Małgorzata Karbownik (pierwsza z prawej na podium)

Pięciobój

Karbownik na podium Nadziei Olimpijskich

Bodziach, źródło: Legionisci.com

W Spale rozegrano międzynarodowe zawody Nadziei Olimpijskich w pięcioboju nowoczesnym, w dwóch kategoriach wiekowych. W rywalizacji U-19 brązowy medal zdobyła 16-letnia Małgorzata Karbownik. Legionistka uzyskała najlepszy czas w pływaniu (2:09.52 min.), była dziesiąta w szermierce (15 wygranych) i piąta w biegu ze strzelaniem (13:07.37 min.). O pięć punktów lepsza była Adrianna Kapala, a zwyciężyła Czeszka, Lucie Hlavackova. Dziewiąte miejsce zajęła Pola Wolska.

Małgorzata Karbownik wraz z Olafem Paradowskim zajęli czwarte miejsce wśród sztafet mieszanych U-19.

W rywalizacji U-17, Małgorzata Karbownik zajęła miejsce czwarte - za Mają Marcinkowską i dwiema Węgierkami. Legionistka uzyskała ponownie najlepszy czas w pływaniu - tym razem 2:08.97 min. oraz szósty wynik w laset-run (9:35.50 min.). Szósta była Katarzyna Dębska, siódma Hanna Jakubowska, 15. Pola Wolska, 17. Hanna Matusik, 19. Aleksandra Kazubska, 22. Olga Cisek.

W rywalizacji mężczyzn U-17, najwyżej sklasyfikowanym legionistą był Igor Radomyski, który zajął miejsce siódme (trzecie wśród Polaków), uzyskując trzeci wynik w pływaniu (2:05.15 min.). Na miejscu 18. rywalizację zakończył Łukasz Nowik.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

+dodaj komentarz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.