Transparent na Żylecie na meczu z Pogonią - fot. Woytek / Legionisci.com

Relacja z trybun: Oni temu winni, wyp...ć stąd powinni!

Bodziach, źródło: Legionisci.com

W końcu miarka się przebrała. Mecz z Pogonią był okazją do wyrażenia przez kibiców swojego niezadowolenia. Najlepiej opłacane w Polsce piłkarzyki, kopiące się po czołach, wpędziły nasz klub do strefy spadkowej. Do tego dyrektor sportowy dobierający trenerowi grajków, którzy według różnych relacji medialnych, rozłażą się po knajpach w mieście, który potem twierdzi, że nic takiego nie ma miejsca. Wreszcie prezes, który rok w rok robi to samo, czyli zwalnia trenera i nie ma żadnej długoterminowej wizji...

Czara goryczy przelała się po porażce w Gliwicach. Po przegranej 1-4 piłkarze żegnani byli głośnym "Wypier...". Niezwykle wysoką dyspozycję potwierdzili też w ostatni czwartek, kiedy z wielkim trudem wyeliminowali z Pucharu Polski zespół z czwartego poziomu rozgrywkowego.

Frekwencja po ostatnich wynikach była wielką niewiadomą. Jeszcze godzinę przed meczem wydawało się, że będzie z nią słabo, ale ostatecznie kilkanaście tysięcy osób (blisko 15,5 tys.) pokazało, że jest z klubem bez względu na wyniki. Bo w końcu Legia to my!

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego Żyleta pozdrowiła dwóch byłych piłkarzy naszego klubu, którym nigdy nie zabrakło ambicji i charakteru. "Kuchy King, Kuchy King, Kuchy King..." - śpiewaliśmy pod adresem aktualnego piłkarza Pogoni, Michała Kucharczyka. "Arek Malarz!" - skandowaliśmy pod adresem naszego byłego bramkarza, który zasiadł tego dnia na trybunach. Piłkarzy wychodzących na rozgrzewkę przywitały okrzyki "Legia grać, k... mać!". W pierwszej połowie piłkarzyki nie mogły liczyć na nasze wsparcie - w związku z tym co odstawiają w obecnym sezonie (7 porażek ligowych już przed meczem z Pogonią), można powiedzieć, że byliśmy bardzo cierpliwi i wyrozumiali. Na Żylecie wywieszone zostały dwa transparenty - "Skoro brak wam umiejętności, pokażcie chociaż charakter i ambicję godne Legii" oraz "Kucharski szkodniku won z Legii". Później odśpiewaliśmy "Sen o Warszawie" oraz "Mistrzem Polski jest Legia..." i przystąpiliśmy do rozliczania nieudaczników pracujących w naszym ukochanym klubie. "Kiedy wy się nauczycie walczyć z każdym jak o życie?!", "Choć piłkarzy jest tu wielu, żaden nie ma charakteru" - to pierwsze okrzyki, które niosły się z Żylety, a do których przyłączały się również pozostałe trybuny. Większość haseł przeplatanych było okrzykiem, który tego dnia regularnie pojawiał się w naszym repertuarze, czyli "Legia grać, k... mać".


A lista haseł wykrzykiwanych przez fanatyków z Żylety była naprawdę spora. "Hej Kucharski co zrobiłeś? Legię nam rozpier...eś!", "Kucharski! Co? Wypier...j!" (na dwie trybuny). Oraz prawdziwy hit sobotniego wieczora, a mianowicie przerobiona naprędce weselna przyśpiewka - "On jest temu winien, on jest temu winien, wypier...ć stąd powinien!" Później niosło się "Co wy robicie? Wy naszą Legię hańbicie!", "Jak spadniemy - połamiemy!", "Mioduski gdzie są wyniki?", "Sezon zje...ny, Mioduski już czas na zmiany!", "Nie ma walki i wyników, j...ć takich najemników", "Pi.. i nieudacznicy, wypier... ze stolicy!", "Powiedzcie za co wam tyle co miesiąc płacą?", "Nie jesteście piłkarzami, wy jesteście lamusami", "Każdy się wstydzi, gdy na boisku was widzi", "Kucharski, to twoja wina!", "Co ja widzę, o mój Boże, tu Guardiola nie pomoże", "Po co wy gracie, jak wy ambicji nie macie?", "Czemu tak chu...wo gracie, czy za mało zarabiacie?".

Portowcy w większości przyjechali do Warszawy pociągiem specjalnym, który startował tuż przed godziną 7, a w drodze zatrzymywał się również w Gryfinie, Chojnie i Boleszkowicach. Szczecinianie wypełnili górny sektor sektora gości, gdzie miejsca zajęli z odpowiednim wyprzedzeniem. Łącznie było ich 777, choć nie wszyscy weszli na stadion. W pierwszej połowie wywiesili malowany transparent przedstawiający pociąg z kibicami oraz hasło "Kibice na Pogoń jadą". Portowcy zaprezentowali ponadto dwa transparenty, w tym jeden z ksywkami zmarłych kibiców. Przed meczem głośno zaznaczyli swoją obecność, później chwilę pośpiewali, ale w pierwszej połowie uszanowali nasz protest i również nie prowadzili dopingu. Ten rozpoczęli dopiero po przerwie, a dzięki korzystnemu wynikowi bawili się na pewno bardzo dobrze. W drugiej połowie w sektorze gości wywieszona została jedna flaga szczecinian ("Duma Pomorza") oraz kilka płócien poświęconych zmarłym kibicom. Ponadto "Portowcy" wywiesili transparent "Kowal PDW".



My zaś dalej cisnęliśmy piłkarzom i wszystkim odpowiedzialnym za tę degrengoladę. Żyleta zarzucała więc dalej hasła, które podłapywał cały stadion (no może z wyjątkiem loży) - "Wiecie to sami, jesteście amatorami!", "Amatorzy - wypier...ć!", "Amatorzy są na loży!", "Piłkarzyki - pajacyki!", "Co ja widzę, co się dzieje, cała Polska z was się śmieje", "Na boisku chu...a gracie, to dopingu też nie macie", "Gracie jak śmiecie, więc się tu nie nadajecie", "Oni temu winni, oni temu winni, wypier...ać stąd powinni", "Wam się doping nie należy, przegrywacie jak frajerzy", "Siedem meczów przegraliście, zaraz będą spadać liście", "A kto presji nie przepala, ten niech z Legii wypier...a". Kiedy zaś pierwsza połowa miała się ku końcowi, a nasi artyści dalej nie potrafili przeprowadzić skutecznej akcji, Żyleta zaintonowała przyśpiewkę nawiązującą do profesjonalizmu grajków, którzy włóczą się po nocnych lokalach, a później próbują wmówić w mediach, że są abstynentami. "Zejdźcie z boiska, tam w szatni czeka już czysta" - poniosło się z trybun. I chyba myśl o zimnej flaszce tak podziałała na grajków, że tuż przed przerwą dali sobie wbić bramkę. Schodzących do szatni piłkarzyków żegnały przeciągłe gwizdy oraz niepochlebne okrzyki.

Kibice skandowali nazwisko trenera, który potrafił wziąć grajków za twarz i nawet największe gwiazdeczki zesłać do rezerw, stawiając ich do pionu - "Stasiu Czerczesow!" - krzyczeli kibice. Drugą połowę mieliśmy rozpocząć od normalnego dopingu - nie to, żeby wspierać piłkarzyków, tylko by pokazać się z jak najlepszej strony. Głośne "Legia, Legia Warszawa" nie potrwało zbyt długo, kiedy amatorzy w koszulkach z eLką na piersi dali sobie wbić drugiego gola. W związku z powyższym, nasze plany zostały nieco zweryfikowane i dalej skandowaliśmy przeróżne hasła i pieśni okolicznościowe, z których najczęściej powtarzana była ta pod adresem dyrektora sportowego ("On jest temu winien...") oraz grajków ("Oni temu winni...").

W repertuarze pojawiły się kolejne hasła - "Dosyć już tego, wyj...ać czas Kucharskiego!", "Hej k...a, kto was tu ściągnął?!", "Jak tak dalej grać będziecie, wp...l znowu dostaniecie!", "Wyp...ać z gwiazdeczkami, grajcie dalej juniorami". Kolejne podania naszych grajków kwitowane były z kolei przeciągłym "Oooooooleeeeee". Kiedy zaś któryś z amatorów leżał na murawie, pod jego adresem niosło się głośne - "Nie leż, wstawiaj, zapier...aj!". W drugiej części spotkania kilka razy śpiewaliśmy również pieśń "Legia to my!" na melodię "Hej Legia gol". Od 70. minuty głośno niósł się "Hit z Wiednia". Nie był to jednak koniec okolicznościowych okrzyków, które pojawiały się do końcowego gwizdka sędziego. I tak z trybun niosło się jeszcze "Na boisku ch...a gracie, to dopingu też nie macie", "Powiedz czemu tak zje...eś, czy ty kiedyś trenowałeś?", "Misio Kazek na boisko!", "Misio Kazek na prezesa!", "Łubu dubu, łubu dubu, wypier...ać z tego klubu, wypier...ać!". Ta ostatnia przyśpiewka zaczerpnięta oczywiście z kultowego "Misia", śpiewana była później również na dwie strony. Tuż przed końcem kibice zarzucili jeszcze "Na boisku i na loży w chu...a walą amatorzy!" oraz pod adresem jednego z największych leserów na murawie od kilku miesięcy - "Mladenivić wyp...j".



Po zakończeniu meczu cały stadion wygwizdał kopaczy i skandował hasło "Legia to my". Jedynie Czarek Miszta potraktowany został inaczej - publiczność skandowała nazwisko młodego bramkarza, któremu dobro klubu leży na sercu, nawet jeśli nie zawsze umiejętności temu dorównują. "Portowcy" świętowali wygraną ze swoimi piłkarzami, jedynie Michał Kucharczyk stał z boku, nie ciesząc się z pokonania swojego ukochanego klubu.

Ósma porażka w lidze stała się faktem, nasz klub znajduje się w strefie spadkowej - takiej sytuacji nie pamięta zapewne zdecydowana większość fanów Legii. To jest czas, by pokazać charakter i udowodnić, że jest się z klubem na dobre i na złe. Wkurzenie na grajków nie zwalnia nas z obowiązku licznego przychodzenia na mecze, jeżdżenia w dobrych liczbach i wszystkich pozostałych aspektów życia kibicowskiego. Legia to my - warto pamiętać to przy okazji kolejnych meczów, szczególnie ze Stalą Mielec, na który trwa spora mobilizacja wśród legijnych FC. A w najbliższy czwartek przy Łazienkowskiej mecz Ligi Europy z Napoli. W przeciwieństwie do meczu w Neapolu, z udziałem kibiców gości.

P.S. Na Żylecie wywieszone zostały transparenty "Kowal, Sępu, Stefan PDW", "Czerwus PDW", "Cielu wracaj do zdrowia", "Piekar trzymaj się" oraz "Daj Boże Twój pokój i szczęście w niebie naszym braciom z trybun, których masz u siebie".

Frekwencja: 15 478
Kibiców gości: 777
Flagi gości: 6

Autor: Bodziach

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (90)

+dodaj komentarz
Piter - 03.11.2021 / 18:16, *.plus.pl

Pośpiewali, pobluzgali na ludzi, którzy i tak tego nie zrozumieli, a potem poszli po wypłatę. I jeszcze napisali o tym 3 strony relacji.

odpowiedz
Well - 03.11.2021 / 19:34, *.tpnet.pl

@Piter: To niech się uczą po naszemu . Rado się pięknie nauczył , i nie tylko on .

odpowiedz
Juri - 03.11.2021 / 12:03, *.centertel.pl

W pierwszej połowie chciałem wyjść,kiepski klimat.

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 03.11.2021 / 10:01, *.play-internet.pl

I wszyscy są zadowoleni.Kibice,bo "wyrazili niezadowolenie",piłkarze,bo mimo kolejnej porażki już przy następnym meczu ligowym dostaną porcję dopingu z nieśmiertelnym "nieeeee poddawaaaaaj się........,a jak zmęczą bułę ze Stalą Mielec,to i gromkie "Dziękujemy" będzie się niosło po trybunach.No i Mioduski też jest zadowolony,bo przy pomocy niektórych z NaS,upuścił trochę ciśnienia z kibiców,a ponieważ teraz jest zajęty szukaniem nowego trenera,więc w tym sezonie "najważniejsze to się utrzymać w eksraklasie,a z wynikami zapyerdalamy od następnej rundy".I tak w kółko,aż do następnego "kryzysu",który zresztą zostanie "pokonany"w ten sam sposób.Bo kto,jak kto,ale Mioduski dobrze wie,za które sznurki pociągnąć w razie potrzeby.No i ma swoich ludzi,którzy tymi sznurkami szarpią na dany znak,a Wy,niczym marionetki,bierzecie udział w tym "reality show",doskonale zresztą się bawiąc przy "ludowych przyśpiewkach intonowanych przez gniazdowego".Tańczcie nadal nad Legią zmierzającą ku upadkowi,ciekawe,czy na IV lidze,też tak wesolutko Wam będzie.Ludzie,zacznijcie "łączyć kropki",bo zaślepieni miłością do Legii (a może i naiwnością-czasami ciężko odróżnić) nie widzicie,że po staliście się "niegroźną masą,dającą się łatwo sterować".Tych,którzy mogli by coś tu zmienić,pozbyło się.....iti,które właśnie po to pojawiło się w Legii,żeby przygotować grunt Mioduskiemu,co by ten w spokoju mógł robić swoje "nie do końca klarowne interesy".Ale po co ja to wogóle piszę.I tak zaraz ktoś "mądry"zabije mnie argumentem w rodzaju "won na K 6" albo "wyłóż hajsy i kup klub".Tak jak by Mioduski swoje pieniądze w Legię ładował.Pozdrawiam myślących.

odpowiedz
floyd - 03.11.2021 / 10:51, *.t-mobile.pl

@FOREVER LEGIA : To wynika głównie z tego, ze praktycznie non stop jesteśmy mistrzami, a jak nie to puchar, a jak nie to zwycięstwo ze Spartakiem po golu w 90 minucie itd. Jestem pewien, ze sytuacja byłaby zgoła inna, gdybyśmy mieli sukcesów w ostatnim czasie tyle co pewna drużyna grająca na licencji Amici Wronki. A tak, to gowno jest przysypywane brokatem i mioduski działa.
Fatalnie się czuje kiedy na Legii odbywa się ten festyn jak na meczu z Pogonią czy wcześniej z Zagłębiem Sosnowiec. To nie ma żadnych skutków, piłkarze maja w dupie bo większość nie rozumie, Mioduski uśmiecha się z politowaniem pod lokiem i robi swoje.

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 03.11.2021 / 11:08, *.play-internet.pl

@floyd: Tak właśnie.A jeden mądry powiedział "Niech wam plusy nie przesłonią minusów"A jednak przesłoniły.

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 03.11.2021 / 11:29, *.play-internet.pl

@FOREVER LEGIA : ......i dalej będą przesłaniać,bo dla wielu z Was hasłem przewodnim jest "nieważny styl,ważne są 3 pkt"albo "kto będzie pamiętał za 3 kolejki,w jakim stylu wygraliśmy".A prawda jest taka,żebrak jakości zawsze kiedyś odbije się czkawką.

odpowiedz
floyd - 03.11.2021 / 11:37, *.t-mobile.pl

@FOREVER LEGIA : i żeby nie było, ze jestem taki mądrala, sam siebie długo oszukiwałem ze może ten pajac się nauczy, ze może odda władze komuś kto się na tym zna, ze przecież biznes swój rozkręcił to Może w Legii tez da radę… a tu, skoro już zostajemy w tematyce filmowej, najbliższy taras widokowy jest we Wrocławiu :)

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 03.11.2021 / 13:56, *.play-internet.pl

@floyd: Ta,winda nieczynna,najbliższa czynna winda w bloku obok-)))

odpowiedz
Prawdziwe miejskie getto - 03.11.2021 / 19:28, *.tpnet.pl

@FOREVER LEGIA : Żebrak jakości ?

odpowiedz
TSP - 03.11.2021 / 09:19, *.161.10

Przyśpiewka na kolejne mecze: Jeśli nie zaczniecie grać, nie będziecie spać, trzeba będzie wpier... dać! W rytm Cypis- jeszcze nie idziemy spać

odpowiedz
mks 1948 - 03.11.2021 / 06:15, *.plus.pl

Legia sie podniesie na 100 procent trzeba tylko trenera z jajami takim byl Czerczesow pier...ie piesciaw stol pajacykow do klubu kokosa i pouklada wszystko jak nalezy Legia jest za dobrym klubem by okupywac miejsce w jakim sie znajduje zycze tego wszystkim fanatykom Legii pozdrawiam

odpowiedz
flesz - 03.11.2021 / 02:11, *.virtuaoperator.pl

Boruc musi wrócić i zrobić porządek. Jedyny którego słuchają nasze gwiazdy. Artur zrób z nimi porządek bo z tej legii nic nie zostanie.

odpowiedz
Semper Fi - 03.11.2021 / 02:02, *.ovh.us

No to kipesko chlopaki maja.
Wpelni zasluzony werbalny wpier_ol.

odpowiedz
Grzegorz Grzegorz - 03.11.2021 / 01:03, *.play-internet.pl

Marlon chyba coś ci się w bani pomieszało bo słabe to są te twoje wypociny

odpowiedz
Grzegorz Grzegorz - 03.11.2021 / 00:57, *.play-internet.pl

No i mleko się ulalo Wkoncu zobaczyliście na własne oczy co wyrabiają wasze gwiazdeczki na boisku Ogarnijcie to bo umiecie bo to chyba jest jakaś paranoja Pozdrawiam fanatyk ze Szczecina

odpowiedz
Hiszpan - 02.11.2021 / 22:58, *.telnaptelecom.pl

A jak wyszły słynne wtorkowe badania krwi? Ponoć w kilku przypadkach identyfikacja płci się przedłuża...

odpowiedz
marlon - 02.11.2021 / 22:42, *.plus.pl

przegrać z tak słabym klubem jak pogoń to wstyd

odpowiedz
herbatnik - 03.11.2021 / 08:52, *.smsnet.pl

@marlon: wygrać na wyjeździe z kandydatem do spadku legią warszawa tylko 2:0 nie przystoi

odpowiedz
Czujny - 03.11.2021 / 19:16, *.tpnet.pl

@herbatnik: Obaj jesteście z Polonii albo z Amiki i prymitywnie chcecie na siebie napuścić dwa wielkie kluby: Legię i Pogoń .

odpowiedz
Joga Bonito - 02.11.2021 / 21:55, *.chello.pl

PDW Kowal o którego chodzi?!

odpowiedz
OLaf - 02.11.2021 / 21:04, *.tpnet.pl

Żenujące było skandowanie jakiegoś Fatalnego zawodnika który grał u nas tyle tylko dlatego że nikt go nie chciał kupić bo regularnie grał fatalnie i dorobił się tylko zmiany nazwiska z Kucharczyk na Fatalczyk...

odpowiedz
Sss - 03.11.2021 / 03:02, *.autocom.pl

@OLaf: Jaki był taki był, do najlepszych nie należał to fakt..... Ale przynajmniej walki i zaangażowania nigdy mu nie brakowało w przeciwieństwie do tych amatorów których mamy teraz....

odpowiedz
KUCHY KING!!! - 03.11.2021 / 06:26, *.stooldeer.us

@OLaf: sam jesteś żenujący

odpowiedz
Eryk - 03.11.2021 / 19:11, *.tpnet.pl

@OLaf: Bredzisz chłopcze . Podziękuj lepiej Kuchemu za gole w Moskwie , w Dortmundzie , w meczu z Dundalk i w Gdańsku .

odpowiedz
L - 04.11.2021 / 15:08, *.tpnet.pl

@OLaf:Pier...olisz głupoty. Strzelił dla nas bardzo dużo ważnych goli. Może umiejętności czasem brakowało ale nadrabiał charakterem.

odpowiedz
Pocisneli kopaczom - 02.11.2021 / 20:25, *.plus.pl

Którzy i tak tego nie zrozumieli, po czym poszli po swoje pensje :)

odpowiedz
Olimpijczyk - 02.11.2021 / 20:00, *.176.76

Akurat negatywne nastawienie własnych trybun nie jest zbyt pomocne w momencie, gdy wszystko idzie jak po grudzie. Żeby wygrywać, oprócz ambicji i woli zwycięstwa, potrzebne są także umiejętności, wiara we własne siły i czysta głowa. Seria porażek poważnie zaburza równowagę na poziomie mentalnym i nadwątla poczucie własnej wartości sportowca, a gdy do tego dodamy jeszcze hejt, tych którzy powinni nas wspierać, to jest mniej więcej, jak leczenie dżumy cholerą i w zasadzie piłkarz już w szatni przegrywa taki mecz, bo nie koncentruje się na zadaniu, tylko zastanawia się w jaki sposób przyjęty zostanie przez publikę, a później spirala negatywnych reakcji sama się nakręca u i tak już pogrążonego zawodnika i frustracja dalej rośnie, a ambicja przekształca się w złość i desperację, co przekłada się na bezsilność i grę na ebau to pies. W ten sposób powstaje błędne koło napędzane przez emocje własne, oraz otoczenia.

odpowiedz
kami(L)PRAGA - 02.11.2021 / 21:41, *.centertel.pl

@Olimpijczyk: Kogo ty chcesz wspierac ??? gwiazdeczki ktore mysla ze na stojaco wygraja mecz przyklad CELHAKA ze nie wystapi w rezerwach ci pilkarze johanson emreli rose kastrati charatin mysleli ze wciagna ta lige nosem oni zamiast doksztalcac swoje wady wola pograc w gry wypasc na miasto dolicz gre co 3 dni i taki pajac nie jest w stanie odpowiednio przygotowac sie do meczu potem jest efekt ze chcesz a nic nie wychodzi jedyne lekarstwo to przywrocic michniewicza bo golebiewski tego nie po skleja a pilkarzyki teraz beda miec wymowke ze słaby trener

odpowiedz
KLanik - 02.11.2021 / 18:29, *.chello.pl

Portugalce i Albańce tworzą klany, Polacy nie mają nic do powiedzenia w naszym klubie. W naszej Legii. Liście muszą z drzew polecieć, jak jesień to jesień.

odpowiedz
Hiszpan - 02.11.2021 / 18:25, *.telnaptelecom.pl

Spoko Radzio już ma dograny kolejny wagon z Albanii , Azerbejdżanu, Kosowa i 5 garnitur z Portugalii.

odpowiedz
P0 - 02.11.2021 / 16:12, *.chello.pl

"w pierwszej połowie uszanowali nasz protest i również nie prowadzili dopingu."

Hmm przecież w pierwszej połowie Pogoń normalnie prowadziła doping przez cały czas.

odpowiedz
L - 02.11.2021 / 18:09, *.tpnet.pl

@P0: Dokładnie, w pewnym momencie nawet w szydzący sposób zaśpiewali "cały stadion śpiewa z nami".

odpowiedz
olew - 02.11.2021 / 15:38, *.vectranet.pl

młodzi się gotują , obrażają, no bzdurują strasznie; jesteśmy w dołku sezon stracony , ale w przeciwieństwie do lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych, kiedy czekaliśmy dwadzieścia kilka lat na tytuł (mając grajków ze światowego topu ! ) , teraz jest to wpadka jednosezonowa, bo budżet, bo LEGIA, bo Warszawa, bo JESTEŚMY NAJLEPSI ! Raz na kilka lat ktoś nas musi pokonać...

odpowiedz
Adi - 02.11.2021 / 15:36, *.t-mobile.pl

Brawo Żyleta. Mam nadzieję,że kopacze sobie wezma do serca i zaczna grać.

odpowiedz
Portowiec - 02.11.2021 / 15:05, *.master.pl

....czy ktos mi to wytlumaczy jak to jest ze Mistrz Polski obejmuje ktory nie ma zadnego doswiadczenia?....ktory na konferencji przedmeczowej w buczuczny sposob opowiada ze "Pogon jest na falii...."...i ze On Ja z tej passy zrzuci...przychodzi mecz , dostaaje w czapke 0:2...i na konferencji mowi...ze On o meczunie chce sie wypowiadac?...Hey!.
.Legionisci !...Kto to jest, napiszcie prosze...powodzenıa

odpowiedz
Olomanolo - 02.11.2021 / 15:25, *.207.231

@Portowiec:Spokojnie to tylko kolejny wynalazek kudłatego - nikt ważny

odpowiedz
kami(L)PRAGA - 02.11.2021 / 21:52, *.centertel.pl

@Portowiec: to trener wyrzucony ze skry czestochowa gdyz skra chciala awansowac z 3 do 2 ligi (z 2 do fortuna 1) i z tym trenerem by nie dali rady dariusz mioduski wzioł bezrobotnego do rezerw bo tanio a ze zwolnili michniewicza miodek wymyslil by trener rezerw obiol stanowisko 1 trenera Legii kiedys duzo wyczytalem na jego temat same negatywy ale opinnia publiczna jest za nim ze robi dobra robote jako trener podejrzewam ze jeszcze 3-4 porazki i Legia zacznie grac

odpowiedz
Szczery - 02.11.2021 / 14:58, *.protnet.pl

Po co chodzicie na mecze? grają gówno to trzeba im pokazać, że bez nas ich nie ma. Ja nie zapłacę nawet groszą na tych patałachów.

odpowiedz
wyjazdowicz - 02.11.2021 / 15:24, *.master.pl

@Szczery: to nie chodz co to kogo obchodzi

odpowiedz
Łukasz 87 - 02.11.2021 / 15:49, *.chello.pl

@Szczery: Powinien ci już pewien okres pokazać że oni bez ciebie mogą grać ale jak przestaną grać to ty nie masz co oglądać. Nie trafiłeś z komentarzem.

odpowiedz
gazza - 02.11.2021 / 18:30, *.inetia.pl

@Szczery:
Niestety ale ten kryzys napędzają właśnie nawiedzeni kibice co to "kochają nasz klub" i muszą być czy jest dobrze czy zle...Otóż , nie ! Tylko pusty stadion nauczyłby preZesa szacunku do nas , kibiców. Jeden dwa mecze to dla niego strata kolosalna i zauważalna - Ale Wy bawicie się w sentymenty gdy klub jest już w strefie spadkowej...No to dalej pogrążajcie go...

odpowiedz
Ja - 02.11.2021 / 14:42, *.centertel.pl

Przecież grało tylko 2 Polaków a reszta i tak nie rozumiała co krzyczą na trybunach ????????????

odpowiedz
Marcina N - 02.11.2021 / 13:53, *.chello.pl

Tyle wasze że pogadacie szmaty wywiesicie pokrzyczycie na trybunach. Nie wy ich zatrudnialiscie nie wy ich zwolnicie tyle w temacie!!!!

odpowiedz
Jdbbd - 02.11.2021 / 16:31, *.t-mobile.pl

@Marcina N: ok szefie. Gdyby nikt nie chodził na Legię to loczek musiał by dać juniorów No bo jak by opłacił zawodowców ? Z własnej kiermany ?

odpowiedz
Zbieracz kartonow - 02.11.2021 / 13:49, *.plus.pl

,,Oni temu winni..." Czyli grajki? Heh tylko że ryba psuje się od głowy.

odpowiedz
Wieczny fan Mioduskiego - 02.11.2021 / 13:44, *.plus.pl

Czekam panie prezesie aż się pan wypowie co myśli o tym wszystkim co się dzieje. Po awansach w pucharach i wygranej że Spartakiem było go pełno a teraz cisza. Ciekawi mnie też czy w końcu kibice zrozumieją kto jest winien bo przyśpiewka ,, kto was tu ściągnął " brzmi bardzo naiwnie i trzeba rozliczać właśnie tego co ich sciagnal tego dyrektora i piłkarzy czyli człowieka ktory ich zatrudnia. Najlepiej wszystkich obrażać oprócz tego co zawinił najbardziej?

odpowiedz
Maciex - 02.11.2021 / 17:09, *.chello.pl

@Wieczny fan Mioduskiego : muszę Tobie napisać że również czekam na jakiś obszerny wywiad z Panem Mioduskim. Codziennie wchodzę w internet i przeszukuje strony czy coś powiedział ale jak zawsze cisza ????

Czekamy Panie prezesie!!!

odpowiedz
Stefan1916 - 02.11.2021 / 13:43, *.chello.pl

Czy wygrywasz, czy nie…???

odpowiedz
STLW - 02.11.2021 / 12:25, *.plus.pl

Ale Mladenivić nie powinien być tak potraktowany ,najlepszy zawodnik poprzedniego sezonu wybrany na gali ekstraklasy i nie tylko ,teraz ma gorszy okres to dla czego się na nim wyżywać ,on nie przechodzi obok meczów ,stara się to widać ,tylko forma już nie ta co w zeszłym sezonie i czy on jest temu winien żeby go "wyróżniać".Poza tym chłop nauczył się szybko języka polskiego w odróżnieniu od innych grajków z zza granicy .Jak grał świetnie to był przez kibiców szanowany i lubiany ,a teraz kiedy nie ma formy to trzeba go "ukrzyżować " tak ?eh :/

odpowiedz
(L)uki - 02.11.2021 / 15:01, *.25.60

@STLW: polecam obejrzeć jego zaangażowanie przy bramce na 0-1 . I jeszcze raz napisać czy nie przechodzi obok gry ....

odpowiedz
k. - 02.11.2021 / 20:22, *.t-mobile.pl

@STLW: Obrażony jest, że mu transfer zablokowali. Pozorant.

odpowiedz
fff - 02.11.2021 / 11:20, *.mm.pl

Nie rozumiem skąd nagonka na Kucharskiego z wpisem o ściągnięciu szrotu? Przecież ostatnio jechali w pucharach 2x z Bodo, Spartakiem, Slavią, Leicester, z Napoli 15 minut zadecydowało(końcówce, choć sytuacje były np. słupek). Czyli oni potrafią grać - to kopaczy bym rozliczał, a nie resztę! Wkłady dorabiają u buka i tyle - powinni otrzymać ciężki vpier..l, a zdj. przy barze Azera było sprzed kilku miesięcy

odpowiedz
Hiszpan - 02.11.2021 / 12:45, *.play-internet.pl

@fff: Radek nie pisz z innych kont.

odpowiedz
grzesiek - 02.11.2021 / 11:00, *.centertel.pl

Tak to jest Panie Darku jak sie do szatni wprowadza Czesława Michniewicza. Czesław wykonuje 711 polaczen pp swoim zwolnieniu i kazdy wie ze w Legii sie chleje i nikt nie moze podskakiwac dyrektorowi ds transferow

odpowiedz
Alan - 02.11.2021 / 10:50, *.t-mobile.pl

Wszystko fajnie tylko ktos tu zapomnial ze po 5 latach awansowaliśmy do Ligii Europy, czy to się naprawdę nie liczy ? Mamy grać non stop tylko i wyłącznie w marnej eklepie ? Oczywiście przegrane bolą ale czy wszystkiemu jest winny Prezes i Kucharski który sprowadził zawodników którzy jednak awansowali do Europy, obecny Prezez zly BL tez nie pasował ( przypominam o słynnym transparencie ) naprawde nie idźmy drogą Kononowicza by nie bylo niczego to naprawdę zła droga .

odpowiedz
Dom Rembsky - 02.11.2021 / 12:17, *.chello.pl

@Alan: "słynny" transparent był już po odejściu BL z Legii i dotyczył czegoś innego niż zarządzanie klubem. no i fajnie że gramy w LE, tylko chyba zapominasz że żeby się tam dostać trzeba minimum zdobyć Mistrzostwo Polski więc więc w tej "marnej eklpie" trzeba prezentować jakikolwiek poziom aby je zdobyć.

odpowiedz
Sielankowy - 02.11.2021 / 19:40, *.chello.pl

@Dom Rembsky: można się też dostać przez choćby wygranie PP i w obecnej sytuacji to powinien być nas cel nr 1 w tym sezonie

odpowiedz
NN - 03.11.2021 / 15:17, *.vectranet.pl

@Sielankowy: I co z tego jak spadniemy do 1 Ligi to i nawet w Lidze Europy nie będziemy grać już.

odpowiedz
1969 Bydgoszczu - 02.11.2021 / 10:41, *.atman.pl

Kiedyś my darliśmy ryja Zawisza to my a nie osuch i jego psy. Dzisiaj biegamy po boiskach 4-ligowych razem z krowami... Zastanówcie się

odpowiedz
Lol - 02.11.2021 / 10:57, *.telkab.pl

@1969 Bydgoszczu: tu większość nie pamięta czasów sprzed 15 lat..dla nich normalka to mistrz co roku...starzy pamiętają chude lata...nie bronie miodka ale...

odpowiedz
Leśny Dziadek - 02.11.2021 / 11:18, *.orange.pl

@1969 Bydgoszczu: Gdybyście nie darli, klub zostalby zlicytowany i zlikwidowany. Ciesz sie z tej 4 ligi, bo zawsze jest szansa na awans...

odpowiedz
Kkk - 02.11.2021 / 11:26, *.plus.pl

@1969 Bydgoszczu: tam jest wasze miejsce.

odpowiedz
LewLegia - 02.11.2021 / 12:39, *.net.pl

@1969 Bydgoszczu: to nie argument, nie porównuj zawiszy do Legii, tu jak bedzie Ł3 na sprzedaż to chętny zaraz będzie. problem, że nie można go kupić bo nie jest na sprzedaż. taka sytuacja

odpowiedz
3210start - 02.11.2021 / 18:31, *.btcentralplus.com

@Kkk: Z całym szacunkiem to mimo ,że z Zawiszą jest Legii kibicowsko raczej nie po drodze to sto razy lepiej na boisku i na trybunach mieć takich rywali jak Zawisza( którzy mimo tułaczki po różnych ligach trzymają poziom kibicowskiego rzemiosła), niż np. klub z Niecieczy lub Wartę Poznań itp. Pzdr

odpowiedz
PS - 02.11.2021 / 10:38, *.tpnet.pl

Dzięki dla Legii za okazaną pomoc zatrzymanym,prowiant i trans dla chłopaków co nie w Madrycie.Pogoń Szczecin

odpowiedz
ok - 02.11.2021 / 11:05, *.chello.pl

@PS:
Człowieku popatrz na najbogatsze kluby świata, ile ładują kasy a czasami efekt marny?

Taki Piątek ile kosztował? Ponad 30 milionów euro a zawodzi jak nie wiem co w Bundeslidze. Oczywiście jak na polskie warunki Legia jest trochę w lepszej sytuacji, ale futbol się wyrównuje

odpowiedz
KN - 02.11.2021 / 13:33, *.inetia.pl

@PS: Co...?

odpowiedz
Darek - 02.11.2021 / 10:28, *.chello.pl

Gdybyśmy byli biedni jak mysz kościelna to bym zrozumiał grę o utrzymanie.W momencie gdy piłkarzyki zarabiaja najwięcej w Polsce nie potrafię tego zrozumieć.
Gdybyśmy przegrali po walce to bym to zrozumiał.Ale gdy widzę piłkarzyków mojego ukochanego klubu którzy poruszają się po boisku jak by mieli jaja związane drutem kolczastym to tego nie rozumiem.
Dlaczego drużyna przebiegła tylko 104 kilometry? To jest co najmniej 10 kilometrów za mało.
Prezes też się mota od 5 lat jak dziecko we mgle.
Na miejscu Papszuna bym tu nie przychodził.Przy pierwszym lepszym kryzysie poleci na zbity pysk.A w Częstochowie będzie sobie tam siedział jeszcze z 10 lat bez względu na wyniki.Piłkarzyki pójdą w miasto nachlają się i winny bedzie trener.
Każdy trener który tu był za kadencji miłościwie nam panującego Dariusza nigdy nie dostał wsparcia od władz klubu.Przepłacane panienki robią co chcą a razy dostaje trener.Z tym zarządem nic się tu nie zmieni.
Same okrzyki z trybun też nie wystarczą.Piłkarzyki mają te nasze okrzyki w dupach.Nawet ich nie rozumieją.Jak nie zareagujemy nic się tu nie zmieni.Im na konto wpływa regularnie bez znaczenia czy spacerują po boisku czy dłubią sobie w tym czasie w nosie.
Czyny nie słowa.Musimy na to zareagować.
Cała Polska z nas się śmieje nie możemy siedzieć z założenymi rękami jak gdyby nigdy nic.

odpowiedz
Tom - 02.11.2021 / 10:00, *.play-internet.pl

Szysz z Zagłębia. Bida z Jagi. Yeboah i Frydrych z Wisły. Oni by się przydali. Plus Sajdak i Wojtyra że Skry. I Wojciechowski z Katowic. Młodzi Polacy będą zapieprzac.

odpowiedz
Po(L)ubiony - 02.11.2021 / 12:19, *.aster.pl

@Tom: Dobre wybory; dodałbym Cebulę z Rakowa i Strączka ze Stali. Ale o czym tu gadać, jak Miodousty nie przedłużył jeszcze kontraktu z Kapustką.

odpowiedz
do Prawdziwy-Kibic - 02.11.2021 / 09:53, *.tpnet.pl

Kolejny wafelek, który nie ogarnia pewnych kwestii. Piłkarzom by się nie dostawało gdyby pokazywali charakter i wolę walki, bo to nie wstyd przegrać, każdemu się zdarza, ale wstydem jest kopanie się po czołach bez okazywania chrzty zaangażowania. Zwłaszcza po doniesieniach co się dzieje w szatni.

odpowiedz
arno(L)d - 02.11.2021 / 09:49, *.orange.pl

Mam wrażenie, że Żyleta dała się wpuścić Stanowskiemu, Leśnemu i Michniewiczowi i prowadzonej przez nich polityce podkopywania Midouskiego i Kucharskiego. Michniewicz od początku sezonu budował sobie alibi, że co złego to nie on, że nie wsparcia klubu, więc jakby coś było nie tak to wszyscy inni winni. A to kadra za wąska na pierwszym treningu (co prawda sam poprzedłużał urlopy kilku piłkarzom), a to brak transferów. Na koniec swojego pobytu, jak już wiedział, że jest po nim to odpalił bombę w szatni. Do tej akcji włączyło się Weszło (kolega Kowalczyk) i meczyki.pl (kolega Jakub), którzy zaczęli żerować wersję o pijackiej ekipie, na co koronnym dowodem miało być zdjęcie Mahira sprzed kilku miesięcy, który płaci kartą przy barze. Na koniec Leśny wygłaszający z pozycji eksperta swoje mądrości (po akcji z Ostrowską powinien do końca życia nie wypowiadać się o funkcjonowaniu klubu piłkarskiego). Cała akcja propagandowa dobrze przygotowana i skoordynowana.

odpowiedz
grzesiek - 02.11.2021 / 10:56, *.centertel.pl

@arno(L)d: i tak i nie. Bo w interesie zylety jest dbać o klub, a za czasów Dariusza Mioduskiego klub jest zaniedbany. Tez poczatkowo myslalem tak jak Ty ale ewidentnie nic w tej Legii nie gra ostatnio. Mioduski musi oddać klub w prowadzenie kogos kto sie zna

odpowiedz
Po(L)ubiony - 02.11.2021 / 12:21, *.aster.pl

@arno(L)d: Ty masz wrażenie, a ja pewność, że było dokładnie tak, jak opisałeś. Pozdro.

odpowiedz
zzz - 02.11.2021 / 13:18, *.chello.pl

@arno(L)d: z całym szacunkiem, ale ta cała "akcja propagandowa" (wiadomo do jakiej bramki grają przydupasy Leśnodorskiego z Weszło) by była guzik warta, gdyby były wyniki. A ich nie ma. Jak najbogatszy i grający w pucharach klub ligi jest na trzecim od końca miejscu tejże ligi to dziwne, żeby ludzie klaskali i mówili, że jest zajebiście.

odpowiedz
Fan Club - 02.11.2021 / 09:47, *.orange.pl

LTM

odpowiedz
Kibic L - 02.11.2021 / 09:44, *.t-mobile.pl

Wyzwiska po polsku są bez sensu, skoro tylko 3 Polaków (Jedza,Miszta i Wieteska) grało w tym meczu, i do postawy których nie można się przyczepić...

odpowiedz
jarekk - 02.11.2021 / 10:00, *.116.4

@Kibic L: Zagraniczni najemnicy nie tylko dopingu ale i transparentów nie rozumieją więc nic sobie z tego nie robią. Więc krzyki bez sensu.
Co innego ten który odpowiada za sprowadzenie szrotu do Warszawy. O jest temu winien i dobrze przekaz rozumie.

odpowiedz
Roma - 02.11.2021 / 12:43, *.plus.pl

@Kibic L: przestań powtarzać takie bzdury. Czyli wg Ciebie powinno się krzyczeć po serbsku, czesku, portugalsku itd? Albo czy pan Kucharski nie rozumie po polsku? Jak zawodnicy udzielają wywiadów w swoich językach - to narzekasz, że nie nauczyli się polskiego, a to Ci przeszkadza? Albo czy pozostali niegrający piłkarze - Polacy byli nieobecni na meczu?

odpowiedz
Lekarz rodzinny - 02.11.2021 / 09:37, *.241.57

Chodzę ma mecze Legi od 1988 roku. Takiej sytuacji jaka miała miejsce podczas ostatniego meczu nie pamiętam (pomijam akcje z ITI) . Nadzwyczajne czasy wymagają jednak nadzwyczajnych działań. W moim odczuciu to co skandował stadion to żywa prawda. Cierpliwość fanów się wyczerpała. Całym sercem popieram. Brawo Żyleta.

odpowiedz
Adbi - 02.11.2021 / 15:18, *.219.167

@Lekarz rodzinny : to co nie pamiętasz 1990 wtedy był półfinał pzp z MU ale w lidze broniliśmy się przed spadkiem do końca wiec było gorzej niż teraz

odpowiedz
Prawdziwy_Kibic - 02.11.2021 / 09:29, *.orange.pl

Jestem kibiem z ponad 25 letnim stażem. To co się tu wyrabia jest poniżej krytyki. Pozwólcie, że Wam wyjaśnię:
1. Miesiąc temu piłkarze i trener byli bohaterami. Wygrali u siebie z Leicester i zajęli 1 miejsce w grupie. Ledwo miesiąc później trenera nie ma, piłkarze i działacze są wyklinani i wyzywani przez prymitywów, którzy przezywają się prawdziwymi kibicami. Serio, Wy jesteście prawdziwi kibice? Jak nie idzie Twojemu ukochanemu klubowi to go wyzywasz jak prymityw? A w życiu prywatnym tak samo postępujecie? Jak macie kryzys w związku / rodzinie / pracy, to też do wszystkich wokół wyklinacie? Prymitywne
2. Skoro Legia to WY, to zacznijcie grać za piłkarzy i osiągnijcie lepsze wyniki. Zacznijcie ich trenować i ustawiać taktykę. Lepiej. Jak Legia to Wy to kupcie klub i wprowadzcie swoje genialne rządy. Wyłóżcie swoje prywatne pieniądze i wtedy zarządzajcie. Pewnie Was wszystkich razem wziętych by nie było stać w Waszym ówczesnym życiu, ale to już inna sprawa. A gdzie jest dzisiaj Wisła pod zarządem "kibiców" każdy widzi. Prymitywne.
3. Żałosne, że są tacy "kibice", którzy śpiewają z Legią na dobre i na złe, a jak przychodzi złe to wyklinają wszystkich dookoła a sami to są zajebiści. Prymitywne. Ciekawe ilu z Was by zostało po spadku.

odpowiedz
dziadu - 02.11.2021 / 09:47, *.vectranet.pl

@Prawdziwy_Kibic: Kucharski uspokój się. Nikt ci już nie wierzy. Idź sobie.

odpowiedz
FC - 02.11.2021 / 10:07, *.orange.pl

@Prawdziwy_Kibic: wariacie kibice z kilku/kilkunastoletnim/kilkudziesięcio letnim stażem na Legii zostawili tyle pieniędzy, zdrowia, czasu itd. na Legii, że mógłbyś sobie darować takie komentarze. I ci ludzie byli są i będą a piłkarzyków zaraz nie będzie. Działączy tak samo. LEGIA TO MY !!

odpowiedz
Gru - 02.11.2021 / 10:10, *.smgr.pl

@Prawdziwy_Kibic:

1. Jak mam "kryzys w związku", to nie nazywam tego kryzysem, tylko po imieniu.

2. Wydaje mi się, że w ostatnich meczach dużej różnicy w wyniku bym nie zauważył jak bym z kolegami wybiegł na murawę. Rozumiem, że jako znawca ogarniasz różnicę między zawodowym piłkarzem a fanami uprawiającymi piłkę nożną amatorsko. Czujesz też różnicę mam nadzieję między gościem, który zarabia miesięcznie 150 tysięcy złotych i chodzi po nocnych klubach się bawić i gościa, który pracuje za barem i odkłada każdy grosz z napiwków, aby kupić raz w roku karnet by tych gości oglądać?

3. Po spadku chodziłoby NAS (bo Ciebie by nie było) jeszcze więcej, bo widzielibyśmy ambicje i zaangażowanie. Walkę. Poziom gry godny Legii nie patrząc na wyniki. Serio myślisz, że ty chodzi o kilka porażek? Mniej punktów w tabeli? Miejsce w tej śmiesznej lidze? Tu chodzi o to, że kibice LEGII nie dadzą się robić w ch*ja i nie będą oglądać gówna, jakim jest styl i poziom gry obecnych wkładów do koszulek. To jest Legia.

ps. Legia to MY. Nie ty...

odpowiedz
Osa(L) - 02.11.2021 / 10:22, *.15.136

@Prawdziwy_Kibic:
Jakbyś umieścił swój nick w cudzysłowie, to bym się nie czepiał.
Ale jak taki z Ciebie Prawdziwek, to:
Prymitywne, to jest Twoje obrażanie Kibiców.
Prawda jest taka, że Wielu ma dość traktowania tego Klubu, jak biznesik i "widzimisię" Pana w czapce ze Śmigiełkiem (już była oprawa w tym temacie) darmo lub tanio kupić, minimalnie drożej sprzedać albo dołożyć (dramat! Oradovic itp.), a długi klubu rosną , nie zapłacę podatku, bo mam straty, a jak ktoś klub kupi, to mnie spłaci. I gitara.
Nie. Nie ma na to zgody i Kibice wykazali się naprawdę duża cierpliwością.
Dlaczego taka forma dopingu? Bo jak ktoś po polsku nie rozumie prawie, to może chociaż po meczu poczyta w necie jak będzie trochę głośniej na około, o takich przyśpiewkach, to może dotrze do mózgu i resztek przyzwoitości , jak na zagranicznych profesjonalistów przystało.
Ja jestem kibicem dłużej od Ciebie jakieś 13lat i może z 1-2 sezony aż tak słabe pamiętam i nie chce wracać do tych czasów. Trzeba działać JUŻ, bo inaczej to te czasy się powtórzą.
Skoro Zarząd Klubu nie potrafi zdiagnozować problemu, że w Legii "nie ma DNA" (nomen omen), to dno już blisko.
I argument z przejęciem klubu przez kibiców jest tak samo z d... jak hasła -rozumiem prymitywnej wg Ciebie -Lempart.
Jakbyś był taki prawdziwy i uważny (zakładam że prawdziwy bywa na stadionie), to nie pisalbys że Wszyscy byli obrażani, Wszystkich zwyzywany.
Nie. Jak nie byłeś na stadionie to obejrzyj powtórkę, poczytaj relacje i nie zakłamuj rzeczywistości, jak ulica i zagranicą.
Kibice robią swoje, Prezes niech stanie na wysokości zadania i niech robi swoje.
I przypomnę Ci, że też, Że za moje pieniądze skoro ja wydaję ich część na Klub, jak i Tych którzy byli na stadionie bo za darmo tam nie weszliśmy.
I na koniec, jak już takiś prawdziwy i mądry, to jakie Ty masz pomysły na rozwiązanie tej sytuacji oprócz obrażania Braci?

odpowiedz
Adaggio - 02.11.2021 / 10:47, *.chello.pl

@Prawdziwy_Kibic: Debil jestes nie prawdziwy kibic, pierwsza sprawa nikt z trybun nie obraża klubu tylko piłkarzy i działaczy.
Druga sprawa jak ci odpowiadają obecne rządy i gra tych śmiesznych kopaczy w meczach ligowych - twoja sprawa, kibicuj prowadz doping i klaszcz jak ostatni debil po kolejnym przegranym meczu.
Większość kibiców ma dość i nie chce ludzi którzy zarządzają Legią w ten sposób tak samo jak nie chce widziec w tym klubie piłkarzy pokroju Rose i Johanson.
Trzecia sprawa czysto hipotetycznie bo to się jednak nie stanie. W przypadku spadku do I ligi to ludzie z Żylety by chodzili na ten stadion wspierać klub ale piłkarzy wiec szoruj stąd na oficjalna strone Legii pisać takie lamusowate posty bo to ewidentnie nie jest miejsce dla ciebie

odpowiedz
Leśny Dziadek - 02.11.2021 / 11:23, *.orange.pl

@Prawdziwy_Kibic: Chciałem odpowiedzieć rzeczowo, ale Wiesz co? "Michał Anioł, idź przypudrować nosek, no w...."

odpowiedz
Leśny Dziadek - 02.11.2021 / 11:25, *.orange.pl

@Osa(L): Jego pomysły można sprowadzic do jednego sformuowania - Dawajcie kasę, żeby Truteń dalej wydawał kasę innych na swoje idiotyczne pomysły i opijał sie czyimś miodem...

odpowiedz