Marek Papszun - fot. Mishka / Legionisci.com

Konferencja pomeczowa

Papszun: Wartościowe zwycięstwo

Fumen, źródło: Legionisci.com

Marek Papszun (trener Rakowa): Wygrać na Łazienkowskiej 3 nie jest łatwo. Zresztą to dopiero piąty mecz w ekstraklasie przeciwko Legii i dopiero teraz wygraliśmy. To było dla nas wartościowe zwycięstwo, szczególnie mając na uwadze kłopoty kadrowe. Musieliśmy zmienić sposób gry i dobrać odpowiednio zawodników.

W efekcie nie chcieliśmy grać pressingiem, tylko staraliśmy się oddać piłkę Legii. Chciałem wykorzystać szybkość dwóch napastników. Owszem, chcieliśmy być w ataku, bo nie mogliśmy się tylko bronić, ale... Plan się sprawdził i to jest dla mnie wartościowe, bo mieliśmy naprawdę mało czasu, żeby przygotować się do tego spotkania i przećwiczyć wszystkie elementy. Jeszcze dzisiaj rano mieliśmy trening, żeby doszlifować pewne elementy. Także słowa uznania kieruje pod adresem zespołu.

Owszem, był taki moment, że za bardzo oddaliśmy grę i zrobiło się 2-3. Jednak potrafił dźwignąć się po stracie bramki. Przeorganizowaliśmy się i dowieźliśmy zwycięstwo do końca. Na pewno to wypadkowa charakteru, bo czasami brakowało umiejętności, ale nie zabrakło serca i determinacji. Chcemy dokładać jeszcze jakość do tego.

Stałe fragmenty gry były konsekwencją tego, co chcieliśmy robić. Jasne, to jakość wykonawcy decydowały o bramkach. Niemniej te sytuacje były i wiedzieliśmy, że w tym elemencie możemy dominować i z mojej perspektywy tak właśnie było

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (21)

+dodaj komentarz
Czwarty Pasek Na Dresie - 26.09.2021 / 09:27, *.play-internet.pl

Bo to Legionista a Nie chorzysta.

odpowiedz
Jimmy L - 26.09.2021 / 00:25, *.t-ipconnect.de

Gratulacje dla Papszuna , zastanawia mnie tylko jedno na Legie sie spina zobaczymy jak zepnie sie na inne druzyny z naszej ligi.

odpowiedz
Xov - 26.09.2021 / 00:04, *.mm.pl

wbijcie sobie do łbów że Papszun wygrał bez 1 bramkarza i 5 innych inwalidów w tym np. Cebuli i bramkarza..
a tu płacz jest o Boruca..

odpowiedz
Szyszko - 25.09.2021 / 23:43, *.plus.pl

Pan Trener

odpowiedz
IceMan - 25.09.2021 / 23:16, *.chello.pl

Mareczku, nie wygrales z nami ale z Miszta

odpowiedz
cuLt - 25.09.2021 / 22:55, *..

Wygrał spryt i do przodu ,Michniewicz przypomniał nam wszystkim o jego wynikach w U-21.

odpowiedz
kami(L)PRAGA - 25.09.2021 / 22:49, *.vectranet.pl

do jego smiechu pasuja mi slowa
taki klub jak Legia chce sie bronic przed leszczami z czestochowy wychodzac 2 defensywnymi pomocnikami co mecz ten sam blad defensywne nastawienie w momencie przegrywania nastawienie ofensywne jak Legia nie zacznie atakowac od 1 min taka beznadzieja beda sie konczyly wszystkie mecze juz wigry suwalki pokazaly ze defensywne nastawienie moze sie zle skonczyc !!!!!!!

odpowiedz
HUGON - 25.09.2021 / 23:28, *.vectranet.pl

@kami(L)PRAGA: 2 defensywnymi Legia zdominowała Raków tylko błąd bramkarza i Jedzy pozwolił Rakowowi na strzelenie goli.Mieliśmy tyle okazji że 5-3 to powinien być wynik dzisiejszego meczu.Niestety kopana to gra błędów.

odpowiedz
Majdon - 26.09.2021 / 00:46, *.tvksmp.pl

@kami(L)PRAGA: myślę, że ofensywna, otwarta gra i wymiana ognia z Rakowem skończyłyby się jeszcze gorzej, dobrze że na bramce mieli młodzieżowca to byliśmy w stanie im jakkolwiek zagrozić. Cebula i Długosz też dodają im dynamiki w ofensywie, Arsenic i inni tam są jeszcze kontuzjowani, więc nie ma co się cieszyć z przewagi w danym fragmencie meczu. Przy stanie 3-1 myślałem, że strzelą kolejne bramki i skończy się pogromem, ale na szczęście cofnęli się do defensywy i to defensywne nastawienie jest chyba też ich problemem. Rozwijają się dynamicznie i to już jest ścisła czołówka ekstraklasy, ale i tak obie strony popełniały multum błędów, cofanie Rakowa i to ile w końcowej fazie meczu zostawiali miejsca przed polem karnym to aż prosiło się o bramki.

odpowiedz
Wolfik - 26.09.2021 / 01:04, *.mm.pl

@Majdon: To cofanie jest problemem wszystkich naszych druzyn. Podobnie jak podania w poprzek boiska. Tak grają, jak uczy "polska myśl szkoleniowa". W naszej lidze czasmi to przynosi rezultaty, w Europie konczy sie wpier...lem.

Raków niczym nie zaskoczył. Stałe fragmenty i Lopez. Wystarczyła uwazna gra w obronie i brak fauli przed 30-stką. Niestety, Jędza krył powietrze przy rogu (a uciekła mu "wieżowiec" Tudor a i faulu nie dało się uniknąć. Wszystko to jednak było do odrobienia, gdybysmy trafili chociaż jedną 100-tke.

Wychodzą zbyt póżne transfery a i sam Michniewicz niezbyt szczęśliwie ustawił zespół na ten mecz. Zespół się "dogra". Pytanie tylko, czy nie za późno by odrobic straty.

odpowiedz
Słabo - 25.09.2021 / 22:43, *.com.pl

Gra Mistrz z Wice Mistrzem Polski czy Boruc był z drużyną na Łazienkowskiej czy pojechał sobie na wakacje w tym czasie ? Trochę to słabe wobec Całego zespołu , że podczas takiego meczu Artur nie wspiera zespołu .

odpowiedz
jarekk - 25.09.2021 / 22:55, *.metrointernet.pl

@Słabo : Ile ten Artur moze ciagnac zespol? Gra w pucharach a w lidze powinni ogrywac sie mlodsi. Tylko moze bledem bylo ze nie zagral Tobiasz bo widac ze z Miszty to klasowego bramkarza nie bedzie. Nie ta dynamika nie ta osobowosc.

odpowiedz
Szpic - 25.09.2021 / 22:36, *.play-internet.pl

Krótko; Papszun ograł Michniewicza.

odpowiedz
L - 25.09.2021 / 22:53, *.aster.pl

@Szpic: takie pieprzenie. Michniewicz nie zepsuł 3 setek. Rakow pol sytuacji stworzyl. Jakosc wykonczenia to zadna zasluga trenera.

odpowiedz
Wolfik - 25.09.2021 / 23:20, *.mm.pl

@L: Prawda. Ale za ustawienie defensywne (w dodatku delikatnie rzecz ujmując niezbyt szczęśliwe) odpowiada juz trener.

odpowiedz
Szpic - 25.09.2021 / 23:32, *.play-internet.pl

@Wolfik: Pełna zgoda. Wciskanie na siłę Jędrzejczyka na prawą obronę to błąd jeśli chce się wygrać tak ważny mecz. To samo ze Sliszem, który w ataku pozycyjnym jest bezużyteczny. Papszun mimo problemów kadrowych zrobił to lepiej. Dlatego napisałem że ograł Michniewicza.

odpowiedz
Wolfik - 25.09.2021 / 23:37, *.mm.pl

@Szpic: Jędza gra na PO, bo nie ma kto tam grać. Wyobrażasz sobie tam Rose???

odpowiedz
Matti - 25.09.2021 / 23:59, *.plus.pl

@Szpic: a kto według ciebie miał zagrać na prawej obronie? Trzech gości do gry na wahadle mioduski sie pozbył.

odpowiedz
kibic - 26.09.2021 / 11:30, *.206.163

@Matti: Nie Mioduski tylko Michniewicz

odpowiedz
Arek - 26.09.2021 / 13:01, *.tpnet.pl

@kibic: Michniewicz pozbył się Juranovicia i Vesovicia. O Wszołku to nawet nie piszę, bo można sobie w każdej chwili sprawdzić ile się tam nagrał w Berlinie. Nie wypisuj głupot, jak pojęcia nie masz.

odpowiedz
kibic - 26.09.2021 / 21:49, *.206.163

@Arek: Vesovicia i Wszołka taka jest niestety prawda

odpowiedz