Legia Ladies z mazowieckim Pucharem Polski!

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

We wtorek w Ząbkach odbył się finał mazowieckiej edycji Pucharu Polski kobiet. Drużyna Legia Ladies wygrała 3-2 z miejscową Ząbkovią Ząbki i sięgnęła po pierwsze w historii trofeum!

Gospodynie objęły prowadzenie w 37. minucie po strzale zza pola karnego i sporym błędzie bramkarki Legii i taki wynik utrzymał się do przerwy. Tuż po zmianie stron legionistki doprowadziły do remisu za sprawą Amelii Przybylskiej. W 52. minucie było już 2-1 dla Legii, a dziesięć minut później na listę strzelców ponownie wpisała się Przybylska. W końcówce Ząbkovia zdobyła kontaktową bramkę, ale nie zdołała wyrównać i puchar trafił w ręce legionistek!

Legionistki awansowały do finału po zwycięstwach: 3-1 z WAP Warszawa, 2-0 z FUKS Pułtusk oraz 3-1 z drugą drużyną MUKS Praga. Rywalki Legia Ladies w finale Mazowieckiego Pucharu Polski - drużyna UKS Ząbkovii, oparta była na zawodniczkach występujących w CLJ U17, a wcześniej w półfinale pokonała 10-0 Vulcan Wólka Mlądzka.

Finał PP: Ząbkovia Ząbki 2-3 (1-0) Legia Ladies
1-0 - 37' Laura Witkowska
1-1 - 47' Amelia Przybylska
1-2 - 52' Magdalena Zduńczyk
1-3 - 63' Amelia Przybylska
2-3 - 88'

Legia: 1. Natasza Koper, 2. Klaudia Bodecka, 3. Julia Biesiada, 4. Aleksandra Żmijewska, 5. Magdalena Zduńczyk, 6. Barbara Stazewska, 7. Klaudia Grodzka, 8. Marta Chmielewska, 9. Amelia Przybylska, 10. Klaudia Świstek, 11. Rozalia Pietrzak
Rezerwowe: 14. MArtyna Caban, 15. Pola Kuś, 16. Julia Rachoń, 17. Maria Komala, 18. Adrianna Markiewicz
Trener: Dariusz Radko