Nasze oceny

Plusy i minusy po meczu z SSC Napoli

Maciej Frydrych, źródło: Legionisci.com

Niestety, pewnego poziomu Legia nie przeskoczy, więc choć nadzieja tliła się dość długo, to przegrała 1-4 z włoskim SSC Napoli. Zapraszamy do ocen, jakie przyznaliśmy warszawiakom za to spotkanie na tle dużo lepszego rywala.

Mateusz Wieteska - W 10. minucie znakomitym wślizgiem przerwał atak Lozano. "Wietes" świetnie radził sobie przez cały mecz, dobrze czytał zamiary Włochów, grał pewnie i odważnie. Najczęściej stał w dobrym miejscu i czasie, gdyż wielokrotnie przerywał dośrodkowania lub blokował strzały neapolitańczyków. W 71. minucie świetnie uprzedził Petagnę, gdzie z początku był na przegranej pozycji. Popełniał mało błędów, raz minął się z piłką we własnym polu karnym, która wpadła w kozioł, jednak obyło się zagrożenia. Udany mecz Wieteski, przypominał Nawrockiego z meczu z Leicester. 24-latek był jednym z lepszych piłkarz - jeśli nie najlepszym - w naszych szeregach.

Cezary Miszta - W 17. minucie lekko musnął futbolówkę i skierował ją na poprzeczkę po groźnym strzale Zielińskiego. Nie minęło kilkadziesiąt sekund, a młody golkiper wykazał się refleksem i wyłapał główkę Anguissy. W 25. minucie popisał się skuteczną interwencją przy mocnym uderzeniu Elmasa. W doliczonym czasie gry do pierwszej części spotkania wybronił mocne uderzenie Lozano. Dobrze grał na przedpolu, był pewny w swoich interwencjach. Niestety później Miszta stawał oko w oko z Zielińskim i Mertensem, którzy wykonywali rzuty karne. Golkiper urodzony w Łukowie ani razu nie popisał się skuteczną interwencją. Przy następnych dwóch trafieniach neapolitańczyków nie miał większych szans. W doliczonym czasie gry świetnie sparował piłkę nad poprzeczką po główce Rrahimiego. Pomimo, że aż cztery razy wyjmował piłkę z siatki otrzymał plusa. Dlaczego? Gdyby nie Miszta i jego dobre interwencje Napoli skarciłoby Legię jeszcze bardziej.

Josue - W 10. minucie z ogromnym spokojem i opanowaniem zagrał futbolówkę do Mladenovicia, który następnie zanotował asystę przy trafieniu Emreliego. W pierwszej części meczu był opanowany, a momentami dynamiczny jak nigdy. Świetnie rozgrywał futbolówkę na boki i stwarzał świetne okazje legionistom. W 50. minucie Portugalczyk zaatakował Zielińskiego w polu karnym. Sędzia wskazał na jedenasty metr, choć w naszej ocenie faulu raczej nie było. Josue trafił rywala w bark, a dodatkowo nie było w tym ataku większego impetu. Gdzie był VAR? W 73. minucie piłkarz Legii chciał ratować się przewrotką we własnym polu karnym. Josue trafił nogą w rękę Politano zamiast w futbolówkę. Tu już większych kontrowersji nie ma, pomocnik powinien zachować się z większym spokojem i inaczej pozbyć się futbolówki. Niestety popełnił bardzo głupi błąd przy drugim rzucie karnym, lecz nie zamaże to całego jego występu. Josue grał bardzo dobrze, był klasę wyżej od innych legionistów, może poza "Wietesem", który również wszedł na wysoki poziom. Był zły na siebie po meczu, popłakał się. Widać było, że mu zależało.

Mahir Emreli - W 10. minucie uderzył z pierwszej piłki i wpakował futbolówkę do siatki neapolitańczyków. Była to pierwsza bramka Azera od rywalizacji z Leicester, która miała miejsce 30 września. Miejmy nadzieję, że będzie to pewnego rodzaju przełamanie dla snajpera. W 47. minucie dobijał uderzenie Ribeiro, po którym piłka wylądowała na słupku, niestety futbolówka poszybowała wysoko nad poprzeczką. Miał jedną stuprocentową okazję i ją wykorzystał. Od Emreliego wymagamy skuteczności właśnie w takich sytuacjach, a ostatnimi czasy bardzo tego brakowuje. Zszedł z boiska w 80. minucie.

Filip Mladenović - Na samym początku spotkania dał się łatwo ograć Lozano, który pognał prawą flanką. Ostatecznie goście nie stworzyli groźnej sytuacji. W 10. minucie świetnie zabawił się z Anguissą, po czym celnie zagrał futbolówkę do Emreliego, a Azer dał Legii prowadzenie. Później był bardzo aktywny w ofensywie, czuł się bardzo dobrze i często z łatwością nabierał rywali na różne zwody. W defensywie było różnie, momentami miał problemy z Lozano, lecz z Di Lorenzo radził sobie dobrze. W 32. minucie genialnie wygrał pojedynek z Di Lorenzo przy linii końcowej boiska. Serb ciężko pracował i dawał z siebie wszystko, a nie było to oczywistą sprawą w ostatnich kilkunastu tygodniach. W 40. minucie oddał mocny strzał zza pola karnego, ale zupełnie niecelny. Już na początku drugiej części gry dobrze wypatrzył Ribeiro, po czym zagrał do niego piłkę, ale ten trafił zaledwie w słupek. Trzeba przyznać, że było widać poprawę względem jego występów w tym sezonie. Było to najlepsze spotkanie Serba w obecnych rozgrywkach. W końcu przypomniał się "Mladen", którego znamy z zeszłego sezonu, gdy odbierał statuetkę najlepszego piłkarza w Ekstraklasie, choć na pewno mu do najlepszej dyspozycji brakuje.

Luquinhas - Bardzo dobrze pomagał swoim kolegom w defensywie, a przede wszystkim w pierwszej części spotkania, gdzie non stop przeszkadzał rywalom. W 22. minucie wrócił i znakomicie uprzedził składającego się do strzału Lozano. Ciężko pracował i szybko doskakiwał do przeciwników. Neapolitańczykom trudno było zabrać mu futbolówkę, gdyż grał sprytnie i dobrze się zastawiał. Skutecznie utrzymywał się przy piłce i nie bał się mocnego rywala, jakim bez wątpienia jest Napoli. Pokazał się bardzo dobrze na tle lidera Serie A.

Bartosz Slisz - W 17. minucie pomimo starać nie zdołał doskoczyć do Zielińskiego, który trafił w poprzeczkę. Nie był widoczny, ani aktywny w ofensywie, jednak dobrze radził sobie w defensywie. Slisz przerywał ataki, podania czy blokował strzały. Zdarzały mu się błędy, lecz nie było ich na tyle dużo, aby mówić o słabym występie. Zszedł z boiska w 70. minucie.

Yuri Ribeiro - Wyglądał na zagubionego, często zupełnie nie pilnował swojego rywala. Z czasem wdrożył się w mecz, był pewniejszy, widział więcej, a przede wszystkim myślał. Miał lepsze momenty, na przykład w 42. minucie, kiedy zszedł do środka boiska, minął kilku rywali i zagrał dokładną piłkę na drugą stronę boiska. Tuż po zmianie stron genialnie uderzył z pierwszej piłki, bardzo mocno i technicznie, ale zaledwie obił słupek. Jaka szkoda, że ta futbolówka nie wylądowała w siatce. Zagrał przyzwoicie.

Artur Jędrzejczyk - Z początku często był spóźniony, nie nadążał za rozgrywaniem piłki przez rywali. Bardzo się starał, nawet gdy popełniał błąd to chciał jak najszybciej go naprawić, lecz popełniał ich za dużo. W 68. minucie skutecznie uprzedził Politano. W 79. minucie za szybko ruszył do rywala, a w dodatku na raz, bez zastanowienia. „Jędza” stworzył lukę w obronie, przez którą przecisnęli się piłkarze Napoli, a następnie podwyższyli prowadzenie. Przy czwartej bramce Napoli został za łatwo ograny przez Ounasa. Kapitan nie powinien atakować na raz w takim momencie, a Jędrzejczykowi w tym spotkaniu zdarzało się to za często. Nie dał rady w tym meczu, nie był ostoją w naszej linii obronnej, częściej wprowadzał chaos.

Mattias Johansson - Zagrał na nowej dla siebie pozycji, gdyż jako jeden ze stoperów z trójki. W pierwszej części spotkania rzadko musiał odbierać futbolówkę, jednak po zmianie stron pracy miał więcej. Nie poradził sobie, często spóźniony i łatwy do przejścia. Kilka razy tracił piłkę w głupi i prosty sposób. W 86. minucie dobrze rozczytał intencje rywala i przerwał atak Włochów. Kilka minut później niepotrzebnie bawił się w podbijanie piłki nad rywalem, co skończyło się przejęciem jej przez neapolitańczyków. Szwed opadł już z sił, nie był w stanie gonić przeciwnika.

Lirim Kastrati - Był niewidoczny w ofensywie, tak zupełnie. Może kilkakrotnie starał się rozpędzić, a właśnie słowo "starał" jest tu kluczowe. Częściej widzieliśmy go wspomagającego defensywę legionistów i choć czasami skutecznie przeszkadzał neapolitańczykom, to najczęściej atakował bezmyślnie. Spodziewaliśmy się dużo więcej po jego przyjściu do Legii niż tego co prezentuje do tej pory. Zszedł z murawy w 67. minucie.

Zmiennicy

Enrest Muci - Wszedł na plac gry w 67. minucie. To po jego fatalnej stracie w 73. minucie rozpoczęła się akcja neapolitańczyków, w której w polu karnym Politano sfaulował Josue. W 84. minucie ładnie minął dwóch rywali, po czym oddał strzał. Ostatecznie Albańczyk trafił piłką w rywala. Muci pokazał, że ma technikę i drybling, tylko szkoda że tak rzadko nam go prezentuje.

Rafael Lopes - Na boisku znalazł się w 80. minucie. Grał za krótko, aby ocenić.

Andre Martins - Na boisku znalazł się w 70. minucie. Pomimo, że powinien wejść na bosko wypoczęty to często podawał niecelnie w łatwych sytuacjach. Zdecydowanie nie uspokoił naszej gry w środku pola.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (25)

+dodaj komentarz
kaktus - 06.11.2021 / 20:51, *.orange.pl

Wreszcie Mladen zagrał w miarę dobry mecz, choć wiemy, że potrafi grać jeszcze lepiej.
W każdym razie widać, że jego forma zwyżkuje... Oby, bo jest bardzo potrzebny zespołowi...

odpowiedz
bronek49 - 06.11.2021 / 17:51, *.chello.pl

ten dziennikarz to jest porąbany tyle plusów to jest wchodzenie w dupe tym piłkarzykom na plus to zasłużył tylko Miszta a Emreli poza jednym strzałe i golem niewidoczny ,Josue sprowokował dwa karne Luguinhas słabiutki tylko się przewracał ,Wieteska jak zwykle chaotyczny , Mladenovic rozegrał przecętny mecz ale dp plusa to mu brakowało reszta to też minusy i tu prawiłowa ocena

odpowiedz
Przemek - 06.11.2021 / 15:15, *.t-mobile.pl

Josue na + ? Taką też logiką kieruje się właśnie nasz specjalista od transferów Kucharski i dlatego jak Łęczna jakimś cudem ogra dziś Amicę to lądujemy na ostatnim miejscu w lidze.(tak, tak wiem- mamy jeszcze bajkę o 2 zaległych meczach) Josue nie ma praktycznie żadnych liczb ( bramki , asysty ) , a niektórzy porównują go Leszka Pisza ! Napisać , że to świętokradztwo to nic nie napisać... Jemu do Vadisa brakują lata świetlne , a kto widział na żywo jak grał Leszek Pisz to puka się w czoło jak widzi jak wychwalacie grajka , który jest na ten moment cienki jak barszcz... W czym jest on lepszy od wyśmiewanego w końcówce pobytu na Łazienkowskiej Waleriana Gwili ? ( Gwilia miał przynajmniej czasem bramki i asysty ) Josue robi lepsze wrażenie i nic więcej, ale znawcy dają mu plusy i promują na gwiazdę naszej ukochanej Legii bo kilka razy nie będąc pod pressingiem zrobił ładny przerzut. I między innymi dlatego jesteśmy w czarnej d... w lidze. Za to że mu zależy to brawa , ale chyba w profesjonalnym klubie piłkarskim wymagamy jednak efektywności a nie kilku ładnych podań na zasadzie ty do mnie, ja do ciebie. Ogarnijcie się trochę, nie dajmy robić z siebie durni.... PS. Mam nadzieję, że Josue będzie wymiatał na wiosnę , ale obecnie czarno to widzę ...

odpowiedz
Ju(L)ius - 06.11.2021 / 17:30, *.vectranet.pl

@Przemek: Może spróbuj używać akapitów i odstępów, bo ciężko się w ogóle wczytać w twój komentarz...

odpowiedz
Przemek - 06.11.2021 / 17:35, *.171.109

@Ju(L)ius: Kopiuj / wklej do Worda i możesz nawet ozdobniki wstawiać :) To nie lekcja języka polskiego , ale forum kibiców Legii :) Mam 40 lat i 4 dzieciaków , nie każ mi do podstawówki wracać bo już się spociłem na samą myśl:)

odpowiedz
Przemek - 06.11.2021 / 17:56, *.171.109

@Ju(L)ius:PS. A tak w ogóle to niezłe absurdy się z tej obecnej sytuacji wychodzą ( skutek wieloletniego fatalnego zarządzania klubem) Dziś np. chciałbym żeby Górnik Łęczna ograł Amicę co jest jednoznaczne z tym , że Legia na chwilę ( mam nadzieję , że tylko do jutra ) ląduje na ostatnim miejscu w lidze i to po kilkunastu rozegranych kolejkach ! Jakby mi ktoś coś takiego powiedział przed sezonem to uznałbym go za wariata ...

odpowiedz
Jerry - 06.11.2021 / 18:30, *.t-mobile.pl

@Przemek: No wlasnie kolego. To jest forum polskiego klubu Legia Warszawa i tu nalezy pisać po polsku. Koszulkę pewnie nosisz z Polską Walczacą lub napisem pamietamy ale j. polski jest dla Ciebie nieważny, bo Ty przecież jesteś tylko lub aż kibicem Legii. Jesli masz takie podejscie to przynajmniej szanuj innch, którzy chcą przeczytać to co piszesz i zrozumieć to. No chyba, ze nie to po co tu piszesz?

odpowiedz
Przemek - 06.11.2021 / 19:02, *.171.109

@Jerry: Nie napisałem, że język Polski jest dla mnie nie ważny- zacytuj jeżeli gdziekolwiek coś takiego napisałem, a nie pisz w emocjach bez żadnych podstaw. Widzę u Ciebie problem z czytaniem ze zrozumieniem , chodziło mi o to , że suma sumarum najważniejsza jest treść, argumenty a nie akapity czy znaki interpunkcyjne. A czy Ty tak dobrze po polsku piszesz to wątpię ( nie ma w j. polskim słów : wlasnie , nalezy ,pamietamy , nosisz itd. ) Oj profesor Miodek ( chyba Twój idol) by się pogniewał .... :)

odpowiedz
Przemek - 06.11.2021 / 19:10, *.171.109

@Jerry: Nalezy, wlasnie, pamietamy , podejscie ,ze to po polsku? Za nosisz przepraszam , nie zauważyłem swojego błędu ( szybko pisałem bo mam robotę) szanowny Panie nauczycielu j.polskiego :)

odpowiedz
Cat - 06.11.2021 / 15:14, *.centertel.pl

Josue za I karny rozgrzeszam, wiadomo walka w polu karnym i tak dalej, ale przy II za sam pomysł wybijania tej piłki przewrotką powinien dostać od klubu 100k Euro kary. Za głupotę.

odpowiedz
Same plusy, to jaki był wynik ? - 06.11.2021 / 13:45, *.plus.pl

Bo wynika że 7:1 a nie 1:4 :)

odpowiedz
axlrose - 06.11.2021 / 12:54, *.tpnet.pl

Trochę za dużo tych plusów - może to za pierwszą połowę, gdzie prawie wszyscy (prócz Johanssona) grali dobrze. Za drugą połowę po połowie plusa dla Miszty, Mladenowica i Josuego, którego szkoda mi najbardziej - chłop się starał, a tu pierwszy karny z kapelusza, a drugi to kurde nie wiem co napisać - powinien nie próbować popisów.

odpowiedz
Xyz - 06.11.2021 / 12:27, *.orange.pl

Zastanawia mnie cały czas, na jakiej pozycji powinien grać Muci - raz pomocnik, raz wahadłowy, raz napastnik. Gość ma papiery na granie i może być z niego już teraz dużo pożytku, ale no właśnie, gdzie on optymalnie powinien grać, bo ja już się gubię? I nie jest to zarzut do zawodnika, tylko ogólne pytanie.

odpowiedz
axlrose - 06.11.2021 / 13:10, *.tpnet.pl

@Xyz: Może mądry trener znajdzie pozycję dla niego - tak jak znalazła się dla Bereszyńskiego

odpowiedz
grzesiek - 06.11.2021 / 11:49, *.centertel.pl

Josueeeeee you will be great player. Good luck

odpowiedz
Lex - 06.11.2021 / 11:42, *.172.255

Błagam dajcie wybór trenerowi - ktokolwiek na rozegranie, https://www.transfermarkt.pl/spieler/vertragslosespieler/statistik/1/plus//galerie/0?ausrichtung=Mittelfeld&spielerposition_id=10&land_id=alle&altersklasse=&wettbewerb_id=alle&seit=alle&yt0=Poka%C5%BC

odpowiedz
Lex - 06.11.2021 / 11:41, *.172.255

Może ktoś w klubie to przeczytasz, weźcie kogokolwiek z wolnych zawodników na pozycję rozgrywającego bo aktualnie wybor to Josue lub nikt, bo nawet w rezerwach nikogo ..link do transfermarkt https://www.transfermarkt.pl/spieler/vertragslosespieler/statistik/1/plus//galerie/0?ausrichtung=Mittelfeld&spielerposition_id=10&land_id=alle&altersklasse=&wettbewerb_id=alle&seit=alle&yt0=Poka%C5%BC ....nie dziękujcie, nie mówcie ze kasy nie ma za chwilę to zostanie tylko premia od ekstraklasy za 15 miejsce....ratujcie ten zespół, dajcie wybór Gołębiowi.

odpowiedz
WO(L)A - 06.11.2021 / 11:32, *.tpnet.pl

Dział "Plusy i minusy" to największa kpina na tym portalu!

odpowiedz
Robert 501 - 06.11.2021 / 11:03, *.play-internet.pl

Josue na plus? Emreli na plus?Czy wy wogóle ogladaliscie ten mecz?Jedyny plusik to Mladen za pierwsze 45 min i Miszta

odpowiedz
(L) - 06.11.2021 / 11:14, *.t-mobile.pl

@Robert 501: Matka wie że ćpiesz?

odpowiedz
lob - 06.11.2021 / 10:59, *.chello.pl

Wygrać nie mogli......mecz trwa 90 minut, a my mamy parę co najwyżej na 45 minut...........Wartość wszystkich zawodników Napoli to 518 mln. Euro, a Legii to 28 mln. Euro. W drużynie Napoli jest aż 16 tu zawodników, którzy każdy z osobna jest wyceniany wyżej jak cała drużyna Legii.......zejdźmy więc na ziemię, cuda się zdarzają, ale nie w każdym meczu...z Leicester i Spartakiem się udało i na tym na razie koniec......jakie w Napoli pieniądze grają, a jakie u nas........nie można mieć do naszych zawodników pretensji. Zagrali na maksa i z tą formą zrobili co mogli........Pieniądze nie grają, ale w tym wypadku zagrały. Widać było różnicę klasy.

odpowiedz
tomciob - 06.11.2021 / 14:58, *.t-mobile.pl

@lob: Pamiętam takie czasy, a było to dawno temu, za komuny jeszcze, kiedy nasze drużyny grywały z o wiele lepszymi od siebie z dobrym skutkiem. Myślę że pieniądze które kosztują gracze Napoli po prostu odzwierciedlają ich stosunek do zawodu. W tym zawodzie umiejętności piłkarskie to także kondycja fizyczną i wybieganie. Jeśli statystyki ilości podań i przebiegniętych kilometrów są miażdżące to nie ma się czemu dziwić. W tych dawnych czasach może umiejętności czysto techniczne piłkarzy były na korzyść rywali ale nasi nie odbiegali siłowo i kondycyjnie tak jak to ma miejsce teraz. Wychodzi na to, że jak ktoś zarabia mniejsze pieniądze to może się mniej starać biegowo i kondycyjnie. Skoro tak to Legia w dwumeczu z Napoli odniosła świetny wynik. Tylko ta liga która również jakoś odjeżdża? Przecież tu pieniądze są już porównywalne.

odpowiedz
Legion - 06.11.2021 / 10:57, *.chello.pl

I rozumiem, że "popłakał się" z radości, że tak fantastycznie zagrał?

odpowiedz
Legion - 06.11.2021 / 10:53, *.chello.pl

Josue PLUS!!!!???? Czy ktoś w redakcji upadł na łeb??

odpowiedz
adve - 06.11.2021 / 12:41, *.aster.pl

@Legion: Josue powinien zostać bez oceny. Za ofensywę plus, ale dwa karne zrobił, więc nie wiem skad ten plus.

odpowiedz