 / 23:49, *.233.201

@FOREVER LEGIA: no wlasnie po to zeby wejsc i dopingowac, a jak nie da rady to powrot do domu... to nie lata 90te ze ktos bedzie stal 2h pod stadionem, ludzie maja co robic w zyciu, czego nie rozumiesz?;) jak idziesz do kina i nie wpuszcza cie bo jest awaria to stoisz i czekasz 2h ?

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 25.09.2021 / 07:26, *.play-internet.pl

@Vabank: Trochę brak logiki w tym co piszesz,ale......może się znam.

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 25.09.2021 / 19:06, *.play-internet.pl

@Vabank: Nie mają czasu,żeby drzeć się pod stadionem,ale mieli by czas,żeby drzeć się na stadionie-hehe- paradne-)))

odpowiedz
Obiektyw - 24.09.2021 / 14:05, *.plus.pl

Lepszym pomysłem byłoby według mnie zostać na cały mecz i "sprawiać kłopot" policjantom, tak to nie dość, że postawili na swoim to mieli 3 godziny pracy mniej.

odpowiedz
Nieobiektyw - 24.09.2021 / 16:00, *.com.pl

@Obiektyw: ile masz wyjazdów i dlaczego 0?

odpowiedz
Obiektyw - 24.09.2021 / 19:01, *.plus.pl

@Nieobiektyw: Otóż mylisz się, jeżdżę.

odpowiedz
SlawoL - 24.09.2021 / 13:45, *.com.pl

Mam karnet chętnie udostępnię jedno miejsce. Aktualnej promocji Trybuna Wschodnia

odpowiedz
Karo(L) - 24.09.2021 / 12:20, *.t-mobile.pl

Po co jeździć w nadkomplecie a potem pisać że ktoś niegoscinny? Absolutnie nie bronie policji ale skoro sektor gości ma pojemność 160 to nie 250. Szkoda zachodu z wyjazdem bo można było pokazać miejscowym prawdziwy doping

odpowiedz
L - 24.09.2021 / 12:34, *.tpnet.pl

@Karo(L) : A jakbyś niby przeprowadził selekcję i kto by ją miał robić? Było 250 chętnych i ktoś miałby wybrać 90 osób które nie pojadą? Dlaczego?

odpowiedz
Ilia - 24.09.2021 / 12:35, *.tpnet.pl

@Karo(L) : Te 90 osób mogło dopingować z zza płotu . Głupie unoszenie się honorem . 160 to wcale nie jest tak mało

odpowiedz
oLaf - 24.09.2021 / 13:12, *.vectranet.pl

@L: jej, no przecież nie jesteśmy głąbami, to można zrobić na 1000 sposobów, np.
a) "kto pierwszy ten lepszy",
b) losowanie (naprawdę nietrudno zrobić 250 losów z czego 160 ma "ok" a pozostałe "nie".),
c) najstarsi (a na kolejny wyjazd "najmłodsi"),
d) po "nieparzystym nr PESELU/karnetu",
etc. etc.

Zawsze lepiej jak drużyna jest dopingowana przez 160 fanów niż przez 0. Z Wigrami poszło ok ale jak będzie mecz np. z Lechem to też tak głupio oddamy możliwość wsparcia drużyny????

odpowiedz
zp - 24.09.2021 / 13:38, *.chello.pl

@Karo(L) : czy Tobie to się sufit na głowę nie spadł ?

odpowiedz
Karo(L) - 24.09.2021 / 13:40, *.t-mobile.pl

@L: No przecież ta selekcja i tak ma miejsce. Rzadko gdzie mogą jechać Ci co by chcieli. Chyba że jest problem z dogadaniem się wsrod osób decyzyjnych to wtedy jadą wszyscy i nie wchodzi nikt :D

odpowiedz
Sułtan kosmitów - 24.09.2021 / 15:00, *.changeintegrated.com

@Karo(L) : jeździmy tak OD LAT człowieku a ty piszesz jakiej bzdury w komentarzach... ja pierdziele wyłączcie takim ludziom internet

odpowiedz
Karo(L) - 24.09.2021 / 16:44, *.t-mobile.pl

@Sułtan kosmitów: To że jezdzimy w nadkomplecie na małe stadiony od lat wcale nie oznacza ze to jest najlepszy pomysł. Jak wolisz obwąchiwać ogrodzenia zamiast dopingować drużynę to jezdzij tak dalej. I koniec dyskusji bo się napinasz niepotrzebnie.

odpowiedz
Gdańska Legia - 24.09.2021 / 10:43, *.play-internet.pl

Te regiony to najczęściej Wigry, Stomil i Legia.
W mniejszych miejscowościach grafy pro Legia.
Swego czasu Legia grała w Gołdapi mecz dla tamtejszego piłkarza poszkodowanego.

Do tej pory w kanjpach są plakaty i szle Legii.

odpowiedz
Daqwid - 24.09.2021 / 20:32, *.aster.pl

@Gdańska Legia: Gołdap zawsze z Legią! W latach 90-tych często jeździliśmy na mecze Legii.

odpowiedz
floyd - 24.09.2021 / 10:23, *.t-mobile.pl

Udostępnię kod uprawniający do zniżki 100% przy zakupie biletu na Żyletę. Proszę o podanie @, kto pierwszy ten lepszy. Tylko błagam: osoby zdecydowane ze będą, szkoda żeby bilet przepadł. Pozdrawiam

odpowiedz
N - 24.09.2021 / 12:23, *.tpnet.pl

@floyd: iwonaa_n@o2.pl

odpowiedz
floyd - 25.09.2021 / 11:37, *.aster.pl

@N: wysłałem wykorzystaj proszę :)

odpowiedz
Hautausmaa - 24.09.2021 / 10:15, *.tpnet.pl

- Proszę pana, jak nie wolno, to nie wolno! A jak cegła komu na głowę spadnie to co? Kto wtedy będzie odpowiadał? No? No kto? Kto? Kto?!
- Ten dom jest z takich płyt, a nie cegieł.
- Proszę pana, wszystko może się zdarzyć.
(...)
- I żeby nikt obcy się tutaj nie szwędał wiesz. Obcym wstęp wzbroniony.

odpowiedz
Po(L)ubiony - 24.09.2021 / 08:21, *.aster.pl

Słowa uznania dla kibiców Wigier. Awansu życzę!

odpowiedz