Bartosz Slisz w walce z Walerianem Gwilią - fot. Woytek / Legionisci.com

Legia 2-3 Raków

Kolejna strata punktów

Legia Warszawa przegrała na własnym stadionie z Rakowem Częstochowa w najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu 9. kolejki Ekstraklasy. Przeciwnicy wszystkie gole strzelili po stałych fragmentach gry. Tudor po rzucie rożnym, a López wykorzystał rzut karny i pięknie przymierzył z rzutu wolnego. Dla gospodarzy trafili Emreli oraz Charatin.

Początkowy kwadrans spotkania należał do Legii. Mistrzowie Polski prowadzili grę i nie pozwalali przeciwnikom na zbliżenie się do pola karnego. Pierwszą dobrą okazję do wyprowadzenia swojej drużyny na prowadzenie miał Andre Martins. Portugalczyk doszedł do piłki wybitej przez jednego z obrońców, ale trafił tylko w poprzeczkę. Sytuację dobitką starał się jeszcze ratować Bartosz Slisz, jednak wyraźnie przestrzelił. W 23. minucie przebudzili się gracze Rakowa. Po zamieszaniu w polu karnym zupełnie bez krycia został Walerian Gwilia, który nieczysto trafił w lecąca piłkę.

Pięć minut potem w szesnastkę gospodarzy wpadł Sebastian Musiolik. Napastnik Rakowa niezbyt dobrze wypuścił sobie futbolówkę i wydawało się, że z tej akcji nic już nie będzie. Niestety, po chwili w nogi wszedł mu Cezary Miszta, przez co sędzia zdecydował się wskazać na punkt oddalony od bramki o jedenaście metrów. Do wykonania rzutu karnego podszedł Ivi López i pewnym uderzeniem pokonał golkipera Legii. Szczęśliwie "Wojskowym" szybko udało się odpowiedzieć. W 33. minucie do podania od Filipa Mladenovicia doszedł Mahir Emreli, Azer w bardzo trudnej sytuacji zdecydował się na mocny strzał pod poprzeczkę, z którym nie poradził sobie Kacper Trelowski. Do końca pierwszej połowy Raków przeprowadził jedną groźną kontrę. Niebezpieczeństwo w porę zdołał zażegnać Maik Nawrocki, wybijając piłkę sprzed bramki.

W drugą połowę zdecydowanie lepiej weszli goście. Już w 53. minucie wyszli oni na prowadzenie po trafieniu Frana Tudora. Pomocnik Rakowa z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki po zgraniu do niego piłki od Gutkovskisa. W tej sytuacji legioniści niewątpliwie popełnili błąd w kryciu. Kilka minut potem było niestety jeszcze gorzej. Z rzutu wolnego fenomenalnym strzałem popisał się López, który po raz drugi tego wieczoru zmusił Misztę do kapitulacji. Po godzinie gry było więc już 3-1 dla przyjezdnych. W 64. minucie wprowadzony na boisko Ihor Charatin przymierzył z dystansu, ale trafił wprost w dobrze ustawionego Trelowskiego.

W 69. minucie indywidualna akcja Ernesta Muciego zakończona jego strzałem - pewnie na linii zachował się bramkarz Rakowa. Kilka chwil potem kibice zobaczyli pierwsze trafienie dla Legii Charatina. Pomocnik warszawskiego zespołu uderzył z pierwszej piłki po podaniu od Josue i zrobił to na tyle precyzyjnie, że Trelowski nie miał nic do powiedzenia. Od tego momentu gospodarze ruszyli do szaleńczych ataków w poszukiwaniu gola, dającego im wyrównanie. Siedem minut przed końcem regulaminowego czasu gry stuprocentową okazję miał Rafel Lopes... Napastnik mistrzów Polski otrzymał znakomite podanie ze skrzydła od Muciego i mając przed sobą tylko Trelowskiego niemal podał do niego piłkę. Minutę przed końcem jeszcze gorzej zaprezentował się Emreli, który z czwartego metra nie trafił choćby w światło bramki.

W doliczonym czasie gry dwie dobre okazje po obydwu stronach boiska. Strzał rywala najpierw odbił Miszta, a za moment równie dobrze spisał się Trelowski.

2-3
33' Emreli
70' Charatin
Tomas Petrasek 2
78' Fran Tudor 7
Ioannis Papanikolaou 66
54' Marko Poletanović 20
Walerian Gwilia 88
79' Ivi Lopez 11
Mateusz Wdowiak 17
71' Vladislavs Gutkovskis 21
79' Sebastian Musiolik 9
Vladan Kovacević 1
79' Daniel Szelągowski 14
78' Żarko Udovicić 31
54' Igor Sapała 10
Wiktor Długosz 71
Iwo Kaczmarski 22
71' Fábio Sturgeon 70
79' Alexandre Guedes 15
Trener: Czesław Michniewicz
Asystent trenera: Przemysław Małecki, Kamil Potrykus
Lekarz: Filip Latawiec
Masażyści: Przemysław Wielebski, Sebastian Karst
Trener: Marek Papszun
Asystent trenera: Goncalo Feio
Kierownik drużyny: Kamil Waskowski
Masażyści: Wojciech Herman, Sebastian Mizgała